Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, zielony.m napisał(-a):

No panie teraz jak ktoś mówi bogaty z domu to się nie wyprzesz ;)

Ja tylko wiem, że mój dziadek miał jakiegoś Opla a drugi NSU.

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka
 

No tylko przez 200 lat handlowaliśmy winem...potem komuna skutecznie to zakończyła...😜


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zmienię  Dustera 2020 1.0 101KM na nowego ale tym razem 1.3 120KM - tak pomyślałem w sobotę. Dziś konfiguruję a tam na końcu inf., że od 2023 ograniczenie prędkości do 180 km/h...  da się to bez problemów tanio usunąć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tam gwiazdki, że nie dotyczy aut Dacii? 😉 Przecież to 1.3 120 km w wysokim nadwoziu z górki i wietrze w plecy będzie miało Vmax 170-180 km/h i nie będziesz musiał nic usuwać.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

A nie ma tam gwiazdki, że nie dotyczy aut Dacii? 😉 Przecież to 1.3 120 km w wysokim nadwoziu z górki i wietrze w plecy będzie miało Vmax 170-180 km/h i nie będziesz musiał nic usuwać.

 

😀


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, memento mori napisał(-a):

Swoją drogą ciekawe czy z tego koncernu  Megane RS też będzie miała taki kaganiec.

ale za jedyne 8000 zł...


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, łowca napisał(-a):

Ja chyba zmienię  Dustera 2020 1.0 101KM na nowego ale tym razem 1.3 120KM - tak pomyślałem w sobotę. Dziś konfiguruję a tam na końcu inf., że od 2023 ograniczenie prędkości do 180 km/h...  da się to bez problemów tanio usunąć ? 


Naprawdę chcesz Dusterem 1.3 200km/h jeździć? Myślałem o Dusterze i gdyby mieli w ofercie silnik, to kto wie, ale niestety silnika nie znalazłem nawet za dopłatą ;)

 

Nie mówię, że to zle autko, nie - za te pieniądze całkiem dobra rzecz, ale wyścigówka z tego taka sobie ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie autko :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne te nowe DS. Podoba mi się. Dzisiaj pierwszy raz widziałem na żywo i (przynajmniej mnie) nie rozczarował (wyglądem, bo jeździć nie miałem okazji). 
 
86421_254.thumb.jpg.d915474223556634134280887b7bbec3.jpg

tylko szkoda, że tam nie ma choćby jakiegoś 2.0 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Fajne te nowe DS. Podoba mi się. Dzisiaj pierwszy raz widziałem na żywo i (przynajmniej mnie) nie rozczarował (wyglądem, bo jeździć nie miałem okazji).  :)

 

86421_254.thumb.jpg.d915474223556634134280887b7bbec3.jpg

 

Auto jest ciekawe, jednakże środek do złudzenia Peugeout'owaty, a kwota od 335k zł za 4x4 to samobój dla DS'a. Np ES 300h w moim przekonaniu bije go na łeb cenowo, jakościowo i designersko.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę  problemu - jadąc niemiecką  autostradą silnikiem 1.0  udaje się do 184 km/h rozpędzić. Oczywiście nie zamierzam cały czas  nogą  w podłodze jechać, ale do wyprzedzania przydało by się  bez ograniczenia.   Poprawiam - 1.3 ma 130 KM.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zamówione 4 czerwca 2022 roku. W końcu info z 8 marca 2023, że zamówienie ostatecznie zamknięte (nic już nie można zmienić) i wejdzie do produkcji na początku kwietnia. Jest szansa na odbiór z początkiem maja. Wyjdzie 11 miesięcy czekania😂. A3 40TFSI s-line i trochę dodatków.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, piteks napisał(-a):

Auto zamówione 4 czerwca 2022 roku. W końcu info z 8 marca 2023, że zamówienie ostatecznie zamknięte (nic już nie można zmienić) i wejdzie do produkcji na początku kwietnia. Jest szansa na odbiór z początkiem maja. Wyjdzie 11 miesięcy czekania😂. A3 40TFSI s-line i trochę dodatków.

Ja teraz prawdopodobnie będę gotowców szukał.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, łowca napisał(-a):

Nie widzę  problemu - jadąc niemiecką  autostradą silnikiem 1.0  udaje się do 184 km/h rozpędzić. Oczywiście nie zamierzam cały czas  nogą  w podłodze jechać, ale do wyprzedzania przydało by się  bez ograniczenia.   Poprawiam - 1.3 ma 130 KM.  

 

Nawet jeśli 1.3 bez ograniczenia rozpedzalby się do 190 km/h a z ograniczeniem do 180 km/h to nadal twierdzę, że z takim silnikiem i wysokim nadwoziem elastyczność w tym zakresie prędkości nie istnieje i zdejmowanie ograniczenia mija się z celem. Pasa startowego by zabrakło, żeby wyprzedzić. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, memento mori napisał(-a):

 

Nawet jeśli 1.3 bez ograniczenia rozpedzalby się do 190 km/h a z ograniczeniem do 180 km/h to nadal twierdzę, że z takim silnikiem i wysokim nadwoziem elastyczność w tym zakresie prędkości nie istnieje i zdejmowanie ograniczenia mija się z celem.

 

Pędząc takim autkiem 180km to zagrożenie dla innych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Pędząc takim autkiem 180km to zagrożenie dla innych. 

a jakim autem pędzi się 180km/h i nie ma zagrożenia dla innych?

 

Mnie ciekawi ile przepali takie 1.0 gniecione przy 180:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju czy benzyny?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że to idzie w stosunku 1:1:huh:

kiedyś do komarka lało się 1:50 o ile mnie pamięć nie myli ale stary silnik, nie ma co porównywać do dzisiejszych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto zamówione 4 czerwca 2022 roku. W końcu info z 8 marca 2023, że zamówienie ostatecznie zamknięte (nic już nie można zmienić) i wejdzie do produkcji na początku kwietnia. Jest szansa na odbiór z początkiem maja. Wyjdzie 11 miesięcy czekania. A3 40TFSI s-line i trochę dodatków.

Jakoś sierpień wrzesień zamawialiśmy x3 tak w zasadzie to w podstawie, miało być w marcu przesunęli na październik


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do komarków, wuesek, cezet, jaw czy emzetek z tego co pamiętam olej lało się w proporcji na dobra, starczy

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem do MZ 1:25 do WSK i CZ 1:30 oczywiście czasem na tzw. oko ale miałem też menzurke laboratororyjna i odmierzalem precyzyjnie albo do tzw. piątki czyli kanistra 5l wlewało się 200 ml oleju i gotowe. Ale to tak przy okazji pisze bo temat jest inny i nie cjodzi o 2 suwy.

 

Teraz silniczki po dałnsajzingu z "turbinkami" są ta tak wysilone, że nawet jazda z prędkościami zblizonymi bardziej do 100km/h powoduje ich zagładę i zwiększone zużycie oleju, a co dopiero 180 km/h albo z 5 osobami :).. Ale każdy robi co uważa za stosowne że swoim samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna auta, to chyba teraz jest najlepszy okres na kupno egzemplarza z placu. Pojawiły się spore rabaty i jest w czym wybierać, jest sporo aut u dealerów. Natomiast zamówienie auta to loteria, może się okazać, że akurat nie ma jednego elementu wyposażenia, który sobie wybraliśmy i termin będzie przesuwany w nieskończoność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.