Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

MOj ML w miescie pali 20l , na trasie 12l


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 420SE palil w miescie 17 a LS430 potrafil zejsc do 13-14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o marce, nie koncernie. Phaeton wyszedł pod marką VW a nie Audi.

 

 

Patrz wyżej. "Głupoty piszesz"... ;)

 

Z tego co ja zauważyłem wątek amerykańskich samochodów pojawił się przelotnie i tak samo szybko jak się pojawił, zniknął.

 

 

Nie jest. Jeżeli już się upierasz przy tym by mówić o prestiżu w przypadku tych marek to może nawet Skoda byłaby bardziej prestiżowa za sprawą wielu użytkowników VW z którymi ta marka bywa kojarzona a którzy jeszcze ujmują jej prestiżu (vide spora część "golfiarzy" i ich piękny inaczej "tjuning").

 

Przez VW na pewno.

"

A Lexus to niby co?Nie nowa marka w koncernie Toyoty?

Słabo Ci wychodzi to "wykręcanie kota ogonem"

Nie będę z Tobą dyskutował o motoryzacji nie ma to dla mnie sensu,Za mało wiesz,za mało rozumiesz a wydaje Ci się że dużo.Czytasz bez zrozumienia.

Na tym zakończmy wymianę poglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś się przejechałem za kierownicami 2 samochodów. Octavia I tdi i Passat tdi, oba na pompowtryskiwaczach, oba zadbane, VW z 2002, Octavia z 2003. Celowo Octavia I, bo II w dieslu jest za droga (dla mnie), a w benzynie brałbym bez wahania inny samochód (Lancer). Wrażenia, Passat jest dużo przestronniejszy, lepiej wyciszony i ma o wiele bardziej komfortowe zawieszenie. Octavia jest strasznie twarda, aż się ma wrażenie, że tylna os podskakuje na nierównościach (znane z pustego pikapa). Jak dla mnie wynik jest jednoznaczny, nawet jeśli pociąga wyższe koszty. No chyba, że zanim będę kupował trafi mi sie blisko, pod nosem, zadbana Skoda to pewnie wezmę, bo w sumie to nie jest zły samochód.

Nie spodziewałem się, że tak wielkim samochodem jak Passat zejdę bez trudu poniżej 5 litrów w trasie.

 

Grzesiek ale co ty porównujesz?

Auto na płycie Golfa IV z autem o klasę wyższym - pomijam już, że większym z racji płyty (rozstaw osi).

Nie wiem dlaczego tył Ci podskakiwał, możne amorki???

Octa w standardzie jest strasznie kanapowa, raczej by bujał Ci.

Pasek ma z tyłu takie samo rozwiązanie - belka.

 

W Pasku przód masz wielowahacz (duże koszty jak się posypie) a Octa McPersona.

 

Po za tym przypuszczam, że w Octavi było 105 KM a w Pasku 130 KM.

Tes silnik jest za słaby do Octy. Od razu musisz jakiś program zapodać.

 

 

Jak masz możliwość bierz Paska.

 

Wracają do dyskusji o Skodach - ja bardzo cenię ideę pstealth prestige i chętnie np. jeździłbym Phaetonem gdyby mnie było stać. No, ale Skoda to nie jest ten segment, to jest po prostu przyzwoicie i dużo za mała kasę, jak lody z Lidla po 6 zł za 2 litry.

 

Obraziłem się ;):) :)

Skoda z Lidla :) :) :)

 

PS. Żartowałem :)

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

A Lexus to niby co?Nie nowa marka w koncernie Toyoty?

Słabo Ci wychodzi to "wykręcanie kota ogonem"

 

Słabo Ci wychodzi czytanie ze zrozumieniem. Phaeton wyszedł pod marką VW a nie Audi czy Bentley. Bardziej prestiżowe samochody z koncernu Toyoty nie wychodzą pod marką Toyota, tylko Lexus.

Masz rację, jeżeli w co drugim poście mam Ci tłumaczyć o co chodzi tylko dlatego, że masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem czy też po prostu nie czytasz dokładnie to taka dyskusja nie ma sensu.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora na zmianę tytułu tego wątku:

z "Pogadajmy o samochodach"

na "Pogadajmy o Skodach"

;)


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora na zmianę tytułu tego wątku:

z "Pogadajmy o samochodach"

na "Pogadajmy o Skodach"

;)

 

Albo pogadajmy o d*pach.

 

Np.: Moja skoda jest do d*py :):)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej prestiżowe samochody z koncernu Toyoty nie wychodzą pod marką Toyota, tylko Lexus.

 

Nie jest to do końca prawda. Na rynek japoński Toyota robi bardzo prestiżowe i drogie samochody - Cesarz jeździ Toyotą, nie Lexusem. Coś jak JDM Grand Seiko.


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo Ci wychodzi czytanie ze zrozumieniem. Phaeton wyszedł pod marką VW a nie Audi czy Bentley. Bardziej prestiżowe samochody z koncernu Toyoty nie wychodzą pod marką Toyota, tylko Lexus.

Masz rację, jeżeli w co drugim poście mam Ci tłumaczyć o co chodzi tylko dlatego, że masz problemy w czytaniu ze zrozumieniem czy też po prostu nie czytasz dokładnie to taka dyskusja nie ma sensu.

EOT

Buhahhaha kolego....będą się tu śmiać z Ciebie.Daj już spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt"Bardziej prestiżowe samochody z koncernu Toyoty nie wychodzą pod marką Toyota, tylko Lexus."

 

zobacz sobie jak wygląda Toyota Crown Majesta...;)

 

edit: http://best.autocarpictures.com/wp-content/gallery/2009-toyota-crown-majesta/2009-toyota-crown-majesta-interior.jpg

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna bardziej luksusowa marka Toyota to ma problem z gazem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej 5 litrów silnikiem 1.9 tdi jesteś w stanie zejść jadąc równo bez klimy nie wyprzedzając kosztem takiej jazdy może być a)zaśnięcie za kierownicą :):) ;) już na poważnie - zapieczenie kierownic łopatek w turbinie (kiepskiej jakości paliwo + jazda starego dziadka = minimum 500 zl za czyszczenie turbo)

ja zaobserwowałem najniższe spalanie obliczone z długopisem w ręce :) ok 4.6 najniższe (seat leon) na autostradzie predkosci ok 160 cały czas ok 5.5 -6 , miasto 7-8 to są realne spalania tego silnika.

wszystko zależy od fantazji kierowcy :)

 

grzesiek musisz wziąć jeszcze jedną rzecz pod uwagę przy obliczaniu spalania - ropa sie pieni!!!!

Edytowane przez waza

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej 5 litrów silnikiem 1.9 tdi jesteś w stanie zejść jadąc równo bez klimy nie wyprzedzając kosztem takiej jazdy może być a)zaśnięcie za kierownicą :):) ;) już na poważnie - zapieczenie kierownic łopatek w turbinie (kiepskiej jakości paliwo + jazda starego dziadka = minimum 500 zl za czyszczenie turbo)

ja zaobserwowałem najniższe spalanie obliczone z długopisem w ręce :) ok 4.6 najniższe (seat leon) na autostradzie predkosci ok 160 cały czas ok 5.5 -6 , miasto 7-8 to są realne spalania tego silnika.

wszystko zależy od fantazji kierowcy :)

 

grzesiek musisz wziąć jeszcze jedną rzecz pod uwagę przy obliczaniu spalania - ropa sie pieni!!!!

 

No, te 5,5-6dm3/100 przy 160km/h to coś za pięknie :)

A dobry ON prawie się nie pieni - vide Shell V-Power Diesel


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej tyle mi wyszło ale cały czas autostrada w miarę równa jazda...

leon to lekki samochodzik to nie jest passat


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej tyle mi wyszło ale cały czas autostrada w miarę równa jazda...

leon to lekki samochodzik to nie jest passat

 

Nie to, ze neguję, tylko wiem z autopsji, że do 120, no - 140 jeździ się oszczędnie. Potem niestety - trzeba wiecej lac. Wynika to głównie ze wzrostu oporów powietrza, proporcjonalnych do kwadratu prędkości. Masa samochodu ma tu mniejsze znaczenie. Rządzi powierzchnia i Cx.

Niedawno jechałem z kolegą jego słuzbową astrą do Monachium. Firma podeszła inwestycyjnie i ich astry maja dieselki 1,3dm3, które palą naprawdę niewiele. Jechalismy coś ponad 500km z mniej więcej jednakową predkością w granicach 140-160. Spalanie wyszło ok 8dm3/100km. Inna sprawa, ze dla tego motorka 160 to blisko kresu mozliwości. Ja na co dzień rzadko jeżdżę autostradą, ale jesli już się trafi, to przy stałej prędkości 180-200 (w Niemczech, dla porządku) w okolicach 9-10dm/100


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa....

jak nie wyższość skody nad phythongiem to o oszczędnym spalaniu oleju

 

czy tu są sami emeryci? ;)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa....

jak nie wyższość skody nad phythongiem to o oszczędnym spalaniu oleju

 

czy tu są sami emeryci? :)

 

Eeee, lata swoje mam, ale do emerytury ciągle daleko i coraz wiecej obaw, czy dozyję :-)

Spalanie - wazna rzecz, bo za to sie płaci, a codzienna jazda to przemieszczanie sie z punktu A do B.. Wiesz, im mniej zapłacisz za paliwo, tym wiecej zostaje na zegarki :)

Emerycka jazda i emeryckie samochody nigdy mnie nie kreciły, ale te rózne zyciowe kompromisy...

A jak chcesz sie poscigać z emerytem, to zapraszam na tor w Miedzianej Górze - pod warunkiem, ze nie przekroczymy 90km/h, bo potem spalanie wzrasta ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnijcie się...bo odnoszę wrażenie, że tylko Niemcy produkują samochody. Sam mam VW ale jestem daleki od walcowania tematu tych aut. VW są dosyć nudnymi autami....z resztą ich motto Volkswagen - Das Auto chyba mówi wszystko. Bez emocjonalne Das Auto i tyle. Może ktoś podzieli się jakimiś spostrzeżeniami realnymi a nie zasłyszanymi na temat włoskich aut. Np. Alfa Romeo. Interesuje mnie też opinia nt Fiata Croma posiada ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę stwierdzić że to nie moja liga ;(

 

Ja po prostu lubię wydać na benzynę!

Wiem, że źle się tutaj przedstawiłem, przed milionami słuchaczy ;) ale nie jeżdzę w kapeluszu w kratkę, ani skodą, ani dizlem, ani na gazie. I nie zmieniam opon na zimowe. A jeszcze na dokładkę jestem ekozwyrodnialcem bo mam wycięty kat.

I z tym wszystkim czuję się doskonale. I mam radość z jazdy :)

mea culpa, mea maxima culpa :)

 

Eee, kapelusz w kratkę jest OK :)

O gazownikach zdanie mam wyrobione, ale szanuję ludzkie wybory

O dieslu zmieniłem zdanie, odkąd zacząłem używać, chociaż benzynka ma w sobie to coś.. Pamiętam radosny etap 12 cylindrów :)

A opony zimowe - cóż, muszę kupować, bo nie jestem sam na drodze.

Wycięcie katalizatora - mozna, tylko po co? Z katalizatorem też daje się jeździć szybko i radośnie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Letnie opony i zima - pasuje jak: goła d*pa i oset. NAprawde masz sie czym chwalić. Obyś kiedyś nie miał zbyt długiego hamowania.

Nic więcj na ten temat bo takich "kierowców" musiałbym obrazić.

 

Marcomartin - kolega ma Cromę, Jeździ fajnie (jak Vectra C - bo od niej przeszczepiona technika). Spore wnętrze. Jakośc wykonania detali na całkiem dobrym poziomie, Mnie sie podoba. Awaryjnośc niska - przejechał ponad 130 000 i tylko standardowe czynności serwisowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOj ML w miescie pali 20l , na trasie 12l

 

A jakiż to silnik? Ja MLem jechałem tylko 400CDI czy jak to się zwie i szalenie mi ta podróż odpowiadała, ale o spalanie nie pytałem ;) Żałuje, że tyle negatywnych opinii czytam o tym aucie bo bardzo mi się podoba. U mnie w mieście jeden człowiek tak się zdenerwował na Mercedes, że przyczepił taczki na dach, kupił rejestracje K0 RDZA, i napisy na bok dał - "rdza, rdza zżera tego mercedesa". Codziennie to widywałem, bo blisko parkował i trochę mnie to odstęcza...

 

Moja Hondzia dużo by zjadła ale tylko gdybym jechał 240 non stop :) wtedy pali sporo. Ale w mieście więcej niż 12 nie chce wziąć a mniejszą ilością też się zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)U mnie w mieście jeden człowiek tak się zdenerwował na Mercedes, że przyczepił taczki na dach, kupił rejestracje K0 RDZA, i napisy na bok dał - "rdza, rdza zżera tego mercedesa". Codziennie to widywałem, bo blisko parkował i trochę mnie to odstęcza...

(...)

 

Chyba o ten chodzi:

Klik

 

A ten niżej to jest ten samochód (tylko wcześniej/później) czy to inny egzemplarz, którego zjada rdza?

Klik2

Edytowane przez _Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiż to silnik? Ja MLem jechałem tylko 400CDI czy jak to się zwie i szalenie mi ta podróż odpowiadała, ale o spalanie nie pytałem ;) Żałuje, że tyle negatywnych opinii czytam o tym aucie bo bardzo mi się podoba. U mnie w mieście jeden człowiek tak się zdenerwował na Mercedes, że przyczepił taczki na dach, kupił rejestracje K0 RDZA, i napisy na bok dał - "rdza, rdza zżera tego mercedesa". Codziennie to widywałem, bo blisko parkował i trochę mnie to odstęcza...

 

Moja Hondzia dużo by zjadła ale tylko gdybym jechał 240 non stop :) wtedy pali sporo. Ale w mieście więcej niż 12 nie chce wziąć a mniejszą ilością też się zadowoli.

Ml 500 czyli jak sie nie myle to 5.0l V8.

Moje motto dotyczace Mercedesa jest takie , chcesz miec problemy kup sobie mercka . Ale z drugiej strony mam kolege ktory kupil nowke Maserati , po kilku wyprawach do servisu w ciagu 6 miesiecy i zamienil go na Lexusa LS tylko po to zeby rok pozniej znowu kupic Maserati ( jak sie latwo domyslic z pieniedzmi chlopak nie ma problemow ).


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Ja się nie chwalę, tylko myślę samodzielnie. To że zima tego roku jest wyjątkowo śnieżna, to fakt, ale ostatnia taka była w 1982r. W zeszłym roku było 12 dni kwalifikujących się do jazdy na zimówkach. Dwa lata temu jakoś z 14 dni. Przez ostatnie 2 dni padał śnieg. I co? Z okna widzę że jest mokry posolony asfalt, a w takich warunkach opona letnia sprawdza się lepiej. Kto nie wierzy na słowo niech poczyta sobie raport ADAC

fragment:

"* tak szeroko rozreklamowana temperatura graniczna +7*C na zmianę opon jest wzięta z sufitu;

 

* typowo zimowe sprawdzają się owszem, lepiej - jednak tylko na śniegu;

 

* ale już podczas suchego mrozu, jak również na deszczu, deszczu ze śniegiem, czy na brei błotno-śniegowej spisują się dużo gorzej - i w takich okolicznościach nie tylko całoroczna, ale nawet typowo letnia jest lepsza.

 

Żeby wszystko było jasne zanim cały forumowy dzihad się na mnie rzuci ;) Mieszkam na Mokotowie i zimą jeżdzę wyłącznie po Warszawie. Dziś będę jechał na Zacisze. Myślicie że gdzieś utknę w zaspie?

Witam

Podaj mi moze link do tych testow to zapodam go znajomym ktorzy mieszkaja w Quebec moze uda im sie obalic pewny przepis a mianowicie taki ze od pazdziernika do kwietnia samochodu poruszajace sie po drogach musza miec zalozone zimowe opony ( nawet nie caloroczne ) . Mandat za nieprzestrzeganie to minimum $176 plus 3 punkty karne przy 9 punktach stajesz sie pieszym .

Quebec nie jest jedyna prowincja ktora ma ten przepis

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.