Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wykrywalny przez radar :) w technologi  STEALTH

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, trollu napisał(-a):

ehe, chyba zapomniałeś jak wyglądała deska w przed lifcie a jak jest teraz;) Z zewnątrz zmiany kosmetyczne ale na minus, przednie światła były ładniejsze 

 

patrzę na XM i nasunęło mi się skojarzenie z butami - te bardzo drogie, limitowane nike, adidasy itp wyglądają jak przeżute przez psa a ustawiają się kolejki chętnych, licytacje itd. Auta za te pieniądze (XM startuje od 930 tys zł :ph34r:) chyba nie mają być rozpatrywane w kategoriach ładne/brzydkie tylko mało/bardzo rzucające się w oczy. Jak ludzie gadają i auto robi zamieszanie to jest git, słupki sprzedaży idą do góry 

...qrcze, za bańkę można kupić nowego Range Rovera który wygląda tak jak powinien a nie jak drag quen 

 

 

I najlepsze, ze XM robi 100 w 4,3s... Jaki jest powod, zeby nie wybrac Cayenne Turbo S E-Hybrid?

3 godziny temu, pechagto napisał(-a):

Miesiąc temu już ustrzeliłem taką na S-ce. Myślałem wtedy, że to jakiś żart.cb5f6c04f9abd9480cd1ff6ae8f01c86.jpg

 

Przeciez to nie M-ka, to jeszcze jakosc spojnie wyglada

1 godzinę temu, yacajackowski napisał(-a):

Ciekawe czy pójdzie to w kierunku np E60 gdzie wszyscy psioczyli, że wygląda tragicznie a teraz każdy chce je mieć.

 

E60 byla i jest nadal brzydka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Przeciez to nie M-ka, to jeszcze jakosc spojnie wyglada

 

Mnie te tylne światła odrzucają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pechagto napisał(-a):

 

Mnie te tylne światła odrzucają

 

 

No nie jest to mistrzostwo swiata, ale jeszcze spojne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pechagto napisał(-a):

Miesiąc temu już ustrzeliłem taką na S-ce. Myślałem wtedy, że to jakiś żart.cb5f6c04f9abd9480cd1ff6ae8f01c86.jpg

jak dacia logan :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pechagto napisał(-a):

 

Mnie te tylne światła odrzucają

to jest trend w BMW teraz, bo X4 z tego co widze na oficjalnej stronie tez ma taki koszmarny tyl... no ale ja mam dziadkowy gust, mlodsze pokolenie moze ma inne poczucie estetyki i to kupi ;) 

x4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Kupię, kupią, byle się wyróżniać i być "nowoczesnym".

polowa mojego osiedla jezdzi nowymi X4 i X6, tylko oni wlasnie jezdza tymi autami (i to w jednym kolorze) zeby sie wlasnie nie wyrozniac, mimo ze spokojnie mogliby miec zdecydowanie drozsze auta. no ale tutaj wchodza juz calkowicie inne kwestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie w zeszłym roku flota zdecydowała, że będziemy mieli już tylko BMW jako służbowe samochody do tego polityka jeśli chodzi o wyposażenie jest dość restrykcyjna… czarna skóra, lakier czarny albo szary (nawet niebieski odpada) i bez mpaku… więc carbonshwarz też odpada.
Jak się wjedzie na parking to wieje nuda…


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

polowa mojego osiedla jezdzi nowymi X4 i X6, tylko oni wlasnie jezdza tymi autami (i to w jednym kolorze) zeby sie wlasnie nie wyrozniac, mimo ze spokojnie mogliby miec zdecydowanie drozsze auta. no ale tutaj wchodza juz calkowicie inne kwestie...

Mocno ekskluzywne miejsce. Przynajmniej w połowie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

polowa mojego osiedla jezdzi nowymi X4 i X6, tylko oni wlasnie jezdza tymi autami (i to w jednym kolorze) zeby sie wlasnie nie wyrozniac, mimo ze spokojnie mogliby miec zdecydowanie drozsze auta. no ale tutaj wchodza juz calkowicie inne kwestie...

Smutkiem powiało. Zastanawia mnie stwierdzenie, że mogliby mieć zdecydowanie droższe auta. Czyżby mieszkańcy minimalizowali ryzyko utraty mienia? Licząc na to, że dziś sąsiadowi buchną? ;) 

 

 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Smutkiem powiało. Zastanawia mnie stwierdzenie, że mogliby mieć zdecydowanie droższe auta. Czyżby mieszkańcy minimalizowali ryzyko utraty mienia? Licząc na to, że dziś sąsiadowi buchną? ;) 

 

 

 

nie chce sie za bardzo wdawac w szczegoly, ale trafiles w sedno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

nie chce sie za bardzo wdawac w szczegoly, ale trafiles w sedno. 

 

 

Nie ma ubezpieczen w PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Nie ma ubezpieczen w PL?

Większość użytkowników wspomnianych BMW, MERCEDESÓW, AUDI, etc., to głównie leasingobiorcy i najemcy długoterminowi.

Odszkodowanie w obecnej sytuacji to dość skomplikowana sprawa. Gdyby skradziono Ci auto, które leasingujesz lub wynajmujesz na 36, 48 lub 60 miesięcy to przede wszystkim po wpłaceniu środków na konto z tytułu ubezpieczenia AC otrzymujesz kwotę z ubezpieczalni, która pokryje aktualną wartość samochodu. Jak byłeś przezorny wziąłeś GAP to dostajesz odszkodowanie dodatkowe, które chroniło pojazd przed utratą wartości w czasie. GAP z tego co pamiętam można zawrzeć na 36 miesięcy. Problem polega na tym, ze wartości pojazdów podskoczyły tak do góry, że tak czy tak już nie zamówisz pojazdu w kwocie, której zamawiałeś rok, dwa lata wcześniej. Raty płacisz, samochodu nie masz. Chyba, że coś pokręciłem, to naprostujcie mnie.

Raz mi skradziono pojazd, który był wzięty za gotówkę - oddali całego i zdrowego. Także nie mam doświadczenia i nie chcę go mieć, gdy kradną Ci pojazd w momencie spłat rat z tytułu zobowiązań wobec leasingodawcy.

Wiem, że są różne rodzaje ubezpieczenia GAP, ale nigdy się w ten temat nie zagłębiałem.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że ci "mieszkańcy" chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko.

 

Skoro stać ich na dużo droższe samochody, to przeciez nie muszą się męczyć z leasingami na te tanie beemki, tylko wystarczy kupić je za własne pieniądze i problemy, które opisujesz się upraszczają. 

 

Uprzedzając g.. burze rozumiem oczywiscie korzysci podatkowe itd. ale żeby mając tak duże pieniądze dać się im tak zniewolić, żeby nie kupić sobie samochodu takiego jak chce to nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Większość użytkowników wspomnianych BMW, MERCEDESÓW, AUDI, etc., to głównie leasingobiorcy i najemcy długoterminowi.

Odszkodowanie w obecnej sytuacji to dość skomplikowana sprawa. Gdyby skradziono Ci auto, które leasingujesz lub wynajmujesz na 36, 48 lub 60 miesięcy to przede wszystkim po wpłaceniu środków na konto z tytułu ubezpieczenia AC otrzymujesz kwotę z ubezpieczalni, która pokryje aktualną wartość samochodu. Jak byłeś przezorny wziąłeś GAP to dostajesz odszkodowanie dodatkowe, które chroniło pojazd przed utratą wartości w czasie. GAP z tego co pamiętam można zawrzeć na 36 miesięcy. Problem polega na tym, ze wartości pojazdów podskoczyły tak do góry, że tak czy tak już nie zamówisz pojazdu w kwocie, której zamawiałeś rok, dwa lata wcześniej. Raty płacisz, samochodu nie masz. Chyba, że coś pokręciłem, to naprostujcie mnie.

Raz mi skradziono pojazd, który był wzięty za gotówkę - oddali całego i zdrowego. Także nie mam doświadczenia i nie chcę go mieć, gdy kradną Ci pojazd w momencie spłat leasingu lub najmu.

 

Tak bylo 20 lat temu przeciez... 😳 Bylem pewien, ze to sie zmienilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Tak bylo 20 lat temu przeciez... 😳 Bylem pewien, ze to sie zmienilo

Sprecyzuj?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Sprecyzuj?

 

Kwestia problemow po kradziezy samochodu na leasingu. Pamietam, ze to bylo bardzo klopotliwe, czaso i kaso -chlonne 20 lat temu, kiedy leasingi raczkowaly. Bylem pewny, ze to sie musialo zmienic... 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Kwestia problemow po kradziezy samochodu na leasingu. Pamietam, ze to bylo bardzo klopotliwe, czaso i kaso -chlonne 20 lat temu, kiedy leasingi raczkowaly. Bylem pewny, ze to sie musialo zmienic... 🙈

Tutaj nie chodzi o problem z leasingodawcą, bo on jest właścicielem pojazdu, natomiast w umowie przeważnie jest tak, że ubezpieczenie zawierasz imienne. "Mówię" o osobie fizycznej. Nie wiem jak to jest w spółkach.

I wówczas to Ty się kopiesz z ubezpieczalnią, a kredytodawca, leasingodawca; ściąga należności z tytułu zawartej umowy, a co ich to obchodzi, że dostałeś "całkę" na auto lub Ci je skradziono. 

Problem polega na tym, że kradzieży będzie coraz więcej. Wkraczająca recesja będzie powodowala to, co się stało w tym miesiącu u jednego z dealerów drogiej i prestiżowej marki z mojego miasta. Na placu we wszystkich pojazdach stracił koła. No to się nie zdarzało od lat... Dziś zajumać samochód to nie problem, nie potrzeba wykwalifikowanego złodzieja, tylko jakiegoś palanta wystawiasz, który łazi Ci koło domu i ściąga sygnał z klucza, a co gorsza jest nowe badziewie(GameBoy), które porozumiewa się z samochodem, złodziej podchodzi i bierze jak swoje.

Czuję w kościach, że ubezpieczenia od nowego roku mocno w górę.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Większość użytkowników wspomnianych BMW, MERCEDESÓW, AUDI, etc., to głównie leasingobiorcy i najemcy długoterminowi.

Odszkodowanie w obecnej sytuacji to dość skomplikowana sprawa. Gdyby skradziono Ci auto, które leasingujesz lub wynajmujesz na 36, 48 lub 60 miesięcy to przede wszystkim po wpłaceniu środków na konto z tytułu ubezpieczenia AC otrzymujesz kwotę z ubezpieczalni, która pokryje aktualną wartość samochodu. Jak byłeś przezorny wziąłeś GAP to dostajesz odszkodowanie dodatkowe, które chroniło pojazd przed utratą wartości w czasie. GAP z tego co pamiętam można zawrzeć na 36 miesięcy. Problem polega na tym, ze wartości pojazdów podskoczyły tak do góry, że tak czy tak już nie zamówisz pojazdu w kwocie, której zamawiałeś rok, dwa lata wcześniej. Raty płacisz, samochodu nie masz. Chyba, że coś pokręciłem, to naprostujcie mnie.

Raz mi skradziono pojazd, który był wzięty za gotówkę - oddali całego i zdrowego. Także nie mam doświadczenia i nie chcę go mieć, gdy kradną Ci pojazd w momencie spłat rat z tytułu zobowiązań wobec leasingodawcy.

Wiem, że są różne rodzaje ubezpieczenia GAP, ale nigdy się w ten temat nie zagłębiałem.

 

Ja także mam wykupiony GAP i jeszcze pół roku spokoju. ;) Z drugiej strony akurat mój samochód trzyma cenę z dnia zakupu i pewnie niepotrzebnie płaciłem dodatkowo. Jakoś z leasingami nigdy mi nie było po drodze, pradawny instynkt posiadania siedzi we mnie mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja także mam wykupiony GAP i jeszcze pół roku spokoju. ;) Z drugiej strony akurat mój samochód trzyma cenę z dnia zakupu i pewnie niepotrzebnie płaciłem dodatkowo. Jakoś z leasingami nigdy mi nie było po drodze, pradawny instynkt posiadania siedzi we mnie mocno.

I tego się należy trzymać, bo wszystko zmierza ku temu, abyśmy żyli na wiecznym abonamencie bez żadnej własności prywatnej.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Kwestia problemow po kradziezy samochodu na leasingu. Pamietam, ze to bylo bardzo klopotliwe, czaso i kaso -chlonne 20 lat temu, kiedy leasingi raczkowaly. Bylem pewny, ze to sie musialo zmienic... 🙈

problem jest taki, ze nadal kradna, a potrafia byc na tyle bezczelni, ze kradna jak dzieci sa w domu. tydzien temu np. zniknęło 7 aut i nawet newsa w lokalnej gazecie o tym nie przeczytasz. to sa realne problemy, pieniadze w tym przypadku schodza na dalszy plan.

Edytowane przez ZawszeKwadrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, vvv napisał(-a):

U mnie w firmie w zeszłym roku flota zdecydowała, że będziemy mieli już tylko BMW jako służbowe samochody do tego polityka jeśli chodzi o wyposażenie jest dość restrykcyjna… czarna skóra, lakier czarny albo szary (nawet niebieski odpada) i bez mpaku… więc carbonshwarz też odpada.
Jak się wjedzie na parking to wieje nuda…

 

To chyba prędzej coś co udaje skórę niż skóra albo jak ja to mówię "skóra" z tylnego siedzenia nocnego autobusu. 😜 Nie wiem jak w Mercedesie i Audi, ale w BMW słono się dopłaca za prawdziwą skórę. W niektórych markach już w ogóle nie można takiej zamówić.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.