Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

problem jest taki, ze nadal kradna, a potrafia byc na tyle bezczelni, ze kradna jak dzieci sa w domu. tydzien temu np. zniknęło 7 aut i nawet newsa w lokalnej gazecie o tym nie przeczytasz. to sa realne problemy, pieniadze w tym przypadku schodza na dalszy plan.

 

Masakra 😳


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

 

Masakra 😳

Problem będzie narastał jeszcze z jednej od nas niezależnej przyczyny.

Jak wiemy do naszego Kraju przyjechało wiele osób, które uciekały przed wojną.

Zapewne jakąś marginalną część tych osób stanowią "ekipy" od kradzieży, rozbojów, wymuszeń, etc...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Problem jest taki że ci "mieszkańcy" chcieliby zjeść ciastko i mieć ciastko.

 

Skoro stać ich na dużo droższe samochody, to przeciez nie muszą się męczyć z leasingami na te tanie beemki, tylko wystarczy kupić je za własne pieniądze i problemy, które opisujesz się upraszczają. 

 

Uprzedzając g.. burze rozumiem oczywiscie korzysci podatkowe itd. ale żeby mając tak duże pieniądze dać się im tak zniewolić, żeby nie kupić sobie samochodu takiego jak chce to nie rozumiem.

1. jakie to korzyści podatkowe daje leasing w stosunku do zakupu za cash?

2. To, że ktoś jest bogaty, nie oznacza, że ma miliony na koncie. Bogaci są raczej bogaci z tytułu posiadania majątku innego niż gotówka/ pieniądz wirtualny, zwykle bogactwo budują posiadane papiery wartościowe czy nieruchomości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Problem będzie narastał jeszcze z jednej od nas niezależnej przyczyny.

Jak wiemy do naszego Kraju przyjechało wiele osób, które uciekały przed wojną.

Zapewne jakąś marginalną część tych osób stanowią "ekipy" od kradzieży, rozbojów, wymuszeń, etc...

Za dużo ruskich portali czytasz. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

no to nie jest normalne, zginal m.in taki dosyc charakterystyczny okaz:

Untitled.jpg

 

Smuteczek... ciekawe gdzie to trafia 🤔

31 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Problem będzie narastał jeszcze z jednej od nas niezależnej przyczyny.

Jak wiemy do naszego Kraju przyjechało wiele osób, które uciekały przed wojną.

Zapewne jakąś marginalną część tych osób stanowią "ekipy" od kradzieży, rozbojów, wymuszeń, etc...

 

Jakies prawdopodobienstwo jest, ale zeby cos samodzielnego rozkrecic, to trzeba czasu. Nikt z naszych nie pozwoli, zeby obcy dzialali na ich terenie 😅


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Za dużo ruskich portali czytasz. 

Nawet nie wiesz jak bardzo się wygłupiłeś tym zdaniem.

Moja Bratowa to Ukrainka, która w 2014 uciekła z ostrzeliwanego Donbasu.

Pała taką miłością do "braci" ze wschodu, że z rozrzewnieniem zaczytuje się ze mną w rosyjskich portalach.

Spostrzeżenie, którym podzieliłem się na forum nie jest tylko moim, ale również Jej i jej rodziny, którą ściągnęliśmy i której pomogliśmy urządzić się w Polsce. To porządni pracowici ludzie, którzy nie mają od propagandy nałożonych klapek na oczach i wiedzą, że w tłumie znajduje się margines społeczny, który nie może łupić na terenach objętych działaniami wojennymi.

Ze względu na pracę jaką wykonuję, pomogłem bardzo wielu osobom, które wyemigrowały do naszego Kraju z Ukrainy. Pomogłem im m.in. w pozyskaniu kwalifikacji zawodowych, dzięki którym mogli utrzymać siebie samych oraz przesyłać niezbędne środki do rodzin, aby przeżyć na Ukrainie.

Zalecam trochę powściągliwości w ferowaniu opinii o innych.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że nie trafiłem z portalami. Zdarza się. 

Niezależnie od tego, obawy moim zdaniem całkowicie chybione. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Mówisz że nie trafiłem z portalami. Zdarza się. 

Niezależnie od tego, obawy moim zdaniem całkowicie chybione. 

Ty mnie tu nie mydl oczu, beemkę będziesz sprzedawał? :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ukradną i trafi się ciekawszy egzemplarz kiedyś... To moje pierwsze BMW i jestem zachwycony kulturą silnika M54B22 oraz pracą skrzyni. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eye_lip napisał(-a):

Jak nie ukradną i trafi się ciekawszy egzemplarz kiedyś... To moje pierwsze BMW i jestem zachwycony kulturą silnika M54B22 oraz pracą skrzyni. 

Na tych zdjęciach, które wstawiłeś widzę, że bardzo zadbany egzemplarz, a ja w przyszłym roku chcę coś klasycznego nabyć.

Chyba, że Sasina znów poniesie z pomysłami dotyczącymi opodatkowania...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Jak nie ukradną i trafi się ciekawszy egzemplarz kiedyś... To moje pierwsze BMW i jestem zachwycony kulturą silnika M54B22 oraz pracą skrzyni. 

 

Zdradziles wloska motoryzacje??? 🙈


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Zdradziles wloska motoryzacje??? 🙈

Co Ty, raptem godzinę temu jeździłem Fiatem 500, a nawet mnie kolega z forum amerykańskim przewiózł i się podobał 😁

IMG_20220927_112942.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Co Ty, raptem godzinę temu jeździłem Fiatem 500😁

 

Ale kupiles BMW! Prawdziwy milosnik wloskiej motoryzacji nie jezdzi niemieckimi szmelcwagenami 🙄


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdy nie deklarowałem jako prawdziwy😆 lubię fajne auta bez względu na rodowód. 

Ale Quattroporte (i to duoselect) chodzi mi po głowie. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lipwrzuć kiedyś trochę zdjęć, bo te, które wgrałeś były okrojone, ale dostrzegłem, że tapicerka i kokpit bardzo zadbane. A znaleźć dziś wymuskaną E39 to nie lada sztuka.

Teraz, eye_lip napisał(-a):

Ja się nigdy nie deklarowałem jako prawdziwy😆 lubię fajne auta bez względu na rodowód. 

Ale Quattroporte (i to duoselect) chodzi mi po głowie. 

W Stradale Classics stały niedawno 2 modele.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawię sobie na pamiątkę 

 

D0A6648A-00FE-4FB1-854A-B52C7A70818E.thumb.jpeg.f5f517badfc95615eb580a7c10f179cb.jpeg
 

;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Co Ty, raptem godzinę temu jeździłem Fiatem 500, a nawet mnie kolega z forum amerykańskim przewiózł i się podobał 😁

IMG_20220927_112942.jpg

W trybie normal jazda się nie liczy :P 

 

17 minut temu, pmwas napisał(-a):

Zostawię sobie na pamiątkę 

 

D0A6648A-00FE-4FB1-854A-B52C7A70818E.thumb.jpeg.f5f517badfc95615eb580a7c10f179cb.jpeg
 

;)

 

laugh-nicholas-cage.gif.8dd0693b0bc3fa819d6b2147cf3de421.gif


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, XoneX napisał(-a):

1. jakie to korzyści podatkowe daje leasing w stosunku do zakupu za cash?

2. To, że ktoś jest bogaty, nie oznacza, że ma miliony na koncie. Bogaci są raczej bogaci z tytułu posiadania majątku innego niż gotówka/ pieniądz wirtualny, zwykle bogactwo budują posiadane papiery wartościowe czy nieruchomości. 

 

Serio nie wiesz ? To ci podpowiem. Koszty rat leasingowych są normalnym kosztem uzyskania przychodu pomniejszającym podstawę opodatkowania jako koszty usług obcych, które to koszty usług obcych są składową rodzajowych kosztów operacyjnych, które daleko wcześniej mają wpływ na zysk polegający opodatkowaniem podatkiem dochodowym czyli zysk brutto, jeśli takowy istnieje oczywiście a nie strata. I to masz sytuację w spółkach prowadzących pełną księgowość według ustawy o rachunkowości. Działalność gospodarczej na uproszczonej księgowości leasingowe są również kosztem pomniejszającym podstawę opodatkowania ale na nieco innych zasadach.

 

Jeśli chodzi o pkt. 2 to nie rozśmieszaj mnie. Wg ciebie bogaty to ten co ma nieruchomości ale niekoniecznie gotowke na samochód? Jeśli naprawdę jest bogaty to ma jedno i drugie, a nawet trzecie i piąte, chociaż nie musi jej wydawać akurat na samochód, ale ma. Ale oczywiście ty możesz sobie rozumieć pojęcie bogactwo jak chcesz. 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

Serio nie wiesz ? To ci podpowiem. Koszty rat leasingowych są normalnym kosztem uzyskania przychodu pomniejszającym podstawę opodatkowania jako koszty usług obcych, które to koszty usług obcych są składową rodzajowych kosztów operacyjnych, które daleko wcześniej mają wpływ na zysk polegający opodatkowaniem podatkiem dochodowym czyli zysk brutto, jeśli takowy istnieje oczywiście a nie strata. I to masz sytuację w spółkach prowadzących pełną księgowość według ustawy o rachunkowości. Działalność gospodarczej na uproszczonej księgowości leasingowe są również kosztem pomniejszającym podstawę opodatkowania ale na nieco innych zasadach.

 

Jeśli chodzi o pkt. 2 to nie rozśmieszaj mnie. Wg ciebie bogaty to ten co ma nieruchomości ale niekoniecznie gotowke na samochód? Jeśli naprawdę jest bogaty to ma jedno i drugie, a nawet trzecie i piąte, chociaż nie musi jej wydawać akurat na samochód, ale ma. Ale oczywiście ty możesz sobie rozumieć pojęcie bogactwo jak chcesz. 

A amortyzacja kosztem podatkowym nie jest? I co ma koszt wedlug ustawy o rachunkowości do podatków? A o limitach kosztów do 150k pan słyszał? Wyglada na to ze nie wiesz o czym piszesz i powielasz farmazony. 
 

Dwa, to ty mnie nie rozśmieszaj. Gotówka jak leży to nie pracuje, ale jeśli uważasz, ze w tym wszystkim chodzi o gromadzenie kasy na koncie, to luz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla większości ludzi 200-500k leżące w gotowce na koncie prywatnym, to b. dużo pieniędzy, które leżąc, marnują się. Dla ludzi bogatych taka kwota to niewielka część majątku, która lezy i nie musi na siebie zarabiać, bo zarabiają inne asety - rownież moze to być pieniądz, ulokowany w "różne rzeczy". Leżąca i łatwo dostępna gotówka każdemu może się przydać, a kwota zależy od tego czy jestem "większością ludzi", bogatym, czy bardo bogatym człowiekiem. W obecnych czasach sytuacja jest trochę inna z powodu wysokiej inflacji, ale główine z punktu widzenia "większości ludzi", bo bogatym ludziom wbrew pozorom często  wysoka inflacja nie przeszkadza i mogą tracić na leżących pieniądzach, bo dochód generowany przez inne asety, reprezentujące większość majątku, przez wysoką inflację generują większy dochód. Jako punkt odniesienia dodam, że dla mnie ktoś, kto ma majatek do 10mln nie jest człowiekiem bogatym. Oczywiście finansowo, bo można być bogatym w emocje lub mieć bogate wnętrze 😉

O leasingu nie chce mi się pisać. Ale czasami nabywa się rzeczy w leasingu mając pieniądze, abstrahując od kwestii finansowych, bo np. nie zawsze chce się być właścicielem. 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Co Ty, raptem godzinę temu jeździłem Fiatem 500, a nawet mnie kolega z forum amerykańskim przewiózł i się podobał 😁

IMG_20220927_112942.jpg

 

Rzadzacy obiecywali ameryke w polsce, ale nie sadzilem, ze sie im uda 😂

Nawiase, to jakas moda na Mustangi i Camaro w PL? 🤔

 

 

32 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Dla większości ludzi 200-500k leżące w gotowce na koncie prywatnym, to b. dużo pieniędzy, które leżąc, marnują się. Dla ludzi bogatych taka kwota to niewielka część majątku, która lezy i nie musi na siebie zarabiać, bo zarabiają inne asety - rownież moze to być pieniądz, ulokowany w "różne rzeczy". Leżąca i łatwo dostępna gotówka każdemu może się przydać, a kwota zależy od tego czy jestem "większością ludzi", bogatym, czy bardo bogatym człowiekiem. W obecnych czasach sytuacja jest trochę inna z powodu wysokiej inflacji, ale główine z punktu widzenia "większości ludzi", bo bogatym ludziom wbrew pozorom często  wysoka inflacja nie przeszkadza i mogą tracić na leżących pieniądzach, bo dochód generowany przez inne asety, reprezentujące większość majątku, przez wysoką inflację generują większy dochód. Jako punkt odniesienia dodam, że dla mnie ktoś, kto ma majatek do 10mln nie jest człowiekiem bogatym. Oczywiście finansowo, bo można być bogatym w emocje lub mieć bogate wnętrze 😉

O leasingu nie chce mi się pisać. Ale czasami nabywa się rzeczy w leasingu mając pieniądze, abstrahując od kwestii finansowych, bo np. nie zawsze chce się być właścicielem. 

 

Abstrahujac od tematu rozmowy, to nigdzie sie nie nauczylem o ludziach bogatych jak na tym forum 🤭

 

Dziekuje 🙂

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum rozwija, może też nauczysz się o zegarkach 😆


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Forum rozwija, może też nauczysz się o zegarkach 😆

 

 

Moja nadzieja nadal plonie 😜


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Nawiase, to jakas moda na Mustangi i Camaro w PL? 🤔

 

 

Raczej  na Mustangi i Challengery 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.