Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych trzech biorę Volvo.Subaru jednak będzie miało większą utratę wartości a dla mnie też się to liczy.Opla się nie tknę nie lubię mam mega uraz do tej marki,źle mi się kojarzy.Poza tym siedziałem w paru Insygniach i "niedoróbki" w postaci niedomalowanych śrub na lączeniu karoseri z drzwiami mnie przeraziły.No i co 2 przedstawiciel wyższego szczebla tym jeździ....Ogólnie biorę Volvo,zastanawiając się nad Subaru jeszcze trochę..

 

Subaru brak turbo i jest takie jakieś beznadziejne. A ja do Volvo jestem średnio przekonany. Jakby się dało to wziąłbym Mercedesa C (najlepiej C63 AMG) lub Audi S4 (w ostateczności). Ale jest kicha z kratką.

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post dużo nie wniesie, ale kupować Mercedesa C63 AMG, żeby włożyć do niego kratkę to trochę lipa to samo tyczy się S4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subaru brak turbo i jest takie jakieś beznadziejne. A ja do Volvo jestem średnio przekonany. Jakby się dało to wziąłbym Mercedesa C (najlepiej C63 AMG) lub Audi S4 (w ostateczności). Ale jest kicha z kratką.

 

J

To Subaru wielu osobom się nie podoba.No cóż trzeba przyznać że większość nowych modeli lekko mówiąc nie zachwyca stylistyką, o brzydkiej Imprezie nie wspominając.(nawet dopasione STI ledwie się broni dla mnie).

Ale do rzeczy.Gdybym mógł też bym wziął z tego Merca C 63 AMG.To istne cudo wóz.Generalnie marzenie z cywilnego samochodu do codziennej jazdy.Jedyny mankament to mógłby być troszkę lepszy jakościowo w środku.Chodzi mi o niektóre materiały bo spasowanie oczywiście ideał.A sam jestem wielbicielem Audi więc jeśli jakaś alternatywa to nie S4,trzeba czekać na nowego RS4.A ponieważ go jeszcze nie ma biorę Merca bez dwóch zdań.Oj tego Merca to bym Ci zazdrościł.... :P

Edytowane przez pawel1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post dużo nie wniesie, ale kupować Mercedesa C63 AMG, żeby włożyć do niego kratkę to trochę lipa to samo tyczy się S4.

Czemu lipa?Wkładasz kratkę,zabierasz VAT,wymontowujesz kratkę,a jak Cię policja zatrzymuje to:

a.rzadko się czepia

b.zawsze możesz powiedzieć że się niemiłosiernie tłukła i jest w warsztacie do poprawienia lub jakikolwiek inny powód

Jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś z moich znajomych mandat dostał z tego powodu.Musiałby być bardzo upierdliwy policjant,lub musiałbyś bardzo nabroić na drodze.

Minus jest taki że zostają dziury w tapicerce,(najbardziej widoczne w podsufitce) i w ogóle te kratki często nieestetycznie zakładają obojętne czy auto za 100tys czy 400tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertow, bo jestem w trakcie dosyc rozleglej klotni w temacie silnikow diesel'a. Pytanie jest krotkie - czy to prawda, ze kazdy diesel bierze olej? Prosze o sensowne odpowiedzi poparte argumentami. Pozdrawiam


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu lipa?Wkładasz kratkę,zabierasz VAT,wymontowujesz kratkę,a jak Cię policja zatrzymuje to:

a.rzadko się czepia

b.zawsze możesz powiedzieć że się niemiłosiernie tłukła i jest w warsztacie do poprawienia lub jakikolwiek inny powód

Jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś z moich znajomych mandat dostał z tego powodu.Musiałby być bardzo upierdliwy policjant,lub musiałbyś bardzo nabroić na drodze.

Minus jest taki że zostają dziury w tapicerce,(najbardziej widoczne w podsufitce) i w ogóle te kratki często nieestetycznie zakładają obojętne czy auto za 100tys czy 400tys...

 

Nie byłbym takim optymistą. Ja sam i wielu moich znajomych jeździło autami z kratką. Osobiście znam dwie osoby, które zwracały VAT do Urzędu Skarbowego plus do tego jakaś kara.

Policjanci nie są frajerami i na teksty, że właśnie przewoziłem drabinę nie dają się złapać.

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertow, bo jestem w trakcie dosyc rozleglej klotni w temacie silnikow diesel'a. Pytanie jest krotkie - czy to prawda, ze kazdy diesel bierze olej? Prosze o sensowne odpowiedzi poparte argumentami. Pozdrawiam

 

 

Odnosnie VAG to te na PD tak. W instrukcji jest cos koło 1.5 l

te na VP37 tylko jak pogonisz go z 200 km/h

ale raczej niezauważalnie.

O CR nie wiem.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja oba PD miałem chyba zepsute bo na przestrzeni 10kkm czyli między wymianami,miałem minimalne ubytki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od oleju, stanu silnika, ciezkosci nogi oraz przebiegu. Jesli wymieniajac wlejesz do max kreski na bagnecie i do nastepnej wymiany zejdzie do min to jest w porzadku. Przy ostrej jezdzie branie oleju to naturalna sprawa. Delikatnie jezdzone, zdrowe silniki oleju nie biora lub biora w niezauwazalnym stopniu.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym takim optymistą. Ja sam i wielu moich znajomych jeździło autami z kratką. Osobiście znam dwie osoby, które zwracały VAT do Urzędu Skarbowego plus do tego jakaś kara.

Policjanci nie są frajerami i na teksty, że właśnie przewoziłem drabinę nie dają się złapać.

Mirek

Hmm może w ogóle jej nie założyli dając kasę a nie zakładając też znam takie przypadki.Ale jak założysz i zdemontujesz( niby na chwilę) to praktycznie każdy prawnik cię z tego wybroni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może w ogóle jej nie założyli dając kasę a nie zakładając też znam takie przypadki.Ale jak założysz i zdemontujesz( niby na chwilę) to praktycznie każdy prawnik cię z tego wybroni...

 

Nie byłbym taki pewien.

To już podpada pod przestępstwo karno skarbowe


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post dużo nie wniesie, ale kupować Mercedesa C63 AMG, żeby włożyć do niego kratkę to trochę lipa to samo tyczy się S4.

 

No, nie wiem czy lipa, czy nie ale wystarczy wziąć w łapę kalkulator. Jak skonfigurowałem S4 to tak 380k zł czyli ponad 68k VAT. za 68k to mogę jeździć z kratką i dodatkowo na osłodę kupić sobie jakiegoś kompakta typu Opel Astra na osłodę bez kratki (ew. jeszcze od niego VAT odliczyć).

 

Ja już zapłaciłem nie raz VAT, więc skoro jest taka możliwość, to dlaczego mam być do tyłu po raz kolejny?

 

Tylko u nas w kraju są takie głupawe przepisy.

 

A Wszystkie auta, które rozważam mają cenę katalogową zdecydowanie ponad 200k.

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja oba PD miałem chyba zepsute bo na przestrzeni 10kkm czyli między wymianami,miałem minimalne ubytki :P

 

 

Minimalne to znaczy ile?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dokładnie ale nigdy nie schodziło poniżej minimalnego poziomu a lane było zawsze w połowie między min. a max.Generalnie można powiedzieć,że oba oleju nie brały.Miło wspominam te samochody,no może poza klekotaniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne zgadzam się w 100%.Dawaj znać na co się finalnie zdecydujesz-jestem ciekawy.

Hmm widzę że się skłaniasz z tych dwóch do S4 czy dlatego że ma turbo i V6?Kocham Audi ale akurat ten model A4 S4 nie daje już takich emocji jak wcześniejsze w swoim czasie.

Tu się chyba zgodzisz.Nie ma też progresji z mocą co gorsza nawet jej ubyło o symboliczny 1KM.Wizualnie to A4 jest też dla mnie najbrzydsze z całej gamy obecnie produkowanego Audi...Ma wielką przewagę nad Mercedesem bo ma quattro.W zimie świetna,niezastąpiona sprawa.

Ale ten Merc C63 to liga RS4.To potwór.457KM to nie 333KM..Wyglądem C63 (w mojej ocenie) zabija,niszczy,deklasuje S4.Tu znowu ,dopiero może coś do powiedzenia będzie miała nowa RS4.

Jeśli można od S4 w kombi odpisać Vat to rozumiem że ma przewagę.Jeśli nie odpiszesz tego Vatu to brałbym C63.Za 350 tys będziesz miał przepiękną świetnie doposażoną...

 

S4 nie ma homologacji. A chciałbym :/ C63 też :P no jest kicha totalna

 

Po prostu już nie wyrabiam nerwowo.

 

A C63, to też trzeba z takiej samej kasy wyskoczyć jak na S4 tylko to V8. No jest boskie. Po prostu boskie.

 

Gdybym tylko miał taką opcję, to C63. Jeździłem i jestem zauroczony :]

Edytowane przez Psicekus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Merc C63 to liga RS4.To potwór.457KM to nie 333KM..Wyglądem C63 (w mojej ocenie) zabija,niszczy,deklasuje S4.Tu znowu ,dopiero może coś do powiedzenia będzie miała nowa RS4.

 

Akurat RS4 daleko do mocy podawanej przez producenta,oscyluje w okolicach 370-380PS.Poczytaj w necie o akcjach serwisowych podczas ktorych wgrywano słabszy program.

S4 B8 ma tę przewagę nad RS4 że po programie i mocniejszym wydechu osiąga ca.420-440 koni a zapewne da się więcej.

Edytowane przez maxwell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxwell czytaj uważnie posty.Nie wyrywkowo.no chyba że wiesz ile będzie miał NOWY RS4.Bo poprzedniego nie bierzemy pod uwagę.Wiem czytałem o tych akcjach na ile to prawda nie wiem.Wiem że np nowe A3 S3 często wychodzą teraz z moca ponad 290KM choć producent podaje 265KM.Wiesz to zależy jeszcze na jaką partię silników i oznaczenie trafisz.

Pewnie że da się i więcej.Może i 500KM by się dało.A gdzie gwarancja?(zdaję sobie sprawę że podstawowy program w serwisie nie wyklucza gwarancji ale płacisz tam 50-80% więcej).A co z pozostałymi elementami auta?Skrzynia biegów,turbiny,inne elementy.Chyba nie sądzisz że za jakiś czas się to nie odbije na samochodzie.Odbije się.Generalnie do 10%-20% przyrostu ok później to już lekka loteria.A i tak ciężko S4 będzie pułap C63 w mocy złapać.No a przecież C63 też można przykombinować....Chyba nie o to tu chodzi.I nie o takie porównania.Jak mniemam Psicekus chce "normalny" samochód do codziennej eksploatacji nowy na gwarancji,w którym jeśli coś się spieprzy to wpada na serwis i zostawia kluczyki...I go nic nie obchodzi.No i V8 to V8:).

Z tą homologacja to straszna kicha.Popieprzony kraj mamy.

Każdy ma swoje zdanie,w "bydlęcych" sedanach dla mnie C 63 to mistrz.Jedyna wada to poruszanie się w zimie napewno zdecydowanie trudniejsze niż w czteropędnej S4.

Ale fun,dźwiek,wygląd,reprezentacyjność, to w C63 odpowiednik najlepszego tortu.S4 to kremówka wyśmienita może być nawet z Wadowic ale kremówka w tym porównaniu...

Ps

Fan Audi.

Edytowane przez pawel1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dokładnie ale nigdy nie schodziło poniżej minimalnego poziomu a lane było zawsze w połowie między min. a max.Generalnie można powiedzieć,że oba oleju nie brały.Miło wspominam te samochody,no może poza klekotaniem B)

 

No to zazdroszczę.

Wszystkie mi znane PD brały olej minimum 1l na 8-10 tyś km jak nie więcej.

Zresztą poczytaj dowolne forum w stylu racing ....

 

Więc albo różnica w poziomach na miarce którą obserwowałeś była w okolicach 1l :) albo miałeś ten jeden cudowny egzemplarz :P


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądem C63 (w mojej ocenie) zabija,niszczy,deklasuje S4.

 

W pełni się zgadzam.

Jest to jeden z najładniejszych MB od czasów W201, 124


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka "ciekawostka": wczoraj jadąc z Mikołowa do Katowic wyprzedziłem CLS'a 320. Nie to jest ciekawe (choć jechałem Astrą B) ), ale fakt, że cały tył mesia zawalony był płytami styropianu :P


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxwell czytaj uważnie posty.Nie wyrywkowo.no chyba że wiesz ile będzie miał NOWY RS4.Bo poprzedniego nie bierzemy pod uwagę.Wiem czytałem o tych akcjach na ile to prawda nie wiem.Wiem że np nowe A3 S3 często wychodzą teraz z moca ponad 290KM choć producent podaje 265KM.Wiesz to zależy jeszcze na jaką partię silników i oznaczenie trafisz.

Jasne,że nie wiem.Temat dotyczy kupienia auta teraz,a teraz jest dostępne RS4B7 i dlatego się odniosłem do niego.

Braki i wgrywanie słabszego softu to nie urban legend,znam 3 właścicieli takowych pojazdów,wszystkie były mierzone na hamowni i w stosunku do deklarowanej przez producenta mocy brakuje ca.50PS a to bardzo dużo i wielu właścicieli RS4 jest mocno zawiedzionych postępowaniem Audi bo to jest oszustwo,sądzę że wielu, więcej Audi nie kupi pomimo miłości do marki.Jedyną zaletą tego silnika jest imo fakt że to V8

S3 to inny temat i nie ma co porównywać zupełnie innego (notabene genialnego) silnika.

 

 

Pewnie że da się i więcej.Może i 500KM by się dało.A gdzie gwarancja?(zdaję sobie sprawę że podstawowy program w serwisie nie wyklucza gwarancji ale płacisz tam 50-80% więcej).A co z pozostałymi elementami auta?Skrzynia biegów,turbiny,inne elementy.Chyba nie sądzisz że za jakiś czas się to nie odbije na samochodzie.Odbije się.Generalnie do 10%-20% przyrostu ok później to już lekka loteria.A i tak ciężko S4 będzie pułap C63 w mocy złapać.No a przecież C63 też można przykombinować....

333PSx25%=83Ps łącznie 416 :P Bezpieczny nieduży jak na tę pojemność przyrost mocy,a dam sobie rękę uciąć że C63 nie ma deklarowanych 457 koni,więc wychodzi podobnie.Poza tym w naszych warunkach AWD vs. RWD i wiemy jaki jest wynik rywalizacji.Nawet przy mniejszej mocy AWD wygrywa bo w PL przeważnie jest mokro,ślisko.

Ale to takie dywagacje,każdy kupuje to co lubi i na co go stać.

Edytowane przez maxwell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zazdroszczę.

Wszystkie mi znane PD brały olej minimum 1l na 8-10 tyś km jak nie więcej.

Zresztą poczytaj dowolne forum w stylu racing ....

 

Czytam.Niejedno i nie od dziś :P

Też byłem zdziwiony,ale dolewać nic nie musiałem,kłopotów też nie było żadnych-dlatego mile wspominam.I cieszę się,że nie kupiłem 2.0TDI bo zapewne cała moja sympatia do diesli uleciałaby szybko.Później niby je poprawili,teraz jest CR który narazie nie wiadomo jak będzie się sprawował-oby równie dobrze jak PD czy silniki VP.Wróciłem do silników benzynowych i narazie tego nie zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zazdroszczę.

Wszystkie mi znane PD brały olej minimum 1l na 8-10 tyś km jak nie więcej.

 

Moze to kwestia przebiegow/stanu silnikow? Jak dotad mialem 1,9 TDI PD w:

A4 B6 - 130 KM, przebieg 130 tys km

A4 B7 - 115 KM, przebieg 170 tys km

A3 8P - 105 KM, przebieg 30 tys km

Octavia II - 105 KM, przebieg 21 tys km

 

Do zadnego z tych aut nie dolewalem oleju miedzy wymianami - przeglady co 15 tys km (nie longlife).

Wszystkie auta jezdzace na Motulu dostosowanym do zalecen producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to kwestia przebiegow/stanu silnikow? Jak dotad mialem 1,9 TDI PD w:

A4 B6 - 130 KM, przebieg 130 tys km

A4 B7 - 115 KM, przebieg 170 tys km

A3 8P - 105 KM, przebieg 30 tys km

Octavia II - 105 KM, przebieg 21 tys km

 

Do zadnego z tych aut nie dolewalem oleju miedzy wymianami - przeglady co 15 tys km (nie longlife).

Wszystkie auta jezdzace na Motulu dostosowanym do zalecen producenta.

 

Może to kwestia motula właśnie ????

 

Touran 1.9 na Magnatecu chlał najwięcej nawet do 2l [~100 tyś km]

Octavia II 1.9 105 KM - ~litra (nie wiem jaki olej - chyba Mobil1) [~140 tyś km]

Golf IV ASZ - j/w (+ BP) [~80 tyś km]

Golf IV ATD - j/w (+BP) [~50 tyś km]

Golf IV AJM - 0.5 - najmniej w każdym razie - (jakiś Quaker...) [~120 tyś km]

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.