Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

nie żebym chciał szerzyć tutaj herezje ale 2jz czy RB obrosły legendą ale jak wszystko - nie ma ideałów. 2jz też miały problemy z panewkami, bloki pękały a dzisiaj buduje się "2jz" na bloku, który jest frezowany z litego kawałka stali, podpory wału i dół bloku wzmocniony względem oryginału. Korby i tłoki też aftermarket. W sumie z 2jz zostaje średnica i skok tłoka ale w świat idzie, że 1500KM z 2zj ;) RB miały "igreki" w głowicy, które potrafiły zrobić mielonkę pod pokrywą zaworów? Co nie zmienia faktu, że materiały użyte do budowy i zapas "mięsa" był na tyle duży, że te silniki znosiły sporo. A ktoś zauważył, że BMW w silniku B58 zrobiło ekologiczny krok w tył, bo ma zamknięty blok a nie otwarty jak np N55? Oczywiście S55 też ma zamknięty blok ale jakby nie patrzeć, B58 to cywilny silnik. Teraz przynajmniej mają mniej roboty, bo odlewają tylko jeden rodzaj bloków R6 a nie dwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno ma być piękna złota jesień więc takie auto jak najbardziej. No chyba że znowu kłamią z pogodą a trochę głupio jak jedziesz po bułki do sklepu i wyglądasz jak zmoknięty skuterowiec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mgła. Widoczność niecałe 200m. Połowa samochodów jedzie na światłach dziennych. Co jest nie tak z tymi kierowcami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem czujnik jest, a mimo to nie działa jak powinien. Wczoraj jechalem w dość mocnym deszczu autostradą okolo 16 gdzie już było dość szaro i miałem taką samą obserwacje. Dwie skrajności jedni na dziennych, drudzy na przeciwmgłowych. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, darekmp3 napisał(-a):

Mgła. Widoczność niecałe 200m. Połowa samochodów jedzie na światłach dziennych. Co jest nie tak z tymi kierowcami?

Już kiedyś pisałem na ten temat. Kierowców przybyło, dlatego statystycznie jeździ więcej ignorantów i głupców . 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mędrcy świata! :lol: Ostatnie wpisy zbliżone poziomem do tych z FB.

 

 

 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Mędrcy świata! :lol: Ostatnie wpisy zbliżone poziomem do tych z FB.

 

 

 

 

 

Jak wyrżniesz w tyłek nieoświetlonego głupka, to przypomnisz sobie te śmichy-chichy ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się stosować odpowiedni dystans i prędkość w zależności do panujących na drodze warunków. 🙂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko VAG i BMW ma problemy z silnikami (głównie biturbo). Do warsztatu kolegi przyjechało Volvo (chyba V60) 2.0 biturbo. Przy 100 tys km wymieniony silnik, teraz ma 137 tys km i znowu jakieś problemy. Znajomy miał nowego Transita, przy 70 tys km pęknięcie między cylindrami ...


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie tak źle :)

 

53B54469-3C9A-471F-9E92-365E63F5C892.thumb.jpeg.4719331a314a67ff29f10ef02ada4050.jpeg04B2F39E-808A-41B3-B83D-041444A95E5C.thumb.jpeg.7141cb32a18ae5a66f358d0a81b1b8da.jpeg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, się wyrwało 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kiniol napisał(-a):

O, się wyrwało 

 

Ale urwał ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pmwas napisał(-a):

W sumie nie tak źle :)

 

53B54469-3C9A-471F-9E92-365E63F5C892.thumb.jpeg.4719331a314a67ff29f10ef02ada4050.jpeg04B2F39E-808A-41B3-B83D-041444A95E5C.thumb.jpeg.7141cb32a18ae5a66f358d0a81b1b8da.jpeg

 

Psuja 😬


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zawartość kompensuje wszystkie niedostatki. Świetny zestaw.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak sie konczy budowanie za malego garazu
amggt05.thumb.jpg.106c897d370681409324ff1018d9c44c.jpg
Wywalić kwiatki z lewej strony i parkować evoqiem tyłem i bliżej ściany.. zaletą łatwiej będzie żonie wyjechać z garażu... Przytuli się AMG bliżej prawej ściany i kierowca wsiądzie w długie drzwi coupe....a pasażer dopiero na zewnątrz.
Da się ?? Da się

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

tak sie konczy budowanie za malego garazu ;)

amggt05.jpg

Gratuluję, dobry zestaw, jeszcze limo i komplet :)

1 godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Ten garaż wcale nie jest za mały nawet na te samochody.

Jest za wąski dla kierowcy GT. Kolega @ZawszeKwadratwie o co mi chodzi. 

1 godzinę temu, xaoo napisał(-a):

Wywalić kwiatki z lewej strony i parkować evoqiem tyłem i bliżej ściany.. zaletą łatwiej będzie żonie wyjechać z garażu... Przytuli się AMG bliżej prawej ściany i kierowca wsiądzie w długie drzwi coupe....a pasażer dopiero na zewnątrz.
Da się ?? Da się

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

Problem stanowią zapewne murowane ościeżnice, dlatego staje w świetle otworu bramy. Inaczej gimnastyka. Wiem, bo przerabiałem to latami.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

tak sie konczy budowanie za malego garazu ;)

amggt05.jpg

Coś pięknego, i to drzewko ozdobne , gratuluję za całokształt 👌🏼

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Jest za wąski dla kierowcy GT. Kolega @ZawszeKwadratwie o co mi chodzi. 

 Ja tez wiem jakie drzwi ma GT, widziałem w życiu, a nawet miałem  już nie jedno auto. 

 

Wiedząc jakie drzwi na GT nadal twierdzę  że przy odpowiednim ustawieniu tych samochodów kierowca każdego z nich będzie mógł wysiąść komfortowo, ale to na marginesie bo dyskusja o pietruszce raczej.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

tak sie konczy budowanie za malego garazu ;)

amggt05.jpg

Eee tam, nie garaż za mały, ino samochody za duże. Zamień na dwie Tata Nano  i zobaczysz ile jeszcze  miejsca  zostanie :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już kiedyś pisałem na ten temat. Kierowców przybyło, dlatego statystycznie jeździ więcej ignorantów i głupców . 
Ostatnio na światłach podczas ulewy pokazuję kierowcy w nowej corolli żeby włączył światła. Otwiera szybę i się pyta o co chodzi. Mówię żeby światła zapalił bo leje. Ignorancko zerka za kierownicę i mówi że ma włączony automat. Ja mówię że leje, a on że skoro takie świecą to tak ma być... Ludzie to debile. Dziś podczas deszczu leciałem A1 kupa aut na dziennych. Plaga. W tumanie wody przy 140 widoczność takiego auta drastycznie spada bo d*pa nieoświetlona.

S20FE 5G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.