Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest ewidentne buractwo, ale dużymi autami na normalnych parkingach trzeba się trochę nakręcić, żeby zaparkować we właściwy sposób...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest gigantyczny parking (Carrefour Zakopianka w Krakowie). Jak ma duży samochód i chce zajmować dwa miejsca, to może zaparkować 50 metrów dalej i tam już nikomu by to nie przeszkadzało. Buractwo w najsłabszej odsłonie. Ale niestety widziałem gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Róbcie sobie Koledzy pozwolenie na broń.

Jak będą trudności, śmiało pisać!


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

chamstwa parkingowego 

 

 

 

Koles z mojej parafii niestety   :(

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Róbcie sobie Koledzy pozwolenie na broń.

Jak będą trudności, śmiało pisać!

Zwykle wcześniej jest jakaś grubsza akcja na drodze której ten od kamerki już nie pokazuje -  jak sam komuś zajeżdżał drogę, trąbił, wymuszał, blokował albo coś podobnego.

O pozwoleniu sportowym myślę - trochę to skomplikowane ale nawet jakbym zrobił to co z tego - będę jeździł z bronią, załadowaną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Róbcie sobie Koledzy pozwolenie na broń.

Jak będą trudności, śmiało pisać!

Mega niebezpieczna sytuacja na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2023 o 07:14, Autor1984 napisał(-a):

merc.jpg

To chyba tylko mem, a nie prawda...

123 pojawił się w sprzedaży w 1976 roku. To do "statystyk ADAC" minęło ok. 6-7 lat od wypuszczenia pierwszego samochodu.

Jak wiele samochodów pod koniec lat 70 robiło rocznie 120-150 tysięcy km, żeby zebrać dane i na ich podstawie opracować "przeciętny przebieg do pierwszej awarii"?

Na Mobile nie ma żadnego 123 200D o chociażby zbliżonym przebiegu.

Patrzyłem też na stronę ADAC i pod hasłem 123 nie ma takich danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio czytałem niektóre posty o pewnych obawach związanych z cieżarówkami a szczególnie o pojazdy typu TIR ale statystyki jakoś nijak się mają do pewnych stereotypów. Dodam tylko że wiekszosc wypadków z udziałem tego typu pojazdów ,jest powodowane przez tak zwane solówki(bez przyczepy lub naczepy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2023 o 18:28, Qdlaty napisał(-a):

To chyba tylko mem, a nie prawda...

123 pojawił się w sprzedaży w 1976 roku. To do "statystyk ADAC" minęło ok. 6-7 lat od wypuszczenia pierwszego samochodu.

Jak wiele samochodów pod koniec lat 70 robiło rocznie 120-150 tysięcy km, żeby zebrać dane i na ich podstawie opracować "przeciętny przebieg do pierwszej awarii"?

Na Mobile nie ma żadnego 123 200D o chociażby zbliżonym przebiegu.

Patrzyłem też na stronę ADAC i pod hasłem 123 nie ma takich danych.

Być może się nabrałem, a teraz tą głupotę kolportuję dalej. Jednak wydaje mi się, że historie o milionie kilometrów bez remontu pewnie nie były wyssane z palca.

 

W dniu 24.05.2023 o 17:11, Bugs napisał(-a):

Zwykle wcześniej jest jakaś grubsza akcja na drodze której ten od kamerki już nie pokazuje -  jak sam komuś zajeżdżał drogę, trąbił, wymuszał, blokował albo coś podobnego.

O pozwoleniu sportowym myślę - trochę to skomplikowane ale nawet jakbym zrobił to co z tego - będę jeździł z bronią, załadowaną? 

No tak, ale na wskazanym filmie widać, że człowiek z BMW 3 kombi to ewidentny przypadek podpadający pod problemy natury psychicznej. To co oni odwalili na tej autostradzie to kryminał. W ostatniej części filmu widać, że psychopata sięgą za pas, raczej nie po grzebień.

Broń do obrony osobistej nosi się nie tylko naładowaną, ale również przeładowaną.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

 

 

No tak, ale na wskazanym filmie widać, że człowiek z BMW 3 kombi to ewidentny przypadek podpadający pod problemy natury psychicznej. To co oni odwalili na tej autostradzie to kryminał. W ostatniej części filmu widać, że psychopata sięgą za pas, raczej nie po grzebień.

Broń do obrony osobistej nosi się nie tylko naładowaną, ale również przeładowaną.

Patrząc po zachowaniu, wyglądzie i samochodzie powiedziałbym że to raczej nisko lokowany bandyta o wschodnich korzeniach. Jak ich złapią - w co wątpię - to pewnie okaże się że ten numer to ich najmniejszy problem.

Nie jestem żołnierzem ani policjantem i w strzelance z uzbrojonym bandziorem pewnie słabo bym wypadł więc w tej konkretnej sytuacji najlepiej byłoby go rozjechać zanim by strzelił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Bugs napisał(-a):

Patrząc po zachowaniu, wyglądzie i samochodzie powiedziałbym że to raczej nisko lokowany bandyta o wschodnich korzeniach. Jak ich złapią - w co wątpię - to pewnie okaże się że ten numer to ich najmniejszy problem.

Nie jestem żołnierzem ani policjantem i w strzelance z uzbrojonym bandziorem pewnie słabo bym wypadł więc w tej konkretnej sytuacji najlepiej byłoby go rozjechać zanim by strzelił.

A takich watażków przez sytuację na wschodzie nam przybędzie. Domyślam się, że przestępczość wzrośnie, a służby nie będą w stanie wszystkiego ogarnąć.

Strzelectwo to taka dyscyplina, którą warto ćwiczyć.

Koledzy z tematu o broni potwierdzą.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

A takich watażków przez sytuację na wschodzie nam przybędzie. Domyślam się, że przestępczość wzrośnie, a służby nie będą w stanie wszystkiego ogarnąć.

Strzelectwo to taka dyscyplina, którą warto ćwiczyć.

Koledzy z tematu o broni potwierdzą.

W takim USA już tyle lat się zbroją i bronią przed złymi gośćmi z bronią i wciąż nie mogą się obronić - może nie idźmy tą drogą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

W takim USA już tyle lat się zbroją i bronią przed złymi gośćmi z bronią i wciąż nie mogą się obronić - może nie idźmy tą drogą?

Należałoby spojrzeć do statystyk. Z tego co wiem, jak BLMy szalały, w miastach uzbrojonych gdzie wychodzili cywile i strzegli porządku nie dochodziło do aktów wandalizmu.

Słyszałem taką anegdotę, że jedno z miasteczek w USA nawiedzał gang motocyklowy, skończył jak się wszyscy uzbroili.

Ja mam poglądy jakie mam, ale sądzę, że każdy wolny człowiek, ma prawo zakupić narzędzie służące obronie.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Autor1984 napisał(-a):

Należałoby spojrzeć do statystyk. Z tego co wiem, jak BLMy szalały, w miastach uzbrojonych gdzie wychodzili cywile i strzegli porządku nie dochodziło do aktów wandalizmu.

Słyszałem taką anegdotę, że jedno z miasteczek w USA nawiedzał gang motocyklowy, skończył jak się wszyscy uzbroili.

Ja mam poglądy jakie mam, ale sądzę, że każdy wolny człowiek, ma prawo zakupić narzędzie służące obronie.

Ja mam całkowicie odmienne zdanie, szczególnie po dłuższym pobycie w pracy w USA (chyba nigdy nie byłem w tak niebezpiecznych miejscach jak niektórych dzielnicach tamtejszych miast - no może w Afryce). Kiedyś brałem udział w dyskusji o broni w odpowiednim dziale na forum i tam odbyła się cała dyskusja - ja nie przekonałem kolegów ale oni mnie też nie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja mam całkowicie odmienne zdanie, szczególnie po dłuższym pobycie w pracy w USA (chyba nigdy nie byłem w tak niebezpiecznych miejscach jak niektórych dzielnicach tamtejszych miast - no może w Afryce). Kiedyś brałem udział w dyskusji o broni w odpowiednim dziale na forum i tam odbyła się cała dyskusja - ja nie przekonałem kolegów ale oni mnie też nie.  

Szanuję Twoje zdanie, natomiast pozwól, że będę miał zgoła odmienne. ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Musze wybrac nowe auto sluzbowe. Szukam czegos wyzszego - moge wybrac miedzy Mazda CX-5, Cupra Formentor, bmw x1 ewentualnie GLA (przy czym Mazda I cupra dobrze doposazone, bmw i Mercedes niewiele ponad podstawa i bazowe silniki)
1. Ktory byscie wybrali?

2. Moze warto dolozyc do GLB?

3. A moze cos innego w budzecie do 200 tys? (Byle nie Qashaqi ani Corolla Cross)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kcp85 napisał(-a):

Panowie - Musze wybrac nowe auto sluzbowe. Szukam czegos wyzszego - moge wybrac miedzy Mazda CX-5, Cupra Formentor, bmw x1 ewentualnie GLA (przy czym Mazda I cupra dobrze doposazone, bmw i Mercedes niewiele ponad podstawa i bazowe silniki)
1. Ktory byscie wybrali?

2. Moze warto dolozyc do GLB?

3. A moze cos innego w budzecie do 200 tys? (Byle nie Qashaqi ani Corolla Cross)

Może wypasiona Kia Sportage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kcp85 napisał(-a):

Panowie - Musze wybrac nowe auto sluzbowe. Szukam czegos wyzszego - moge wybrac miedzy Mazda CX-5, Cupra Formentor, bmw x1 ewentualnie GLA (przy czym Mazda I cupra dobrze doposazone, bmw i Mercedes niewiele ponad podstawa i bazowe silniki)
1. Ktory byscie wybrali?

2. Moze warto dolozyc do GLB?

3. A moze cos innego w budzecie do 200 tys? (Byle nie Qashaqi ani Corolla Cross)

 

Miałem 310Km Formentora i był bardzo spoko, ten 190 trochę mułowaty, ale na pewno mniej niż CX5. W tej kasie GLA i X1 będziesz miał z kiepskimi silnikami. Pewnie wziąłbym Cuprę z tego zestawienia. 

11 minut temu, Qdlaty napisał(-a):

Może wypasiona Kia Sportage?

to też nie jest głupie 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Qdlaty napisał(-a):

Może wypasiona Kia Sportage?


ok, ale jaka ma przewagę nad innymi? Bo wizualnie wolalbym Mazda czy Cupre z podobnym wyposazeniem

1 minutę temu, zielony.m napisał(-a):

 

Miałem 310Km Formentora i był bardzo spoko, ten 190 trochę mułowaty, ale na pewno mniej niż CX5. W tej kasie GLA i X1 będziesz miał z kiepskimi silnikami. Pewnie wziąłbym Cuprę z tego zestawienia. 

to też nie jest głupie 


raczej na 310 km nie starczy 200k niestety. W Mazdzie Jestem umowiony na jazde bo to jedyne auto ktorym nie jezdzilem.

ogolnie to jestem przyzwyczajony do niewielkich silnikow (obecnie mamy 150 km w obu autach)

gla i x1 to podstawowe jednostki jedynie- oboma jezdzilem ale w mocniejszej konfiguracji i boje sie troche Jak wyglada i jezdzi wersja za 200k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kcp85 napisał(-a):

Mazdzie Jestem umowiony na

zwróć uwagę na wygłuszenie auta w czasie jazdy.. 

spalanie/ekonomia również do przemyślenia- zajrzy na forum mazdy "mazdaspeed.pl" i poczytaj , choć o tych najnowszych pewnie bardzo dużo informacji nie będzie, ale zawsze coś.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze o Volvo XC40, za 200k też znajdziesz fajny egzemplarz z 2l benzyną turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.