Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

To mamy już wspólny mianownik, ja też V10 kocham, a jeszcze nie miałem... 😕

No i najlepsze V10 dla Kowalskiego

A R5 nie są złe w RS3 fajnie brzmiały.

 

Owszem, to jest tez czad :)

10 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

Ja jechałem nią po torze i sam miałem chwile zawahania, czy dobrze wbiłem bieg. Tak jak już napisałem, na zagranicznych forach użytkownicy piszą, że Toyota bardzo miękko zawiesiła zespół napędowy w nadwoziu, prawdopodobnie w celu wyeliminowania drgań 3-cylindrowca. Ale to ma skutki uboczne, bo przy dynamicznej jeździe cały układ "pracuje" i czwórka nie zawsze jest dokładnie w tym miejscu, gdzie byś jej oczekiwał. Jedni sobie z tym radzą, inni gorzej, faktem jest, że dużo jest miss shiftów w GR Yarisach, prawdopodobnie procentowo znacznie więcej niż w innych autach. Dużo osób jeżdżących GR Yarisem po torze sugeruje założenie Quick shiftera.

 

 

mam zamiar wybrac sie na Nurburgring w przyszlym roku, moze zrobie jakies track days w CH, zobaczymy... Jesli bede miec czas na wiecej, to bede myslec o modach na tor 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Owszem, to jest tez czad :)

Choć przyznam, że V12 też potrafi pięknie brzmieć np w Apollo IE, Zondzie R i paru jeszcze "pojazdach kosmicznych" ;)

NOVITEC też potrafi przygotować zestaw muzyczny dla np 812 :D

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tommaso napisał(-a):

Egzemplarz, którym kiedyś trochę jeździłem:

 

 

 

to samo, jak balon zalozony na 4 cylindrowy wydech 😂

 

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tommaso napisał(-a):

Teraz mam tak.

Zobaczcie przy okazji jak długa jest dwójka w tym aucie

 

IMG_1053.MOV 12 MB · 0 pobrań

 

 

zdecydowanie ladniej brzmi 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jak kupił najnowszą wersję stanga, to nie mógł mnie dogonić :)

A czy długa jest dwójka? U mnie przy 100 - 110 zmiana, a że u mnie momentu było prawie 570 to ciągnął od samego dołu. @Tommaso spójrz przy ilu odcina Ci dwójkę.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy 136 km/h

Tym autem trzeba trochę od nowa nauczyć się jeździć. Moc jest dopiero powyżej 3500 obrotów, a najlepiej 4500, co w połączeniu z długą dwójką powoduje, że w Alpach trzeba co kawałek redukować do jedynki.

Zawieszenie dobrze trzyma, ale wymaga pewnej ręki, bo nienawidzi zmian przeciążeń, jak źle wymierzysz w zakręt, to korekta nie jest tak oczywista jak w hot-hatchach. Ale w rękach profesjonalnego kierowcy (jakim niestety nie jestem), to bardzo szybkie auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

We włoszczyźnie;) 

20V w nadwoziu Pininfariny? 

co do V10 - ja ponad wszystkie uznaję S85 BMW. Audi ok ale jakoś nie robi gęsiej skóry. Nawet na luźniejszym wydechu jak w tym. Chociaż trzeba przyznać, że drze japę. Jakiś czas temu przez chwilę miałem okazję posłuchać RSQ3 - też R5. Na pewno dużo ciekawszy dźwięk niż 4 w rzędzie. Focus robi robotę ale trzeba pamiętać, że to silnik Volvo

 

IMG_20210607_165750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No V10 Lamborghini drze się jak wściekła teściowa, to prawda. Zrobiłem nim ok. 500 km i ten silnik jest absolutnie niesamowity, wchodzi na obroty jakby opory tarcia nie istniały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, trollu napisał(-a):

20V w nadwoziu Pininfariny? 

co do V10 - ja ponad wszystkie uznaję S85 BMW. Audi ok ale jakoś nie robi gęsiej skóry. Nawet na luźniejszym wydechu jak w tym. Chociaż trzeba przyznać, że drze japę. Jakiś czas temu przez chwilę miałem okazję posłuchać RSQ3 - też R5. Na pewno dużo ciekawszy dźwięk niż 4 w rzędzie. Focus robi robotę ale trzeba pamiętać, że to silnik Volvo

 

IMG_20210607_165750.jpg

To nie ma znaczenia, że silnik od Volvo, sprawa ogólnie dotyczy pięciocylindrowych silników. A wspomniany przez Ciebie S85b50 to jest silnik, o którym wspomniałem parę postów prędzej :).

@Tommasomusieli coś pogmerać w przełożeniach skrzyni bullita, bo dla GT to nie osiągalna prędkość na dwójce. Z tą mocą u mnie na wykresie mocno wzrasta już od 1400 obr/min i przy osiągnięciu 2300 - 2400 obr/min idzie sobie równo przez prawie cały zakres obrotowy osiągając szczyt(565Nm) przy 4200, a spadek momentu notowałem przy ok. 6200. Od 2300 do 6200 cały czas prawie liniowo utrzymując wysoki moment. I dziwi mnie fakt, że u Ciebie przyrost mocy czujesz dopiero przy wartości 3500 obr/min. Jedź zbadaj sobie moment i moc :)

Mustang.thumb.jpg.2e0a07de02a5d1c085ba43b04d7d1261.jpg

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, odcinka jest chyba z 100 obrotów wyżej, ale nie wiem czy zmienili główne przełożenie

Tutaj też jest o tym:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

Z tego co wiem, odcinka jest chyba z 100 obrotów wyżej, ale nie wiem czy zmienili główne przełożenie

Tutaj też jest o tym:

 

Przy 190 to ja już 5 zapinałem :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2022 o 22:41, SzefSzefow napisał(-a):


To kup emoji3060.png

 

Nie mam tyle pieniędzy na samochody;)

22 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

To nie ma znaczenia, że silnik od Volvo, sprawa ogólnie dotyczy pięciocylindrowych silników. A wspomniany przez Ciebie S85b50 to jest silnik, o którym wspomniałem parę postów prędzej :).

@Tommasomusieli coś pogmerać w przełożeniach skrzyni bullita, bo dla GT to nie osiągalna prędkość na dwójce. Z tą mocą u mnie na wykresie mocno wzrasta już od 1400 obr/min i przy osiągnięciu 2300 - 2400 obr/min idzie sobie równo przez prawie cały zakres obrotowy osiągając szczyt(565Nm) przy 4200, a spadek momentu notowałem przy ok. 6200. Od 2300 do 6200 cały czas prawie liniowo utrzymując wysoki moment. I dziwi mnie fakt, że u Ciebie przyrost mocy czujesz dopiero przy wartości 3500 obr/min. Jedź zbadaj sobie moment i moc :)

Mustang.thumb.jpg.2e0a07de02a5d1c085ba43b04d7d1261.jpg

 

 

Ciekawe ile mocy by mnie przybyło w smarcie, chyba trzeba dzwonić do super czipa xD


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

Nie mam tyle pieniędzy na samochody;)

 

Ciekawe ile mocy by mnie przybyło w smarcie, chyba trzeba dzwonić do super czipa xD

Smart to nie samochód, to idealny wózek na zakupy :D 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Smart to nie samochód, to idealny wózek na zakupy :D 

 

Wyzywam pana na drag rejs! W internecie każdy cwany


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

Wyzywam pana na drag rejs! W internecie każdy cwany

Ta pewnie już odebrałeś 550tkę i tylko czyhasz na okazję :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

Wyzywam pana na drag rejs! W internecie każdy cwany

 

Pewnie chcesz się ścigać na dystansie 15 metrów? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Smart to nie samochód, to idealny wózek na zakupy :D 

A to 🤩🤩🤩

IMG_20230103_000802.jpg

Brabus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugs napisał(-a):

Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym

😕

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym

😧😧😧 Bardzo lubiłem jego filmik z przejazdów,wielką szkoda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym

Wczoraj, podobno zostal przygnieciony przez skuter…
a jeszcze niedawno widzialem filmik z budowy Audi przez niego i jego core

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.