Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Lynx27 napisał(-a):


To nazwa własna więc faktycznie można się spierać. Jednak czy pamiętasz, że pisząc Citroen  powinieneś napisać Citroën? LamborGini a nie dżini.. itd :)
To trochę tak jak w pisaniu Tobie/Ci itd.. kiedyś pisząc z wielkiej litery mogłeś wyrazić szacunek, miłość, pokazać, że darzysz kogoś wyjątkową estymą.. Dziś jak nie napiszesz "Ci" wielką literą to jest to traktowane jako niegrzeczne ;)

Odnośnie Lamborghini to pomyliłeś wymowę z pisownią (we włoskim „gh” wymawiamy jak „g”). Nikt chyba nie pisze „Lamborgini”. Np. lubiane przez turystów San Gimignano wymawiamy „gdżiminjano”. 


Pisanie zaimka osobowego Ci lub Tobie wielką literą nie jest traktowane jako niegrzeczne, niemniej jest nadużywane ostatnimi czasy. Już widziałem (nawet tu na forum) pisanie o sobie samym wielką literą (Mnie) - no to już chyba trzeba mieć ego stąd do księżyca 😁.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, beniowski napisał(-a):

Odnośnie Lamborghini to pomyliłeś wymowę z pisownią (we włoskim „gh” wymawiamy jak „g”). Nikt chyba nie pisze „Lamborgini”. Np. lubiane przez turystów San Gimignano wymawiamy „gdżiminjano”. 


Pisanie zaimka osobowego Ci lub Tobie wielką literą nie jest traktowane jako niegrzeczne, niemniej jest nadużywane ostatnimi czasy. Już widziałem (nawet tu na forum) pisanie o sobie samym wielką literą (Mnie) - no to już chyba trzeba mieć ego stąd do księżyca 😁.


Tak chodziło oczywiście o wymowę :).

Nie jestem absolutnie ekspertem ani profesjonalistą słowa pisanego. Wtrącam  swoje przemyślenia i konfrontuję je z posiadaną w tym temacie wiedzą. Dzięki za ciekawe opisanie 'problemu' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2023 o 08:59, Lynx27 napisał(-a):

Skoda SuperB w wersji Scout( takie Audi AllRoad albo Volvo V90 CrossCountry, czyli podniesione kombi) wychodzi 196 tyś i jest już dobrze wyposażona, cena do jakości dosyć fajna. Parę dodatków a dalej oscylujesz przy 200k. Dostajesz 2.0 Tdi 200 KM, 4x4 i fajną skrzynię DSG.
Ja osobiście, z racji że lubię trochę lepszej jakości środki i wyciszenie, dołożyłbym do A6 Avant 40TDI no ale tutaj już wchodzimy w pułap 250k za nówkę i nie jest to 

Ostatnimi laty audi jakoś nie przekonuje swoimi autami. A6 40tdi ma pod maską dwu litrowy motor. Przy wersji laurint&clement  w Skodzie rużnice się zacierają, a w dodatku Audi a6 ma mniejsze wnętrze.

Efekt czuć dopiero przy motorze trzy litrowym,  przynajmniej jeśli chodzi o diesla, ale to auto przede wszystkim na trasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z wątku Omegi wycięli fajną dyskusję to wkleję tutaj https://www.rmf24.pl/regiony/warszawa/news-dachowanie-lamborghini-w-polu-kukurydzy-na-mazowszu,nId,6817038#crp_state=1

 

To tak a propo tego, że przecież te auta są po to robione żeby szybko jeździć i nie ma żadnego strachu w jechaniu 220 i robieniu zdjęć. Wystarczy nie mieć 30 letniego trupa i stłuczki od 14 lat i jest się chronionym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Ostatnimi laty audi jakoś nie przekonuje swoimi autami. A6 40tdi ma pod maską dwu litrowy motor. Przy wersji laurint&clement  w Skodzie rużnice się zacierają, a w dodatku Audi a6 ma mniejsze wnętrze.

Efekt czuć dopiero przy motorze trzy litrowym,  przynajmniej jeśli chodzi o diesla, ale to auto przede wszystkim na trasy.


Co kto lubi. Trochę już marek i dla ludu i tych premium przerobiłem. Niezależnie od wersji wyposażenia, spasowanie, wyciszenie komfort i właściwości jezdne klasyfikowałbym w grupie VAG niemal zawsze tak: ... Skoda < VW < Audi. Oczywiście, L&K w Skodzie a golas Audi to już się mocno zatrze, ale A6 40tdi wyposażone na około 300k z napędem quattro, faktycznie będzie do sprzedania za ~~240k.  To już golas nie jest, a dobrze wyposażona bez fajerwerków marka premium z przyzwoitym, ekonomicznym silnikiem. Oczywiście 3 litrowy diesel byłby znacznie lepszy, ale w kombi/sedanie nie widzę takiej konieczności, co innego ciężki SUV. Superb 4x4 DSG 2.0TDI w L&K będzie kosztować podobnie, trochę wyposażona w więcej fajerwerków, ale feeling (prowadzenie, komfort, spasowanie) auta będzie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kierownicą nie siedział Nicolas Cage?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

w Skodzie rużnice się zacierają

 

Ale dlaczego, użytkownicy źle smarują ten element czy jakaś wada materiałowa ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, mroova napisał(-a):

 

Ale dlaczego, użytkownicy źle smarują ten element czy jakaś wada materiałowa ??? 

Koledze żart się wyostrzył 🤣

Uwielbiam te słowne docinki, kolegów z forum. Taki mini hejt park.

Bez cienia ironii😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Ostatnimi laty audi jakoś nie przekonuje swoimi autami. A6 40tdi ma pod maską dwu litrowy motor. Przy wersji laurint&clement  w Skodzie rużnice się zacierają, a w dodatku Audi a6 ma mniejsze wnętrze.

Efekt czuć dopiero przy motorze trzy litrowym,  przynajmniej jeśli chodzi o diesla, ale to auto przede wszystkim na trasy.

Na froncie wschodnim bez zmian. 😅 Nie łapiesz różnicy w rużnicy?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Na froncie wschodnim bez zmian. 😅 Nie łapiesz różnicy w rużnicy?

Co autor miał na myśli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Co autor miał na myśli??

Pewnie, że powinieneś włączyć w przeglądarce lub aplikacji sprawdzanie ortografii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Co autor miał na myśli??

Podstawowe błędy ortograficzne. Włącz autokorektę.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, trollu napisał(-a):

za kierownicą nie siedział Nicolas Cage?

 


 

Nawet mu CD nie przeskoczył 🤪


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pechagto napisał(-a):

Driver: San Francisco - kto grał, ten wie.

 


 

Słabe wyjście z progu i telemark na jedno koło. 

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Podstawowe błędy ortograficzne. Włącz autokorektę.

Czy my jesteśmy na egzaminie z języka ??

W żadnym kraju nie spotkałem się z taką wrażliwością stylistyczną I ortogfaficzną. Ktoś tu leciutko przejmuje się rolą😆

Think about it and don't worry,be happy😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba cenna cecha, dbanie o język ojczysty. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jakość języka ma znaczenie. Dokładnie tak, jak mówi cytat powyżej.

 

Dlatego zasłanianie się często widywanym: "Nie masz argumentów, więc czepiasz się ortografii" i tym podobne nie za bardzo mnie przekonują.  ;)

 

Z drugiej strony, chcąc zachować się tak taktownie, jak chcielibyśmy myśleć o własnej ortografii, nie musimy zwracać osobie robiącej błędy uwagi publicznie, starając się ją ośmieszyć - można to zrobić poprzez PW.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Lincoln Six Echo said:

nie musimy zwracać osobie robiącej błędy uwagi publicznie, starając się ją ośmieszyć - można to zrobić poprzez PW.  :)


👏👏👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt z nas nie chce nikogo ośmieszać. Jeżeli walnę babola merytorycznego albo językowego to z pouczenia wyciągam możliwie najwięcej. @eye_lip dzięki za "brege" - zapamiętałem i wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, śledzicie temat i napewno pamiętacie jak @LUKASZOWSKI odpisał już na zwrócenie mu uwagi „Musisz wybaczyć, w szkole byłem dysortografem;)” 

Troszeczkę więcej luzu😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie uważałem się za poliglote, szczególnie w sutuacji kiedy wykonuje inne zajęcia I pisze odpowiedź przez telefon. Do tego jeszcze zagraniczny,  który często przeinacza podczas pisania ale ok. Dla mnie ważne jest meritum.

Rozumiem że koledzy lubią analizowć I czerpią z tego radoche. Nie przyszło by mi do głowy aby komuś zwracać uwagi oficjalnie.

Dlatego niektórzy koledzy co bardziej nadgorliwi trochu ,,Szeryfują"😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, LUKASZOWSKI napisał(-a):

Nigdy nie uważałem się za poliglote, szczególnie w sutuacji kiedy wykonuje inne zajęcia I pisze odpowiedź przez telefon. Do tego jeszcze zagraniczny,  który często przeinacza podczas pisania ale ok. Dla mnie ważne jest meritum.

Rozumiem że koledzy lubią analizowć I czerpią z tego radoche. Nie przyszło by mi do głowy aby komuś zwracać uwagi oficjalnie.

Dlatego niektórzy koledzy co bardziej nadgorliwi trochu ,,Szeryfują"😉

 

 

Oczywiście masz rację; uwagę powinno zwracać się dyskretnie. Zwłaszcza na forum publicznym.

Jest to o tyle korzystne, że nie prowadzi do publicznego linczu.

Ale! Aby, to działało, popełniający błędy, powinien je wyedytować i zachować poprawną formę. Nie uczyniłeś tego, dlatego będziesz publicznie pouczany.

Trochę więcej pokory, nikomu nie zaszkodzi ;)

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.