Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Astony to dla mnie najpiękniejsze klasyki, DB4, DB5, DB6, a nawet polubiłem DB7 i całą dalszą serię ;)

Wiem, że to zabrzmi strasznie na forum zegarkowym, ale ostatnio Chińczycy stali się znaczącymi udziałowcami w Aston Martinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w innych markach też :)

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Aston Martin DB4 GT Zagato - 75 mln zł :)

494270469_https__hypebeastzagato.jpg.6d9458f1ab0e3909017cb6ae71aa5d5b.jpg

Czy posiadacza można uznać za osobę bogatą?

Posiadacza - niekoniecznie, ale własciciela - owszem 🙂

No i może wziął na niego kredyt 100%... 😉

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Aston Martin DB4 GT Zagato - 75 mln zł :)

494270469_https__hypebeastzagato.jpg.6d9458f1ab0e3909017cb6ae71aa5d5b.jpg

Czy posiadacza można uznać za osobę bogatą?

 

Mam znajoma, po dziadku odziedziczyla piekna, stuletnia wille, warta jakies kilka milionow. Mieszka w niej. Niestety, ma zwykla prace, a duzy 500 metrowy stary dom wymaga nakladow. Z roku na rok, dom wyglada coraz gorzej. Zakredytowala sie, zeby to jakos udzwignac i zeby dom nadawal sie do mieszkania.

I teraz do meritum, jest wlascicielka pieknej, duzo wartej willi, ale czy jest bogata? 🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Mam znajoma, po dziadku odziedziczyla piekna, stuletnia wille, warta jakies kilka milionow. Mieszka w niej. Niestety, ma zwykla prace, a duzy 500 metrowy stary dom wymaga nakladow. Z roku na rok, dom wyglada coraz gorzej. Zakredytowala sie, zeby to jakos udzwignac i zeby dom nadawal sie do mieszkania.

I teraz do meritum, jest wlascicielka pieknej, duzo wartej willi, ale czy jest bogata? 🤔

Posiadanie czegoś, to także koszty. Próba utrzymania tego jako własności gdy brak jest na to środków, to jakby próba życia ponad stan. Przeciągając to bliżej tematu, to jakby ktoś kupił sobie samochód za milion złotych i zapomniał, że jego ubezpieczenie będzie wynosić około 30 tys. rocznie (wielkość szacunkowa) a utrzymanie łącznie przynajmniej 40k. 

Twoja znajoma, nawet gdyby uznać ją za bogatą, na pewno nie jest szczęśliwa. A przecież to chyba jest w naszym życiu najważniejsze, bogactwo może to jedynie ułatwić (choć niekoniecznie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Just1MoreWatch napisał(-a):

Bydzia ;) ?

Ja Wam KURŁ*A dam Brzydzia!!!

9 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Mam znajoma, po dziadku odziedziczyla piekna, stuletnia wille, warta jakies kilka milionow. Mieszka w niej. Niestety, ma zwykla prace, a duzy 500 metrowy stary dom wymaga nakladow. Z roku na rok, dom wyglada coraz gorzej. Zakredytowala sie, zeby to jakos udzwignac i zeby dom nadawal sie do mieszkania.

I teraz do meritum, jest wlascicielka pieknej, duzo wartej willi, ale czy jest bogata? 🤔

Odkupię, po co ma się marnować!? :)

Daj namiar na nią, jak nie ja, to mój serdeczny znajomy z chęcią przytuli.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Mam znajoma, po dziadku odziedziczyla piekna, stuletnia wille, warta jakies kilka milionow. Mieszka w niej. Niestety, ma zwykla prace, a duzy 500 metrowy stary dom wymaga nakladow. Z roku na rok, dom wyglada coraz gorzej. Zakredytowala sie, zeby to jakos udzwignac i zeby dom nadawal sie do mieszkania.

I teraz do meritum, jest wlascicielka pieknej, duzo wartej willi, ale czy jest bogata? 🤔

Jest majętna...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Mam znajoma, po dziadku odziedziczyla piekna, stuletnia wille, warta jakies kilka milionow. Mieszka w niej. Niestety, ma zwykla prace, a duzy 500 metrowy stary dom wymaga nakladow. Z roku na rok, dom wyglada coraz gorzej. Zakredytowala sie, zeby to jakos udzwignac i zeby dom nadawal sie do mieszkania.

I teraz do meritum, jest wlascicielka pieknej, duzo wartej willi, ale czy jest bogata? 🤔

 

Takie same historie są w Paryżu i to nie z willami, a zwykłymi mieszkaniami. Na papierze ludzie mają miliony, ale dla nich to po prostu obciążenie. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Tak myślałem, bo 3,5 to wynik tak abstrakcyjny, że aż niemożliwy do uzyskania :)

 

W laboratoryjnych warunkach bez problemu ;)

Tutaj był zimny start więc przez pierwsze 10km to silnik nabierał temperatury. Jakby można samemu decydować o żeglowaniu to jeszcze niżej można zejść. Znowu nie wiem jaki jest algorytm za tym kiedy żegluje, ale najcześciej wtedy kiedy bez gazu na biegu też bym dojechał do świateł/ronda, a przez żeglowanie trzeba mocniej hamować. Jak jest prosta z górki gdzie jeszcze nabrałbym prędkości to trzyma bieg zapięty i koniec. 

 

Zaczął się roboczy tydzień to tutaj wynik crafterem, z manualem bez żeglowania start stop itp. buda wysoka z wentylatorem 

Brak opisu.

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że bogaty jest ten kto mu zostaje złotówka w kieszeń, po tym jak spełnia wszystkie swoje marzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Ja Wam KURŁ*A dam Brzydzia!!!

Odkupię, po co ma się marnować!? :)

Daj namiar na nią, jak nie ja, to mój serdeczny znajomy z chęcią przytuli.

 

Co ? Jest politykiem ? :)))) żarcik oczywiśćie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Co ? Jest politykiem ? :)))) żarcik oczywiśćie

Co?, Co?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, a jak z sezonem kabrioletowym? Ktoś się juz zniechęcił tym syfem za oknem i zaczął zimowanie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Ja Wam KURŁ*A dam Brzydzia!!!

Odkupię, po co ma się marnować!? :)

Daj namiar na nią, jak nie ja, to mój serdeczny znajomy z chęcią przytuli.

 

Predzej sprzeda dusze diablu 😅

Juz ja namawialem na sprzedaz, bo posiadlosc jest piekna, ale robi wszytsko aby ja zatrzymac, bo to rodzinna "pamiatka"

 

 

8 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Jest majętna...

 

Polemizowalbym... 🤔

 

 

6 godzin temu, vvv napisał(-a):

 

Takie same historie są w Paryżu i to nie z willami, a zwykłymi mieszkaniami. Na papierze ludzie mają miliony, ale dla nich to po prostu obciążenie. 

 

No wlasnie... na papierze i teoretycznie

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Predzej sprzeda dusze diablu 😅

Juz ja namawialem na sprzedaz, bo posiadlosc jest piekna, ale robi wszytsko aby ja zatrzymac, bo to rodzinna "pamiatka"

 

 

 

Polemizowalbym... 🤔

 

 

 

No wlasnie... na papierze i teoretycznie

20 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Mam znajoma, po dziadku odziedziczyla piekna, stuletnia wille, warta jakies kilka milionow. Mieszka w niej. Niestety, ma zwykla prace, a duzy 500 metrowy stary dom wymaga nakladow. Z roku na rok, dom wyglada coraz gorzej. Zakredytowala sie, zeby to jakos udzwignac i zeby dom nadawal sie do mieszkania.

I teraz do meritum, jest wlascicielka pieknej, duzo wartej willi, ale czy jest bogata? 🤔

Dlaczego byś polemizował? Ma majątek, więc jest majętna... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kiniol napisał(-a):

Dlaczego byś polemizował? Ma majątek, więc jest majętna... 

 

 

aaaa w takim sensie, jak najbardziej, masz racje 👍


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zet06, a nie zi06 😁

 

5.5L atmosferyczne v8  670KM. 

Pewnie ostatni taki silnik w motoryzacji. 

Wczoraj oficjalnie pokazali i już wczoraj były testy zrobione przez magazyy motoryzacyjne. 

Jakoś osiągnęli 0-60mph w 2.6s i ćwiartkę w 10.6 - 10.5s. 

chevrolet-corvette-z06-2023-738093.jpg

 

 

Ale I tak jeżeli chodzi o corvette to najbardziej podoba mi się C7 I C6, a najbardziej bym chciał C6 Z06 z 7-mio litrowym v8 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, europejskie silniki się duszą a amerykanie dziarskim krokiem wchodzą tam, gdzie kiedyś panowało Ferrari. Najpierw Ford z wysoobrotowym V8 w GT360, teraz Vette, not bad. Chyba w zeszłym roku na kanale "povagowani" dość fanie omówiono silnik z tej vette, kawał dobrej roboty.  Ale nie byłbym sobą gdybym nie zauważył, że najbardziej wysilone drogowe V8 n/a Ferrari generowało 134KM z litra a 911 GT3 127KM, tak więc jankesy mogą się jeszcze podciągnąć :P

Trochę ciężko się przyzwyczaić do dźwięku V8 z płaskim wałem w amerykańcu jak się wspomni poprzednie ZR1 - na www chwalili się, że na serynym wydechu robi 112 dB? Na Nurburgring nie chcieli ich wpuścić:P Jeszcze ta obudowa airboxa wystająca ponad maskę i manualna skrzynia biegów. Ale Z06 godny następca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem fajnego wywiadu w inżynierem od tego silnika, oni cały projekt zaczęli od ustalenia pojemności, jak już zdecydowali się na 5.5L bo chcieli osiągnąć w miarę przyzwoite osiągi przy niskich obrotach silnika, to zostali ograniczeni max. Obrotami a. Co za tym idzie max mocą z litra. 

Gościu stwierdził że gdyby chcieli wyciągnąć więcej to musieli by ograniczyć pojemność a tego nie chcieli robić. 

 

5.5L ograniczone jest max prędkością obrotowa wału właśnie na poziomie. 8500-8600obr. 

Super ciekawa była z nim ta rozmowa. 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo na ostatnich stronach dywagacji dot. jazdy o kropelce (tyle, że koledzy się podgrzewają niskim wynikiem po kilkudziesięciu km jazdy...), więc ja wrzucę swój rekord...

Astra K ST 1.6 diesel 136KM automat. I nie - nie jest to po autostradzie za TIRem, a trasa Toruń - Poznań - Zielona Góra - Szczecin - Toruń + kilkadziesiąt km przejechanych w tych miastach w ciągu dnia :)

 

spalanie3-9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój motur pali 50% więcej 

Ale też chyba ma ciut większą pojemność 😁

 

I to jest moment gdzie sobie każdy powinien uświadomić że świat stoi na głowie, jak motocykle mają większe silniki od dużej części współczesnych  automobili 🤦🤷

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, irekm napisał(-a):

Mój motur pali 50% więcej 

Ale też chyba ma ciut większą pojemność 😁

 

I to jest moment gdzie sobie każdy powinien uświadomić że świat stoi na głowie, jak motocykle mają większe silniki od dużej części współczesnych  automobili 🤦🤷

Pamiętam czasy jak mówiono, ze w motocyklu silnik ma pojemność 1.8l, kiedyś na mnie to wrażenia nie robiło, a dziś...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, irekm napisał(-a):

Zet06, a nie zi06 😁

 

5.5L atmosferyczne v8  670KM. 

Pewnie ostatni taki silnik w motoryzacji. 

Wczoraj oficjalnie pokazali i już wczoraj były testy zrobione przez magazyy motoryzacyjne. 

Jakoś osiągnęli 0-60mph w 2.6s i ćwiartkę w 10.6 - 10.5s. 

chevrolet-corvette-z06-2023-738093.jpg

 

 

Ale I tak jeżeli chodzi o corvette to najbardziej podoba mi się C7 I C6, a najbardziej bym chciał C6 Z06 z 7-mio litrowym v8 

 

Do 911 Turbo S jeszcze troche brakuje, ale dzwiek tego silnika przypomina mi Vipera z lat 90tych 🤩

 

 

10 godzin temu, Chorwat napisał(-a):

Sporo na ostatnich stronach dywagacji dot. jazdy o kropelce (tyle, że koledzy się podgrzewają niskim wynikiem po kilkudziesięciu km jazdy...), więc ja wrzucę swój rekord...

Astra K ST 1.6 diesel 136KM automat. I nie - nie jest to po autostradzie za TIRem, a trasa Toruń - Poznań - Zielona Góra - Szczecin - Toruń + kilkadziesiąt km przejechanych w tych miastach w ciągu dnia :)

 

spalanie3-9.jpg

 

Brawo za wytrwalosc.. mentalnie nie bylbym w stanie jechac eko przez tyle km 😂

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.