Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? :lol:

 

 

dla mnie lotus jest dużo fajniejszym autem i znacznie mniej oklepanym niż Porsche. - Żeby nie było - Porsche to klasa sama w sobie). Kolega ma Lotusa Elise i mi się jak najbardziej auto podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac takie przyziemne kwestie jak koszta serwisowania, chodliwosc wsrod zlodzieji, paliwozernosc, awaryjnosc to spojrz na testy Top Gear (Lotus byl testowany w S13E01 zreszta wszystko znajdziesz na YT). Oczywiscie majac na uwadze patriotyzm prowadzacych i niechec Clarksona do splaszczonych garbusow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Evora.Jest bardziej unikalna (Caymanow widac sporo,Evory nie widzialem jeszcze ani jednej).


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Koledzy wzięli się za recenzowanie kajmana i evory :lol:

Hmmm..

Wania mówi do Saszy: znajesz, ten Caruso eto płochyj piewiec!

- No szto ty, gdzie ty jewo słyszał?

- Nie słyszał. Lonia mi zapieł...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronofil: No fajny kawał, chociaż stary, ale jak już udzielasz się w wątku, to podziel się swoją opinią :lol:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronofil: No fajny kawał, chociaż stary, ale jak już udzielasz się w wątku, to podziel się swoją opinią :lol:

 

Niestety, żadnym z nich nie jeździłem, więc cóż mogę powiedzieć? Dane każdy może sobie przeczytać.

Jak tylko któryś kupię, zaraz się podzielę opinią :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żadnym z nich nie jeździłem, więc cóż mogę powiedzieć? Dane każdy może sobie przeczytać.

Jak tylko któryś kupię, zaraz się podzielę opinią :)

Najlepiej kupić oba i przeprowadzić test porównawczy. Gorszego zlicytować na WOŚP :lol:

 

Jak nie lubię takich ''smarkatych'' jak ja to nazywam zabawko-wozów w stylu Ferrari to ten Lotus nawet ujdzie. Dla mnie ładne sportowe auta to Astony. Każde Ferrari dla mnie wygląda jak plastikowy resorak tylko w większej skali....i nie obchodzi mnie co tam w środku siedzi i tak nadaje się tylko do jazdy po pasach startowych lotnisk.

 

Porsche ten ostatni wypust światła z tyłu okropne. Ale wnętrze simply is clever...proste wysokie jakościowo.. miodek...ale Aston i tak poza konkurencją w Astonie wszystko jest spójne...piękne wnętrze sportowo-angielskie i oryginalny design zewnętrzny, miałem okazję siedzieć :).

 

A teraz wracamy na ziemię. Kia Venga!! atakuje! coś czuję, że To koniec dla Yarisków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić oba i przeprowadzić test porównawczy. Gorszego zlicytować na WOŚP :)

 

Chyba tak właśnie zrobię :)

Tylko kiedy byłem młody, to jak ten idiota chodziłem do szkoły i uczyłem się różnych bzdetów, zamiast się poważnie przyłożyć do piłki. Przed chwilą przeczytałem na wp o zarobkach polskich sportowców za ubiegły rok. Pan Kubica - 17mln, pan Kuszczak - 10mln. Gdybym pomyślał, to teraz mógłbym kupić do testu te dwa wózki i napisać o nich z autopsji, a tak to mogę tylko wygląd recenzować :lol:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak przez szybę można sobie pooglądać, ale tak serio to bym żadnego nie chciał.

Dlaczego? Bo to Polska a nie elegancja-Francja. Pojedziesz sobie po bułki do Biedronki, po 10min masz porysowany kluczykiem lakier. Nie żaden dres czy menel, tylko ch.. złamany, na codzień stateczny mąż i ojciec, który nie może znieść że komuś jest lepiej i go stać.

 

Więc lepiej jeździć starym fordem - oczywiście takie rysy też mam, ale mówiąc kolokwialnie - wali mnie to. A tak musiałbym zawału dostawać za każdym razem. :D


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że to nie jest żaden luksus, przynajmniej nie do przesady. To są samochody za około 200 tys. złotych, czyli mniej niz mercedesy, audi czy bmw wielu użytkowników forum. Rozumiem, że to nie jest mało, za samochód do zabawy, ale jest to na tyle realna kwota, byśmy nie czuli sie, że rozmawiamy o promach kosmicznych. :D Chcialem po prostu zapytać, który z najciekawszych samochodów z centralnym silnikiem wam się bardziej podoba i tyle :lol:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo to Polska a nie elegancja-Francja. Pojedziesz sobie po bułki do Biedronki, po 10min masz porysowany kluczykiem lakier. Nie żaden dres czy menel, tylko ch.. złamany, na codzień stateczny mąż i ojciec, który nie może znieść że komuś jest lepiej i go stać.

 

 

 

no z takiego zalozenia to chyba wychodzic nie mozna, bo wlasciwie domu nie powinenes budowac - bo Ci z blokow Cie okardna, samochodu lepszego - no jak pisales, zegarek nic wyzszego niz Timex za 100zl bo ukradna albo i tak nie beda wiedzieli co to Omega, i tak ze wszystkim co jest lepsze niz przecietne.

 

Ja uwazam ze nie mozna patrzec przez przyzmat innych - tylko robic to co nam sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z takiego zalozenia to chyba wychodzic nie mozna, bo wlasciwie domu nie powinenes budowac - bo Ci z blokow Cie okardna, samochodu lepszego - no jak pisales, zegarek nic wyzszego niz Timex za 100zl bo ukradna albo i tak nie beda wiedzieli co to Omega, i tak ze wszystkim co jest lepsze niz przecietne.

 

Ja uwazam ze nie mozna patrzec przez przyzmat innych - tylko robic to co nam sie podoba.

Zgadzam się w 100%.Też tak uważam.Nie zapominajmy że każdy z nas ma tylko jedno życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem po prostu zapytać, który z najciekawszych samochodów z centralnym silnikiem wam się bardziej podoba i tyle :blink:

 

Jak dla mnie

Toyota_Previa.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z takiego zalozenia to chyba wychodzic nie mozna, bo wlasciwie domu nie powinenes budowac - bo Ci z blokow Cie okardna, samochodu lepszego - no jak pisales, zegarek nic wyzszego niz Timex za 100zl bo ukradna albo i tak nie beda wiedzieli co to Omega, i tak ze wszystkim co jest lepsze niz przecietne.

 

Ja uwazam ze nie mozna patrzec przez przyzmat innych - tylko robic to co nam sie podoba.

 

To nie tak, po prostu nie należy walczyć, kiedy nie można wygrać.

Dlatego np. w moim aucie mam porządny system audio. Poświęciłem czas żeby usunąć wszystkie oznaczenia z głośników, a panel radia zastępuję zaślepką ze starego kaseciaka. W dźwięku straty nie ma a -1pkt do lansu mi nie przeszkadza :blink:

 

Nie lubię pracować na lumpów, wystarczy że Państwo mnie na nich okrada w podatkach


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może doświadczenia z eksploatacji Land Rovera Discovery II 2.5 td5. Dokładnie to chodzi mi o model po lifcie czyli tak około 2004 roku. Jak tam wygląda spalanie i ogólna awaryjność - czy ceny części zabijają ?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem zapytać o Discovery 4. W salonie to auto mnie urzekło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdawalo że od 2004 roku do teraz klepią disco III :blink: może jest jak z Fordami Mondeo gdzie lift I traktowany jest jako mondeo II. Disco II po lifcie ma lampy jak III więc może jakaś analogia do wpadki z oznaczeniem w Mondeo :(

A tak poważnie to super wrażenie sprawiają te auta i ciekawe jak z jakością

post-292-0-40128000-1331336450.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecki dommirowi chodzi o nowszego landa , ten nowy jest bardziej suvowaty i wyglada "prawie jak" range rover, nawet kiedys ogladalem test z min w roli glownej i jakos nie byli zachwyceni patrzac przez pryzmat wlasnie starszego brata... discIII

 

Suvy teraz podbijaja rynek bo jest na nie moda , mozna odliczyc vat :blink: ale jak dla mnie pod wzg wygladu z zewnatrz nie maja sobie rownych cayenne i x6 (q7 troche powiewa nuda )a jesli chodzi o srodek tylko x6 jest strasznie przytulna troche bajerancka i robi wrazenie

 

z firmy rover uwazam za naj range rover sport ma niesamowitego diesla , ma dzwiek benzynowki jeden z najkulturalniejszych diesli z jakimi mialem do czynienia


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może doświadczenia z eksploatacji Land Rovera Discovery II 2.5 td5. Dokładnie to chodzi mi o model po lifcie czyli tak około 2004 roku. Jak tam wygląda spalanie i ogólna awaryjność - czy ceny części zabijają ?? :(

 

Ja miałem doświadczenia :blink: Spalanie u mnie (na dobrym paliwie):miasto 12<, trasa poniżej dychy pomimo takiej masy i automatycznej skrzyni biegów. Oczywiście da radę i więcej jak cały czas deptać lub w terenie. Z awaryjnością jest bardzo różnie jak dobry egzemplarz to nic się nie dzieje a są takie co cały czas stoją w serwisie. Kwestia kto wcześniej jeździł no i czy np. w terenie upalał jakiś szajbus. Generalnie td5 ma silnik bmw więc jak się dba to jeździ bardzo dobrze: moc wystarczająca i kultura pracy przyjemna (jak na sadzomiota). Części no tu się można czasami zdziwić z drugiej strony ostatnio dużo aut i rozbitków sprowadzono z UK więc już nie ma takiej tragedii jak np. dwa lata temu. Generalnie w mojej ocenie samochód zdecydowanie nie tani w utrzymaniu ale bardzo wdzięczny, nigdy nie zawiódł, totalnie wygodny, przyjemnie się prowadzi, wielki bagażnik, automatyczna klima dwustrefowa, dobre napędy z reduktorem no i można wjechać tam gdzie niewiele aut wjedzie do tego pewien prestiż i zabawne zachowanie innych użytkowników Dyskotek. Reasumując zdecydowanie więcej plusów niż minusów.

Edytowane przez Hank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w ogóle Range jest piękny.Niestety ponoć się psują...

Ale to zaczytana i zasłyszana opinia,nie posiadałem. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darecki. Znajomy geodeta używa takiego służbowo i nie narzeka. Psują sie głównie drobiazgi, jak musisz mieć wszystko idealnie sprawne to sie wściekniesz, jak możesz żyć bez opuszczania którejś szyby, z zacinającym się zamkiem to będziesz zadowolony. Ma 300 tysięcy przebiegu (głównie wsie i polne drogi) i nie wysypało sie nic strasznego. Fakt, że nasz mechanik to dobry fachowiec, starej szkoły, myśli co robi a nie wymienia pół samochodu.

 

EDYTA: ostatnio poprawiło się z częściami, jest już troche zamienników w sklepach i łatwiej kupować via net z UK.

Edytowane przez grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecki dommirowi chodzi o nowszego landa , ten nowy jest bardziej suvowaty i wyglada "prawie jak" range rover, nawet kiedys ogladalem test z min w roli glownej i jakos nie byli zachwyceni patrzac przez pryzmat wlasnie starszego brata... discIII

 

Suvy teraz podbijaja rynek bo jest na nie moda , mozna odliczyc vat :blink: ale jak dla mnie pod wzg wygladu z zewnatrz nie maja sobie rownych cayenne i x6 (q7 troche powiewa nuda )a jesli chodzi o srodek tylko x6 jest strasznie przytulna troche bajerancka i robi wrazenie

 

z firmy rover uwazam za naj range rover sport ma niesamowitego diesla , ma dzwiek benzynowki jeden z najkulturalniejszych diesli z jakimi mialem do czynienia

Oczywiście ten disco ze zdjęcia to druga generacja po lifcie :( a właśnie wydawało mi sie że suvowata jest trzecia generacja - ale może się myle, specem nie jestem.

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suvy teraz podbijaja rynek bo jest na nie moda , mozna odliczyc vat :( ale jak dla mnie pod wzg wygladu z zewnatrz nie maja sobie rownych cayenne i x6 (q7 troche powiewa nuda )a jesli chodzi o srodek tylko x6 jest strasznie przytulna troche bajerancka i robi wrazenie

 

O SUVach mam zdanie wyrobione. Natomiast X6.. No, mógłbym się z takim SUVem zaprzyjaźnić. Wielkie toto i dosć pretensjonalne, ale miałem okazję ostatnio zapoznać się z jednym egzemplarzem i jestem pod wrazeniem. Środek jak garnitur skrojony na miarę. Nie czuje się masy i gabarytów. A 3-litrowy ropniak nie na darmo od lat (w kolejnych wcieleniach) jest uznawany za najlepszego diesla świata. No, ale mogę nie być obiektywny, bo to BMW :blink:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.