Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda

Jest duży i szeroki no i z pozycji kierowcy trudno wyczuć gdzie się kończy ale pomagają czujniki.

Jest sporo fajnych dodatków- sam hamuje i nie pozwala zjechać z pasa bo ostrzega wibrującą kierownicą i sam wraca na pas, zczytuje znaki, nawet jadąc na urlop wykrywał że jestem zmęczony ale jak to nie wiem, podtrzymywanie aby nie zjechał przy ruszaniu od górę i wiele wiele innych bajerów których wcześniej nie miałem jak choćby kolor podświetlenia kabiny.

 

W trasie na Chorwację 1200km załadowany wyszła średnia 7.1 jechałem tak 130 -140 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, souls_hunter napisał(-a):

Ale co to zmienia? Kompletnie nic. Mało tego mazda pod nazwą MX-6 nigdy nie występowała na rynku USA.

P.s. zmienia i to zasadniczo. To nie Ford opracował made 626 coupe, tylko jak napisałem powyżej koncern mazda został zmuszony do sprzedaży swojego samochodu pod nazwą Probe.

Czy aby napewno nie występowała mx6 na rynku amerykańskim?  

 

Miałem MX6 przez kilka lat, super żadko się zdarza żeby jakiś model samochodu był dostępny na rynku kanadyjskim i nie występował w tym samym czasie na amerykańskim, fajny samochód jak na tamte czasy 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma znajomości w Mercedesie? Szukam jakiegoś sympatycznego rabatu;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, irekm napisał(-a):

Miałem MX6 przez kilka lat, 

Muszę to sprawdzić 

 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

PrawdaJ

 

W trasie na Chorwację 1200km załadowany wyszła średnia 7.1 jechałem tak 130 -140 

 

A jaki masz silnik?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zielony.m napisał(-a):

... Szukam jakiegoś sympatycznego rabatu;)

Znaczy,  że Cię nie stać.  ;) 🤣🤣🤣


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, irekm napisał(-a):

Czy aby napewno nie występowała mx6 na rynku amerykańskim?  

 

Miałem MX6 przez kilka lat, super żadko się zdarza żeby jakiś model samochodu był dostępny na rynku kanadyjskim i nie występował w tym samym czasie na amerykańskim, fajny samochód jak na tamte czasy 

 

Oczywiście, że była dostępna w USA, nawet tam produkowana na ten rynek. A w Kanadzie nazywano ją Mazda MX-6 Mystère, jeśli mamy na myśli drugą generację mx-6 (GE 91-97').

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breloczek w gratisie by się liczył?  😂


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dziadek napisał(-a):

A jaki masz silnik?

To benzyna 1.5 ecobost z turbiną 160KM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem.... w wersji Titanium... Fajny, ale....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Znaczy,  że Cię nie stać.  ;) 🤣🤣🤣

 

Oczywiście, że mnie nie stać, inaczej bym nie pytał o rabat. A jak za kilka % rabatu można łyknąć jakiegoś pama albo rolka to czemu tego nie zrobić;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Znaczy,  że Cię nie stać.  ;) 🤣🤣🤣

 

Cytat

 Mimo że w 2014 r. jego majątek oszacowano na 40 mld dolarów, właściciel Ikei mieszkał w niewielkim domu, jeździł wysłużonym samochodem Volvo, korzystał z lotów rejsowych, żywił się skromnie, nocował w tanich hotelach itd.

https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/ingvar-kamprad-zalozyciel-ikei-historia-zycia/rrh6c3s#:~:text=To niejedyny przykład skrajnej oszczędności,nocował w tanich hotelach itd.

 

Wyżej wymieniony właściciel Ikei, widać nie otrzymał odpowiedniego rabatu od Volvo i nie było go stać 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis był żartobliwy. Dlatego na końcu są  ;) oraz  :lol:

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Czy ktoś ma znajomości w Mercedesie? Szukam jakiegoś sympatycznego rabatu;)

 

Nie obiecuje, ale zapytaj kolegi @BRABUS 😉 

19 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

Oczywiście, że mnie nie stać, inaczej bym nie pytał o rabat. A jak za kilka % rabatu można łyknąć jakiegoś pama albo rolka to czemu tego nie zrobić;)

 

Czyli AMG GT. 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2022 o 16:38, Louis Cypher napisał(-a):

Sami lekarze w tych białych furach 😆

Tylko czerń…

 

 

CEC27D27-0778-451F-B914-68822BC1E356.jpeg
 

 

A78039DC-C81C-4017-8718-CF9E0DA09097.jpeg

 

W dniu 6.08.2022 o 18:51, Mistrz17 napisał(-a):

Potwierdzam czarny ma swój urok.

Moja popierdółka

IMG_20220522_125633~3.jpg

 

W dniu 6.08.2022 o 19:49, Paweł Bury. napisał(-a):

Czarny jednak

 

20220806_194533.jpg

20220806_194127.jpg

 

W dniu 6.08.2022 o 19:54, rafiros napisał(-a):

Ja też czarny emoji16.png0d6d42c053b6b735aec0c73f195b763f.jpg

 

W dniu 6.08.2022 o 20:19, Teufel26 napisał(-a):

U mnie tez czerń.
4c4a3baab079cbdc8f30833255a382b0.jpg

 

W dniu 7.08.2022 o 01:21, mario1971 napisał(-a):

Czarny to czarny.

20200728_102427-01.jpeg

 

W dniu 7.08.2022 o 10:40, loco50 napisał(-a):

Tylko czarny. Oczywiście wtedy kiedy jest czarny😁

 

 

DSC_1992.JPG

DSC_1993.JPG


czarny jest najlepszy. To matka wszystkich kolorów ;)

 

Ja zawsze zamawiałem samochód w jakimś tam kolorze bo co do zasady poprzedni z reguły miałem czarny. Ale jak już zamówiłem np szary to po tygodniu zmieniałem na czarny bo jednak szary to taki mało czarny… tym sposobem zawsze mam czarne auto i zawsze mówię sobie, że to ostatnie :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę czymś takim (wynajętym) piąty dzień. Hybryda.
Takich samochodów należy UNIKAĆ.
Praktyczna prędkość maksymalna to jakieś 90 km/h. Czasem jechałem nawet 110 km/h ale przy takiej prędkości (na autostradzie) czułem się już trochę niepewnie.

P.S. Samochód z wypożyczalni, nie ma nawet radia.

2366d1d76185ed5ceeed12487970b721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam...

Przez  3 dni (rok 2017) musiałem jechać Toyotą Yaris( chyba,,,, takie kombi) oczywiście w hybrydzie...

Masakra.. Jechałem Katowice -Gdańsk i jak jeszcze starą gierkówka to w miarę OK.. do 100km/h paliło to dużo ale "znośnie"

Jak za łodzią włączyłęm prędkośc autostradową ( oficjalną) .... to ...zacząłem się martwić, czy dojadę do kolejnej stacji....

Żarło to-to strasznie.

Nic dziwnego... masa a tylko 1,1 l???

Silnik elektryczny się jest wyłączony po przekroczeniu 40km/h)

 

Mój szefo jeżdził lexusem hybrydą, ale tam silnik elektrzyczny "doładowywał" mocą spalinę.... i jemu się wydawało, że to wsje hybryda tak mają i.... zafundował handlowcą "pierwszej lini takie toyotki...

 Ja na codzień jeżdżąc Mondeo Tytanium.. nie wiedziałem, że to coś tak jeżdzi,.........

Dla mnie NO hybrid...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Potwierdzam...

Przez  3 dni (rok 2017) musiałem jechać Toyotą Yaris( chyba,,,, takie kombi) oczywiście w hybrydzie...

Masakra.. Jechałem Katowice -Gdańsk i jak jeszcze starą gierkówka to w miarę OK.. do 100km/h paliło to dużo ale "znośnie"

Jak za łodzią włączyłęm prędkośc autostradową ( oficjalną) .... to ...zacząłem się martwić, czy dojadę do kolejnej stacji....

Żarło to-to strasznie.

Nic dziwnego... masa a tylko 1,1 l???

Silnik elektryczny się jest wyłączony po przekroczeniu 40km/h)

 

Mój szefo jeżdził lexusem hybrydą, ale tam silnik elektrzyczny "doładowywał" mocą spalinę.... i jemu się wydawało, że to wsje hybryda tak mają i.... zafundował handlowcą "pierwszej lini takie toyotki...

 Ja na codzień jeżdżąc Mondeo Tytanium.. nie wiedziałem, że to coś tak jeżdzi,.........

Dla mnie NO hybrid...

Titanium to wersja wyposażenia. Występuje też w hybrydzie jak i w mocarnym 1,0 ecoboost 😂

57 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jeżdżę czymś takim (wynajętym) piąty dzień. Hybryda.
Takich samochodów należy UNIKAĆ.
Praktyczna prędkość maksymalna to jakieś 90 km/h. Czasem jechałem nawet 110 km/h ale przy takiej prędkości (na autostradzie) czułem się już trochę niepewnie. emoji37.png

P.S. Samochód z wypożyczalni, nie ma nawet radia. emoji22.png

2366d1d76185ed5ceeed12487970b721.jpg

To nie jest hybryda. To tzw mild hybrid ale Fiat się uparł na to żeby na klapie napisać jednak Hybrid… To auto miejskie w którym 6 bieg wrzuca się przy 50kmh.  Czego się spodziewałeś powyżej 50kmh? Odrzutowca? 🤦🏼‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mikołaj N napisał(-a):

To nie jest hybryda. To tzw mild hybrid ale Fiat się uparł na to żeby na klapie napisać jednak Hybrid… To auto miejskie w którym 6 bieg wrzuca się przy 50kmh.  Czego się spodziewałeś powyżej 50kmh? Odrzutowca? 🤦🏼‍♂️

 

Nie spodziewałem się wiele. Może, że nie będzie jeździł gorzej niż Opel Corsa, którym jeździłem ponad 20 lat temu. A tutaj pod jakąś większą górkę to czasem nawet drugi bieg to za dużo. Małe miejskie autka też czasem potrafią jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Nie spodziewałem się wiele. Może, że nie będzie jeździł gorzej niż Opel Corsa, którym jeździłem ponad 20 lat temu. A tutaj pod jakąś większą górkę to czasem nawet drugi bieg to za dużo. Małe miejskie autka też czasem potrafią jeździć.

20 lat temu nie było takiej eko kastracji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Jeżdżę czymś takim (wynajętym) piąty dzień. Hybryda.
Takich samochodów należy UNIKAĆ.
Praktyczna prędkość maksymalna to jakieś 90 km/h. Czasem jechałem nawet 110 km/h ale przy takiej prędkości (na autostradzie) czułem się już trochę niepewnie. emoji37.png

P.S. Samochód z wypożyczalni, nie ma nawet radia. emoji22.png

2366d1d76185ed5ceeed12487970b721.jpg

 

W dokumentach jest moc i pojemność, więc wiadomo czego się spodziewać. Następnym razem weź coś klasy C lub D 150-200 KM obojętnie czy w hybrydzie czy turbo benzynie i nie będziesz narzekał na moc i brak radia. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy brałem samochód z wypożyczalni. 1x był Pontiac Grand Prix bo była zima a jechaliśmy na narty. 2x Ford Mustang cabrio bo było lato. Za każdym razem byłem zadowolony, chyba nie muszę dodawać, że każde z tych aut miało radio. 

Przy okazji małe sprostowanie. Faktycznie na amerykańskim rynku występowała mazda o oznaczeniu mx6. Mój błąd.

P.S. znowu sprostowanie (niestety pamięć juz nie ta). 5x brałem auto z wypożyczalni. Wcześniej był Dodge Intrepid i Pontiac Grand Am. Wszystkie 5 miały radia a nawet sprawne klimatyzacje.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, souls_hunter napisał(-a):

3 razy brałem samochód z wypożyczalni. 1x był Pontiac Grand Prix bo była zima a jechaliśmy na narty. 2x Ford Mustang cabrio bo było lato. Za każdym razem byłem zadowolony, chyba nie muszę dodawać, że każde z tych aut miało radio. 

Przy okazji małe sprostowanie. Faktycznie na amerykańskim rynku występowała mazda o oznaczeniu mx6. Mój błąd.

P.S. znowu sprostowanie (niestety pamięć juz nie ta). 5x brałem auto z wypożyczalni. Wcześniej był Dodge Intrepid i Pontiac Grand Am. Wszystkie 5 miały radia a nawet sprawne klimatyzacje.

 

Zdjęcie od Perpetuum Mobile dotyczy Europy a konkretnie Włoch.

Ty zapewne piszesz o USA.

Na tamtejszym rynku to w latach 70-tych samochody zapewne miały radio, klimę, elektrycznie podnoszone szyby.

Może nie wszystkie. Widziałem Buicka Rivierę z lat 70-tych i tam było wszystko. 

Ale to może jakaś wyższa klasa była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale przed wypożyczeniem auta trzeba dobrze przeczytać warunki. Z reguły za wszystko trzeba dopłacić drugi kierowca, audio, nawigacja, fotelik dziecięcy etc. 

Czasem warto też sprawdzić lokalne wypożyczalnie nie tylko duże sieciowe. Jak byliśmy w Grecji to za cenę auta klasy C wypożyczyliśmy Wranglera. Trochę się bałem, że będą wymyślać coś przy odbiorze samochodu, ale nawet stanu paliwa nie sprawdzili. Może miałem szczęście ;) a zabawa była taka, że radio nie było potrzebne. 

IMG_0449.thumb.JPG.b10c93e454252fc41fa717e7262dd74d.JPG


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.