Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Wypożyczenie auta to przecież kwestia ceny: czasem we Włoszech wypożyczam samochody gdy na chwilę lecimy na południe. Przecież podczas konfiguracji auta widać wyposażenie. A jak nie ma konkretnie takiego jakie się zamówiło (na stronach często jest napisane „samochód klasy….”) to się prosi o ekwiwalent. Raz miałem mieć coś klasy Astry czy Golfa, a dali mi 500+ - powiedziałem że to za małe i dali mi Aurisa. Ale żeby auto nawet radia nie miało, to już jest jakaś totalna biedaedyszon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedaedyszyn, to fakt. Ale klimatyzację ma. To sprawdziłem przy zamawianiu. Reszta nie była tak ważna. Z zamawianiem samochodu na wakacje nie jest teraz tak łatwo. Ten Fiacik kosztuje ponad 80 euro za dzień, a wypożyczam go na 10 dni. I to była ostatnia sztuka w tej wypożyczalni. W innych albo nie było nic w tej klasie, albo koszt był ponad 100 euro za dzień. A szukałem i rezerwowałem gdzieś wczesną wiosną. Przed Covidem, na Zakyntos wynajem to było około 40 euro za dzień.
Oczywiście mogłem brać klasę, albo dwie wyżej, ale po pierwsze cena a po drugie, kto jeździł po Włoszech, to wie, że w tych starych miasteczkach i przy parkowaniu „małe jest piękne”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Biedaedyszyn, to fakt. Ale klimatyzację ma. To sprawdziłem przy zamawianiu. Reszta nie była tak ważna. Z zamawianiem samochodu na wakacje nie jest teraz tak łatwo. Ten Fiacik kosztuje ponad 80 euro za dzień, a wypożyczam go na 10 dni. I to była ostatnia sztuka w tej wypożyczalni. W innych albo nie było nic w tej klasie, albo koszt był ponad 100 euro za dzień. A szukałem i rezerwowałem gdzieś wczesną wiosną. Przed Covidem, na Zakyntos wynajem to było około 40 euro za dzień.
Oczywiście mogłem brać klasę, albo dwie wyżej, ale po pierwsze cena a po drugie, kto jeździł po Włoszech, to wie, że w tych starych miasteczkach i przy parkowaniu „małe jest piękne”.

A to racja, że ceny wynajmu poszły w górę. Ja jeszcze w 2019 spokojnie za 45 euro/dzień jakiegoś Opla Corsę dostałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój kolega w styczniu lata sobie do Tajlandii na 3 tyg.

Na lotnisku wynajmuje (ostatnio) hondę Civic i płacił za nią 55zł za dobę a skuter 25zł doba plus paliwo oczywiście.

Dużym kosztem był przelot  bo 10000zł za 3 osoby 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś w Tajlandii wypożyczyłem skuter ma wyspie i stacja benzynowa dla skuterów wyglądała tak, że podchodziła Tajka i nalewała benzynę z …. butelki do baku. Chociaż chyba nic nie przebije stacji benzynowej w Indiach, gdzie pracownik wyszedł z papierosem w ustach i nalewał paliwo spokojnie sobie paląc😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

A to racja, że ceny wynajmu poszły w górę. Ja jeszcze w 2019 spokojnie za 45 euro/dzień jakiegoś Opla Corsę dostałem. 

Aż z ciekawości zobaczyłem. W 2019 roku 5 dni pobytu w Toskanii odbiór i zwrot lotnisku w Pizie 74 £ chyba Polo to było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rebrov napisał(-a):

Aż z ciekawości zobaczyłem. W 2019 roku 5 dni pobytu w Toskanii odbiór i zwrot lotnisku w Pizie 74 £ chyba Polo to było

I teraz w internecie widać ceny z 2019 roku z Włoch i to w funtach? Ciekawe.  Btw, ja wypożyczałem na południu Włoch. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, beniowski napisał(-a):

I teraz w internecie widać ceny z 2019 roku z Włoch i to w funtach? Ciekawe.  Btw, ja wypożyczałem na południu Włoch. 

Sprawdziłem fakturę od Hertza na mailu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Pamiętam jak kiedyś w Tajlandii wypożyczyłem skuter ma wyspie i stacja benzynowa dla skuterów wyglądała tak, że podchodziła Tajka i nalewała benzynę z …. butelki do baku. Chociaż chyba nic nie przebije stacji benzynowej w Indiach, gdzie pracownik wyszedł z papierosem w ustach i nalewał paliwo spokojnie sobie paląc😂

Mówisz, masz: moja fotka z Kambodży 2013:

P1100502.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz, masz: moja fotka z Kambodży 2013:


To stacja benzynowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to na cepeenie - paliwo, fajki, świeży syrop z trzciny cukrowej ...

Teraz jestem resortowy, nie globtroter, więc nie wiem jak dziś, wtedy wszystko było hafdolar albo łandolar, a owoce morza przy fullmoonparty pamiętam do dziś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne macie te auta...mi tylko to zostało...a miał być do drobnych poprawek blacharskich...🤣IMG20220812194304.thumb.jpg.03b74ab4a54f448fd2b1e30f9951036f.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Idealna baza na solidną furmanke.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Tylko czarny

20220819_130935.jpg

20220819_130957.jpg

20220819_131014.jpg

20220819_131045.jpg

 

 

Przeciez to nie czarny, a centkowany 😂


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Tylko czarny

Kamuflaż🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna patyna, taka vintage 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Admof napisał(-a):

Na razie blacharz jest niepotrzebny :D

Wogóle nie potrzebny, nie chcę żadnego widzieć...😜


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 03:38, beniowski napisał(-a):

Wypożyczenie auta to przecież kwestia ceny: czasem we Włoszech wypożyczam samochody gdy na chwilę lecimy na południe. Przecież podczas konfiguracji auta widać wyposażenie. A jak nie ma konkretnie takiego jakie się zamówiło (na stronach często jest napisane „samochód klasy….”) to się prosi o ekwiwalent. Raz miałem mieć coś klasy Astry czy Golfa, a dali mi 500+ - powiedziałem że to za małe i dali mi Aurisa. Ale żeby auto nawet radia nie miało, to już jest jakaś totalna biedaedyszon.

Ja kiedyś wynająłem samochód wielkości Golfa, bo zatrzymałem się w samym  centrum dużego miasta, na lotnisku przy odbiorze okazało się że zostały im tylko Suburbany w najdłuższej wersji, więc taki dostałem mogłem sobie tylko kolor wybrać. 🤦


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, irekm napisał(-a):

Ja kiedyś wynająłem samochód wielkości Golfa, bo zatrzymałem się w samym  centrum dużego miasta, na lotnisku przy odbiorze okazało się że zostały im tylko Suburbany w najdłuższej wersji, więc taki dostałem mogłem sobie tylko kolor wybrać. 🤦

To ja miałem jeszcze lepiej: moja żona we Włoszech oddała auto do serwisu i, nauczona dobrym poziomem obsługi leasingu w Polsce, powiedziała że chce samochód tej samej klasy (duży SUV, automat, itp.). Wysłała mnie z tym autem: przyjeżdżam na miejsce, a pani mi mówi, że i owszem, maila dostali, ale i tak nic nie mają. Więc żebym sobie poszedł kawał drogi (bo już nasze auto wziął serwisant) do Sixta, a oni coś mi tam powinni znaleźć, bo przez telefon pani im powiedział że taki jegomość jak ja przyjdzie. No to poszedłem, a oni mi dali…. najmniejszego Smarta. Nie żeby sam w sobie Smart złym autem był, ale akurat wtedy chcieliśmy na weekend gdzieś jechać, a Smartem trochę trudno, szczególnie że rower chciałem dopiąć. 
Czasem tęsknię za poziomem obsługi w Polsce w niektórych przypadkach - jeśli chodzi np. o leasing aut, to we Włoszech jest tragicznie, chyba że my mamy pecha z firmą która nas obsługuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

To ja miałem jeszcze lepiej: moja żona we Włoszech oddała auto do serwisu i, nauczona dobrym poziomem obsługi leasingu w Polsce, powiedziała że chce samochód tej samej klasy (duży SUV, automat, itp.). Wysłała mnie z tym autem: przyjeżdżam na miejsce, a pani mi mówi, że i owszem, maila dostali, ale i tak nic nie mają. Więc żebym sobie poszedł kawał drogi (bo już nasze auto wziął serwisant) do Sixta, a oni coś mi tam powinni znaleźć, bo przez telefon pani im powiedział że taki jegomość jak ja przyjdzie. No to poszedłem, a oni mi dali…. najmniejszego Smarta. Nie żeby sam w sobie Smart złym autem był, ale akurat wtedy chcieliśmy na weekend gdzieś jechać, a Smartem trochę trudno, szczególnie że rower chciałem dopiąć. 
Czasem tęsknię za poziomem obsługi w Polsce w niektórych przypadkach - jeśli chodzi np. o leasing aut, to we Włoszech jest tragicznie, chyba że my mamy pecha z firmą która nas obsługuje. 

 

 

Nie przejmuj sie, taki ogolny poziom obslugi kienta w Szwajcarii (nie mowie tu o leasingu, ale wszytskiego) ocenilbym tez na gorszy niz w PL 😂

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Nie przejmuj sie, taki ogolny poziom obslugi kienta w Szwajcarii (nie mowie tu o leasingu, ale wszytskiego) ocenilbym tez na gorszy niz w PL 😂

 

Ha ha, moja żona ma teraz pod sobą także rynek szwajcarski i Szwajcarów ciężko zmotywować do pracy amerykańskimi hasłami aby rosnąć, wyśrubowane cele osiągać itp. Oni chcą mieć spokojne życie bez jakichś wielkich wyzwań w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ha ha, moja żona ma teraz pod sobą także rynek szwajcarski i Szwajcarów ciężko zmotywować do pracy amerykańskimi hasłami aby rosnąć, wyśrubowane cele osiągać itp. Oni chcą mieć spokojne życie bez jakichś wielkich wyzwań w pracy.

 

Potwierdzam 😅 Tu wiekszosc ludzi nie potrzebuje wiekszej ilosci pieniedzy, ale spokoju i czasu dla siebie 😀


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.