Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

A to mówisz o aktualnym swoim pojeździe czyli Pro Ceed GT jak dobrze pamiętam?

Tak. Pewnie się trochę marnuje u mnie, ale co tam... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mnie udało się wycisnąć 190 a na osłodę pozostały filmiki z YT. Jednemu udało się dobić do 253 (na niemieckiej autostradzie), czyli 20 ponad fabryczną normę. 


Licznikowe czy po GPS? Liczniki lubią (celowo) przekłamywać...


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomekr89 napisał(-a):


Licznikowe czy po GPS? Liczniki lubią (celowo) przekłamywać...

Pomiar chyba był na liczniku, dokładnie nie pamiętam, bo oglądałem to jeszcze przed zakupem (2020). Oficjalnie producent daje max. 235, więc jakby nie patrzeć, to nawet i przy braku dokładności na liczniku, musiał mieć więcej "niż fabryka daje". ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180 to dla Dacii Duster  jest nawet za mało.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, łowca said:

180 to dla Dacii Duster  jest nawet za mało.  


Gdzie tak pędzisz że 180km/h to za mało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zielony.m napisał(-a):

 

Mój ojciec poza kilkoma maluchami miał 5 samochodów z salonu. Każdym "nowym" autem jeździ dopóki się nie rozsypie - zazwyczaj około 20 lat. Toyota jako jedyna nie dożyła 20 lat bo to najbardziej awaryjne auto jakie miał, zamiast jak zwykle na złom sprzedał ją jakiemuś handlarzowi. Powrót na lawecie przez skrzynię, która się rozsypała spowodował, że dla ojca Toyota to synonim dziadostwa xD

Przy okazji dodam, że samochody do czasu utylizacji robią 500-700k km więc są dobrze wyeksploatowane. Zawsze to silniki benzynowe i nigdy zadne nie mial remontu. Rekordzista Opel Astra z 1993 roku przejechał w 21 lat 772k km ;)

Jeśli miał te samochody jeden po drugim, to pogratuluj mu ode mnie długowieczności. 5 samochodów x 20 lat, plus jeszcze kilka maluchów, ze 130 lat musi mieć twój tata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, XoneX napisał(-a):

Jeśli miał te samochody jeden po drugim, to pogratuluj mu ode mnie długowieczności. 5 samochodów x 20 lat, plus jeszcze kilka maluchów, ze 130 lat musi mieć twój tata.

 

Rozumiem, że masz tylko jeden samochód i twoja wyobraźnia nie jest w stanie zaakceptować innej sytuacji? 😎

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

 

Rozumiem, że masz tylko jeden samochód i twoja wyobraźnia nie jest w stanie zaakceptować innej sytuacji? 😎

 

Wbrew pozorom moja wyobraźnia nie jest taka zła. Dlatego na początku napisałem "jeśli miał te samochody jeden po drugim". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

 

5 x po 20 lat (plus maluchy), brzmi imponująco. ;) 

 

Zawsze ma na raz 2-3 samochody więc nie tak bardzo imponująco;)

4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Mentalny pojawił się u mnie parę lat temu, po przekroczeniu 220 - 240 w tyłek nie wcisnąłbym nawet żyletki ;)

 

 

Ja wymiękłem w 911 przy 289 kmh. To jak się odczuwa prędkość zależy w dużej mierze od samochodu jakim się jedzie. 130 w Oplu Astrze odpowiada pewnie jakimś 180 kmh w limuzynie premium

Edytowane przez zielony.m

SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

Zawsze ma na raz 2-3 samochody więc nie tak bardzo imponująco;)

 

Ja wymiękłem w 911 przy 289 kmh. To jak się odczuwa prędkość zależy w dużej mierze od samochodu jakim się jedzie. 130 w Oplu Astrze odpowiada pewnie jakimś 180 kmh w limuzynie premium

Oczywiście, że jest to zależne od samochodu.

A propos Twojej 997 uwielbiam wersję Sport Classic.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Na teście w ES-ie, jazda głównie po mieście; zużycie paliwa w granicach 6l :) Przy tak dużych sedanach ES/Camry - wynik rewelacyjny, wręcz zbliżony do oszczędnych 2 litrowych diesli BMW.

 

U mnie po mieście 16-18 😁

 

38 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

Zawsze ma na raz 2-3 samochody więc nie tak bardzo imponująco;)

 

Ja wymiękłem w 911 przy 289 kmh. To jak się odczuwa prędkość zależy w dużej mierze od samochodu jakim się jedzie. 130 w Oplu Astrze odpowiada pewnie jakimś 180 kmh w limuzynie premium

 

Miałem 3 z przodu w 911 992 4S na autostradzie między Ulm a Stuttgartem w nidzielę o 7 rano przy zerowym ruchu. O dziwo auto bardzo stabilnie trzymało się drogi, ale każdy najmniejszy łuk był ostrym zakrętem

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Pomiar chyba był na liczniku, dokładnie nie pamiętam, bo oglądałem to jeszcze przed zakupem (2020). Oficjalnie producent daje max. 235, więc jakby nie patrzeć, to nawet i przy braku dokładności na liczniku, musiał mieć więcej "niż fabryka daje". ;) 


Nie wiem… biorąc pod uwagę, ze przekłamanie powinno chyba rosnąć wraz z prędkością, spokojnie może pokazywać 253 przy 235.

14 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

Zawsze ma na raz 2-3 samochody więc nie tak bardzo imponująco;)

 

Ja wymiękłem w 911 przy 289 kmh. To jak się odczuwa prędkość zależy w dużej mierze od samochodu jakim się jedzie. 130 w Oplu Astrze odpowiada pewnie jakimś 180 kmh w limuzynie premium


To już trzeba było na moment do 300 depnąc ;)

 

Co do odczuwalnej prędkości - 140 Giulią to wolno, 120 UAZem to w siul szybko ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, pmwas napisał(-a):


Nie wiem… biorąc pod uwagę, ze przekłamanie powinno chyba rosnąć wraz z prędkością, spokojnie może pokazywać 253 przy 235.

;)

Nie będę się spierał, tu potrzeba by dokładnego zbadania sprawy, bo tak to tylko pozostaje "wydaje mi się". ;) 

Nadal to jednak więcej, niż 180. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tommaso napisał(-a):

 

U mnie po mieście 16-18 😁

 

 

Miałem 3 z przodu w 911 992 4S na autostradzie między Ulm a Stuttgartem w nidzielę o 7 rano przy zerowym ruchu. O dziwo auto bardzo stabilnie trzymało się drogi, ale każdy najmniejszy łuk był ostrym zakrętem

Mowa o M3 oczywiście?

 

Ja trzech pak nigdy nie przekroczyłem. Ale wyobrażam sobie, że przy nieco wilgotnej nawierzchni wyglądał bym mniej więcej tak, jak bohater filmu "Czy leci z nami pilot"

pilot-sweating.gif

Godzinę temu, pmwas napisał(-a):


Nie wiem… biorąc pod uwagę, ze przekłamanie powinno chyba rosnąć wraz z prędkością, spokojnie może pokazywać 253 przy 235.


To już trzeba było na moment do 300 depnąc ;)

 

Co do odczuwalnej prędkości - 140 Giulią to wolno, 120 UAZem to w siul szybko ;)

Liczniki przeważnie przekłamują o 6 - 12 km/h wzwyż. Zauważyłem to w wielu swoich autach.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, M3.

Przy wilgotnej nawierzchni czy przy mocniejszym wietrze bym się nie odważył

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Tak, M3.

Przy wilgotnej nawierzchni czy przy mocniejszym wietrze wietrze bym się nie odważył

Jeździsz dynamicznie. Prawidłowo, tak jak uczyli w dawnych szkołach jazdy ;)

Przypomniała mi się sytuacja z egzaminy na PJ.

To były czasy, gdzie można było po teorii przystąpić na "chętnego", więc ja pewny swoich umiejętności idę jako pierwszy.

Szkoda, że w micrze nie odbijało sprzęgło, które musiałem "wyciągać" butem. Wyjeżdżamy na miasto, bez poprawionych lusterek i słyszę burę od egzaminatora. Jedziemy na standardowy obszar egzaminacyjny kręcimy się po uliczkach, na których trzeba zachować szczególną uwagę i dojeżdżamy do ul. Modrzewiowej,  na której jest rondo.  Egzaminator nakazał mi na nim zawrócić, a ja na zakręcie wywalam mu wszystko to co ma na desce rozdzielczej; jakiś notes, etui, długopis. Gość "co Pan?!".

Ja ze stoickim spokojem "Jeszcze 5 min termu, po zaliczonej torii, wręcz upomniano nas o dynamicznym poruszaniu się po mieście".

Egzaminator "Taak?", "No to zawracamy do Wordu"

Więc już wiedziałem, że to raczej koniec.

A tu niespodzianka" Panie Łukaszu zaliczył Pan"

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Mowa o M3 oczywiście?

 

Ja trzech pak nigdy nie przekroczyłem. Ale wyobrażam sobie, że przy nieco wilgotnej nawierzchni wyglądał bym mniej więcej tak, jak bohater filmu "Czy leci z nami pilot"

pilot-sweating.gif

Liczniki przeważnie przekłamują o 6 - 12 km/h wzwyż. Zauważyłem to w wielu swoich autach.


Spodziewam się, że przekłamanie powini być zależne od prędkości. Tzn przy 30 będzie pokazywał 34, a przy 90 już 100. Bo inaczej przy 0 powinien od razu pokazywać 10, ale trzeba pomierzyć.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gruz pokazuje przy 130- 140... Jeszcze sprawdzę, czy opony mają właściwy rozmiar... Nie żebym się chwalił, że jechałem 130...🤣

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakaś niemiecka gazeta motoryzacyjna robiła takie testy rzeczywistej prędkości vs wskazania prędkościomierza. Z tego co pamiętam to w większości przypadków wskazania prędkościomierza były zawyżone o mniej/więcej 5% w stosunku do rzeczywistej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w e91 oprócz analogowego prędkościomierza mogę mieć cyfrowe wskazanie na wyświetlaczu - co ciekawe - wskazówka zawyża prędkość, wyświetlacz podaje rzeczywistą. Kumpel, który pracuje w ASO BMW wspomniał, że to opcja które wymaga odblokowania. Ogólnie na wskazówkę już mniej patrzę, bardziej na cyferki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmwas napisał(-a):


Spodziewam się, że przekłamanie powini być zależne od prędkości. Tzn przy 30 będzie pokazywał 34, a przy 90 już 100. Bo inaczej przy 0 powinien od razu pokazywać 10, ale trzeba pomierzyć.

Te przekłamania raczej pojawiają się na wyższych prędkościach. To chyba na forum pzmotu było opisane jako celowa polityka producentów.

Np Volvo max 180 - na liczniku 186, Nissan max 250 - na liczniku 260, Mustang max 250 - na liczniku trochę ponad 260, itd...

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Kiedyś jakaś niemiecka gazeta motoryzacyjna robiła takie testy rzeczywistej prędkości vs wskazania prędkościomierza. Z tego co pamiętam to w większości przypadków wskazania prędkościomierza były zawyżone o mniej/więcej 5% w stosunku do rzeczywistej prędkości.

I tak może faktycznie być.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Lexa namierzyłem na lawecie

obraz.thumb.png.0630833d9bb25b880f7b49b1636bedf8.png


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

Mieli takiego w Kimbexie, NOS.

Może tak być, bo miał opolskie blachy.

 

Chyba nie Prima Aprilis:

https://www.auto-swiat.pl/ev/wiadomosci/bedzie-nowe-polskie-auto-to-nie-izera-a-nysa-i-to-nie-zart/nn812cj

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.