Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Penta metal?

Tak. Z palety 2020 najbardziej mi pasował. No może jeszcze biały spoko wyglądał, ale to tylko moja opinia. Teraz są fajne zielone, tylko po lifcie mi się trochę mniej podoba.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Przemek84 napisał(-a):

Tak. Z palety 2020 najbardziej mi pasował. No może jeszcze biały spoko wyglądał, ale to tylko moja opinia. Teraz są fajne zielone, tylko po lifcie mi się trochę mniej podoba.

Po lifcie zmiany też mi się nie podobają. Ta zmiana listwy z przodu to nieporozumienie. Choć dorzucili też fajny czerwony lakier. 

Ja miałem ochotę na niebieski, ale żona się uparła na penta metal i też mam taki sam jak Ty. Kupiłeś z elektrycznym fotelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko pas lędźwiowy jest elektrycznie regulowany. Zdaje mi się, że już kiedyś mnie o to pytałeś 😅


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jakubos napisał(-a):

IMG_20230318_114347.thumb.jpg.20014901c7357eb5cd6774f07d3af072.jpg

IMG_20230318_114426.thumb.jpg.2b497a295fbf6c4823daee8614ce4281.jpg

IMG_20230318_114403.thumb.jpg.65b4a73f538b7f579931b21b404b9869.jpg

Gratuluję zakupu. :) 

37 minut temu, Przemek84 napisał(-a):

Chyba tylko pas lędźwiowy jest elektrycznie regulowany. Zdaje mi się, że już kiedyś mnie o to pytałeś 😅

Możliwe. Manualny niższy i przez to lepszy. A nie miałeś problemów ze swoim żadnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jakubos napisał(-a):

IMG_20230318_114347.thumb.jpg.20014901c7357eb5cd6774f07d3af072.jpg

IMG_20230318_114426.thumb.jpg.2b497a295fbf6c4823daee8614ce4281.jpg

IMG_20230318_114403.thumb.jpg.65b4a73f538b7f579931b21b404b9869.jpg

Jeszcze raz gratulacje. DS'y to auta rzadko spotykane, sam kiedyś myślałem nad tym modelem.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Gratuluję zakupu. :) 

Możliwe. Manualny niższy i przez to lepszy. A nie miałeś problemów ze swoim żadnych?

Nie, a jest często przestawiany góra dól i przód tył. Na razie jedyna usterka to nie dający się zamknąć w wyższych temperaturach schowek do okularów. Serwis rozkłada ręce, bo u nich akurat zawsze to działa a było zgłaszane chyba ze 3 razy podczas serwisów. Dno jak dla mnie z takim podejściem. Szczególnie, że otwarty zasłania lusterko. Okulary chowam do etui w podłokietniku ostatnio😁

 

Jeszcze przypomniało mi się, że żonce chyba raz wszystkie kontrolki się zapaliły i zgasły podczas ruszania. Wg serwisu jest wszystko ok🤷 


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek84 napisał(-a):

Nie, a jest często przestawiany góra dól i przód tył. Na razie jedyna usterka to nie dający się zamknąć w wyższych temperaturach schowek do okularów. Serwis rozkłada ręce, bo u nich akurat zawsze to działa a było zgłaszane chyba ze 3 razy podczas serwisów. Dno jak dla mnie z takim podejściem. Szczególnie, że otwarty zasłania lusterko. Okulary chowam do etui w podłokietniku ostatnio😁

 

Jeszcze przypomniało mi się, że żonce chyba raz wszystkie kontrolki się zapaliły i zgasły podczas ruszania. Wg serwisu jest wszystko ok🤷 

Ja miałem dwie usterki. W lipcu zaczęła złazić farba (lakier) z listwy przedniej, wymienili w ramach gwarancji. W październiku padła mi cewka. Odpłatnie w ASO, moje części i ich kwadrans roboty, łącznie 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja miałem dwie usterki. W lipcu zaczęła złazić farba (lakier) z listwy przedniej, wymienili w ramach gwarancji. W październiku padła mi cewka. Odpłatnie w ASO, moje części i ich kwadrans roboty, łącznie 900 zł.

 

Od czego ta cewka? Lakier czerwony pod zderzakiem?


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Przemek84 napisał(-a):

 

Od czego ta cewka? Lakier czerwony pod zderzakiem?

Ta czerwona z przodu. A cewka? Przestał mi pracować jeden cylinder chyba. Jestem raczej samochodowym ignorantem. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMG_20230318_114347.thumb.jpg.20014901c7357eb5cd6774f07d3af072.jpg
IMG_20230318_114426.thumb.jpg.2b497a295fbf6c4823daee8614ce4281.jpg
IMG_20230318_114403.thumb.jpg.65b4a73f538b7f579931b21b404b9869.jpg

oglądałeś już "animację" świateł przy włączaniu i wyłączaniu? :-)

a co do silnika - to masz tam 1.6 PureTech czy jeszcze 1.6THP?
jeśli ten pierwszy (180 lub 225KM) to ponoć, jednostka poprawiona w stosunku do THP.
Ja PureTech'a mam w Peugeocie - na razie bez większych problemów (ma 95kkm, z czego u mnie ca. 12kkm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
 
a5KktkpTURBXy81MTYzMmEzZTZkMzc0ZThhZDYxYWU0ZTZjMTUzYTAxNy5qcGeRlQMSzQG1zQl3zQVT.thumb.jpg.866d1b9635c1961f45036ff05ee4db39.jpg

a propos G80 - dziś, po raz pierwszy widziałem poprzednią generację na żywo, na lokalnym parkingu. Wersja 3.8l, w ciemnym lakierze i jasnym środku - z bliska, to kawał zajefajnej fury; jeździłbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plszcto napisał(-a):


a propos G80 - dziś, po raz pierwszy widziałem poprzednią generację na żywo, na lokalnym parkingu. Wersja 3.8l, w ciemnym lakierze i jasnym środku - z bliska, to kawał zajefajnej fury; jeździłbym emoji57.png

Który rok? Genesisy dopiero chyba od około 2018 nabrały rasowego wyglądu. Wcześniej były dosyć siermiężne, choć mogły się podobać (jako Hyundai Genesis). Gdy się marka "usamodzielniła" ich stylistyka była taka trochę na-siłę-lux, ale jak przyszła pomoc z Niemiec, to drżyjcie konkurencja. Piękna linia, doskonałe wykończenie, wnętrze kategorii lux a ceny? Prawie dla klasy średniej, u nas ciut wyżej, ale używka 2-3 letnia może trafić pod (bogatsze) polskie strzechy. :) 

W 2020 miałem dylemat ProCeed GT z salonu, czy roczny Stinger albo dwuletni G70... Spojrzałem trzeźwo i wybrałem PoroCeeda. jednak droższy samochód to droższe utrzymanie. Jak dla mnie byłoby trochę ponad stan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, plszcto napisał(-a):


oglądałeś już "animację" świateł przy włączaniu i wyłączaniu? 🙂

a co do silnika - to masz tam 1.6 PureTech czy jeszcze 1.6THP?
jeśli ten pierwszy (180 lub 225KM) to ponoć, jednostka poprawiona w stosunku do THP.
Ja PureTech'a mam w Peugeocie - na razie bez większych problemów (ma 95kkm, z czego u mnie ca. 12kkm).

Światła tak 😁

Silnik to 1.6 pure tech. 

Sprzedawca w salonie twierdzi że poprawili go od vti przez thp do pure tech. 

Tak czy inaczej nie mam zamiaru trzymać się zaleceń producenta że olej co 30k km tylko wymieniać co 10k km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, plszcto napisał(-a):


oglądałeś już "animację" świateł przy włączaniu i wyłączaniu? 🙂

a co do silnika - to masz tam 1.6 PureTech czy jeszcze 1.6THP?
jeśli ten pierwszy (180 lub 225KM) to ponoć, jednostka poprawiona w stosunku do THP.
Ja PureTech'a mam w Peugeocie - na razie bez większych problemów (ma 95kkm, z czego u mnie ca. 12kkm).

 

A w polifcie  nie ma już animacji...

 

Kiedy była zmiana silników w tym modelu, czy od początku nie szły pure tech?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Światła tak
Silnik to 1.6 pure tech. 
Sprzedawca w salonie twierdzi że poprawili go od vti przez thp do pure tech. 
Tak czy inaczej nie mam zamiaru trzymać się zaleceń producenta że olej co 30k km tylko wymieniać co 10k km

jak robiłem rozeznanie w ubiegłym roku w temacie tego silnika, to nie znalazłem nic niepokojącego, no może poza powtarzającymi się sygnałami o problemach z pokrywą zaworów (pocenie się, pękająca membrana odmy powodująca pisk podobny do tego powodowanego przez pasek osprzętu).
 
A w polifcie  nie ma już animacji...


w sumie to się nie dziwię - to tylko efektowny, acz bez żadnego praktycznego zastosowania, gadżet, więc decyzją księgowych wyleciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

 

A w polifcie  nie ma już animacji...

 

Kiedy była zmiana silników w tym modelu, czy od początku nie szły pure tech?

 

w DS7 były tylko pure tech. 

Prince był we wcześniejszych DS3 i DS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2023 o 09:58, Just1MoreWatch napisał(-a):

To są zakłamane czasy. BMW tak robi.

Stock X3M ma podane 4.1 a robi powtarzalne 3.7.

 

ja muszę sprawdzić jak nakłamali w moim, ale jeszcze się boję xD


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, plszcto napisał(-a):


jak robiłem rozeznanie w ubiegłym roku w temacie tego silnika, to nie znalazłem nic niepokojącego, no może poza powtarzającymi się sygnałami o problemach z pokrywą zaworów (pocenie się, pękająca membrana odmy powodująca pisk podobny do tego powodowanego przez pasek osprzętu).
w sumie to się nie dziwię - to tylko efektowny, acz bez żadnego praktycznego zastosowania, gadżet, więc decyzją księgowych wyleciał

decyzją mojego portfela nie kupiłem polifta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

ja muszę sprawdzić jak nakłamali w moim, ale jeszcze się boję xD

 

... i jeszcze nie masz raceboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, plszcto napisał(-a):


buda i kolor skór jak w tym materiale

To jeden z pierwszych modeli udanie zaprojektowanych. Potem było już tylko lepiej. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krakus1 napisał(-a):

Idealny daily 😅 

 

IMG20230427092425.jpg

Arab jeździ i nie narzeka. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zielony.m napisał(-a):

 

ja muszę sprawdzić jak nakłamali w moim, ale jeszcze się boję xD

Nie pamiętam czym śmigasz, przypomnisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.