Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja, jadąc 150km/h - sznurkiem lewym pasem wyprzedzając tiry, zachowuję odległość ok. 100m od poprzedzającego mnie auta. Jak komuś się mocno spieszy, zobaczy na prawym pasie większą lukę między tirami i zechce przycisnąć, nie przyspieszam specjalnie, aby go przyblokować. Jadę swoje, a jak ocenię, że kamikadze może się nie zmieścić przede mną, zwalniam gaz. Może mam inne podejście do własnego bezpieczeństwa na drodze...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał(-a):

A ja, jadąc 150km/h - sznurkiem lewym pasem wyprzedzając tiry, zachowuję odległość ok. 100m od poprzedzającego mnie auta. Jak komuś się mocno spieszy, zobaczy na prawym pasie większą lukę między tirami i zechce przycisnąć, nie przyspieszam specjalnie, aby go przyblokować. Jadę swoje, a jak ocenię, że kamikadze może się nie zmieścić przede mną, zwalniam gaz. Może mam inne podejście do własnego bezpieczeństwa na drodze...


Przy 150km/h to jak widzę z tylu kamikaze to mu na moment zjeżdżam na prawy, żeby sobie przeleciał dalej. Przy tych prędkościach to się nie bawimy 😈


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmwas napisał(-a):


Przy 150km/h to jak widzę z tylu kamikaze to mu na moment zjeżdżam na prawy, żeby sobie przeleciał dalej. Przy tych prędkościach to się nie bawimy 😈

Serio, zjeżdzasz i zwalniasz, tracąc płynność jazdy? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Serio, zjeżdzasz i zwalniasz, tracąc płynność jazdy? 

 
I tak zawalniasz, żeby go wpuścić przed siebie. Jeśli luka jest tak duża, że zdążyłby wyprzedzić mnie od prawej, to jak się na moment schowam, to od lewej tez zdąży. Mówię o sytuacji, kiedy widzę, ze zbliża się z tylu wyraźnie szybciej. Bo samo nerwowe jeżdżenie z prawa na lewą w sznurku w ogóle mnie nie rusza. Zwłaszcza, ze wielu z nich i tak nie ma silnika, żeby mnie wyprzedzić od prawej w luce miedzy „tirami”.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Serio, zjeżdzasz i zwalniasz, tracąc płynność jazdy? 

 

A  za to są jakies kary? Korona z głowy nie spadnie jak zwolnisz ze 150 do 130. Za Tobą ktoś będzie hamował z 200 do 150 albo pewnie jeszcze mniej więc on więcej traci... xD


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zielony.m napisał(-a):

 

A  za to są jakies kary? Korona z głowy nie spadnie jak zwolnisz ze 150 do 130. Za Tobą ktoś będzie hamował z 200 do 150 albo pewnie jeszcze mniej więc on więcej traci... xD

Mówię o sytuacji, kiedy wszyscy jedziemy lewym pasem w sznurku i nagle ktoś za mną robi nagły manewr wyprzedzając prawym...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dzisiaj wracając z Berlina stałem około 1.5 godziny w korku przed Fuerstenwalde, bo tiry jechały sobie jeden za drugim i pierwszy z grupy zahamował... nastepny wpadł na niego, a czwarty z grupy wcisnał w naczepę tego drugiego  sporego busa zabijając jego kierowcę...  Nastepnie po około 15 kilometrach najazd ciągnący lawetę ze Sprinterem wpadł na tył naczepy poprzedzającego go tira, poczym złożył się w scyzoryk i od tyłu dostał strzał od kolejnej ciężarówki...  a deszcz lekko padał i padał... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Koledzy, zwróćcie uwagę na to jak piszecie: debile, idioci, wariaci, sami się proszą itp. Dopóki nie będą się ludzie szanować, to nigdy w Polsce społeczeństwa nie zbudujemy. Będzie tylko „ja” i „oni”.

Nie chodzi o Polaków.

Brak myślenia to zaburzony proces występujący na całym globie. Pytanie czy ludzie, którzy zachowują się tak jakby autostrada lub ekspresówka należała do nich zasługują na szacunek?

Popełnianie błędów to rzecz ludzka, ale obsceniczne zachowanie tak jak ten z X5 kilkanaście postów wcześniej? Przecież to chamidło, któremu powinno się zrobić obywatelskie zatrzymanie i wp***dol taki, aby przez miesiąc odżywiał się przez słomkę.

Może wówczas by zrozumiał, że jak będzie powodował zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego, to czeka go dotkliwa kara i powściągnąłby swoje prostackie zapędy.

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Mówię o sytuacji, kiedy wszyscy jedziemy lewym pasem w sznurku i nagle ktoś za mną robi nagły manewr wyprzedzając prawym...


Przy 150 raczej rzadko się zdarza. Mało samochodów na tyle sprawnie przyspiesza przy takich prędkościach, żeby wykorzystać niewielką lukę. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmwas napisał(-a):


Przy 150 raczej rzadko się zdarza. Mało samochodów na tyle sprawnie przyspiesza przy takich prędkościach, żeby wykorzystać niewielką lukę. 

Wystarczy zrobić trasę po A2 Poznań - Warszawa - Poznań. Szczególnie odcinek od Warszawy w kierunku Poznania, pierwsze 80km. Zawsze paru spieszących się z "mocniejszymi" autami się trafi. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Wystarczy zrobić trasę po A2 Poznań - Warszawa - Poznań. Szczególnie odcinek od Warszawy w kierunku Poznania, pierwsze 80km. Zawsze paru spieszących się z "mocniejszymi" autami się trafi. 

A ty przy 150 km/h jesteś z tych wolniejszych, rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, beniowski napisał(-a):

A ty przy 150 km/h jesteś z tych wolniejszych, rozumiem?

Na tym odcinku max 120km/h. Szybciej się nie da. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Przeglądam czasami STOP CHAMA, bardzo zabawni są ci którym coś się wydaje.

Przeważnie jest ich dwóch/dwoje :D

1. Naciągacze

2. "Policja"

3. Nie wiem...

 

 

 

Cytat z 2 filmu: "Czy ja gwałtowałem?" dla mnie mistrz mowy polskiej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Matti napisał(-a):

Cytat z 2 filmu: "Czy ja gwałtowałem?" dla mnie mistrz mowy polskiej 🙂

On by go dopiero "zgwałtował" gdyby młody nie miał kamery ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

A ja, jadąc 150km/h - sznurkiem lewym pasem wyprzedzając tiry, zachowuję odległość ok. 100m od poprzedzającego mnie auta

Aż 100m 😱 moje BMW by się na mnie obraziło, max 20m , przecież hamulce są z metalu a nie z gliny 😉 natomiast z doświadczenia wiem że BMW jest najlepszym narzędziem do czyszczenia lewego pasa z zamyślonych królów lewego pasa 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krakus1 napisał(-a):

Aż 100m 😱 moje BMW by się na mnie obraziło, max 20m , przecież hamulce są z metalu a nie z gliny 😉 natomiast z doświadczenia wiem że BMW jest najlepszym narzędziem do czyszczenia lewego pasa z zamyślonych królów lewego pasa 😅

Mialem kiedyś sytuację na esce, gdzie prawie domykałem "budzik" i mi się wywalił na lewy pas duży dostawczak skrzyniowy, około 200 m przede mną. Nigdy w życiu nie wysiliłem tak prawej nogi jak wówczas ;) I znalazłem się na grubośc lakieru od niego, pomimo faktu, że on też jechał :) 

100 m przy 150 km/h pokonujesz w niespełna 2,5 sek.

Także taka odległość, to tak w miarę "bezpiecznie" przy tej prędkości ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Aż 100m 😱 moje BMW by się na mnie obraziło, max 20m , przecież hamulce są z metalu a nie z gliny 😉 natomiast z doświadczenia wiem że BMW jest najlepszym narzędziem do czyszczenia lewego pasa z zamyślonych królów lewego pasa 😅

Każdy jeździ tak, jak mu rozum podpowiada. Ja z upływem lat ciągle nabieram doświadczenia, za to fantazji mi ubywa. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

za to fantazji mi ubywa. 😉

Patrząc na Twoje zegarki , to mam wątpliwości 👍🏼 

Natomiast 100m to jakby zostawić miejsce na 20 limuzyn do poprzedzającego pojazdu , trochę za dużo jak na jazdę autostradową w sznurku , nie uważasz @Autor1984 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

Patrząc na Twoje zegarki , to mam wątpliwości 👍🏼 

Natomiast 100m to jakby zostawić miejsce na 20 limuzyn do poprzedzającego pojazdu , trochę za dużo jak na jazdę autostradową w sznurku , nie uważasz @Autor1984 ?

W zależności od kierowcy i auta :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Aż 100m 😱 moje BMW by się na mnie obraziło, max 20m , przecież hamulce są z metalu a nie z gliny 😉 natomiast z doświadczenia wiem że BMW jest najlepszym narzędziem do czyszczenia lewego pasa z zamyślonych królów lewego pasa 😅

Zwłaszcza gdy mi świeci długimi gdy wyprzedzam tira... Wtedy odruchowo hamulec i prędkość dozwolona na autostradzie...🙂


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kiniol napisał(-a):

Zwłaszcza gdy mi świeci długimi gdy wyprzedzam tira... Wtedy odruchowo hamulec i prędkość dozwolona na autostradzie...🙂

Moim zdaniem w PL jest wysoka kultura jazdy , osobiście bardzo rzadko spotykam się z tym żeby ktoś walnął długimi na autostradzie, natomiast na zachodzie owszem , zwykle to młodzi emigranci z krajów trzeciego świata w pierwszym czerwonym BMW 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Krakus1 said:

osobiście bardzo rzadko spotykam się z tym żeby ktoś walnął długimi na autostradzie

Dojazd do zderzaka jest w modzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

Patrząc na Twoje zegarki , to mam wątpliwości 👍🏼 

 

 

bez jaj, same Rolexy czyli podejście ostrożnosciowe... akurat to potwierdza, że kolega tetryczeje


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zielony.m napisał(-a):

 

bez jaj, same Rolexy czyli podejście ostrożnosciowe... akurat to potwierdza, że kolega tetryczeje

Dokładnie. 😛

pobrane.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.