Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

A i gratuluję zegarka... Bardzo ciekawy i w wyśmienitym stanie.

Wiem, że winienem to zrobić za pomocą edycji, ale chyba jeszcze nie działa :rolleyes:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jedno z moich motoryzacyjnych marzeń - Lincoln Continental Mark IV - jeden z najpiękniejszych krążowników szos - cudo!!!

2bf2ef6f59dbbf29.jpg


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła fura... Jak na nią patrzę to wyobrażam sobie, że parkując w mieście trzeba płacić podatek od "nieruchomości", i oszczędna jazda... czyli 20l na 100km. :rolleyes:

A jaki zegarek proponujesz?

 

Może:

 

post-24454-0-68052500-1331073057.jpg

 

chociaż Quartz, to nie najlepszy typ... ;)


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Lincolna, może taka Omega?

c5ddd576f89361ef.jpg


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lincoln powyżej jest z roku 1976, natomiast jeśli chodzi o marzenia o współczesnym aucie, to m. in. taki Cadillac Eldorado z 2000 roku. Silnik V8 4.6 l 285 koni, nie do zajechania i bardzo wolnoobrotowy. Piękny...

a84417490868ee4d.jpg


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Omega, dobry pomysł... A ten drugi pojazd... Trochę "za nowoczesny", poczekam jeszcze 20 lat, wtedy nabierze odpowiednich (dla mnie) wartości :rolleyes:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że takie starocie jak Warszawa, syrenka czy inne eksponaty nie powinny być dopuszczone do ruchu - trują niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ich tak mało, że nie mają żadnego wpływu na środowisku. Egzemplarze, które pojawiają się na drodze to z reguły pojazdy kolekcjonerskie i miło się robi osobom, które pamiętają je z dzieciństwa.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

98lsc_greg_petterson.jpg

 

ja się ostatnio zakochałem w tym samochodzie :rolleyes:

 

Mark VIII LSC


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łeee, jak dla mnie Mark VIII to niewypał. Nie ma stylu. Wygląda dziwnie, jak jakiś Hyundai:(


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że takie starocie jak Warszawa, syrenka czy inne eksponaty nie powinny być dopuszczone do ruchu - trują niemiłosiernie.

 

Z jednej strony to prawda, ale MeXy ma rację, jeździ ich tak mało i jeżdżą tak rzadko, że nie robi to już różnicy. Trzeba się za Hummery wsiąść, a nie Syrenki :rolleyes: ą Jeżdżę do czasu do czasu na motorowerze Romet Chart 210 (kolekcjonerski) i jak startuję spod świateł tworząc zasłonę dymną (dwusuw na dotarciu) jedni wrzeszczą żem cham i prostak, inni się uśmiechają (przeważnie dziadki).


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chart01.jpg

 

Skrzydła (niedoszłej) Polskiej motoryzacji...


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet niezły ten Chart:) Ile wyciąga???:rolleyes:


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje waszych opini na temat samochodu hondy civic (sedan) z lat 92-96.

chodzi mi o opinie na temat tego modelu awaryjności, dostępnosci i ceny części.

miał ktoś z was sztyczność z tym modelem a moze ktoś z was go aktualnie użytkuje?

Proszę doradzcie planuje go kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Hondę w rodzinie. To Odyssey.

Nie mam kompletnie rozeznania, które ASO Hondy w W-wie ma dobre opinie.

Z góry dzięki za rekomendacje od userów tej marki (mam nadzieję, że ktoś z forum jeździł/jeździ Hondą).

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje waszych opini na temat samochodu hondy civic (sedan) z lat 92-96.

chodzi mi o opinie na temat tego modelu awaryjności, dostępnosci i ceny części.

miał ktoś z was sztyczność z tym modelem a moze ktoś z was go aktualnie użytkuje?

Proszę doradzcie planuje go kupic

 

To lepiej poczytaj forum Hondy Trójmiasto

http://www.honda.gda.pl/smf/index.php?PHPS...3ed61e653b&


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za tą stronę w powolnym czasie bedzie troche czytania.

widziałem ogłoszenie sprzedaży civica z 92r z silnikiem 2.0. czy ktoś z was moze napisać coś na temat spalania tego auta no i dostepności i cen czesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za tą stronę w powolnym czasie bedzie troche czytania.

widziałem ogłoszenie sprzedaży civica z 92r z silnikiem 2.0. czy ktoś z was moze napisać coś na temat spalania tego auta no i dostepności i cen czesci?

 

Nie było takiego silnika w V-genie

 

 

Ale pomijając już to...

Honda to bardzo trwałe i fajne auto z mnóstwem tanich części z dużą dostepnością zamienników.

Minusem jest to, że auto jest trochę "wydmuszkowate". Cienkie blachy - ja strzelisz w coś to rewelacji nie ma.

Silniki bardzo trwałe i ekonomiczne ale typowe wysokoobrotowce.

Zaczynały się od 1.3 75 KM do 1.6 - 150 KM

 

Nie nastawiaj się moim zdaniem na konkretny rok, czy dokładnie model, silnik (chyba, że zależy ci na osiągach)

tylko na stan auta. Kupujesz coś co ma 17 lat i pewnie ze 3-5 właścicieli z których każdy kręcił do odcięcia (bo Honda to lubi).

Dużo modeli ze słabszymi motorami 1.3-1.5 nie miało wspomagaczki kiery.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy mojego kolegi ma do sprzedania honde z takim silnikiem twierdzi ze w papierach jest 96rok ale w rzeczywistosci z 92-93 rok twierdzi ze był w stanach wiec moze jest to wersja z silnikiem amerykanskim - wiecie może czy honda robiła w stanach silniki o innych parametrach?

 

a jak z poszczególnumi cenami częsci czy są bardzo drogie w stosunku do innych firm?

 

silnik 2.0 wiec pewnie spalanie ok 10l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy mojego kolegi ma do sprzedania honde z takim silnikiem twierdzi ze w papierach jest 96rok ale w rzeczywistosci z 92-93 rok twierdzi ze był w stanach wiec moze jest to wersja z silnikiem amerykanskim - wiecie może czy honda robiła w stanach silniki o innych parametrach?

 

a jak z poszczególnumi cenami częsci czy są bardzo drogie w stosunku do innych firm?

 

silnik 2.0 wiec pewnie spalanie ok 10l?

 

Nie spotkałem Hondy z tego rocznika aby miała 2.0.

Możliwe, ze na rynek amerykański zrobiono takie cudo.

W Europie (na jej rynek) silnik 2.0 pojawił się w VI -genie jako DIESEL (nie oferowany w Polsce)

oraz w VII-genie jako VSA 160 KM, lub Type-R 200KM

w modelu kombi można spotkać w V/VI - genie 1.8 - 169 KM

2.0 nie było.

 

Niech kolega poda Ci symbol silnika np.: B16A2

 

Poszukałem trochę i rzeczywiście na rynek malezyjski (?) był robiony taki sedan....

Ale z budy wygląda na VI-gena czyli bardziej 96- >>>

 

Silnik ma 155 KM i 177 Nm

i wynika, że był łączony z przekładnią automatyczną typu CVT (?)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet niezły ten Chart:) Ile wyciąga???:(

 

Taka MZ ETZ 250 w skali 1:2, a wyciąga... No cóż 70 km/h spokojnie, a przy dobrym wietrze i z górki to 80 jak nic pojedzie.

Wszak nie znano wtedy jeszcze elektronicznych ograniczeń prędkości i fabryka maksymalnie wyciągała co się dało z silnika, inna sprawa, ze skrzynie biegów przy takiej mocy lubi się gubić... Nigdy nie wiem na jakim biegu jadę :lol:

 

 

Po bułki można jeździć:)

 

Na rybki dobry... Nad rzeczkę w wędką :lol:


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was uzytkuje skode felicje i czy mogłby napisac ocene tego samochodu?

 

mam na oku felicje z 95r z silnikiem 1.3. ale zauważyłem ze nie ma w tylnej klapie nie ma stacyjki do otwierania klapy czy ktoś wie ile kosztuje wymiana takiej stacyjki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacyjke to masz tylko pod kierownicą. W klapie zwykły zamek. Wymiana kosztuje niewiele (100?), ale zapewne oznacza to dodatkowy kluczyk.

Jeżdziłem w 1997 Fela z 1997. Niecały rok. To była nówka więc wszystko było ok, a przesiadłem sie z ŁAdy Samary - więc czułem sie jak mercedesie. Raczej dobry tani wóz - tyle ze te sprzed liftingu - wlaśnie w 1997 podobno szybko rdza brała. tylna klapa szegónie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.