Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

No to sprawdzamy fakty...

Niemcow jest dokladnie 9.45x wiecej niz Szwajcarow i w 2021 roku zginelo u nich 12.81x wiecej osob. Czy to jest "bardzo podobnie"? Nie...

 

Mysle, ze matka 3 dzieci, ktora jechala 86 na 60 bo "sie zagapila" nie powinna zastanowic sie nad tym zagapieniem bez prawka. O sposobie wykonania kary wiezienia decyduje sad.

 

 

Ale Niemcy to potężny Kraj tranzytu osobowego i ciężarowego; a jedzie tam również wielu inżynierów i lekarzy. Statystyka tego pewnie nie ukazuje.

SQ5 też fajnie, w piątek jeździłem RS5, pięknie gada :)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pmwas napisał(-a):

Też bym wział na klatę, tylko ciekawe czy moja rodzina weźmie na klatę utratę źródła utrzymania jak mi za takie nic zabiorą prawo jazdy?

To naprawdę nie moze być tak, ze pieszy chyba ma zamiar wejśc na przejscie, przejeżdżam od niego w duzej, bezpiecznej odległosci, pieszy nawet nie musi z mojego powodu zwolnić, a nadgorliwy policjant daje mi ot tak 15 punktów, bo tak właśnie uznał.

 

Ja tam biore na klate, a Ty kamerke kup, albo uwazaj przed przejsciami 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

No to sprawdzamy fakty...

Niemcow jest dokladnie 9.45x wiecej niz Szwajcarow i w 2021 roku zginelo u nich 12.81x wiecej osob. Czy to jest "bardzo podobnie"? Nie...

 

Mysle, ze matka 3 dzieci, ktora jechala 86 na 60 bo "sie zagapila" nie powinna zastanowic sie nad tym zagapieniem bez prawka. O sposobie wykonania kary wiezienia decyduje sad.

 

 

 

Ostatnio zdarzyło się, że kierowca na 70-ce zmieniał pas i minął 50-tkę patrząc w boczne lusterko. Zatrzymany przez policję myślał, że może jechać 70, a było 50. Zatem przekraczał nie o 11 (fakt, jechał 81), a o 31km/h.

Kara 800zł była dotkliwa i myślę, ze w zupełności wystarczająca za to wykroczenie, zwłaszcza, że był to obszar niezabudowany, bez chodnika, przejśc dla pieszych itp, a 50 było z uwagi na źle wyprofilowany zakret, na którym kierowcy często kończą jazdę w barierce...

 

Nawet gdyby jechał przepisowo, wciąz przekraczałby o 20, zupełnie nieświadomie...

2 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Ja tam biore na klate, a Ty kamerke kup, albo uwazaj przed przejsciami 😂

 

Kamerka nie pomoże - prawno jst prawem i pieszy chciał docelowo wejśc na przejście, a ze był daleko i spokojnie można było jeszcze dwa razy przejechać, to już stawianie się ponad prawem ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pmwas napisał(-a):

 

Kamerka nie pomoże - prawno jst prawem i pieszy chciał docelowo wejśc na przejście, a ze był daleko i spokojnie można było jeszcze dwa razy przejechać, to już stawianie się ponad prawem ;)

 

Skora to byla Twoja wina, to ponies odpowiedzialnosc 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Skora to byla Twoja wina, to ponies odpowiedzialnosc 🙂

 

Ale kara powinna być adekwatna do winy. A tu ustawodawca nie przewidział żadnych widełek. Czy najedziesz pieszemu na czubki butów, czy przejedziesz gdy pieszy jest jeszcze 10m od przejścia - kara ta sama.

Trochę tak, jakby dawac 15 punktów i 1500zł za przekroczenie o 1 km/h i o 50km/h tak samo.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrej nocy Panowie.

No to na odchodne Apollo!

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna rada zamieszkać na wyspie, gdzie do sklepiku dopływa się motorówką. Hawajska koszula, kapelusz i drinki z parasolkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Dobrej nocy Panowie.

 Też spadam...

Dobranoc!!! Miło się rozmawiało :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak wyglada sytuacja z zagranicznym prawem jazdy w PL? Zbiera sie punkty czy tylko mandat? 

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, wieloryb napisał(-a):

 

Tez mi efekty. Za atak na radiowóz powinien zostać aresztowany. Są granice przyzwoitości ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Ale Niemcy to potężny Kraj tranzytu osobowego i ciężarowego; a jedzie tam również wielu inżynierów i lekarzy. Statystyka tego pewnie nie ukazuje.

SQ5 też fajnie, w piątek jeździłem RS5, pięknie gada :)

 

Mialo byc RS4, bo szukalem tzw dwa w jednym, ale stanelo na suv i czyms do zabawy 😉

Godzinę temu, wieloryb napisał(-a):

 

Nie, to jest efekt idioty za kierownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pmwas napisał(-a):

 

Tez mi efekty. Za atak na radiowóz powinien zostać aresztowany. Są granice przyzwoitości ;)

Jasne, że powinien!

Ale przepisy - przepisami, dostanie oczywiście zawias jakiś i grzywnę...  A za 2 miesiące taki idiota znowu pojawi się na drogach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Mialo byc RS4, bo szukalem tzw dwa w jednym, ale stanelo na suv i czyms do zabawy 😉

 

Nie, to jest efekt idioty za kierownica.

To nie idiota, to socjopata!

2 znajomych miało Q5 jeden super zadowolony, a drugiemu z nich brała 1l - 1,5l/1000km... OLEJU! 🤣 Co on się nawalczył 😕

 

Znowu BMW...

5 godzin temu, vvv napisał(-a):

Wie ktos jak wyglada sytuacja z zagranicznym prawem jazdy w PL? Zbiera sie punkty czy tylko mandat? 

 

 

Mandat... Przez 6 miesięcy, później trzeba wymienić na polskie.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wysyp Policji! Na trasie Katowice - Chorzów minąłem 4 patrole :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

To nie idiota, to socjopata!

2 znajomych miało Q5 jeden super zadowolony, a drugiemu z nich brała 1l - 1,5l/1000km... OLEJU! 🤣 Co on się nawalczył 😕

 

 

 

Te silniki EA839 podobno sa dosc pancerne. Zreszta, w przyszlym roku pewnie wymienie na elektryka.

 

 

8 minut temu, pmwas napisał(-a):

Ale wysyp Policji! Na trasie Katowice - Chorzów minąłem 4 patrole :)

 

 

I bardzo dobrze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Te silniki EA839 podobno sa dosc pancerne. Zreszta, w przyszlym roku pewnie wymienie na elektryka.

 

Ty napisałeś o jednostce V6, jeden miał benzynowe 2.0, a drugi jakiegoś diesla i ten diesel tak żarł.

Też myślę o elektryku jako drugim, ew. 3 aucie, zwłaszcza, że mam gdzie ładować, nawet mi ostatnio znajomy, który wziął tą  iM4 elektryczną mówił, że jak masz gniazdo siłowe to naładujesz szybko.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Ty napisałeś o jednostce V6, jeden miał benzynowe 2.0, a drugi jakiegoś diesla i ten diesel tak żarł.

Też myślę o elektryku jako drugim, ew. 3 aucie, zwłaszcza, że mam gdzie ładować, nawet mi ostatnio znajomy, który wziął tą M4 elektryczną mówił, że jak masz gniazdo siłowe to naładujesz szybko.

 

 

Wlasnie problemem jest ladowanie poki co, inaczej juz by elektryk wpadl. 

Z drugiej strony, moze dobrze sie stalo, bo ma byc tragedia z cenami pradu w zimie 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Wlasnie problemem jest ladowanie poki co, inaczej juz by elektryk wpadl. 

Z drugiej strony, moze dobrze sie stalo, bo ma byc tragedia z cenami pradu w zimie 🙈

To może być mina i to przeciwpancerna, w zeszłym roku kontaktowałeś w kwocie 3 krotnie niższej. W przyszłym roku ma być jeszcze wyższa.

Taki prężny znajomy powiedział mi, że jak ktoś nie zakontraktował to cena na giełdzie za MWh dojdzie do 3200. Chore. Nie wiem czy był szczery do końca, bo dzierżawi mi powierzchnie ;)

Dla domostw za 1kWh masz obecnie niecałą złotówkę, a w zeszłym roku przy mojej taryfie 4 krotnie niższa. Więc...

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Wlasnie problemem jest ladowanie poki co, inaczej juz by elektryk wpadl. 

Z drugiej strony, moze dobrze sie stalo, bo ma byc tragedia z cenami pradu w zimie 🙈

 

Ja w moim patodeweloperskim bloku

nie mam nawet jak naładować - musiałbym chyba kabel z czwartego piętra z balkonu spuszczać o ile akurat jedno z dwóch (sic!) ogólnodostępnych miejsc parkingowych naziemnych byłoby wolne. 

Serio - deweloper sprzedał miejsca naziemne (oferując np po 3 miejsca na lokal z przeznaczeniem na biuro) i miejsca te stoją puste, a mieszkańcy mogą parkować na drodze pożarowej.

Mam jedno miejsce w garażu podziemnym, w którym woda kapie z sufitu na samochody, ale tez bez możliwości ładowania auta.

 

Dodam, ze blok nowy, niecałe 2 lata.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pmwas napisał(-a):

 

Ja w moim patodeweloperskim bloku

nie mam nawet jak naładować - musiałbym chyba kabel z czwartego piętra z balkonu spuszczać o ile akurat jedno z dwóch (sic!) ogólnodostępnych miejsc parkingowych naziemnych byłoby wolne. 

Serio - deweloper sprzedał miejsca naziemne (oferując np po 3 miejsca na lokal z przeznaczeniem na biuro) i miejsca te stoją puste, a mieszkańcy mogą parkować na drodze pożarowej.

Mam jedno miejsce w garażu podziemnym, w którym woda kapie z sufitu na samochody, ale tez bez możliwości ładowania auta.

 

Dodam, ze blok nowy, niecałe 2 lata.

 

Masakra, u mnie nic takiego by nie przeszlo... Co nie znaczy, ze nie ma prob 😂

 

 

13 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

To może być mina i to przeciwpancerna, w zeszłym roku kontaktowałeś w kwocie 3 krotnie niższej. W przyszłym roku ma być jeszcze wyższa.

Taki prężny znajomy powiedział mi, że jak ktoś nie zakontraktował to cena na giełdzie za MWh dojdzie do 3200. Chore. Nie wiem czy był szczery do końca bo dzierżawi mi powierzchnie ;)

Dla domostw za 1kWh masz obecnie nie całą złotówkę, a w zeszłym roku przy mojej taryfie 4 krotnie niższa. Więc...

 

Problem Szwajcarii jest taki, ze zazwyczaj ma nadwyzki energii w lecie i niedobory w zimie. Jedna z elektrowni jadrowych zostala wylaczona w 2019. Na szczescie kazde referendum nt odejscia od energetyki jadrowej bylo do tej pory odrzucane przez Szwajcarow.

Malo kto wie, ale Szwajcaria przez 43 lata rozwijala program nuklearny broni jadrowej 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Masakra, u mnie nic takiego by nie przeszlo... Co nie znaczy, ze nie ma prob 😂

 

 

 

Problem Szwajcarii jest taki, ze zazwyczaj ma nadwyzki energii w lecie i niedobory w zimie. Jedna z elektrowni jadrowych zostala wylaczona w 2019. Na szczescie kazde referendum nt odejscia od energetyki jadrowej bylo do tej pory odrzucane przez Szwajcarow.

Malo kto wie, ale Szwajcaria przez 43 lata rozwijala program nuklearny broni jadrowej 😅

Szwajcaria ma magazyny energii, a Polska? Cukru :) 

A propos spekulacji, nie zdziwiłbym się jak cena soli na przełomie października/listopada wystrzeli w kosmos :)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Szwajcaria ma magazyny energii, a Polska? Cukru :) 

A propos spekulacji, nie zdziwiłbym się jak cena soli na przełomie października/listopada wystrzeli w kosmos :)

 

Cukier w PL byl 2 razy drozszy niz u mnie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Cukier w PL byl 2 razy drozszy niz u mnie 😂

 

Nie wiem, jaką mamy tolerancję na off-topic w dziale „po godzinach”, ale akurat cen i dostępności cukru totalnie nie śledzę, bo wciąż mam 2/3 paczki kupionej rok temu ;)

Dodam, że chodzi o zwykle opakowanie 1kg - po prostu nie używam :)

Żeby nie było całkiem off-topic, to było to w czasach gdy jeździłem Subaru i wciąż czekałem na mojego niedoszłego UAZa ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pmwas napisał(-a):

 

Nie wiem, jaką mamy tolerancję na off-topic w dziale „po godzinach”, ale akurat cen i dostępności cukru totalnie nie śledzę, bo wciąż mam 2/3 paczki kupionej rok temu ;)

Dodam, że chodzi o zwykle opakowanie 1kg - po prostu nie używam :)

Żeby nie było całkiem off-topic, to było to w czasach gdy jeździłem Subaru i wciąż czekałem na mojego niedoszłego UAZa ;)

Też jeździłem kiedyś japońcem, dobrze go wspominam. Mocny, lekki, fajny.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.