Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To może być Chrysler 300C w dieslu.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie kupię innego auta niż niemieckie lub amerykańskie.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może być Chrysler 300C w dieslu.

 

Niech Cie reka Boska broni przed hamerykanskim samochodem :P majac tyle do wydania tylko japoniec albo "ze german". Do niedawna polecilbym jeszcze Saaba ale cos spaskudnial ostatnimi czasy ;)


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może być Chrysler 300C w dieslu.

 

Też się delikatnie przymierzałem do 300C (tylko kombi). Niby silnik 3.0 z Mercedesa, spalanie w okolicach 9-10 litrów ropy, tylko opinie na temat tego właśnie silnika są mieszane.

Poza tym ja szukam raczej 4-latka, a znalezienie takiego Diesla to już trudna rzecz. Z kolei wersje benzynowe w miejskich korkach zaczynają spalanie od 16 w górę (i to przy zwykłym silniku 3,5 l, o 5,7 nie wspominając).


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, w 5.7 hemi jak nie przekraczasz pewnych obrotów, pracuje jedynie 4 z 8 cylindrów co skutkuje ci w miarę normalnym spalaniem, przy normalnej jeździe spalanie to okola 17litra natomiast da się zejść do 13 litrów (sprawdzone empirycznie), ale co to za jazda generalnie nie ma tragedii, natomiast ostatnio ze znajomym klientem rozmawiałem o jego 300c właśnie 5.7 Hemi, spytałem jak się sprawuje, czy mocy nie brakuje, jaka reakcja na gaz itp. auto miał może z 3miesiące, dlatego tym bardziej zdziwiła mnie odpowiedź: że sprzedał, spytałem dlaczego i odpowiedź była jego taka: 6.1 hemi był w US miał okazję przejechać się takim i "wrócił" z nowym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie, w 5.7 hemi jak nie przekraczasz pewnych obrotów, pracuje jedynie 4 z 8 cylindrów co skutkuje ci w miarę normalnym spalaniem, przy normalnej jeździe spalanie to okola 17litra natomiast da się zejść do 13 litrów (sprawdzone empirycznie), ale co to za jazda generalnie nie ma tragedii, natomiast ostatnio ze znajomym klientem rozmawiałem o jego 300c właśnie 5.7 Hemi, spytałem jak się sprawuje, czy mocy nie brakuje, jaka reakcja na gaz itp. auto miał może z 3miesiące, dlatego tym bardziej zdziwiła mnie odpowiedź: że sprzedał, spytałem dlaczego i odpowiedź była jego taka: 6.1 hemi był w US miał okazję przejechać się takim i "wrócił" z nowym autem.

Pamiętaj że ludzie różne rzeczy gadają a w Polsce szczególnie..to chyba nasza narodowa cecha.Nie twierdzę że tak nie było ale troszkę sceptycznie podchodzę do takich opowieści..

Wiem z doświadczenia że nawet mając obiektywnie dużą wiedzę na temat aut bardzo ciężko jest komuś pomóc i doradzić w zakupie..może sie to tylko udać z osobą która naprawdę tego chce i w miarę wie co chce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym dokładnie mówisz?

 

Je generalnie uważam, że pewne opcje zawsze można zasugerować jednak każdy lubi i ceni w autach co innego wiec IMO ostateczna decyzja powinna należeć do zainteresowanego, jedni kupują z uwagi na komfort inni na technologie inni za design jeszcze inni z uwagi na prestiż marki, a wybrani kupują auta które łączą te cechy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr.X mówię dokładnie to o czym napisałem.Hmm postaram sie to dokładniej wytłumaczyc.Na ogół ludzie którzy mnie prosili o pomoc mieli już jakieś pojęcie o autach(czasem też nie)i pytając mnie chcieli tak naprawdę upewnić sie czy ich wybór jest dobry(choć czasem był tragiczny).Po prostu wiedząc że znam sie na autach i je kocham w mojej osobie szukali potwierdzenia swoich czasem nie trafionych wyborów.W momencie kiedy oponowałem zaczynała sie polemika.Nie to żebym uważał sie za guru ale w takim razie bez sensu żebym tracił czas.Zmieniłem system teraz każdemu kto chce pomocy każę napisać na kartce czego oczekuje,do czego będzie używał,ile ma pieniędzy,dokładnie wszystko co mu do głowy przyjdzie.Co jest dla niego ważne a co nie.Jeśli moje opcje mu sie nadal nie podobają tzn że ja mu nie pomogę bo jest to strata czasu a on sam nie wie czego chce.Bo jeszcze sie nie zdecydował.Miałem tak parę razy.Choć w końcu i tak na moje zawsze wyszło.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A A5?Brzydkie?Niemieckie barany robią ładne auta zależy co się komu podoba.Z C5 jest dokładnie tak jak napisali koledzy.Bedziesz miał wygodne auto,trochę w Polsce egzotyczne,i warte grosze po paru latach.A jak sie bedzie ten nowy model spisywał w kwestii usterkowości tego nie wiadomo..

 

A5 ladne (podobnie jak 3 coupe) tyle ze poza moim budzetem. Generalnie raczej szukam czegos nietypowego. To taki uraz korporacyjny - nie moze to byc toyota avensis, ford mondeo czy renault laguna. Tak juz mam. Teraz posiadam Saaba 9-3 i w sumie jestem zadowolony (troche jakosc nie taka jak by sie oczekiwalo - cos na poziomie forda). Moze pozostac przy nowym Saabie... ;)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H ;) mmm napisz dokładnie czego oczekujesz i jaki budżet.A który rok tego 9-3 posiadasz?i jaki silnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądząc po tym co pisał to ma ~140kpln więc wybór w miarę spory i jest w czym wybrać, ale napisz Switch ile masz do wydania i pamiętaj jakie jest motto forum;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H :D mmm napisz dokładnie czego oczekujesz i jaki budżet.A który rok tego 9-3 posiadasz?i jaki silnik?

 

Saaba mam z 2005 Sport Vector 1,9 150 KM. I szukam czegos podobnego, nietypowego ale wygodnego. Glownie podrozuje praca-dom-praca 50 km/dzienne ;) Wakacje - nigdy samochod. Przejechalem ponad 1,5 mln kilometrow samochodami po polskich drogach i unikam samochodu jak ognia :P Budzet - miesci sie gole BMW3, Audi A4, ale nie jest to dla mnie opcja. Wole cos lepiej wyposazonego niz takiego golasa. Accord jest na prawde ciekawa propozycja.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądząc po tym co pisał to ma ~140kpln więc wybór w miarę spory i jest w czym wybrać, ale napisz Switch ile masz do wydania i pamiętaj jakie jest motto forum;)

 

Na moto forum jak sie zapytasz o dobry samochod to doradza Ci Focusa ST ;)

Lepiej porozmawiac z uzytkownikami. :P


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glownie podrozuje praca-dom-praca 50 km/dzienne ;) Wakacje - nigdy samochod. Przejechalem ponad 1,5 mln kilometrow samochodami po polskich drogach i unikam samochodu jak ognia :P

 

Bierz C5, ale koniecznie z hydro - polubisz każdą drogę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus ST to faktycznie dobry samochów ale jako zabaweczka, drugi samochodzik tylko dla siebie coby sobie czasem na boczne drogi wyskoczyć - takie zawijaste, jak u nas na Podhalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

 

-Honda Accord

-Mazda Cx-7 naprawdę godna uwagi

-Subaru Forester

-Audi q5

 

 

Switch nie moto forum tylko motto kmziz:P

 

Focus ST to faktycznie dobry samochów ale jako zabaweczka, drugi samochodzik tylko dla siebie coby sobie czasem na boczne drogi wyskoczyć - takie zawijaste, jak u nas na Podhalu

Lepszy CTR;) a na twoje tereny do zabawy sti albo evo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Saaba mam z 2005 Sport Vector 1,9 150 KM. I szukam czegos podobnego, nietypowego ale wygodnego. Glownie podrozuje praca-dom-praca 50 km/dzienne ;) Wakacje - nigdy samochod. Przejechalem ponad 1,5 mln kilometrow samochodami po polskich drogach i unikam samochodu jak ognia :P Budzet - miesci sie gole BMW3, Audi A4, ale nie jest to dla mnie opcja. Wole cos lepiej wyposazonego niz takiego golasa. Accord jest na prawde ciekawa propozycja.

 

 

Nie szkoda monety na duze auto zeby powietrze wozic? Nie lepiej jakies ladne coupe vide Scirocco?


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej roadstera, jak kupować auto do funu i żeby wyglądało np: s2k?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ta honda jest przecudna ale wydaje mi sie ze autor szuka czegos ciut "dojrzalszego"


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha, ta honda jest przecudna ale wydaje mi sie ze autor szuka czegos ciut "dojrzalszego"

 

hehehe, ladnie to ujete :P do szybkiej jazdy i tylko dla mnie mam dwa kola :D ale musze czyms wozic ty...k codziennie, bo reumatyzm lapie w moim wieku ;)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie, w 5.7 hemi jak nie przekraczasz pewnych obrotów, pracuje jedynie 4 z 8 cylindrów co skutkuje ci w miarę normalnym spalaniem, przy normalnej jeździe spalanie to okola 17litra natomiast da się zejść do 13 litrów (sprawdzone empirycznie), ale co to za jazda generalnie nie ma tragedii?

 

Tu masz odpowiedź - nie kupuje się przecież takiego silnika, żeby sobie jeździć na 4 cylindrach.

Co do silnika 3,5 (benzyna), info o spalaniu miałem od użytkownika, który raczej w korkach nie stoi (słabo zaludnione miasteczka na śląsku) i jemu spala 16 l, więc w korkach należałoby dodać ze 2.


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wniosek? Lepiej kupić hemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz odpowiedź - nie kupuje się przecież takiego silnika, żeby sobie jeździć na 4 cylindrach.

Co do silnika 3,5 (benzyna), info o spalaniu miałem od użytkownika, który raczej w korkach nie stoi (słabo zaludnione miasteczka na śląsku) i jemu spala 16 l, więc w korkach należałoby dodać ze 2.

 

Jest to calkiem realne. Mialem kiedys Hyundaia Sonate V6 2,7 litra. Na trasie spalala 15.5 litra. Tyle ze tyle samo palila jak stalem w korkach.

Po prostu na trasie dusilo sie ja do konca przy wyprzedzaniu.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.