Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

De Tomaso Pantera

widziałem na żywo kiedyś w Monachium, super klasyk

7 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Gdyby obca cywilizacja nawiedziła nasz Świat i zapytała nas o dokonania np w świecie motoryzacji, to ja wskazałbym bez wahania właśnie na F40 jako wyraz piękna, kunsztu i techniki ziemskich inżynierów, których serca zamiast krwi, pompują 100 oktanową benzynę

ja tutaj postawiłbym na Mclarena F1 - za fotelami V12 BMW - jedno z najlepszych V12 ever i nadwozie które powstało z geniuszu Gordona Murraya. Do dzisiaj F1 ma rekord prędkości dla samochodów z silnikiem N/A ;)

u mnie za dzieciaka wisiał plakat z Testarossą, nie miałem Lambo :lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2023 o 19:32, beniowski napisał(-a):

Jakbyś podjechał tych jeszcze kilka kilometrów, to byś F40 zobaczył w Maranello. Ja dzisiaj te trzy muzea (dwa Ferrari i Lamborghini) spokojnie obskoczyłem w jeden dzień. 
 Wciąż jednak uważam, że najlepsze muzeum motoryzacyjne jakie widziałem we Włoszech to muzeum Alfy Romeo w Arese pod Mediolanem.

 

IMG_2881.jpeg

IMG_2882.jpeg

Wiem ale to było działanie z premedytacją, taki wypadzik 3 dniowy chętnie powtórzę i to może nawet w tym roku, musiałem sobie zostawić coś fajnego do obejrzenia, a nie tylko po starówkach i kościołach łazić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pechagto napisał(-a):

Wiem ale to było działanie z premedytacją, taki wypadzik 3 dniowy chętnie powtórzę i to może nawet w tym roku, musiałem sobie zostawić coś fajnego do obejrzenia, a nie tylko po starówkach i kościołach łazić :D

To jeszcze masz muzeum Maserati i ew. Ducati w okolicy (jeśli cię motory interesują).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ceteth napisał(-a):

Wyprzedał się krótko po premierze :P 

 

Nawet niestety przed 

7 godzin temu, beniowski napisał(-a):

A Cizetę Moroder ktoś pamięta? Była bardzo podobna do Countacha. I jeśli cena za nowego Countacha wydaje się szalona, to owa Cizeta w latach 90-tych kosztowała 3,5 miliona franków francuskich (cena za Wiki), co daje ok. pół miliona euro teraz. 

 

No ba! Najszybszy samochod gum Turbo! 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

F40 dla mnie to ikona.

 

Cytat

Jeszcze Countach wywołuje we mnie podobne emocje

Oprocz powyższych jest jeszcze Bugatti EB 110 i Porsche 959. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, trollu napisał(-a):

ja tutaj postawiłbym na Mclarena F1 -

Super samochód. 

 

A z "przyziemnych" Lotus Esprit. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, beniowski napisał(-a):

To jeszcze masz muzeum Maserati i ew. Ducati w okolicy (jeśli cię motory interesują).

Ferrari i Maserati zostawiłem sobie na zaś, Ducati zaliczone :)

1685539464510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Oprocz powyższych jest jeszcze Bugatti EB 110 i Porsche 959. 

 

Jaguar XJ220 ;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jaguar XJ220

jak go pokazali w którymś TopGear to w moich oczach jego czar prysł; choć przyznam, że w wtedy robił na mnie kolosalne wrażenie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyki jedzą w KFC

Supersamochody w Mcdonalds :)

Zdjęcie klasyków z niedzieli w Łodzi, Ferrari z poniedziałku na A2

1686058987114.jpg

1686058987138.jpg

1686058987090.jpg

1686058987066.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F8 Tributo. Świetne auto, piękne linie, nawiązanie pokrywą silnika do legendarnego F40. Hołd dla V8, zabawka ideał 🏎️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę obok tematu, ale... to chyba najbardziej samochodowy rock wszechczasów? ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Londek napisał(-a):

Hiobie ty to się już chyba z wąsem urodziłeś co?😉

 

E nie... na zdjęciach z przedszkola mleko pod nosem, ale przez ostatnie 50 lat tylko raz zgoliłem wąsy.  

 

0f0d946ccf47b266.thumb.jpg.5b59a207d48347b4e1038d7d22bb41ed.jpg

 

2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Trochę obok tematu, ale... to chyba najbardziej samochodowy rock wszechczasów? ;) 

 

 

 

Ja myślę, że ten tytuł należy się temu utworowi:

 

 

Przynajmniej ja, słuchając go, nie mogłem utrzymać prawej nogi, wciskała pedał gazu do samej podłogi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hiob napisał(-a):

 

E nie... na zdjęciach z przedszkola mleko pod nosem, ale przez ostatnie 50 lat tylko raz zgoliłem wąsy.  

 

0f0d946ccf47b266.thumb.jpg.5b59a207d48347b4e1038d7d22bb41ed.jpg

 

 

Ja myślę, że ten tytuł należy się temu utworowi:

 

 

Przynajmniej ja, słuchając go, nie mogłem utrzymać prawej nogi, wciskała pedał gazu do samej podłogi. 

Golden Earring napędza, ale to może końcowa scena z DP powstrzymywała Cię przed szaleństwem na drodze? ;) 

 

No to dorzucę jeszcze jednego klasyka. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Golden Earring napędza, ale to może końcowa scena z DP powstrzymywała Cię przed szaleństwem na drodze? ;) 

 

 

Z tym to bywało różnie... Mój problem polegał na tym, że mój samochód miał 600 KM, osiągał 320 km/h, a od setki do 200 km/h rozpędzał się w osiem sekund - i to było uzależniające. Ale gdy trzeci raz wyleciałem z drogi pozbyłem się tego auta, bo się przestraszyłem, że w końcu zrobię krzywdę sobie, albo komuś innemu. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, hiob napisał(-a):

 

Z tym to bywało różnie... Mój problem polegał na tym, że mój samochód miał 600 KM, osiągał 320 km/h, a od setki do 200 km/h rozpędzał się w osiem sekund - i to było uzależniające. Ale gdy trzeci raz wyleciałem z drogi pozbyłem się tego auta, bo się przestraszyłem, że w końcu zrobię krzywdę sobie, albo komuś innemu. 

 

 

 

 

wincyj.gif


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, hiob napisał(-a):

 

Ja miałem okazję przejechać się kilkanaście metrów Ferrari F40 na lotnisku JFK w NY.  Woziłem lotnicze ładunki, czekałem na towar, a obok, koło terminalu Alitalii facet ładował nowiutkie Ferrari na swoje auto. Jak zobaczyłem F40, zapytałem, czy mogę mu podjechać pod naczepę, a gość rzucił mi kluczyki i powiedział: Tylko ostrożnie! Jeszcze mi zrobił fotki na pamiątkę. 

 

 

Najlepsze muzeum motoryzacyjne jakie ja widziałem, to chyba muzeum motocykli w Birmingham, Alabama. Siedmiopoziomowy budynek pełen pięknie odrestaurowanych motocykli. A mówiąc o Alfie, to w Nashville zobaczyłem niesamowite perełki tej marki - jednostkowe prototypy, które niedawno zostały sprzedane na aukcji, za jedyne 15 milionów dolarów.   

 

 

 

To jednak inna epoka, nie da się za bardzo porównywać tych samochodów. F50 zdecydowanie lepszy, ale F40 był chyba w swoim czasie bardziej rewolucyjny na tle innych, dostępnych wtedy, aut. 

2e9c49b001756704.jpg

1eb38f3b58850c5a.jpg

Co to jest, to żółte przy lusterku? Jakaś owiewka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, hiob napisał(-a):

 

Z tym to bywało różnie... Mój problem polegał na tym, że mój samochód miał 600 KM, osiągał 320 km/h, a od setki do 200 km/h rozpędzał się w osiem sekund - i to było uzależniające. Ale gdy trzeci raz wyleciałem z drogi pozbyłem się tego auta, bo się przestraszyłem, że w końcu zrobię krzywdę sobie, albo komuś innemu. 

 

 

 

Pozostaje mieć nadzieję, że następny właściciel miał nie mniej szczęścia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, hiob said:

 

E nie... na zdjęciach z przedszkola mleko pod nosem, ale przez ostatnie 50 lat tylko raz zgoliłem wąsy.  


Dowód przedstawiony, nie było wąsa👍🏻😜

 

44 minutes ago, hiob said:

Mój problem polegał na tym, że mój samochód miał 600 KM

Z przyjemnością oglądałem odcinki z M3🔥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Co to jest, to żółte przy lusterku? Jakaś owiewka? 

 

Metka z ceną 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Co to jest, to żółte przy lusterku? Jakaś owiewka? 

 

Myślę, że jakieś dokumenty przewozowe. Auto prosto z samolotu, jechało do dealera w New Jersey. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.