Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Definicja shooting brake jest jedna i okreslona, kombi tez i hatchback rowniez 🙂

 

 

 

tak, to jak nazywanie tego coupe:

 

spacer.png

 

z niczym nie myle, pochylajac linie tylnej klapy tworzysz kombi z pochylona linia tylnej klapy

shooting brake maja 2 drzwi i klape - tyle

 

Pozostaje Ci przetłumaczyć tym koreańskim głupkom. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000s to present

Mostly dormant since the mid-1970s, the shooting brake term appeared in 2004 with the Chevrolet Nomad concept car.[9] The following year, the Audi Shooting Brake concept car was revealed at the Tokyo Motor Show.

Several other cars have been described by journalists as shooting brakes, including 2005 Dodge Magnum Station Wagon,[46][47][48] 2006 Renault Altica concept car,[49] 2008 Mini Clubman,[50] 2011 Fisker Surf concept car[51] and 2011 Ferrari FF.[52][53]

The first production model of the 21st century marketed as a shooting brake was the 2012 Mercedes Benz CLS-Class Shooting Brake (X218),[54][55] which was previewed as the Shooting Brake concept car at Auto China.[56][57] This model has four (passenger) doors, which is at odds with some definitions of a shooting brake as being a two-door car. In 2015, Mercedes-Benz added the smaller CLA-Class four-door shooting brake to the model range.[58][59][60][61] Similarly, the 2018 Porsche Panamera Sport Turismo[62] and Volkswagen Arteon[63] are described by their manufacturers as a shooting brake (despite the Arteon having 5 doors).

The automotive press seems to "like shooting brakes" that seems to express a "yerning" for the design.[64] The trend is to associate the shooting brake body style with "performance" and also making the cars "more practical" than a coupe.[65] The marketing descriptions have been further blurred between variations of the terms with names such as sports tourer, sportback, or "shooting break" as a way to differentiate from SUVs and reposition ordinary body styles with "sleeker lines" in the minds of consumers to "ooze sex appeal."[66]

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przykładu. Nie tylko Kia nie ma pojęcia o jedynej słusznej definicji, ale równą ignorancją popisuje się Mercedes i VW (Arteon). 

 

 

640-mercedes-cls-shooting-brake.jpg

Pp2k9kuTURBXy81NjlmZTFjZC02Yzk3LTRkOWQtYTE5Yy05Y2JkOGQ3NTcwMjUuanBlZ5GVAs0DBwDDw4GhMAE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o KIA mowa -  miałem do soboty jako zastępcze  - Ceed 2019 1.4  - ale to słabe auto...  nie kupił bym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

2000s to present

Mostly dormant since the mid-1970s, the shooting brake term appeared in 2004 with the Chevrolet Nomad concept car.[9] The following year, the Audi Shooting Brake concept car was revealed at the Tokyo Motor Show.

Several other cars have been described by journalists as shooting brakes, including 2005 Dodge Magnum Station Wagon,[46][47][48] 2006 Renault Altica concept car,[49] 2008 Mini Clubman,[50] 2011 Fisker Surf concept car[51] and 2011 Ferrari FF.[52][53]

The first production model of the 21st century marketed as a shooting brake was the 2012 Mercedes Benz CLS-Class Shooting Brake (X218),[54][55] which was previewed as the Shooting Brake concept car at Auto China.[56][57] This model has four (passenger) doors, which is at odds with some definitions of a shooting brake as being a two-door car. In 2015, Mercedes-Benz added the smaller CLA-Class four-door shooting brake to the model range.[58][59][60][61] Similarly, the 2018 Porsche Panamera Sport Turismo[62] and Volkswagen Arteon[63] are described by their manufacturers as a shooting brake (despite the Arteon having 5 doors).

The automotive press seems to "like shooting brakes" that seems to express a "yerning" for the design.[64] The trend is to associate the shooting brake body style with "performance" and also making the cars "more practical" than a coupe.[65] The marketing descriptions have been further blurred between variations of the terms with names such as sports tourer, sportback, or "shooting break" as a way to differentiate from SUVs and reposition ordinary body styles with "sleeker lines" in the minds of consumers to "ooze sex appeal."[66]

 

 

spacer.png

Mis-named four passenger door Mercedes-Benz CLS63 AMG Shooting Brake (wiki)

Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Tak dla przykładu. Nie tylko Kia nie ma pojęcia o jedynej słusznej definicji, ale równą ignorancją popisuje się Mercedes i VW (Arteon). 

 

 

640-mercedes-cls-shooting-brake.jpg

Pp2k9kuTURBXy81NjlmZTFjZC02Yzk3LTRkOWQtYTE5Yy05Y2JkOGQ3NTcwMjUuanBlZ5GVAs0DBwDDw4GhMAE.jpg

 

 

 

Mercedes i VW nazywaja to coupe...

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Czy to jest coupe? Nie, to marketing, jak i w przypadku Twojej Kii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek motoryzacyjny się  nieco zmienia. Co najmniej na tyle by definicje wywodzące się od karocy były niezbyt dziś aktualne..

Kombi to pojazd w którym pojemność bagażnika jest kluczowa, w tym załadunek "po sufit". W tym CLA czy Arteonie to nieco utrudnione. Więc to nie zwykłe kombi + marketing ;)

Dziś nic nie jest jednoznaczne a starymi, archaicznymi definicjami można sobie pudełko na bibeloty wyłożyć. 

To tez zwykłe kombi i marketing?

 

306834408_10160276030179726_5040386262953926292_n.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek jak dobrze pamiętam to Alfa Romeo 156 w wersji kombi miała bagażnik mniejszy o 20 litrów niż w sedanie. W 159 to się już zmieniło i kombi było większe od sedana o... 30 litrów. 🙂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

spacer.png

Mis-named four passenger door Mercedes-Benz CLS63 AMG Shooting Brake (wiki)

 

 

 

Mercedes i VW nazywaja to coupe...

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Czy to jest coupe? Nie, to marketing, jak i w przypadku Twojej Kii

Pozostańmy każdy przy swoim zdaniu. Skoro uważasz, że masz rację - miej. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Pozostańmy każdy przy swoim zdaniu. Skoro uważasz, że masz rację - miej. ;) 

 

zgodzmy sie, ze sie nie zgadzamy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

zgodzmy sie, ze sie nie zgadzamy :) 

Ja na co dzień nie używam tej "kontrowersyjnej" nazwy. Zwyczajnie cieszę się z jazdy jaką umożliwia mi moja Kijanka. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Z ciekawostek jak dobrze pamiętam to Alfa Romeo 156 w wersji kombi miała bagażnik mniejszy o 20 litrów niż w sedanie. W 159 to się już zmieniło i kombi było większe od sedana o... 30 litrów. 🙂

Jakie kombi, toż to SportWagon! 🤣

Edytowane przez Just1MoreWatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, satanic napisał(-a):

RAV4 z silnikiem 2.4 w automacie wersja USA, ktoś posiada, opinie jakieś.

Przemek też jakieś 1 auto wstecz przymierzałem się do takiej wersji, właśnie ze względu na automat i benzynę. Kolega z warsztatu jednak mnie odwiódł od tego pomysłu, podobno jest problem z częściami, z przekonwertowaniem liczników na km/h, softem do obsługi, itd itp... To nie to samo co w autach np. niemieckich wysyłanych do USA, nie jest łatwo.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, łowca napisał(-a):

Skoro o KIA mowa -  miałem do soboty jako zastępcze  - Ceed 2019 1.4  - ale to słabe auto...  nie kupił bym. 

Ja mam mocniejszą wersję ProCeed GT 1,6T 204 KM. Nie narzekam na przyśpieszenie 7s do 100km/h. Oczywiście wszystko jest względne, zależy jakimi zwykle jeździsz. Jak dla mnie moc w moim wystarcza do dynamicznej jazdy. Zakup samochodu to wypadkowa możliwości finansowych i oczekiwań kupującego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tommly napisał(-a):

Przemek też jakieś 1 auto wstecz przymierzałem się do takiej wersji, właśnie ze względu na automat i benzynę. Kolega z warsztatu jednak mnie odwiódł od tego pomysłu, podobno jest problem z częściami, z przekonwertowaniem liczników na km/h, softem do obsługi, itd itp... To nie to samo co w autach np. niemieckich wysyłanych do USA, nie jest łatwo.

Tomek, a który rocznik bo ja zapomniałem napisać, że chodzi o starszy 2008-09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja mam mocniejszą wersję ProCeed GT 1,6T 204 KM. Nie narzekam na przyśpieszenie 7s do 100km/h. Oczywiście wszystko jest względne, zależy jakimi zwykle jeździsz. Jak dla mnie moc w moim wystarcza do dynamicznej jazdy. Zakup samochodu to wypadkowa możliwości finansowych i oczekiwań kupującego. 

 

Tu chyba nie tylko o silnik chodziło. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja na co dzień nie używam tej "kontrowersyjnej" nazwy. Zwyczajnie cieszę się z jazdy jaką umożliwia mi moja Kijanka. :) 

 

ale ja abstrahuje zupelnie od tego jakim Twoja Kia jest samochodem (poza nazwa), ciesz sie, i niech Cie wozi wszedzie bezpiecznie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, satanic napisał(-a):

Tomek, a który rocznik bo ja zapomniałem napisać, że chodzi o starszy 2008-09.

Dokładnie o taki.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Tu chyba nie tylko o silnik chodziło. 😉

Odniosłem się do Kolegi narzekającego na Ceeda 1,4. Być może jemu chodziło o jakość wykonania a nie silnik, ale mnie jakościowo nic istotnego nie doskwiera w codziennej eksploatacji. Modele Ceed i Proceed są bardzo podobne i różnią się nieco wyglądem i ceną. Żeby nie tłumaczyć już, że "Ziemia jest kulista" - mam świadomość tego że nie jest to samochód z najwyższej półki a wielu Forumowiczów posiada lepsze. Trzymam się zasady: "cieszyć się z tego co się ma i marzeniami nie uciekać zbyt mocno od możliwości" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci chcący zabłysnąć marketingowo to jest zakała IMHO Czy to shooting brake czy hemi. Nie pozwalam. Tylko, że oni się jakoś tym  nie przejmują :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odniosłem się do Kolegi narzekającego na Ceeda 1,4. Być może jemu chodziło o jakość wykonania a nie silnik, ale mnie jakościowo nic istotnego nie doskwiera w codziennej eksploatacji. Modele Ceed i Proceed są bardzo podobne i różnią się nieco wyglądem i ceną. Żeby nie tłumaczyć już, że "Ziemia jest kulista" - mam świadomość tego że nie jest to samochód z najwyższej półki a wielu Forumowiczów posiada lepsze. Trzymam się zasady: "cieszyć się z tego co się ma i marzeniami nie uciekać zbyt mocno od możliwości"

I to jest git podejście, ale ja to szczerze nie dostrzegłem wcześniej tu wyborów na najlepsze auto, tylko jeden Kolega bronił konserwatywnego podziału ze względu na kształt budy i tyle…

Prosid mi się bardzo podoba tak w ogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szyszkops napisał(-a):


I to jest git podejście, ale ja to szczerze nie dostrzegłem wcześniej tu wyborów na najlepsze auto, tylko jeden Kolega bronił konserwatywnego podziału ze względu na kształt budy i tyle…

Prosid mi się bardzo podoba tak w ogóle :)

Gdybyś kiedyś planował zakup, chętnie podzielę się swoimi ponad 2-letnimi doświadczeniami. Jakby coś zapraszam na PW. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Gdybyś kiedyś planował zakup, chętnie podzielę się swoimi ponad 2-letnimi doświadczeniami. Jakby coś zapraszam na PW. :) 

To może kiedyś, bo na tę chwilę to sobie czekam spokojnie zapisany na Mazdę ;) Ale nim się zdecydowałem, to prosid był brany poważnie pod uwagę ;) Dla mnie mega ładna buda i chyba jakościowo jest dobrze ogólnie u Kij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Szyszkops napisał(-a):

To może kiedyś, bo na tę chwilę to sobie czekam spokojnie zapisany na Mazdę ;) Ale nim się zdecydowałem, to prosid był brany poważnie pod uwagę ;) Dla mnie mega ładna buda i chyba jakościowo jest dobrze ogólnie u Kij.

Wybór Mazdy wcale mnie nie dziwi. To marka posiadająca najładniejsze lakiery. Przed zakupem ja z kolei brałem pod uwagę tą firmę. Ostatecznie oryginalny kształt karoserii ProCeeda zdecydował, choć wybór kolorów w modelu 2020 nie do końca mi odpowiadał. W tym roku Kia bardziej się postarała i wprowadziła piękną czerwień w stylu "mazdowym". Dołączam fotkę z netu. Podobno jednak zaprzestali produkcji GT z automatem a to akurat słabo. Coś za coś. Wolę jednak brzydszy lakier z lepszą skrzynią. :) 

Jaki model zamówiłeś i jak długo trzeba czekać?

 

 

 

Q1aktkuTURBXy81Mjk3M2JmYy0xMTY4LTRjZWItYWIwOS04YzIwOWQxNmU1NmIuanBlZ5GTBc0EsM0CpA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Wybór Mazdy wcale mnie nie dziwi. To marka posiadająca najładniejsze lakiery. Przed zakupem ja z kolei brałem pod uwagę tą firmę. Ostatecznie oryginalny kształt karoserii ProCeeda zdecydował, choć wybór kolorów w modelu 2020 nie do końca mi odpowiadał. W tym roku Kia bardziej się postarała i wprowadziła piękną czerwień w stylu "mazdowym". Dołączam fotkę z netu. Podobno jednak zaprzestali produkcji GT z automatem a to akurat słabo. Coś za coś. Wolę jednak brzydszy lakier z lepszą skrzynią. :) 

Jaki model zamówiłeś i jak długo trzeba czekać?

Ja akurat - mimo że mi się obiektywnie podoba - od samego początku wiedziałem, że nie wezmę tego ich czerwonego lakieru, bo gdzie się nie obrócisz, tam jest czerwona mazda ;) do porzygu ich... Zapisałem się na cx30... w styczniu... czekam... nie wiem jak długo trzeba czekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.