Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, trollu napisał(-a):

 

to-ze-jestesmy-w-dupie-to-jasne-problem-w-tym-ze-zaczynamy-sie-w-niej-urzadzac-stefan-kisielewski.jpg

 

gdyby to co napisałeś było prawdą - odnośnie pobożnych życzeń - to dzisiaj dalej byśmy mieli orła bez korony w godle. Może się mylę ale 40 lat temu pewnie niektórzy też myśleli, że wolność to pobożne życzenie. Nie trzeba być wywrotowcem

Kolego ja się z Tobą zgadzam w 100%. Tylko problem leży w naturze rzeczywistości.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2023 o 02:31, Autor1984 napisał(-a):

Wiesz co? Pierniczysz, każda władza robi użytek z Policji dla własnej wygody. Bo! Policja to pierwszza barykada władzy. Miej litość dla tych ludzi...  Składają przysięgę, a slużą draniom...

 

 

To składają i służą nie temu co trzeba chyba .... 🥴

1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

To ich podpytaj, czy przed emeryturą, mają jakieś wątpliwości co do wydawanych rozkazów.

To co mówisz, to pobożne życzenia mokrej panny.

Oczywiście, że szacunek. Ale gdy Policmajstr ma trójkę dzieci i żonę na utrzymaniu, to niech się postawi i nie pójdzie chronić budynku Naczelnika. Zestaw to z rzeczywistością i się zastanów co napisałeś.

A patologie występują w każdej organizacji. Niestety.

 

 

Co ty pier....

 

To nie jest obóz koncentracyjny tylko praca.

Oni mogą pałować kobiety, to lekarz może nie leczyć czarnych, śmieciarz nie weźmie śmieci jak masz flagę LGBT, piekarz pluje do co drugiej bułki a egzaminem na ministranta będzie ... wiesz co księdzu ? Bo co? Bo tak?

 

Policja się zeszmaciła na max i nic już tego nie zmieni.

Dla mnie są to pajace w mundurach do niczego niepotrzebne.

 

Ani nie umieją czemuś zapobiec, ani wykryć sprawcy [nawet jak im podasz dane tego kogoś i potwierdzisz gdzie mieszka - mam przypadek w rodzinie]. Są sługusami polityków i tyle.

 

A w TV podniecają się akcją trzeźwy poranek 😏

Jakby poczytali własne statystyki to wychodzi, że więcej wykroczeń / wypadków powodują .... turyści z innych krajów niż pijani kierowcy w PL.

22 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

Kolego ja się z Tobą zgadzam w 100%. Tylko problem leży w naturze rzeczywistości.

 

 

Nie w naturze, tylko w jej odbieraniu.

Jak Ci postawią sedes na środku biura to będziesz tam się załatwiał?

Czy pójdziesz do innej toalety albo odejdziesz z pracy jak Ci każą tak robić?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Lawnowerman napisał(-a):

 

 

To składają i służą nie temu co trzeba chyba .... 🥴

 

 

Co ty pier....

 

To nie jest obóz koncentracyjny tylko praca.

Oni mogą pałować kobiety, to lekarz może nie leczyć czarnych, śmieciarz nie weźmie śmieci jak masz flagę LGBT, piekarz pluje do co drugiej bułki a egzaminem na ministranta będzie ... wiesz co księdzu ? Bo co? Bo tak?

 

Policja się zeszmaciła na max i nic już tego nie zmieni.

Dla mnie są to pajace w mundurach do niczego niepotrzebne.

 

Ani nie umieją czemuś zapobiec, ani wykryć sprawcy [nawet jak im podasz dane tego kogoś i potwierdzisz gdzie mieszka - mam przypadek w rodzinie]. Są sługusami polityków i tyle.

 

A w TV podniecają się akcją trzeźwy poranek 😏

Jakby poczytali własne statystyki to wychodzi, że więcej wykroczeń / wypadków powodują .... turyści z innych krajów niż pijani kierowcy w PL.

 

 

Nie w naturze, tylko w jej odbieraniu.

Jak Ci postawią sedes na środku biura to będziesz tam się załatwiał?

Czy pójdziesz do innej toalety albo odejdziesz z pracy jak Ci każą tak robić?

"
"Dla mnie są to pajace w mundurach do niczego niepotrzebne."

Przypomnij sobie tą wiekową mądrość, jak Cię okradną.

"Są sługusami polityków i tyle" przecież ja to napisałem. O co Ci chodzi człowieku?

Jak Pan Komendant pierdo*nął granatnikiem w biurze, to jak to odebrałeś?

Jak utopili śp. Księdza Popiełuszkę, to jak to odebrałeś?

Policja się zeszmaciła, kiedy? Podaj datę lub rok w przybliżeniu.

Policja to pała polityczna, a ksywa pies wzięła się nie od parady.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2023 o 22:11, Dorian06 napisał(-a):

Chyba tak. 

 

To wystarczajaco... Uzywalem przez jakis czas Clubmana JCW. Szybkie, ale bardzo twarde i skaczace. Nie stalem sie fanem 🙈

 

Niech sie dobrze sprawuje 👍

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

To wystarczajaco... Uzywalem przez jakis czas Clubmana JCW. Szybkie, ale bardzo twarde i skaczace. Nie stalem sie fanem 🙈

 

Niech sie dobrze sprawuje 👍

 

Generalnie Coopery i Clubmany mają sprężyste zawieszenie. JCW jest już wyjątkowo twardy. Super do jazdy samemu po dobrym asfalcie i np górskich serpentynach. Jako daily w polskim mieście mało przyjemny (jak dla mnie oczywiście). Co ciekawe, moja mama od 3 lat jeździ Cooperem 5 door i po zmianie na koła zimowe 16" i balonowe opony... jezdzi wolniej gdyż sama twierdzi, że może i lepiej wybiera nierówności ale nie daje... frajdy  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Coopera JCW przez dwa lata i potwierdzam, zawias to beton. Ale dzięki niemu na równej krętej drodze, czy na torze zachowuje się jak gokart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TomASH napisał(-a):

 

Generalnie Coopery i Clubmany mają sprężyste zawieszenie. JCW jest już wyjątkowo twardy. Super do jazdy samemu po dobrym asfalcie i np górskich serpentynach. Jako daily w polskim mieście mało przyjemny (jak dla mnie oczywiście). Co ciekawe, moja mama od 3 lat jeździ Cooperem 5 door i po zmianie na koła zimowe 16" i balonowe opony... jezdzi wolniej gdyż sama twierdzi, że może i lepiej wybiera nierówności ale nie daje... frajdy  :D 

 

W PL w zyciu bym tego nie kupil, juz moje male gowienko jest twarde, a o niebo lepiej wybiera niz JCW

4 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Miałem Coopera JCW przez dwa lata i potwierdzam, zawias to beton. Ale dzięki niemu na równej krętej drodze, czy na torze zachowuje się jak gokart.

 

Nie potrzebujesz twardego zawieszenia do tego, zeby samochod trzymal sie drogi, a wrecz przeciwnie


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Coopera. Zawias był normalny. Może nie miękki ale komfortowo się nim jeździło. Gdyby nie silnik to pewnie by został na dłużej. 

Teraz mam S. Jest twardszy ale plomby z zębów nie wypadają. Jeździ się super. Zobaczymy za jakiś czas jak będzie. Nie omieszkam napisać. 

13 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

To wystarczajaco...

Dla mnie to aż za dużo. Jeżdżąc po publicznych drogach 136 km,co miałem w poprzednim, było wystarczająco. 

 

13 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

Uzywalem przez jakis czas Clubmana JCW. Szybkie, ale bardzo twarde i skaczace. ...

Ten co ma 300 km i napęd na 4 koła 🤔

 

13 godzin temu, SzefSzefow napisał(-a):

Niech sie dobrze sprawuje 👍

Dzięki.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2023 o 15:12, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie potrzebujesz twardego zawieszenia do tego, zeby samochod trzymal sie drogi, a wrecz przeciwnie

 

Mógłbyś rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do Policji - ależ Panowie macie krótką pamięć. To już roadiowozow „uber eats” albo po prostu uber nie pamiętacie. Pieszych patroli, bo na wache brakło? Do pierwszej dekady wolnej PL, kiedy to można było sobie bezkarnie odj*bać pierwszego psa i policjanty nie były w stanie namierzyć sprawcy, też nie sięgacie.

Przy czym zgadzam się, że patologie trzeba wskazywać i piętnować na każdym kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

 

Mógłbyś rozwinąć?


pneumatyka


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pneumatyka zawsze będzie miała wolniejszą reakcję i gorszą przyczepność koła do asfaltu niż dobra sportowa sprężyna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Pneumatyka zawsze będzie miała wolniejszą reakcję i gorszą przyczepność koła do asfaltu niż dobra sportowa sprężyna. 


uproscilem. 
 

jechales kiedys XM albo Xantia Activa?

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało, że jeździłem, przez jakiś czas miałem C5 3.0 z pneumatyką. Prowadzeniem nawet nie zbliżał się do Audi A6 2,8 bez pneumatyki, którego miałem zaraz po nim. Był wyłącznie komfortowy, innych plusów nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem  m.in. ds, bx, xm, xantia. W pierwszym wyłącznie jako pasażer, drugi udało mi się na polnych prowadzić, resztę już prowadziłem. Potem już nie było tej marki w rodzinie. Szkoda... Citroen miał wyróżniające się rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2023 o 19:06, Tommaso napisał(-a):

 

Mógłbyś rozwinąć?

 

Najlepiej trzymajace sie drogi zawieszenie to takie, ktore nie traci kontaktu z nawierzchnia, czyli dobrze wybiera, a nie jest betonem

W dniu 23.02.2023 o 22:09, Dorian06 napisał(-a):

Miałem Coopera. Zawias był normalny. Może nie miękki ale komfortowo się nim jeździło. Gdyby nie silnik to pewnie by został na dłużej. 

Teraz mam S. Jest twardszy ale plomby z zębów nie wypadają. Jeździ się super. Zobaczymy za jakiś czas jak będzie. Nie omieszkam napisać. 

Dla mnie to aż za dużo. Jeżdżąc po publicznych drogach 136 km,co miałem w poprzednim, było wystarczająco. 

 

Ten co ma 300 km i napęd na 4 koła 🤔

 

Dzięki.  

 

 No ok... ja wole mocne samochody

306 chyba i 4x4


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Najlepiej trzymajace sie drogi zawieszenie to takie, ktore nie traci kontaktu z nawierzchnia, czyli dobrze wybiera, a nie jest betonem

 

 

 

Zawieszenie które "dobrze wybiera nierówności" traci kontakt z nawierzchnią bardzo często. To, które ekstremalnie dopycha koło do asfaltu ma niewiele wspólnego z komfortem. 

Przejedź się jakimkolwiek samochodem sportowym lub wyścigowym, jeździłem całymi dziesiątkami i uwierz mi, żaden z nich nie ma komfortowego zawieszenia, nawet Audi RS6 na pneumatyce ma tą pneumatykę ustawioną bardzo twardo w trybie sport. Czy sądzisz, że producenci robią nam to na złość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tommaso napisał(-a):

 

Zawieszenie które "dobrze wybiera nierówności" traci kontakt z nawierzchnią bardzo często. To, które ekstremalnie dopycha koło do asfaltu ma niewiele wspólnego z komfortem. 

Przejedź się jakimkolwiek samochodem sportowym lub wyścigowym, jeździłem całymi dziesiątkami i uwierz mi, żaden z nich nie ma komfortowego zawieszenia, nawet Audi RS6 na pneumatyce ma tą pneumatykę ustawioną bardzo twardo w trybie sport. Czy sądzisz, że producenci robią nam to na złość?

 

nie zakladaj czegos, czego nie napisalem. jest roznica wg mnie miedzy zawieszeniem komfortowym, dobrze wybierajacym nierownosci, a betonowym.

Jesli jezdzilem nowym JCW to wiesz o czym mowie


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To semantyka

Nie wiem jak zdefiniowałeś sobie zawieszenie dobrze wybierające nierówności, bo dla mnie to synonim zawieszenia komfortowego.

Generalnie istnieje zależność - lepsze wybieranie nierówności = gorsza przyczepność, fizyki się nie oszuka. Sprężyna musi być mocna, żeby natychmiast dopchnąć koło po uskoku, a amortyzator musi szybko reagować, a to odbieramy jako twardość. 

Mini JCW było twarde jak beton, ale za to na torze osiągało czasy o których niektóre dwa razy mocniejsze auta, które "dobrze wybierały nierówności" mogły tylko marzyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o zawieszeniu to może coś się ostatnio zmieniło, ale do tej pory branża uznawała, że: "dobrze wybiera nierówności" = "płynie" =  "nie przenosi drgań do środka na ciało pasażerów". Co innego "szybko wybiera nierówności", które jak sie połączy jeszcze dodatkowo ze skokiem zawieszenia, siła tłumienia amortyzatorów i ich liniowością lub nie to dopiero mamy finalną charakterystykę zawieszenia. 

 

W ultra dobrze wybierającym aucie płynie się nawet na śpiących policjantach a w aucie z ultra sportowym zawiasem czujesz nawet pyłek kwiatowy na drodze, ale zwalniasz niemal do zera przed KAŻDYM śpiącym policjantem 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten moment na miescie gdy mi siedzi na tyle  jakieś audi zwykle -  zbliżamy się do leżących policjantów- ja bez hamowania spokojnie 60 pokonuję... (Dacia Duster)  😁

Edytowane przez łowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akurat potrafi każde auto służbowe, bez względu na markę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, trollu napisał(-a):

to akurat potrafi każde auto służbowe, bez względu na markę ;)

Aż mi się Malina przypomniał :)

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.