Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

doskonale wiemy jak ludzie jeżdżą i możemy przejechać w miarę bezpiecznie z naszej strony, a przywali nam jakiś "nieogar". 


tak mówi 95% kierowców 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła NIESPODZIEWANIE zima pod koniec listopada. Drogowcy zaskoczeni. Kierowcy nadają. Jak co roku. Możnaby żec standard. 

Ciekaw jestem ilu kierowców z tych narzekający zdążyło zmienić opony. 

11 minut temu, zielony.m napisał(-a):

... Trochę niefart kupić nowe auto i odwożąc ex-wlasciciela do Bydgoszczy uszkodzić felgi i opony.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


d691e098b112396a1df9ab3382da4941.jpg

Nawet duży.   :(

 

 

Ja pomiędzy ustaleniem szczegółów sprzedaży samochodu a podpisaniem umowy kupna/sprzedaży Miniakiem nie jeździłem. Jak to mawiają, licho nie śpi.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zielony.m napisał(-a):

No ja jak jechałem do Poznania oddać samochód było tak jak na zdjęciu, więc nie spodziewałem się takich przygód. Trochę niefart kupić nowe auto i odwożąc ex-wlasciciela do Bydgoszczy uszkodzić felgi i opony.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


d691e098b112396a1df9ab3382da4941.jpg

Pech to pech 😕

11 minut temu, XoneX napisał(-a):


tak mówi 95% kierowców 😅

:D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2022 o 00:16, rafi napisał(-a):

Wracam z tematem opon. Jednak chyba wezmę zimowe. Trochę przysnąłem, więc nie mam za bardzo czasu na zastanawianie się. Jakie polecacie? Jakie macie doświadczenia z Vredestein?

Ja polecam całoroczne Michelin Crossclimate, które w centralnej Polsce dają radę przez cały rok a odpada gimnastyka z dwukrotną, rok po roku zmianą. 

9 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Jak dobrze, że znaleźliśmy pizzerię, która dowozi na S5 - 8 innych lokali nam odmówiło. 6h czekania na lawetę bez jedzenia byłoby ciężkie;) 

Uprzedzam pytanie - uszkodzone felgi i opony po małym poślizgu;)

 

image.thumb.png.2da958ba5074728f1e2656403ee3df10.png

 

Nie ma jak ekrany dotykowe i pizza.

W dniu 19.11.2022 o 05:18, Dorian06 napisał(-a):

Al. 3 wieszczów w Krk zwęzili. Po co

Po to by obrzydzić jazdę samochodami prywatnymi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów wie jak wygląda wjazd autem spalinowym euro 4 do Londynu? Czy cały obszar miasta jest objęty "czystymi" strefami?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2022 o 12:32, beniowski napisał(-a):

Ja się przesiadłem na rower i nawet żonę też namówiłem i jeżdzi do biura przeważnie rowerem. 

Ach te ciepłe kraje południa. My niestety w Polsce doświadczamy dyskryminacji klimatycznej 😉 Od wczoraj zima...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Ach te ciepłe kraje południa. My niestety w Polsce doświadczamy dyskryminacji klimatycznej 😉 Od wczoraj zima...

Milano czasami (nie przeczę że zawsze), bo np. dzisiaj jest pięknie, słonecznie i ciepło, ale może wyglądać też tak jak w grudniu 2 lata temu:

image.thumb.jpeg.87a69942a72544d29d8b39bd2d1e41d3.jpeg

image.thumb.jpeg.9a20d0a9f4898a90f76fde4baa822b73.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2022 o 18:21, Valygaar napisał(-a):

Więcej z tego sezonu się już nie dało wycisnąć.

Ostatnie mycie przed gawrą, a na okolicznych górach śnieg.

Byle do wiosny...

2 tyg temu w niedzielę nie przemieszczałeś się może gdzieś w woj Opolskim w stronę Częstochowy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum, ale…

 

EE5A7B82-25BD-4957-A419-267A4C52BEE8.thumb.jpeg.6ef1b5cd620132bce214297a45d82db9.jpeg
 

2C4B30C7-B890-443B-B036-B9D4B4D852CA.thumb.jpeg.f96a16965e2212295986bf7cf1007bb3.jpeg

 

…to naprawdę robi wrażenie. Piękna inżynieria :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, kiniol said:

Czy ktoś z kolegów wie jak wygląda wjazd autem spalinowym euro 4 do Londynu? Czy cały obszar miasta jest objęty "czystymi" strefami?


https://www.visitlondon.com/traveller-information/getting-around-london/congestion-charge
 

https://tfl.gov.uk/modes/driving/ultra-low-emission-zone

 

Uważaj też na wszechobecne ograniczenia do 20mph, kamery/ radary mobilne są teraz codziennością tutaj. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję podnośnika hydraulicznego (żaba, piesek). Po dzisiejszej wymianie kół na zimówki fordowski trapez przestał się opuszczać, musiałem pożyczyć żabę od sąsiada.

Jakiej firmy szukać ten podnośnik żeby służył latami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby firma miała znaczenie, ja bym wziął taki który jest niedrogi i ma fajny kolor. 

 

Mam dwa różne od '96r, kupiłem je w dniu jak kupiłem swój pierwszy samochód. Działają do tej pory, i nic z nich nie cieknie. Firma noname

 

Edit 

Poprawka od' 94 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żabę jedną sztukę, jakies 15 lat temu. Działa do dziś. Nie zwracałem uwagi ani na firmę ani na kolor ;)
Patrzyłem tylko żeby miał min 2.5t udźwigu, te o mniejszym udźwigu zdawały się mieć mniej solidną blachę.
Dziś bym pewnie jeszcze patrzył na wysokość podnośnika zarówno złożonego (znajomy kiedyś ode mnie pożyczał mój i mu nie wszedł, jest zbyt wysoki, a u niego auto niskie i ospojlerowane) jak i podnośnika max wysuniętego bo przy wyższym aucie może braknąć trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Było już na forum, ale…

 

EE5A7B82-25BD-4957-A419-267A4C52BEE8.thumb.jpeg.6ef1b5cd620132bce214297a45d82db9.jpeg
 

2C4B30C7-B890-443B-B036-B9D4B4D852CA.thumb.jpeg.f96a16965e2212295986bf7cf1007bb3.jpeg

 

…to naprawdę robi wrażenie. Piękna inżynieria :)

Rama od Luxsporta... PZInż... Jeszcze jeden silnik jest w Poznaniu...

1 godzinę temu, Robert. napisał(-a):

Witam.

Poszukuję podnośnika hydraulicznego (żaba, piesek). Po dzisiejszej wymianie kół na zimówki fordowski trapez przestał się opuszczać, musiałem pożyczyć żabę od sąsiada.

Jakiej firmy szukać ten podnośnik żeby służył latami?

Bahco...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj musiałem zawieźć szkodnika na trening a tu zonk. Ostatnio było 10-13 stopni a tu nagle jeb. Opony letnie - no przecież nie będę czekał w kolejce do Pana Oponiarza. Mieczysława nie chciała wjechać pod górę po śniegu i trzeba było wziąć quattro od żony...

 

 

IMG_3011.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
(...) i trzeba było wziąć quattro od żony...
 


z czystej ciekawości - audik poszedł na letnich, czy już na zimówkach ( ale wtedy to nie wyczyn;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, plszcto napisał(-a):

 


z czystej ciekawości - audik poszedł na letnich, czy już na zimówkach ( ale wtedy to nie wyczyn;-) )

 

 

Na letnich bez problemu. Jutro zmieniam u siebie i u żony 🙃

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja koła sam sobie przekładam. Nie muszę się martwić o kolejki do wulkanizatora:). Godzinka roboty i po sprawie.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piteks napisał(-a):

A ja koła sam sobie przekładam. Nie muszę się martwić o kolejki do wulkanizatora:). Godzinka roboty i po sprawie.

 

A wyważenie? ;)

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

 

A wyważenie? ;)

 

Na spokojnie podjeżdżam w dogodnym dla mnie czasie:)

Zresztą zauważyłem, że rzadko była konieczność zmian w ciężarkach.

Edytowane przez piteks

IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednym samochodzie wymieniłem już na koniec października (wiem troche przesadziłem), w drugim w zeszłym tygodniu. Ja wymieniam i przechowuje u wulkanizatora, więc nie zawsze można się umówić z dnia na dzień. 

 

W temacie podnośnika podobnie jak koledzy, porównałem ceny w budowlanych i kupiłem najtańszy o takich samych parametrach. Ma już 15lat i działa wyśmienicie.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

skoro tesla doszczętnie się spaliła to strażacy ją ugasili czy jednak nie? :lol: poza tym ja wiem, że u nas ciemnogród ale samochody chyba gasi się pianami i innymi środkami chemicznymi a w przypadku elektryków - no cóż, jak komuś w domu zapali się czajnik elektryczny i zacznie go gasić wodą z garnka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Elektryki to bardzo ekologiczne samochody, same się dematerializują.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.