Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, plszcto napisał(-a):

z tymi BMW to może być też kwestia warunków leasingowych - nie tak dawno temu mój dobry znajomy dostał ofertę na 5er (fakt - w podstawie) porównywalną z tym co właśnie kończył płacić za C5.
Więc albo beemka wychodziła tanio, albo przepłacał za cytrynę 😉

Doszło do sytuacji gdzie Astra potrafi kosztować ponad 190 000 zł, a jej ceny zaczynają się od ponad 100 000; co jest kompletnie oderwane od normalności, dlatego tak jak napisałeś, warunki aut premium wypadają "korzystniej".

 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

też takiego zamówiłem i też ściągnąłem oznaczenie modelu żeby mnie sąsiedzi nie ukamienowali ;)

Nawet nie chodzi o sąsiadów , tylko dla siebie ściągnąłem , po co mam zaburzyć harmonię tylnej klapki jakimiś cyframi ?, tym bardziej że nie są elementem dumy z tego auta , jak dla mnie cyfry zostają w przypadku 530 lub wyżej 😉 

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Może to M-ka :)

Fakt jest taki, że wyłączając modele: 7, X7, 8, i8 i wszystkie warianty M, cała gama BMW na naszych drogach stała się tak powszechna jak ziemniaki na obiad :D  

Pyry z gzikiem. 😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Pyry z gzikiem. 😁

Poznań, Poznań, Poznań ach to Ty :) 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pyry z gzikiem. 
Jak chodzi o pyry i BMW to Lidl chyba managerom wziął je w leasing. Często i sporo ich ostatnio stoi koło mojego lydla na dzielni z rejestracjami PO. (zakładam, że to pracownicy bo mają plakietki upoważniajace do nieograniczonego parkowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alleck napisał(-a):
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):
Pyry z gzikiem. emoji16.png

Jak chodzi o pyry i BMW to Lidl chyba managerom wziął je w leasing. Często i sporo ich ostatnio stoi koło mojego lydla na dzielni z rejestracjami PO. (zakładam, że to pracownicy bo mają plakietki upoważniajace do nieograniczonego parkowania).

LIDL KURŁA JEGO MAĆ. Ostatni raz tam byłem. Głupie Helmuty.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

LIDL KURŁA JEGO MAĆ. Ostatni raz tam byłem. Głupie Helmuty.

Nie miałeś biletu parkingowego? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Nie miałeś biletu parkingowego? 

Nie... Wprowadzili kasy samoobsługowe wyłączając całkowicie alternatywę w postaci wrzucenia towaru na taśmę.

I teraz najlepsze w koszyku mało, ale i tak 30 min "kolonii karnej" przy debilnej kasie, która nie wyczuwa czasem towaru wrzuconego do kosza. I teraz najlepsze; płatność tylko kartą... Wołam umęczoną kobiecinę i mówię mam gotówkę i nie wierzę co słyszę. Proszę wziąć towar, wydruk z samoobsługowej i podejść do normalnej kasy, tam może Pan zapłacić gotówką. Po zapłacie otrzymuje jakiś bilet do bramki, przy której się muszę odbić.. Mocno podirytowany pytam się czy przy wyjściu stoi gestapo.

Jakieś cymbały zapewne policzyły, że firmy, które przewożą gotówkę z tylu punktów za bardzo ich kroją i trzeba wprowadzić tańszy system, a kit z tym, że sklep stoi sparaliżowany bo ludzie wyjmują i wkładają towary, których waga nie wyczuła.  

Jak im słupki spadną to wrócą do normalnego rozliczania się za towar.

Abstrahując od tej idiotycznej sytuacji, ludzie nie zdają sobie chyba  sprawy, że rozliczenia elektroniczne to nic innego jak utrata wolności, która i tak już jest mocno ograniczana...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Czy on czasem nie ma pierwowzoru w Japonii

Na tej platformie w USA produkowano Pontiac Solstice i Saturn Sky , a w Europie byl jakis Opel


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Robnyc napisał(-a):

Na tej platformie w USA produkowano Pontiac Solstice i Saturn Sky , a w Europie byl jakis Opel

 

Opel GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

płatność tylko kartą

 

Ale z Ciebie "dziaders" ;-) 

Ja od lat nie mam gotówki i płacę tylko kartą / telefonem. Nie widziałeś nad wejściem do strefy kas samoobsługowych informacji, że tylko obrót bezgotówkowy ? To mocno obniża koszty zakupu kas (liczarki banknotów i bilonu, wydawanie reszty etc. plus oczywiście koszty firm ochroniarskich) i przyspiesza transakcje. System skanowania paragonów do bramek wyjściowych ma zapobiec kradzieżom - byłem kiedyś świadkiem jak jakiś gentelman chciał dać drapaka ze sklepu ze zgrzewką 20 browców - zatrzymał się na zablokowanych przez kasjerkę (przyciskiem przy kasie) drzwiach do sklepu. Piszesz o braku alternatywy w postaci taśmy a jednocześnie dalej, że zostałeś skierowany do normalnej kasy.

Poza tym: ostatnio były badania, że nawet zamożniejsi klienci w zw. ze spodziewaną recesją zaczynają korzystać z dyskonterów, więc "słupki im nie spadną".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, mroova napisał(-a):

 

Ale z Ciebie "dziaders" 😉

Ja od lat nie mam gotówki i płacę tylko kartą / telefonem. Nie widziałeś nad wejściem do strefy kas samoobsługowych informacji, że tylko obrót bezgotówkowy ? To mocno obniża koszty zakupu kas (liczarki banknotów i bilonu, wydawanie reszty etc. plus oczywiście koszty firm ochroniarskich) i przyspiesza transakcje. System skanowania paragonów do bramek wyjściowych ma zapobiec kradzieżom - byłem kiedyś świadkiem jak jakiś gentelman chciał dać drapaka ze sklepu ze zgrzewką 20 browców - zatrzymał się na zablokowanych przez kasjerkę (przyciskiem przy kasie) drzwiach do sklepu. Piszesz o braku alternatywy w postaci taśmy a jednocześnie dalej, że zostałeś skierowany do normalnej kasy.

Poza tym: ostatnio były badania, że nawet zamożniejsi klienci w zw. ze spodziewaną recesją zaczynają korzystać z dyskonterów, więc "słupki im nie spadną".

 

Może i dziaders, ale czy warto pozbyć się wolności dla wygody związanej z dokonywaniem płatności? Kartę możesz zgubić i rano na kaca nie kupisz nawet soku pomidorowego. Na konto mogą się włamać i pieniądze wyczyścić, oczywiście są one ubezpieczone, ale wiąże się to również z kosztami i pewnymi niedogodnościami. W razie cyberataku sieć bankowa może zostać sparaliżowana i możesz zostać bez środków do życia. Wówczas karta może posłużyć jako zakładka do ulubionej książki :) Konto można zablokować z wielu przyczyn. Sam w tym roku musiałem się tłumaczyć dlaczego wpłynęła tak duża suma na moje konto i na co przeznaczyłem wypłacone środki... Rozumiesz nawet jak udowodnisz, że dokonany przelew nie jest związany z czynami prawem zabronionymi, to i tak musisz się tłumaczyć na co wydajesz swoje własne pieniądze, bo bank przez ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu musi złożyć zeznanie do US. I teraz najlepsze; dokonując płatności elektronicznych taki termin prawniczy jak - tajemnica lekarska ląduje w koszu. Można wymieniać w nieskończoność. Używam czasem kart płatniczych, ale muszę mieć alternatywę. Jestem zwolennikiem gotówki mimo faktu, iż tracę na podatku inflacyjnym duże pieniądze, które nieRząd łapczywie garnie i na inflacji, którą spowodował zarabia i finansuje rzeczy, które niekoniecznie mi jako obywatelowi się podobają.

I tutaj przykład, który warto wziąć sobie do serduszka: https://www.money.pl/banki/dostal-pismo-z-ing-chca-wiedziec-skad-ma-pieniadze-bank-odpowiada-mamy-taki-obowiazek-6611972292959168a.html

Należy również nadmienić, iż od pożyczki bezgotówkowej osobie prywatnej trzeba odprowadzić podatek.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Może i dziaders, ale czy warto pozbyć się wolności dla wygody związanej z dokonywaniem płatności? Kartę możesz zgubić i rano na kaca nie kupisz nawet soku pomidorowego. Na konto mogą się włamać i pieniądze wyczyścić, oczywiście są one ubezpieczone, ale wiąże się to również z kosztami i pewnymi niedogodnościami. W razie cyberataku sieć bankowa może zostać sparaliżowana i możesz zostać bez środków do życia. Wówczas karta może posłużyć jako zakładka do ulubionej książki :) Konto można zablokować z wielu przyczyn. Sam w tym roku musiałem się tłumaczyć dlaczego wpłynęła tak duża suma na moje konto i na co przeznaczyłem wypłacone środki... Rozumiesz nawet jak udowodnisz, że dokonany przelew nie jest związany z czynami prawem zabronionymi, to i tak musisz się tłumaczyć na co wydajesz swoje własne pieniądze, bo bank przez ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu musi złożyć zeznanie do US. I teraz najlepsze; dokonując płatności elektronicznych taki termin prawniczy jak - tajemnica lekarska ląduje w koszu. Można wymieniać w nieskończoność. Używam czasem kart płatniczych, ale muszę mieć alternatywę. Jestem zwolennikiem gotówki mimo faktu, iż tracę na podatku inflacyjnym duże pieniądze, które nieRząd łapczywie garnie i na inflacji, którą spowodował zarabia i finansuje rzeczy, które niekoniecznie mi jako obywatelowi się podobają.

I tutaj przykład, który warto wziąć sobie do serduszka: https://www.money.pl/banki/dostal-pismo-z-ing-chca-wiedziec-skad-ma-pieniadze-bank-odpowiada-mamy-taki-obowiazek-6611972292959168a.html

Należy również nadmienić, iż od pożyczki bezgotówkowej osobie prywatnej trzeba odprowadzić podatek.

W pełni popieram. jeszcze zwolennicy "wygody i nowoczesności" zatęsknią za pieniądzem niekontrolowanym (papier). Powodem nie musi być to nawet karne zablokowanie konta za przekroczenie średniej prędkości miesięcznej o 1 km/h, ale zwykła awaria. Zaczynam coraz bardziej doceniać wiek dojrzały. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

W pełni popieram. jeszcze zwolennicy "wygody i nowoczesności" zatęsknią za pieniądzem niekontrolowanym (papier). Powodem nie musi być to nawet karne zablokowanie konta za przekroczenie średniej prędkości miesięcznej o 1 km/h, ale zwykła awaria. Zaczynam coraz bardziej doceniać wiek dojrzały. ;) 

Wyobraź sobie jak wzrośnie podatek PCC gdy zostanie wycofany pieniądz gotówkowy. Oczywiście wszystko w ramach zabezpieczenia i rozwoju sieci elektronicznej. Pełna kontrola, która stanie się dźwignią, a której to nie będzie można w żaden sposób przeciwważyć. 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho teraz do tego dalej niż bliżej. Ostatnie lata covidowe, a zwłaszcza agresja bandziorów z Rosji pokazały, że to co w ręku, to jednak w ręku. 
I wielu eurokratów to po cichu przyznaje, o zwykłych obywatelach nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 16:09, Krakus1 napisał(-a):

Nawet nie chodzi o sąsiadów , tylko dla siebie ściągnąłem , po co mam zaburzyć harmonię tylnej klapki jakimiś cyframi ?, tym bardziej że nie są elementem dumy z tego auta , jak dla mnie cyfry zostają w przypadku 530 lub wyżej 😉 

530 ma taki sam silnik jak Twój :) dopiero w 540 pojawia się 3.0, a tak w ogóle straszni oszuści zrobili się z Niemców. Kiedyś  w MB czy w BMW oznaczenie było równoznaczne z pojemnością.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to było fajne. Z kolei tego, co Audi zrobiło z cyferkami na tylnych klapach, to jakieś kompletne nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Chorwat napisał(-a):

... Z kolei tego, co Audi zrobiło z cyferkami na tylnych klapach, to jakieś kompletne nieporozumienie.

Zapewne sami tego nie ogarniają.  :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

tak w ogóle straszni oszuści zrobili się z Niemców. Kiedyś  w MB czy w BMW oznaczenie było równoznaczne z pojemnością

 

To już dawno się stało - piętnaście lat temu jeździłem E-46 318i z silnikiem 2.0. Nic w nim się nie psuło. Szkoda, że to był sedan, gdyby było Ci trzymałbym nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 16:09, Krakus1 napisał(-a):

Nawet nie chodzi o sąsiadów , tylko dla siebie ściągnąłem , po co mam zaburzyć harmonię tylnej klapki jakimiś cyframi ?, tym bardziej że nie są elementem dumy z tego auta , jak dla mnie cyfry zostają w przypadku 530 lub wyżej 😉 

 

Mi o to chodzi, żeby każdy myślał, że mam 520i. Przez przypadek wyjdzie fajny sleeper ;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

530 ma taki sam silnik jak Twój :) dopiero w 540 pojawia się 3.0, a tak w ogóle straszni oszuści zrobili się z Niemców. Kiedyś  w MB czy w BMW oznaczenie było równoznaczne z pojemnością.

Masz rację , oznaczenia obecnie odnoszą się do mocy a nie pojemności silnika czy ilości cylindrów jak kiedyś - jest w tym sens bo teraz moc jest inaczej uzyskiwana: turbiny, elektronika..itd- ale wiesz jak to jest , co jest dla kogoś sufitem  ،dla innego dopiero podłogą 😅, jak dla mnie oznaczenia mające już wartość dodatkową do prestiżu auta to X30 w przypadku BMW , 300 w przypadku MB oraz 45 w przypadku Audi 

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mroova napisał(-a):

 

To już dawno się stało - piętnaście lat temu jeździłem E-46 318i z silnikiem 2.0. Nic w nim się nie psuło. Szkoda, że to był sedan, gdyby było Ci trzymałbym nadal.

323i miał 2,5 litra, ale juz 328i 2.8, 330i 3.0 i to było zrozumiałe. A dziś masz 330 z 2 litrowym osiłkiem ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

Mi o to chodzi, żeby każdy myślał, że mam 520i. Przez przypadek wyjdzie fajny sleeper ;)

Też tak można, choć jestem za próżny na takie pomysły 😅 , jaki silnik zamówiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M550i


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.