Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

No zleciało  widzę, że Ty już Mercedesa oddałeś i przerzuciłeś się na Mazdę. Jeździłem nową CX-5, nawet fajne auto, chociaż trochę pokraczna deska rozdzielcza. Teraz u mnie szykuje się Niemiec na koniec października  Alfy tak poleciały w górę, że nawet nie myślę o zmianie na coś świeższego. Jak brałem Julkę 3 lata temu cennik startował od około 140k, obecnie 220k podstawowa wersja  

Ja saabami jeździłem, żadnym mercem !!!

Czemu pokraczna decha w cx-5? W tych mazdach kokpity są projektowane bardzo zachowawczo i klasycznie właśnie.

Kto by pomyślał, że audi można mieć taniej od alfy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, pomyliłem się, @Lincoln Six Echo równo ze mną wymieniał autko i jeździł GLA bodajże :) 

W tym momencie S3 w sedanie z napędem Quatro i kilkoma dodatkami jeszcze wychodzi taniej niż Alfa :P A wychodzi na to, że Audi da jeszcze większy rabat. Na ten moment nawet Golf R jest droższy od S3 :P 
A nie powiem, 4,5 sekundy do setki w S3 działa na wyobraźnie, 15-20 lat temu to były wyniki super samochodów a nie hot hatchy :) 

Co do CX-5, gdyby ekran wmontowali w deskę byłoby dużo lepiej. Spokojnie można by opuścić wywietrzniki i ekran dać niżej.

 

image.png.03732d8f18f9c268aa94ecd094d8de39.png

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Ceteth napisał(-a):

Co do CX-5, gdyby ekran wmontowali w deskę byłoby dużo lepiej. Spokojnie można by opuścić wywietrzniki i ekran dać niżej.
 


W cx-30 też jest tak samo, przy czym mnie się właśnie tak bardziej podoba, niż gdyby był wmontowany tam gdzie nawiewy . No i ekran nie jest dotykowy…

76FC57F3-F424-4DE8-8513-D81C928B623E.jpeg

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat sobie też w Julce chwalę, że ekran nie jest dotykowy, a obsługiwany z pokrętła na środku. W Cx-30 mi się to już bardziej podoba, ale dalej, wolę ekrany wkomponowane w deskę, a nie wystające z niej czy wyglądające jak przyklejone na samym końcu projektowania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ceteth napisał(-a):

To akurat sobie też w Julce chwalę, że ekran nie jest dotykowy, a obsługiwany z pokrętła na środku. W Cx-30 mi się to już bardziej podoba, ale dalej, wolę ekrany wkomponowane w deskę, a nie wystające z niej czy wyglądające jak przyklejone na samym końcu projektowania.

 

 

Fakt, że Giulia ma cały kokpit super zaprojektowany i ekran się świetnie komponuje! Przynajmniej tak wygląda ;)  

 

Ekranów doklejonych bez pomysłu też nie lubię, ale w mazdach myślę nie jest tak źle ;)

 

 

Kia Xceed 2022 cabin.jpg

21Mercedes-CClass-InteriorFrontTechInfotainment-5x3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Czyli też kicha... Ja piernicze zakichane, pozrywane łańcuchy dostaw wszystko skomplikowały...

 

W Dynamic Motors maja dużo fur od ręki ;)

 

 

19 godzin temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

no niestety bedzie wersja 43 - 4 cylindry, ale juz 53, 63 beda V8. 

najciekawszy bedzie za to GT 63 S E-Performance i to akurat jest moj ideal auta elektrycznego! :D :D :D bo do elektryka dorzucają gratis V8 haha, lacznie 831KM + naped 4matic.

 

E53AMG też dostanie V8? 

 

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zielony.m napisał(-a):

 

W Dynamic Motors maja dużo fur od ręki ;)

 

 

 

E53AMG też dostanie V8? 

 

W zeszłym roku byłem i pytałem o X7, równie dobrze mogłem spytać czy mają podwawelską za ladą. Obsługa na poziome obojętnej sprzedawczyni rodem z mięsnego za czasów PRL...

Ciągnie mnie do Lexusa, ten nowy salon jest już otwarty?

 

E53AMG z V8?? Szczerze wątpię.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

E53AMG z V8?? Szczerze wątpię.

 

5 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

E53AMG też dostanie V8? 

 

ma byc dokladnie to samo V8, ktore jest w juz nowym SL55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

 

ma byc dokladnie to samo V8, ktore jest w juz nowym SL55.

To szok, że zwiększają pojemność, ale bardzo pozytywny.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

To szok, że zwiększają pojemność, ale bardzo pozytywny.

 

 

No ja olałem E53 bo miał R6, ale skoro jest opcja na V8 to może M550 nie będzie moim ostatnim zakupem samochodowym w życiu. No przedostatnim.

7 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

W zeszłym roku byłem i pytałem o X7, równie dobrze mogłem spytać czy mają podwawelską za ladą. Obsługa na poziome obojętnej sprzedawczyni rodem z mięsnego za czasów PRL...

Ciągnie mnie do Lexusa, ten nowy salon jest już otwarty?

 

E53AMG z V8?? Szczerze wątpię.

Ja przez chwilę miałem głupi pomysł zakupu SUVa i przeglądałem sie RX, dopóki nie zobaczyłem jakie to ma kiepskie osiągi. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

Ja przez chwilę miałem głupi pomysł zakupu SUVa i przeglądałem sie RX, dopóki nie zobaczyłem jakie to ma kiepskie osiągi. 

ja sie dlugo jaralem wizja tego RXa, szkoda ze nic z tego nie wyszlo... mogliby wypuscic jakiegos elektryka w tej budzie, skoro nawet nowe Maserati Granturismo bedzie elektryczne. 

 

 

New Project.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

ja sie dlugo jaralem wizja tego RXa, szkoda ze nic z tego nie wyszlo... mogliby wypuscic jakiegos elektryka w tej budzie, skoro nawet nowe Maserati Granturismo bedzie elektryczne. 

 

 

 

 

takim Rx mógłbym latać ;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

No ja olałem E53 bo miał R6, ale skoro jest opcja na V8 to może M550 nie będzie moim ostatnim zakupem samochodowym w życiu. No przedostatnim.

Ja przez chwilę miałem głupi pomysł zakupu SUVa i przeglądałem sie RX, dopóki nie zobaczyłem jakie to ma kiepskie osiągi. 

Starzeję się, najeździłem się "szybkowozami". Teraz może troche leksusu się przyda, bo praktycznie wszystko mam objeżdżone prócz lexa ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ZawszeKwadrat napisał(-a):

ja sie dlugo jaralem wizja tego RXa, szkoda ze nic z tego nie wyszlo... mogliby wypuscic jakiegos elektryka w tej budzie, skoro nawet nowe Maserati Granturismo bedzie elektryczne. 

 

 

New Project.jpg

 

 

Widzialem na zywo... Troche stracilo wzgledem zdjec, ale jak na mazde - projekt petarda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, ZawszeKwadrat said:

ja sie dlugo jaralem wizja tego RXa, szkoda ze nic z tego nie wyszlo... mogliby wypuscic jakiegos elektryka w tej budzie, skoro nawet nowe Maserati Granturismo bedzie elektryczne. 

 

 

New Project.jpg

 Na pierwszej focie wyglada bardzo Astonowo bym powiedział. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Starzeję się, najeździłem się "szybkowozami". Teraz może troche leksusu się przyda, bo praktycznie wszystko mam objeżdżone prócz lexa ;)

 RX jest bardzo przyjemny, ale TYLKO V6 i to też bez szału. Wszystko inne nie jeździ, masz wrażenie jazdy w trybie awaryjnym.

Natomiast poczucie komfortu bardzo dobre, Lex imho to jest pełnoprawne premium (wykonanie/komfort) w odróżnieniu od np. Volvo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

 RX jest bardzo przyjemny, ale TYLKO V6 i to też bez szału. Wszystko inne nie jeździ, masz wrażenie jazdy w trybie awaryjnym.

Natomiast poczucie komfortu bardzo dobre, Lex imho to jest pełnoprawne premium (wykonanie/komfort) w odróżnieniu od np. Volvo.

Nie miałem jeszcze przyjemności jeździć Lexusem, natomiast od półtora roku użytkuję XC90. Faktycznie jeżeli masz je w wersji momentum tj. tej "najskromniejszej" jest średnio. Dlatego warto trochę dołożyć i wybrać wersję Inscription, która nie odstaje od x5,x7, serii 7, jakość skóry i drewna oraz tworzyw sztucznych na najwyższym poziomie. 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość materiałów to jest jedno - faktycznie nie jest najgorzej, chociaż np. u mnie skóra Blond już po roku wytarła się na szaro pod łokciem na drzwiach (pamiętam, że chciałem to doszorować ;) ). Niemniej podobnie wyposażone BMW/Audi z tego samego rocznika i klasy jest imho wyraźnie lepsze (z MB nie mam doświadczenia). Chodzi m.in o ogólne wrażenia z jazdy, prowadzenie, subiektywne poczucie komfortu, powiedziałbym "mięsistości" auta, wyciszenia itp. Volvo to takie półpremium. 4 me oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Jakość materiałów to jest jedno - faktycznie nie jest najgorzej, chociaż np. u mnie skóra Blond już po roku wytarła się na szaro pod łokciem na drzwiach (pamiętam, że chciałem to doszorować ;) ). Niemniej podobnie wyposażone BMW/Audi z tego samego rocznika i klasy jest imho wyraźnie lepsze (z MB nie mam doświadczenia). Chodzi m.in o ogólne wrażenia z jazdy, prowadzenie, subiektywne poczucie komfortu, powiedziałbym "mięsistości" auta, wyciszenia itp. Volvo to takie półpremium. 4 me oczywiście.

Dlatego ja szanowny Kolego, posłuchałem jak się okazało dobrej rady sprzedawcy i poprosiłem tych od powłoki, by nałożyli zabezpieczenie na skóre. Też mam jasną i faktycznie gdy się zbrudzi wygląda jakby ktoś ołówkiem pokreślił. To zabezpieczenie nie chroni przed zabrudzeniem, ale bez problemu to można doczyścić :) Staram się cyklicznie co 6 miesięcy dawać na taki zabieg. Jeżeli chodzi o wygodę to nie ma co narzekać. Zwartość pojazdu na stronę BMW zdecydowanie.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Nie miałem jeszcze przyjemności jeździć Lexusem, natomiast od półtora roku użytkuję XC90. Faktycznie jeżeli masz je w wersji momentum tj. tej "najskromniejszej" jest średnio. Dlatego warto trochę dołożyć i wybrać wersję Inscription, która nie odstaje od x5,x7, serii 7, jakość skóry i drewna oraz tworzyw sztucznych na najwyższym poziomie. 

 

jak oceniać jakość tworzyw sztucznych w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Organoleptycznie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, XoneX napisał(-a):

jak oceniać jakość tworzyw sztucznych w samochodzie?

Nie wiem czy jest to pytanie prowokacyjne, ale postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafię.

Filip wspomniał o ocenie poprzez organoleptykę i ma rację.

Możemy dane tworzywo ocenić właśnie zmysłem wzroku, dotyku i słuchu, a w niektórych markach również zmysłem węchu.

Takim dobrym punktem odniesienia jest stosowanie tworzywa typu "black piano", które wygląda bardzo estetycznie, ale w tych tańszych modelach nie znosi próby czasu.

Jedno z aut, którym jeździła moja druga połowa ww. black piano było zastosowane przy kokpicie odpowiedzialnym za sterowanie temperaturą i przełącznikami związanymi z regulacją nawiewu, odmrażania szyby oraz m.in. obiegu wewnętrznego. Odniosłem wrażenie, że rysuje się od samego patrzenia i po trzech latach użytkowania wyglądało; nie najlepiej. Prawdopodobnie skład chemiczny granulatu zastosowanego do jego produkcji nie był najwyższych lotów. Zapewne wpływ na to miał również proces samego utwardzania tworzywa. W obecnym pojeździe mam również tego typu elementy umiejscowione w bardzo newralgicznych miejscach m.in. przy starterze, który w tym przypadku działa na zasadzie przekręcenia go w odpowiednim kierunku. Żona też go używa i póki co śladów od pazurków nie widać. Black piano w tanich samochodach lubi sobie również popiszczeć co wynika ze średnio spasowanych elementów. Piszczy również w momencie wywarcia na nie nacisku.

Po zapachu też ocenisz. Red. A. Kornacki wspominał o pewnej marce, do której wsiądziesz i nie masz żadnych wątpliwości, że siedzisz dokładnie w tym samochodzie. Chociaż w tym przypadku zapewne główny wpływ na to mają zastosowane uszczelki oraz kleje do tworzyw.

Tak możesz dokonać oceny zastosowanego tworzywa w danym pojeździe. 

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, XoneX napisał(-a):

jak oceniać jakość tworzyw sztucznych w samochodzie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.