Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Wszystkie elektryki się świetnie palą. Jest masa zdjęć w necie.

no i? Kiedyś było masę filmów z rozbieganymi R6 BMW w dieslu i co z tego? Wiadomo, ze zapłon elektryka to nie jest coś rzadkiego, mi tutaj bardziej chodziło o sam artykuł, który ma szokować i jak ktoś nieogarnia to rzeczywiście, może być zszokowany, że żeby ugasić jeden samochód trzeba wody jak na gaszenie hektarów lasu ;) 

5 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Elektryki to bardzo ekologiczne samochody, same się dematerializują.

gorzej, że ta dematerializacja jest mało ekologiczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, trollu napisał(-a):

no i? Kiedyś było masę filmów z rozbieganymi R6 BMW w dieslu i co z tego? Wiadomo, ze zapłon elektryka to nie jest coś rzadkiego, mi tutaj bardziej chodziło o sam artykuł, który ma szokować i jak ktoś nieogarnia to rzeczywiście, może być zszokowany, że żeby ugasić jeden samochód trzeba wody jak na gaszenie hektarów lasu ;) 

 

No i nic. A co ma niby być?

 

Stwierdzenie, że " wszystkie elektryki się dobrze palą" chyba nie wymaga komentarza ani nikogo nie obraża z elektrykami i tesla włącznie.

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, trollu napisał(-a):

no i? Kiedyś było masę filmów z rozbieganymi R6 BMW w dieslu i co z tego? Wiadomo, ze zapłon elektryka to nie jest coś rzadkiego, mi tutaj bardziej chodziło o sam artykuł, który ma szokować i jak ktoś nieogarnia to rzeczywiście, może być zszokowany, że żeby ugasić jeden samochód trzeba wody jak na gaszenie hektarów lasu ;) 

gorzej, że ta dematerializacja jest mało ekologiczna ;)

Ano mało :D Panie Kolego.

To pojęcie ekologii dotyczące aut osobowych jest ogólnie dla frajerów, dla zwykłych przeciętnych Kowalskich, co łykną każdą Goebbelsowską propagandę.

Jaki czas temu poczytałem sobie trochę o liniowcach takich jak Harmony of the Seas, Symphony of the Seas i największym z nich Wonder of the Seas, który spala średnio około 210 ton paliwa na dobę... Na DOBĘ! 

Przeliczmy sobie zatem ilu Kowalskich musi wyjechać w ciągu jednej doby, aby wyrównać wynik tylko jednego takiego potwora.

Wg danych statystycznych średnio Europejczycy pokonują 11300 km w ciągu roku, co w przeliczeniu na dobę daje wynik około 30 - 31 km. W Polsce jest znacznie niższy. Ale bądźmy Europejczykami.

31kilometrów dziennie uwzględniając średnie zużycie na poziomie 8 litrów daje nam 2,6 - 2,7 litra spalonego paliwa na dobę(dane nie uwzględniają podziału na benzynę, diesla, gaz, elektrykę).

210 ton oleju to jakieś 250 000 litrów..

Prawie 100 000 aut musi wyjechać na ulice Europy, aby zrównać się z wynikiem tego kolosa. A to tylko jeden taki gigant.

Nasunęło mi się wówczas takie stare przysłowie "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".

A będzie tylko gorzej 😕

 

 

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Ano mało :D Panie Kolego.

To pojęcie ekologii dotyczące aut osobowych jest ogólnie dla frajerów, dla zwykłych przeciętnych Kowalskich, co łykną każdą Goebbelsowską propagandę.

Jaki czas temu poczytałem sobie trochę o liniowcach takich jak Harmony of the Seas, Symphony of the Seas i największym z nich Wonder of the Seas, który spala średnio około 210 ton paliwa na dobę... Na DOBĘ! 

Przeliczmy sobie zatem ile Kowalskich musi wyjechać w ciągu jednej doby, aby wyrównać wynik tylko jednego takiego potwora.

Wg danych statystycznych średnio Europejczycy pokonują 11300 km w ciągu roku, co w przeliczeniu na dobę daje wynik około 30 - 31 km. W Polsce jest znacznie niższy. Ale bądźmy Europejczykami.

31kilometrów dziennie uwzględniając średnie zużycie na poziomie 8 litrów daje nam 2,6 - 2,7 litra spalonego paliwa na dobę(dane nie uwzględniają podziału na benzynę, diesla, gaz, elektrykę).

210 ton oleju to jakieś 250 000 litrów..

Prawie 100 000 aut musi wyjechać na ulice Europy, aby zrównać się z wynikiem tego kolosa. A to tylko jeden taki gigant.

Nasunęło mi się wówczas takie stare przysłowie "co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie".

 

 

 

Dobrze kalkulujesz, trzeźwo myślisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Dobrze kalkulujesz, trzeźwo myślisz. 

Dodać należy, że paliwo jakie zasila tak potężne jednostki pływające to mazut.

Ma on trochę wyższą gęstość od oleju napędowego, który przyjąłem do obliczeń.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Dodać należy, że paliwo jakie zasila tak potężne jednostki pływające to mazut.

Docelowo ma być tak: prywatne samoloty dla elit a pospólstwo - rowery i hulajnogi. Dla nadzorców te ostatnie w wersji elektrycznej. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Docelowo ma być tak: prywatne samoloty dla elit a pospólstwo - rowery i hulajnogi. Dla nadzorców te ostatnie w wersji elektrycznej. ;) 

Aż się uśmiechnąłem do siebie na myśl, o 20 stopniowym mrozie i walce pod górę na dwuśladzie zasilanym parą z nóg :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Aż się uśmiechnąłem do siebie na myśl, o 20 stopniowym mrozie i walce pod górę na dwuśladzie zasilanym parą z nóg :)

Nic tak nie rozgrzewa jak ruch na świeżym powietrzu. Ludzie w zdecydowanej większości mają mentalność niewolników i stąd skłonność do relatywizowania przepisów ich zniewalających. Przykładem były wypowiedzi akceptujące coraz większe ograniczenia w ruchu samochodowym. Teoretycznie dominujący tu miłośnicy "fur 500+" (ma się rozumieć o kunie a nie polskie złote chodzi ;)), jakoś bez większego problemu łykają pomysły na jazdę ograniczaną do prędkości szybkobiegacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

 

To pojęcie ekologii dotyczące aut osobowych jest ogólnie dla frajerów, dla zwykłych przeciętnych Kowalskich, co łykną każdą Goebbelsowską propagandę.

 

Ano, demokracja. Ci wymienieni przez Ciebie powyżej wybierają tych niewielu, którzy potem ustalają prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pechagto napisał(-a):

Ano, demokracja. Ci wymienieni przez Ciebie powyżej wybierają tych niewielu, którzy potem ustalają prawa

Demokracja, a zwłaszcza ta parlamentarna to taka sama mrzonka jak walka z globalnym ociepleniem. No ale jak ktoś chce wierzyć, niechaj wierzy :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2022 o 23:12, Tommaso napisał(-a):

Przez lata jeździłem miatami i dało się jeździć bez dachu nawet poniżej zera, mało tego to nawet było w miarę przyjemne. Nawiewy na ręce i głowę, podgrzeanie siedzeń na full, zamknięte szyby, otwarty windstoper i było OK. Oczywiście tylko w słoneczny dzień, gdy fajnie przygrzewało słonko. A w takich warunkach, gdy asfalt jest suchy, to nawet zimówki nie są potrzebne.

Ja tak jeżdżę do ok 10 stopni. Poniżej to już hardcore, zwłaszcza w roadsterze ;)

W okolicy jest gość, który 911 carrera jeździ bez dachu nawet przy -10. Wszyscy moi znajomi przyznali, że nie są gotowi na taki performance, chyba że w Bugatti spyder ;)

W dniu 20.11.2022 o 12:41, trollu napisał(-a):

2 tyg temu w niedzielę nie przemieszczałeś się może gdzieś w woj Opolskim w stronę Częstochowy? :P

Nie. Wtedy miałem jeszcze rękę na temblaku, a w tym aucie (pomijając prawne aspekty) prowadzenie jedną ręką nawet z PDK trochę bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - chętnie kupię coś w manualu i z napędem na tył. Koncepcja zaczęła się od E30, ale ciężko coś znaleźć ciekawego. Może jakiś znajomy coś sprzedaje w tym stylu?

Męczy mnie też CL63 AMG, ale jednak pierwszeństwo dałbym czemuś bardziej analogowemu;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX5 jeżeli nie masz ponad 1,85m

 

BTW miałem E30 i jakiś czas potem MX5 i Mazda prowadzi się lepiej

Edytowane przez pechagto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pechagto napisał(-a):
MX5 jeżeli nie masz ponad 1,85m
 
BTW miałem E30 i jakiś czas potem MX5 i Mazda prowadzi się lepiej

Czyli przy 183 się łapie;)
Mazda ma ten problem, że nawet dzieci tym do przedszkola nie zawiozę

 

A tymczasem zimowanie... ;)

 

989f83062fe512e91975430994c94b48.jpg


 

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Oglądałem Friendsów milion razy, od razu mi się skojarzyło

Nie pomyślałem że dres z logo mnie uwiarygodni ;)

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zielony.m napisał(-a):

Nie pomyślałem że dres z logo mnie uwiarygodni ;)

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka
 

😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pepepatryk napisał(-a):

😂

 

Nazwa marki kryje się pod marką zaczynającą się na "P"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Czyli przy 183 się łapie;)
Mazda ma ten problem, że nawet dzieci tym do przedszkola nie zawiozę

 

A tymczasem zimowanie... ;)

 

989f83062fe512e91975430994c94b48.jpg


 

Nie wiem dlaczego, ale na myśl przyszła mi seria 996 :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Nie wiem dlaczego, ale na myśl przyszła mi seria 996 :)

 

Pudło, ale było blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pijany śmieć, bez prawa jazdy, zabił 79 letnią kobietę...jej mąż jest w szpitalu.. Jestem za bezwarunkowym odbieraniem samochodów w takich przypadkach...i znowu bawarski złom...

NzY2OTgyYRs4UDlnSAJsDnsIbT0OW2JYLBB1dkhPfkohHSk9Cxw8HyldYTMVDD4bLkJhJAtWLwowHTllSB0nCSleLi1IHCMYPFZgNQQdLU9qUHh5VR1-QnQGLG0DVHccaQdiZAFIL0JuAi5sX097WCQ.jpeg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Pijany śmieć, bez prawa jazdy, zabił 79 letnią kobietę...jej mąż jest w szpitalu.. Jestem za bezwarunkowym odbieraniem samochodów w takich przypadkach...i znowu bawarski złom...


I po co odbierać ten roztrzaskany bawarski złom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.