Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne,że nie wiem.Temat dotyczy kupienia auta teraz,a teraz jest dostępne RS4B7 i dlatego się odniosłem do niego.

Braki i wgrywanie słabszego softu to nie urban legend,znam 3 właścicieli takowych pojazdów,wszystkie były mierzone na hamowni i w stosunku do deklarowanej przez producenta mocy brakuje ca.50PS a to bardzo dużo i wielu właścicieli RS4 jest mocno zawiedzionych postępowaniem Audi bo to jest oszustwo,sądzę że wielu, więcej Audi nie kupi pomimo miłości do marki.Jedyną zaletą tego silnika jest imo fakt że to V8

S3 to inny temat i nie ma co porównywać zupełnie innego (notabene genialnego) silnika.

 

 

 

333PSx25%=83Ps łącznie 416 :) Bezpieczny nieduży jak na tę pojemność przyrost mocy,a dam sobie rękę uciąć że C63 nie ma deklarowanych 457 koni,więc wychodzi podobnie.Poza tym w naszych warunkach AWD vs. RWD i wiemy jaki jest wynik rywalizacji.Nawet przy mniejszej mocy AWD wygrywa bo w PL przeważnie jest mokro,ślisko.

Ale to takie dywagacje,każdy kupuje to co lubi i na co go stać.

Myśmy wcześniej rozmawiali że na Rs4 trzeba by było czekać aż wejdzie w tej budzie..kilka postów wcześniej.

hmm maxell:

a.Dodałeś 25% do 333 a to już nie mało jeśli myślimy o normalnej eksploatacji,bez dodatkowych przeróbek no i wierząc że to absolutnie nie zaszkodzi

b.A tak wierzysz że nowe S4 ma seryjne 333KM? może i ma...:)

c.Nie znalazłem nigdzie żadnych informacji o braku koników na hamowni w C63 (fakt o RS4B7 kupę takich przypadków)

d.Nawet robiąc 416KM to nadal nie jest to 457KM..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i zrobiłby inaczej,nie ma co ciągnąć dalej tego wątku.Ja i tak wolałbym S4 (a tym bardziej nowe RS4) niż C63 bo Audi uwielbiam a MB niekoniecznie i więcej żadnego nie kupię-to już tak na marginesie,pomijąjąc kwestię VATu.

 

Moje PDki też jeździły na Motulu,bardzo sobie chwalę tę firmę.Jednego TDI kupiłem w zimie,miał zalany Mobil,zmieniłem na Motula,efekt to szybsze osiąganie odpowiedniej temperatury i mniejszy klekot.A przynajmniej tak mi się wydawało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motul swietny ale drogi, polecam Valvoline, nie ustepuje mu jakoscia a znacznie tanszy.

 

Co do audi to czytalem troche o wspomianej akcji z obnizaniem mocy i dowodzi to tylko stosunku firmy do klientow. Stworzyli mocny samochod a gdy sie okazalo ze silnik lub ktorys istotny podzespol nie wytrzymuje to obnizyli moc po cichu nikogo nie informujac. Cios ponizej pasa szczegolnie dla osob ktorzy uzytkuja ten samochod zgodnie z przeznaczeniem.

 

Co do porownania RWD do AWD to oczywiscie AWD lepsze technologicznie i bardziej praktyczne ale RWD swietnie nadaje sie do zabawy :) W samochodach z tej polki jest wiele elektronicznych systemow ktore zadbaja o to, by kierowca nie stracil panowania nad autem pomimo RWD i ogromnej mocy. Jesli nie chcemy tracic przyczepnosci to AWD ale ja uwazam ze czasem warto zabic muche boczna szyba :)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkiej wiary mimo wszystko w systemach bym nie pokladal - chyba jeszcze nie wymyslono systemu omijajacego prawa fizyki


jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psicekus oglądałem dziś nową V70...No słabo.Nie podeszła mi.Nie jeździłem więc mówię o wrażeniach wizualnych.

Stara na swój czas była fajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psicekus oglądałem dziś nową V70...No słabo.Nie podeszła mi.Nie jeździłem więc mówię o wrażeniach wizualnych.

Stara na swój czas była fajniejsza.

 

No, właśnie dlatego mam problem. Chyba o tym samym mówimy. Subaru też odpadło, bo najbliższa benzyna będzie pod koniec stycznia. Cholera jest v70 i insignia :)

 

I na tym wybór się kończy. Nie mam wiele czasu. To porażka.

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a Passat CC?tylko silniki nie za mocne..

Edytowane przez pawel1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia motula właśnie ????

 

Touran 1.9 na Magnatecu chlał najwięcej nawet do 2l [~100 tyś km]

Octavia II 1.9 105 KM - ~litra (nie wiem jaki olej - chyba Mobil1) [~140 tyś km]

Golf IV ASZ - j/w (+ BP) [~80 tyś km]

Golf IV ATD - j/w (+BP) [~50 tyś km]

Golf IV AJM - 0.5 - najmniej w każdym razie - (jakiś Quaker...) [~120 tyś km]

 

Silnik popularny. Kazdy ma conajmniej kilku znajomych/rodzina z autami napedznymi rożnymi wariacjami tego motorka.

Przyznam, że nie znam nikogo, kto nie dolewa. Szwagier od nowości Suberb 130KM, Golf 105KM, wspolni szwagra Suberb 160KM (chip salonowo), poprzednia praca - kilkadziesiat PAssatów 130KM - litr na 10 000 lub wiecej. Może to kwestia oleju. Firmowe i szwagrowe - wyłącznie autoryzowane serwisy - więc olej jaki tam lali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbliża się wybór nowych czterech kółek, i mam pewne dylematy z tym związane. Mamy (rodzinnie) pewne założenie: budżet powiedzmy 70k, samochód bezwzględnie nowy, ma posłużyć powiedzmy z 5 lat (i żeby przez ten czas nie sprawiał problemów), ma być wyraźnie (ale bez przesady) większy od Corsy C używanej obecnie no i największy problem - ma to być coś udające miejskiego SUV'a (bo po pierwsze takie nam się podobają, a po drugie - mam pecha do wysokich krawężników)

 

podstawowy kandydat to Nissan QQ, ale dobrze mieć kontrkandydatów. Toyota Urban Cruiser odpadła (za mała). Skoda Yeti odpada - żona jest uprzedzona do Skody i nie ma szans, żeby się przekonała. Pozostają zatem jeszcze: Suzuki SX4 (jeszcze musimy obejrzeć, ale szczerze trochę nam się nie podoba wizualnie) i Kia - Soul lub Sportage

 

w związku z tym dwa pytania:

- czy coś może pominąłem, co warto brać pod uwagę?

- jak obecnie stoi Kia z jakością i bezawaryjnością? (z jednej strony ciągle koreaniec, z drugiej ponoć się poprawili, zresztą dają dość długie gwarancje) i czy Sportage to aby nie jest już przestarzała konstrukcja (chyba dość długo jest na rynku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proponował bym jeszcze zobaczyć Hyundai Tucson zbliżony jest on do Kia Sportage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak koreańce chyba mnie nie przekonają :rolleyes:

pewnie zostaniemy przy QQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QQ to chyba najlepszy wybór z tego.Bo wśród nowych w tej cenie wielkiego wyboru raczej nie ma(chodzi o małe SUV-y).Fiat odpada.Koreance beda mialy straszna utrate wartosci.No i brzydkie..(choc to moja opinia).Na Tiguana braknie.Na RAV4 też.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mängelliste 2008

 

2 bis 3 Jahre

 

Rang Fabrikat und Typ Quote der Autos mit erheblichen

Mängeln in Prozent

 

Durchschnitt: 4,8

1 Mazda 3 1,2

2 Mazda 2 1,4

3 VW Golf 2,2

3 Ford Fusion 2,2

5 Honda Jazz 2,3

6 Porsche Boxster 2,4

6 Porsche Cayenne 2,4

6 Mazda MX-5 2,4

9 Opel Meriva 2,5

9 Mercedes A-Klasse 2,5

9 Toyota RAV4 2,5

9 Ford C-Max 2,5

13 Porsche 911 2,6

13 Toyota Yaris 2,6

13 Ford Fiesta 2,6

16 Audi A8 2,8

16 Toyota Avensis 2,8

16 Mazda Premacy 2,8

19 Audi A4 2,9

19 Mazda 6 2,9

19 Saab 9-3 2,9

22 Toyota Corolla 3,0

22 Suzuki Vitara 3,0

22 Subaru Forester 3,0

25 Land Rover Freelander 3,1

25 Lancia Y 3,1

27 Audi A3 3,3

27 Mercedes SL 3,3

27 Nissan Almera 3,3

30 VW Touran 3,4

31 Honda CRV 3,5

31 Hyundai Matrix 3,5

33 Mitsubishi Space 3,7

33 Nissan X-Trail 3,7

35 Skoda Octavia 3,8

35 Audi TT 3,8

35 Smart Fortwo 3,8

38 Audi A2 3,9

38 Nissan Micra 3,9

38 Seat Cordoba 3,9

38 Hyundai Getz 3,9

42 BMW X3 4,0

42 Citroën Xsara 4,0

44 Ford Focus 4,1

45 Opel Agila 4,2

45 Opel Corsa 4,2

45 Honda Civic 4,2

45 Suzuki Wagon R+ 4,2

49 BMW 5er 4,3

49 Mercedes SLK 4,3

49 Skoda Fabia 4,3

52 Kia Sorento 4,4

52 Volvo S40/V40 4,4

54 Renault Scenic 4,5

55 BMW 3er 4,6

55 BMW 7er 4,6

55 VW Lupo 4,6

55 Mitsubishi Pajero 4,6

59 Opel Vectra 4,7

59 Volvo S70/V70 4,7

61 Audi A6 4,8

61 VW Polo 4,8

61 Citroën Berlingo 4,8

64 VW New Beetle 4,9

64 VW Passat 4,9

64 Honda Accord 4,9

64 Ford Mondeo 4,9

68 Mercedes S-Klasse 5,0

68 Jeep Grand Cherokee 5,0

68 Skoda Superb 5,0

68 Mitsubishi Carisma 5,0

72 VW Sharan 5,1

73 Opel Astra 5,3

74 Hyundai Santa Fee 5,4

75 Renault Twingo 5,5

76 Mercedes E-Klasse 5,6

76 Seat Toledo 5,6

76 Volvo S60 5,6

79 Ford Galaxy 5,7

79 Ford Ka 5,7

79 Suzuki Jimny 5,7

79 Seat Alhambra 5,7

83 BMW Z4 6,1

83 Renault Megane 6,1

83 Fiat Punto 6,1

86 Opel Zafira 6,3

86 Peugeot 206 6,3

88 BMW X5 6,4

89 Citroën C5 6,5

90 Citroën C2 6,6

90 Fiat Doblo 6,6

92 Opel Frontera 6,7

92 Citroën C3 6,7

92 Suzuki Swift 6,7

95 Mercedes C-Klasse 6,8

95 Kia Rio 6,8

97 Renault Clio 6,9

98 Peugeot 406 7,0

98 Fiat Panda 7,0

100 Fiat Seicento 7,1

101 Chrysler Voyager 7,3

102 Alfa Romeo 156 7,4

103 BMW Mini 7,5

104 Peugeot 307 7,6

104 Alfa Romeo 147 7,6

106 Mercedes M-Klasse 8,1

106 Mitsubishi Colt 8,1

108 Opel Omega 8,4

108 Fiat Stilo 8,4

108 Seat Arosa 8,4

111 Renault Kangoo 8,7

112 Nissan Primera 9,2

113 Renault Laguna 12,6

114 Renault Espace 12,7

115 Chrysler PT Cruiser 13,5

116 Kia Carnival 19,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko powiem, że zdecydowałem się na V70 T6. Chociaż mam mieszane uczucie... ale zobaczymy. Mam nadzieję, że nie będzie źle :rolleyes:

 

J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

285 KM to już coś..no nie miałeś wielkiego wyboru a z tej trójcy co proponowałeś też bym wybrał Volvo..T6 to T6 nie jest tak źle... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QQ to chyba najlepszy wybór z tego.Bo wśród nowych w tej cenie wielkiego wyboru raczej nie ma(chodzi o małe SUV-y).Fiat odpada.Koreance beda mialy straszna utrate wartosci.No i brzydkie..(choc to moja opinia).Na Tiguana braknie.Na RAV4 też.....

 

Z ciekawości w czym QQ jest lepszy od np.: Yeti?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości w czym QQ jest lepszy od np.: Yeti?

jest ładniejszy (rzecz oczywiście względna), co ma kolosalne znaczenie, kiedy współwybierającym jest kobieta

zresztą wydaje mi się, że trudno jednoznacznie oceniać samochód, który dopiero wszedł na rynek. Kto wie, czy plastiki nie będą skrzypieć po roku czy dwóch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) że zdecydowałem się na V70 T6 (...)

 

gratuluje! ja jezdze S40 T4 i tylko moge ci zazdroscic :D


jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości w czym QQ jest lepszy od np.: Yeti?

 

Skoda Yeti fajnie wygląda w telewizji, w reklamach na rozkładówkach czasopism, w jedynie słusznych testach porównawczych pisemek motoryzacyjnych. W warszawskiej Galerii Mokotów też była promnowana - stał max wypas egzemplarz i dla mnie czar prysł. Samochód na żywo wyglądał jak stunningowa Fabia.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakiś test w AMiS. Dramatyczna stronniczość na korzyść Skody.

Pewnie nie jest to zły wóz - ale to najbrzydszy SUV na rynku, tak jak Roomster to najbrzydszy Minivan, Superb limuzyna. Stary Superb mocno nawiązywał do Passka, ale był ładny. Ogólnie - poza Octavią, Skoda jest dla mnie producentem najbrzydszych aut na rynku.

Sensowna wersja Yeti kosztuje tyle - że można mieć każdego małego SUVa - nie gorszego, często lepszego, a zawsze ładniejszego. Nawet szkarada Ssangyong Actyon jest łatwiejszy dla oka :D:D

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości w czym QQ jest lepszy od np.: Yeti?

Hmm autor posta zaznaczył że Yeti w ogóle odpada bo żona uprzedzona..Ja szczerze mówiąc zastanawiałbym się co z tych dwóch wziąć i nie wiem czy Skody bym nie kupił...

Edytowane przez pawel1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem skodą i byłem pozytywnie zaskoczony. QQ mi się nie podoba. Technicznie to to samo co renault kalosz, ktory z braku popularności można kupic znacznie poniżej ceny katalogowej. Do 70 wszystkie te auta mają napęd na 2 koła, czyli-imo-są bez sensu. Za mało oferują porównując z kompaktowymi kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to to samo co renault kalosz, ktory z braku popularności można kupic znacznie poniżej ceny katalogowej.

 

być może, tylko akurat w przypadku QQ jest odwrotnie, czeka się nawet po 2-3 miesiące na odbiór, więc coś może być na rzeczy. Chyna jednak Nissany nie są aż tak potrzebujące serwisu jak renault'y

 

Do 70 wszystkie te auta mają napęd na 2 koła, czyli-imo-są bez sensu. Za mało oferują porównując z kompaktowymi kombi.

 

jeżeli o mnie - zainteresowanego - chodzi, to w ogóle na napędzie na 4 koła nie zależy, z asfaltu i tak nie zjadę. Chcę wysoki prześwit, bo jestem mistrzem zaliczania krawężników. Podoba mi się, że się w miarę wysoko siedzi, i sylwetka QQ też w miarę się prezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.