Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, tommly napisał(-a):

Paweł tu chodzi o pojemność 1.2, jego elastyczności, ruszanie pod obciążeniem oraz wytrzymałość.

Nie przypadkowo pytam o ten silnik. Do tej pory, z tych "nowoczesnych" (prywatnych i firmowych) nie miałem nic poniżej pojemności 1.6

Jak się włączy klimę w mieście, to czuć spadek mocy, a jak jest załadowany to już lekko nie jest (z ruszaniem również), no ale to taki osiołek roboczy.


Nie wierzę w wytrzymałość turbopierdziawki w sporym SUVie.

Co do elastyczności - pewnie nienajgorsza, ale cały czas na pełnej … na turbo. Ogólnie 1.2 w Qashqaiu to pewna porażka 😁

 

Żeby było jasne, ja bardzo wierzę w postęp technologii, coraz lepsze materiały, podnoszenie sprawności silników, ale pewnych ograniczeń się nie przeskoczy.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tommly napisał(-a):

Paweł tu chodzi o pojemność 1.2, jego elastyczności, ruszanie pod obciążeniem oraz wytrzymałość.

Nie przypadkowo pytam o ten silnik. Do tej pory, z tych "nowoczesnych" (prywatnych i firmowych) nie miałem nic poniżej pojemności 1.6

Jak się włączy klimę w mieście, to czuć spadek mocy, a jak jest załadowany to już lekko nie jest (z ruszaniem również), no ale to taki osiołek roboczy.

Będziesz go używał na trasach?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmwas napisał(-a):


O co chodzi z tym machaniem wajchą? Naprawdę to może być takie uciążliwe? W życiu żadnym samochodem nie ruszałem z dwójki (dopiero teraz UAZem, ale nie wiem, czy to samochód), a spędziłem w miejskich uliczkach i korkach wieeeeeeele godzin mojego życia ;) 

A ja raz ruszyłem z czwartego biegu i to z powodzeniem. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

A ja raz ruszyłem z czwartego biegu i to z powodzeniem. :) 

🤔 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Mustang na drugim biegu rozpędza się do 135 km/h, czyli o ile nie będę wyjeżdżał na autostradę to mógłbym wszystko opędzlować na jednym biegu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Mój Mustang na drugim biegu rozpędza się do 135 km/h, czyli o ile nie będę wyjeżdżał na autostradę to mógłbym wszystko opędzlować na jednym biegu :D

Kiedyś jechałem Hyundaiem i30 N i do jazdy po mieście wystarczała jedynka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam bagażnik rowerowy montowany na hak, jaki dostaliśmy kiedyś do Volvo. Używałem go już z XC90 i XC60. Nie potrzebuję go i chcę sprzedać. Czy taki bagażnik pasuje tylko do Volvo czy też można go używać z każdym innym autem które ma hak i podłączenie?

 

 

IMG_2687.jpeg

IMG_2685.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uniwersalny bagażnik, pasuje na każdy hak, o ile ma gniazdo z odpowiednią ilością pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tommaso napisał(-a):

To uniwersalny bagażnik, pasuje na każdy hak, o ile ma gniazdo z odpowiednią ilością pinów

Ok, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Będziesz go używał na trasach?

Czasem tak, dwa razy w roku jakieś wakacje i kilka wypadów weekendowych, aczkolwiek to nie są jakieś duże przebiegi.

Też wychodzę z założenia, że lepszy duży silnik bez turbo, a z małej pojemności nic dobrego nie wynika. W QQ niby mocy jest troszkę, ale bez rewelacji bo 115 kunia, no i z żywotnością takiego silniczka do kosiarki, to raczej średnio.

 

Edyta: doedukowałem się, silnik we współpracy z Renault, zastąpił wolnossące 1.6 16V i ma różne wersje mocy, od 115 do 130KM, woow :)

I fakt, jest problem z poborem oleju, czasem nawet do 3l od wymiany do wymiany (a wchodzi do silnika 2,5l), a problemem jest podobno oprogramowanie sterownika, czasem pomaga zmiana softu, a czasem nie.

 

To chyba jednak wolę starą poczciwą Rav4 z silnikiem praktycznie nie do zajechania, czyli 2.0Pb.

 

37 minut temu, beniowski napisał(-a):

Panowie, mam bagażnik rowerowy montowany na hak, jaki dostaliśmy kiedyś do Volvo. Używałem go już z XC90 i XC60. Nie potrzebuję go i chcę sprzedać. Czy taki bagażnik pasuje tylko do Volvo czy też można go używać z każdym innym autem które ma hak i podłączenie?

 

 

IMG_2687.jpeg

IMG_2685.jpeg

Powinien pasować do każdego auta z hakiem. Co do pinów 7 czy 13, nie ma problemów, są przejściówki.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, tommly said:

Czasem tak, dwa razy w roku jakieś wakacje i kilka wypadów weekendowych, aczkolwiek to nie są jakieś duże przebiegi.


Mam służbową corsę 1.2T 130KM - automat. 
Mocy nie brakuje nie zależnie czy to miasto czy trasa, elastyczny aż miło, na trasie przy 120km/h spala ciut powyżej czterech litrów. Na razie 10k najechane i jest ok, czasami sam od siebie resetuje się język menu 👀 

Myślę że i QQ spokojnie sobie poradzi, myślę że  raczej nie kupujesz tego auta na całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy piszą o tym jaki zły jest downsizing, że silniki będą padać. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba zaczęło się to od forda i jego 1.0 ecoboost jakieś 20 lat temu. Czy były od tamtej pory jakieś głośne akcje serwisowe czy szersze komunikaty o tym, że te silniki po 100k przebiegu wybuchają? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, tommly napisał(-a):

Czasem tak, dwa razy w roku jakieś wakacje i kilka wypadów weekendowych, aczkolwiek to nie są jakieś duże przebiegi.

Też wychodzę z założenia, że lepszy duży silnik bez turbo, a z małej pojemności nic dobrego nie wynika. W QQ niby mocy jest troszkę, ale bez rewelacji bo 115 kunia, no i z żywotnością takiego silniczka do kosiarki, to raczej średnio.

 

Edyta: doedukowałem się, silnik we współpracy z Renault, zastąpił wolnossące 1.6 16V i ma różne wersje mocy, od 115 do 130KM, woow :)

I fakt, jest problem z poborem oleju, czasem nawet do 3l od wymiany do wymiany (a wchodzi do silnika 2,5l), a problemem jest podobno oprogramowanie sterownika, czasem pomaga zmiana softu, a czasem nie.

 

To chyba jednak wolę starą poczciwą Rav4 z silnikiem praktycznie nie do zajechania, czyli 2.0Pb.

 

Powinien pasować do każdego auta z hakiem. Co do pinów 7 czy 13, nie ma problemów, są przejściówki.

W trasie będzie Ci brakowało momentu. Żona miała Peugeota 2008 1.2 Pure Tech 110KM. Do swobodnego poruszania się po ulicach miast ok. Natomiast trasa to tragedia. Peugeot waży o 100kg mniej od Nissana, a ma więcej momentu niż wspomniany 1.2 DIG-T, także przy wyprzedzaniu lipa straszna. Silniki o pojemnościach 1.2 są na trasie nieekonomiczne. Być może Nissan we współpracy z Renault osiągnął jakiś kompromis, ale jak dobrze pamiętam Peugeot przy 150km/h spalał w granicach 12 litrów.

5 litrowy Mustang mniej palił przy tej prędkości na 6 biegu ;)

Ogólnie do miasta polecam tego typu rozwiązanie, ale nie na trasy.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

Mój Mustang na drugim biegu rozpędza się do 135 km/h, czyli o ile nie będę wyjeżdżał na autostradę to mógłbym wszystko opędzlować na jednym biegu :D

 

Czyli Bullitt też jest tak jakby w automacie 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Autor1984 napisał(-a):

W trasie będzie Ci brakowało momentu. Żona miała Peugeota 2008 1.2 Pure Tech 110KM. Do swobodnego poruszania się po ulicach miast ok. Natomiast trasa to tragedia. Peugeot waży o 100kg mniej od Nissana, a ma więcej momentu niż wspomniany 1.2 DIG-T, także przy wyprzedzaniu lipa straszna. Silniki o pojemnościach 1.2 są na trasie nieekonomiczne. Być może Nissan we współpracy z Renault osiągnął jakiś kompromis, ale jak dobrze pamiętam Peugeot przy 150km/h spalał w granicach 12 litrów.

5 litrowy Mustang mniej palił przy tej prędkości na 6 biegu ;)

Ogólnie do miasta polecam tego typu rozwiązanie, ale nie na trasy.

 

Dzięki za informacje. Jeszcze mam chwilkę do zastanowienia, ale widzę, że łatwo nie będzie, a im dalej w las (później), tym wybór czegoś młodszego z fajnym silnikiem będzie coraz cięższy.

Gdyby nie ograniczenia wiekowe i przebiegi tych aut, to sięgnąłbym po jakiegoś 3.6 Pentastara :)

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, tommly said:

Dzięki za informacje. Jeszcze mam chwilkę do zastanowienia, ale widzę, że łatwo nie będzie, a im dalej w las (później), tym wybór czegoś młodszego z fajnym silnikiem będzie coraz cięższy.

Gdyby nie ograniczenia wiekowe i przebiegi tych aut, to sięgnąłbym po jakiegoś 3.6 Pentastara :)

 

Z ciekawości ile kosztuje taki QQ? 
Znajomy w PL ma taką ofertę…

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-kia-sportage-nowa-38km-automat-led-kamera-ID6FqcKi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Londek napisał(-a):

 

Z ciekawości ile kosztuje taki QQ? 
Znajomy w PL ma taką ofertę…

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sportage-kia-sportage-nowa-38km-automat-led-kamera-ID6FqcKi.html

Ja celuję w używkę, bo to będzie drugie auto, głównie dla żony.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Remy napisał(-a):

 

Kobieta będzie kupować oczyma.

Z takiej puli warto rozważyć:

https://www.wyborkierowcow.pl/crossovery-z-japonii-porownanie/

No i właśnie moja jest nietypowa w tej kwestii 😜

Woli jeździć czołgiem, dlatego mieliśmy kiedyś Rav4, Discovery, Sorento, a teraz XC90, gdyby nie zapowiadane wprowadzenie SCT, to Volvo nadal by zostało.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tommly napisał(-a):

Ja celuję w używkę, bo to będzie drugie auto, głównie dla żony.

Aaaa jak dla Żony to 1.2 starczy ;)

3.6 PS mają ogólnie dobre opinie. Ostatnio rozmawiałem z maniakiem Off Road'u i mówił, że to był ostatni dobry silnik montowany m.in. w Jeepach.

Żona swego czasu miała służbową Pandę... Z silnikiem 1.2 70KM, to było dopiero ustrojstwo...

Używkę wydaje mi się, że najlepiej wśród znajomych szukać. Ze strachu nigdy nie pokusiłem się o samochód z drugiej ręki.

 

4 minuty temu, tommly napisał(-a):

No i właśnie moja jest nietypowa w tej kwestii 😜

Woli jeździć czołgiem, dlatego mieliśmy kiedyś Rav4, Discovery, Sorento, a teraz XC90, gdyby nie zapowiadane wprowadzenie SCT, to Volvo nadal by zostało.

Weźcie B5 z programu selekt.

Chociaż nie... Ostatnio kumpel mi mówiłl, którego przekonałem do Volvo, że selekt wychodzi podobnie jak nowy...

"Woli jeździć czołgiem" - moja to samo. Ma być wysoko i duże ;)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Aaaa jak dla Żony to 1.2 starczy ;)

3.6 PS mają ogólnie dobre opinie. Ostatnio rozmawiałem z maniakiem Off Road'u i mówił, że to był ostatni dobry silnik montowany m.in. w Jeepach.

Żona swego czasu miała służbową Pandę... Z silnikiem 1.2 70KM, to było dopiero ustrojstwo...

Używkę wydaje mi się, że najlepiej wśród znajomych szukać. Ze strachu nigdy nie pokusiłem się o samochód z drugiej ręki.

 

Weźcie B5 z programu selekt.

Chociaż nie... Ostatnio kumpel mi mówiłl, którego przekonałem do Volvo, że selekt wychodzi podobnie jak nowy...

"Woli jeździć czołgiem" - moja to samo. Ma być wysoko i duże ;)

No właśnie Jeep też jest na tej "naszej" liście 😉 Oby tylko nie skończyło się na Renegade.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, pmwas napisał(-a):


Akurat znalazłem 

 

 

W Polsce bardzo częste. Co innego ktoś normalnie przed siebie wpuścić, a co innego jak ktoś się przed ciebie ryje.

Sorry za odgrzewanie tego kotleta, ale pierwsze co mi się przypomniało jak zobaczyłem to Audi :D

 

Ok, i jakie jest na to antidotum?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Ok, i jakie jest na to antidotum?

Aston Bonda z karabinami w błotnikach? 🤣


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Ok, i jakie jest na to antidotum?


Jedno, które działa - jak widzę, ze atakuje, zmniejszam nieco dystans, żeby się nie zmieścił. Ale w sumie to po prostu uczestnictwo w tym cyrku. A z drugiej strony, jak tego nie zrobię, to zaraz będę jeszcze bliżej na zderzaku takiej ryjówki, a z trzeciej strony… zwolnic i jeszcze mu miejsce robić… nie honor ;) Tez się często spieszę i czemu mam grzecznie przepuszczać każdego chama?

 

Raz na zatłoczonej A4 koleś cztery razy podejmował próbę wyprzedzenia mnie od prawej, choć naprawdę nie dało się jechać szybciej.

 

Oczywiście - mogłem to olać i go przepuścić, ale… ni cholery nie wiem dlaczego?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pmwas napisał(-a):


Jedno, które działa - jak widzę, ze atakuje, zmniejszam nieco dystans, żeby się nie zmieścił. Ale w sumie to po prostu uczestnictwo w tym cyrku. A z drugiej strony, jak tego nie zrobię, to zaraz będę jeszcze bliżej na zderzaku takiej ryjówki, a z trzeciej strony… zwolnic i jeszcze mu miejsce robić… nie honor ;) Tez się często spieszę i czemu mam grzecznie przepuszczać każdego chama?

 

Raz na zatłoczonej A4 koleś cztery razy podejmował próbę wyprzedzenia mnie od prawej, choć naprawdę nie dało się jechać szybciej.

 

Oczywiście - mogłem to olać i go przepuścić, ale… ni cholery nie wiem dlaczego?

 

czyli wolisz ryzykowac zdrowie i zycie swoje i innych tylko dlatego, ze Twoje ego ucierpialoby, gdyby ktos wjechal przed Ciebie? dobrze rozumiem?  🤔


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.