Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z was uzytkuje skode felicje i czy mogłby napisac ocene tego samochodu?

 

mam na oku felicje z 95r z silnikiem 1.3. ale zauważyłem ze nie ma w tylnej klapie nie ma stacyjki do otwierania klapy czy ktoś wie ile kosztuje wymiana takiej stacyjki?

 

Zamek do tylnej klapy kosztuje tak jak napisał Adi grosze. Nie jest ci potrzebny - otwiera się kalpę od środka - dźwignia przy fotelu kierowcy.

Miałem 5 felicji w dmu ;):D:)

 

Ogólnie warto kupić auto tak do 100 tys przebiegu - potem są kłopoty.

- najlepsza jest 1.3 na jednopunkcie (poznasz po tym, że po podniesieniu maski nie ma plastikowej osłony silnika)

była robiona do chyba 98 roku potem wielopunkt. Takie auto najłatwiej zagazować do tego były to najmniej awaryjne modele (jezeli możemy mówić o jakiś awariach)

 

w 1.3 wielopunkcie standardową usterką jest czujnik poł. wału korbowego (Halla?), do tego lubi paść stacyjka. NIe wyjmiesz klucza.

 

Pada też termostat i rdzewieje tylna klapa (zawsze).

Warto mieć rozpórkę przednich kielichów - bo szyba pęka.

 

Jezlei już to szukaj 1.6 ze wspomaganiem kierownicy (standart) - tylko jej nie zagazujesz łatwo bo kolektor jest plastik.

 

Bardzo fajny diesel (1.9). Mało pali i całkiem normalna dynamika.

Kombi prowadzi się o wile lepiej bo ma twardze spręzyny z tyłu.

Poczytaj tu.: http://felicia.autokacik.pl/klub.php

 

po 150 tyś auto jeżeli było użytkowane mocno nadaje się wg. mnie na śmietnik - plastiki się bardzo niszczą, w aucie pada dużo rzeczy. Elektryka, silnik już chla olej. (przynajmniej 1.3)

 

Duzym plusem są bardzo tanie nowe części (wszystkie) i bardzo dużo miejsc do kupienia. I banalna budowa.

Spalanie 1.3 w mieście (geyowa jazda) 8 litrów do 12 (1.6 -zapitalando)

 

Podsumowując wg. mnie auto warto tylko kupić od dziadka skodziarza. Ew. do 100 tys przebiegu.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stacyjke to masz tylko pod kierownicą. W klapie zwykły zamek. Wymiana kosztuje niewiele (100?), ale zapewne oznacza to dodatkowy kluczyk.

Jeżdziłem w 1997 Fela z 1997. Niecały rok. To była nówka więc wszystko było ok, a przesiadłem sie z ŁAdy Samary - więc czułem sie jak mercedesie. Raczej dobry tani wóz - tyle ze te sprzed liftingu - wlaśnie w 1997 podobno szybko rdza brała. tylna klapa szegónie.

 

Dlatego polecam Romet Chart 210 electronic, tam nic nie rdzewieje, a jak się zepsuje to łatwiej do mechanika doprowadzić :P

 

Co do skody, to Pan majster (z którym miałem niewątpliwą przyjemność pracować na budowie w czasie wakacji) taką jeździł.

No cóż był to człowiek, który wychodził z założenia (czysto teoretycznego), że nie opłaca się sprzątać w samochodzie ponieważ to jego samochód roboczy (i jedyny) i, i tak się zabrudzi :D Jakby tego było mało nałogowo palił papierosy, więc we wszystkich zakamarkach auta była spora warstwa pyłu i kurzu.

W samochodzie był niesamowity syf (wiem bo kilka razy jechałem :) ) i skoda jak na srogą eksploatację po terenie budowy trzymała się nieźle... Po tym teście chyba mogę ją polecić ;)


Spoglądam na zegarek, lecz nie sprawdzam godziny?

Myślę sobie: ?Jurij Gagarin miał takiego gdy leciał w kosmos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta któro ja zamierzam kupic ma silnik 1.3 95rok i 135tys km przebiegu (duzo - mało?)

 

powazniejsze wady blacharki:

post-2912-0-15213200-1331079207.png

 

co sądzicie?

jaki przebieg jest w stanie wytrzymac silnik felicji (zakładając ze wymiany olejow itp. były robione na czas)?

na aukcjach są felicje które maja przebieg w granicach 200tys więc widocznie po 150 tys niekazdy silnik jest juz zurzyty i bierze olej?

po ile chodzą używane silniki o wmiarę niskim przebiegu i jaki jest koszt wymiany?

 

Silnik Felicji wytrzyma spokojnie 200 kkm kwestia tylko ile bedzie chlał oleju.

To jest jednostka która lubi spokojną geyową jazdę.

Remont jest tani - z tego co pamietam komplet tłoków to było 500 zł + 190 pierścienie.

Ew. możesz tam wsadzić cokolwiek innego od grupy VW. (oczywiscie to wieksza rzeźba, ale VR6 też wchodzi) ;) Silnik Feli chodzi po allegro po 700-1000 zł więc bólu nie ma.

 

Jeżeli jest od piwerwszego właściciela i nie ma jakiś wyraźnych braków, przetarć, i cena jest normalna to weź. Auto oprócz tych awari co wymieniłerm w poście wyżej nie ma jakiś wad powtarzalnych.

Zawieszenie jest proste jak cep.

Do tego auto jest całkiem bezpieczne - moja matka miała czołówkę z polonezem a tata wgrzał w drzewo jak mu zajechali drogę.

Mi facet wjechał Samarą w d... a ja wbiłem się w Lanosa. Tylko ja pojechałem na kołach do domu.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wady blacharki umieścilem w poprzednim poście

 

Cała Fela jest ocynkowana, wiec tak szybko nie bedzie wpierdzielać.

Malowanie elementu to jest jakieś 400-600 zł

jeżeli Ci to nie przeszkadza to ja bym olał.

Ważniejsze jest czy nie miała strzała i jak ją ktoś serwisował.

Końcowe pytanie to cena a stan. Za np.: 10 tyś można znaleźć 98 jaki 2000 rok...

Poszukaj popatrz, aut jest pełno.

Broń boże komis. Szukajod pierwszego właścicela.

Nie patrz na rocznik. I w żadnym wypadku po przedstawicielu handlowym.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie spózniłem samochód sprzedany. był w komisie.

 

teraz zastanawiam się nad kupnem toyoty starlet w jednym komisie jest z 93 roku za niecałe 3tys zł.

jak trwałe są silniki starleta?

orientuje się ktoś z was jak jest z dostępnością częsci i ich ceno?

ile mniej wiecej kosztuje założenie gazu do starleta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam, najmniej awaryjne auto w segmencie małych aut miejskich. Silniki wyjątkowo trwałe i oszczędne, a za 3 tysiace to naprawde gratka. Byle zajezdzona nie byla. Sam jestem wlascicielm Toyoty Celici, rocznik 1990, silnik 1.6+zasilanie gazem i nic sie poki co nie dzieje, a zrobilem juz jakies 16 000km od czasu kupna. Zalozenie instalacji do Starletki jest srednio oplacalne, bo wartosc samej instalacji wyniesie tyle co polowa samochodu(kolo 1500-2000zl), zmaleje Ci pojemnosc bagaznika(gdzies butle wozic musisz, nawet jesli we wnece na zapas, to i tak kolo trzeba wozic w bagazniku). No i przy spalaniu Starletki w zaleznosci od silnika- od 5-7l pomysl gazu wydaje sie byc chybiony. Coroczny przeglad kosztuje 60 zlotych wiecej, raz na jakis czas warto wybrac sie do gazownika zeby przejrzal profesjonalnie, wymienil filtr gazu- 100 zl, niekiedy problemy z odpalaniem w zimie. No i trzeba raz w tygodniu conajmniej zrobic jakies 30km na benzynie bo listwa wtryskowa moze sie zapiec, a wtedy droooga naprawa(sam tak mialem, bo poprzedni wlasciciel nie jezdzil wcale na benzynie). Ogolnie Starlet tak, ale bez gazu. Pozdrawiam i zycze udanego zakupu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klasyczny saab 900s ;) ,ale jak cieszy


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
Lancia Dedra, jak mniemam. Czyżby Turbo Integrale? ;-)

 

 

Jak Turbo Integrale to nie Dedra a Delta jeśli już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Turbo Integrale to nie Dedra a Delta jeśli już.

 

 

Może być i Dedra Integrale 2.0 Turbo 169 koni

 

a5e3_19.JPG

1856_27.JPG

9ee6_19.JPG

2185_27.JPG

 

 

i zagadka.:

 

JAkie to auto

0814_27.JPG


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klasyczny saab 900s :D ,ale jak cieszy

 

klasyczny to jest krokodyl...

a nie to... ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale zonk. ;-) Pewnie dlatego, że nie miałem do czynienia z Saabami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klasyczny to jest krokodyl...

 

wiem, wiem, przejęzyczyłem się, chciałem napisać coś w stylu standardowy...

z krokodylami to juz inna bajka, nie byłem aż tak odważny:), poza tym trudniej znaleźć dobrze utrzymany egzemplarz, a to że w moim jest coś z opla, no cóż..taki kompromis w obawie przed klasyką, ale "kokpit" pozostał w tym samym stylu:)


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAkie to auto

 

Czcionka kojarzy mi sie z krajem serów i wina - dobrze celuje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czcionka kojarzy mi sie z krajem serów i wina - dobrze celuje? :D

 

Źle.... ;)

Poszukaj raczej w kraju TAe-kwon-do


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klasyczny saab 900s :D ,ale jak cieszy

 

Z " krokodylem " to to ma niewiele wspólnego , za to z Oplem Vectrą baaaardzo dużo , niestety ;)

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie toyoty starlet czy 170tys km to dużo czy mało jak na starleta silnik?

jak jest z dostepnoscio i ceno części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odnośnie toyoty starlet czy 170tys km to dużo czy mało jak na starleta silnik?

jak jest z dostepnoscio i ceno części?

 

 

Oba te auta to dobry wybór.

Przebieg raczej w przypadku Mazdy należy pomnożyć razy 2.

W Starletce może być realny.

 

Części jest dużo. Byle byś nie trafił na egzemplarz z USA.

 

Może lepiej napisz do jakiej kwoty szukasz auta i ile ma kosztować 100 km. Ile ma mieć drzwi jaki wypas?

Bo tu robisz dziwne strzały.

 

Ogólnie szukaj jak najmłodszego auta z jak najmniejszym przebiegiem.

Najpierw popytaj wśród znajomych.

 

Nie kupuj auta w komisie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam auta do 3,5tys zł. żadne wypasy nie są mi potrzebne poza gazem. pytałem wsród znajomych ale nic nie znalazłem.

takie żeby było tanie w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam auta do 3,5tys zł. żadne wypasy nie są mi potrzebne poza gazem. pytałem wsród znajomych ale nic nie znalazłem.

takie żeby było tanie w użytkowaniu.

 

musi być gaz?

Jak będzie 1.3 to tez musi być gaz?

Skąd jesteś?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.