Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Litwa, Łotwa, Estonia, kraje skandywnawskie, Austria - podobnie. Mandaty surowe.

W innych krajach bywaja wymogi ze wzgledu na obszar, kategorie drogi (czechy).

 

Zatem albo rozpatrujemy to jako efekt poteznego lobby masońskich firm oponiarskich, albo faktycznych wlasciwosci fizyczno-chemicznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]

 

A ten niżej to jest ten samochód (tylko wcześniej/później) czy to inny egzemplarz, którego zjada rdza?

Klik2

 

Moge dopytac bo to moj kolega ten artykul pisal, ale z tego co pamietam to dokladnie ten sam. Prawde mowiac, jestem wielkim fanem tego goscia (chociaz go nie znam), ze mu sie chcialo i chce reagowac na tyle na ile moze, jakby kazdy wlasciciel tak zrobil to by moze cos dalo... Znajomemu podobne jaja w fordzie robili - powiedzieli mu (mial zjedzone pol tylnej klapy w kombi) - ze perforacja to dziura a on dziury nie ma wiec to estetyka a na to nie ma gwarancji... Potem slucham od znajomych w usa, ze moge bez gadania oddac buty, koszulki jak im cos nie pasuje i nikt im trudnosci nie robi (rynek konsumenta) a u nas co chwila jakies jaja a niech Ci sie cos zepsuje to od razu przepychanki w sklepie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny news:

 

Fajny?

Kolejny debil napisał artykuł, nie mając pojecia, o czym pisze...

Czy Ty wiesz, która oś w Twoim aucie ciągnie? Wiesz. Ja tez wiem. I osiemdziesiąt procent to wie. Może niektóre Panie ( z najwiekszym dla Nich szacunkiem i afirmacją) nie do końca wiedzą, ale to własnie może być te 20, a nie 80%.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, polscy dziennikarze sobie tego nie wymyślili:

 

http://www.bmwblog.com/2010/03/24/bmw-survery-reveals-1-series-owners-think-its-fwd/

 

http://www.motorauthority.com/blog/1043671_80-percent-of-bmw-1-series-owners-think-their-car-is-front-wheel-drive

 

Szczerze mówiąc mnie to jakoś specjalnie nie dziwi...

 

Czy Ty wiesz, która oś w Twoim aucie ciągnie? Wiesz. Ja tez wiem.

 

Ciągnąć to może tylko jedna oś (a właściwie koła) - przednie. Tylne nie ciągną, tylko pchają. U mnie jedne ciągną, drugie pchają ;)


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w to akurat jestem w stanie uwierzyć.

Jestem absolutnie przekonany, że znaczna większość kobiet ma w głębokim poważaniu jaki napęd ma ich samochód.

Tak samo jak faceci w głębokim poważaniu mają czy brązowe buty pasują do niebieskich spodni i tyle ;D

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąć to może tylko jedna oś (a właściwie koła) - przednie. Tylne nie ciągną, tylko pchają. U mnie jedne ciągną, drugie pchają :lol:

 

Racja :D U mnie ciągną, jak jadę na wstecznym.

Silnik odrzutowy też pcha, a mierzy mu się siłę ciągu ;)

 

Jestem absolutnie przekonany, że znaczna większość kobiet ma w głębokim poważaniu jaki napęd ma ich samochód.

 

Po pierwszym uczciwszym poślizgu przestaje mieć w poważaniu. Wszechmocne ESP nie zawsze jest lekarstwem na wszystko, no i ciągle nie we wszystkich samochodach jest


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje bmw zlecilo taka ankiete po to zeby usprawiedliwic sie troche... Chca aby nowa jedynka miala fwd. Wielu marudzilo bo jednak rwd to znak rozpoznawczy tej marki. Osobiscie uwazam ze slabsze jedynki spokojnie moga miec fwd, jest to autko gdzie za kolkiem czesto widzi sie kobiete a jej zwykle jest wszystko jedno ktora os napedza auto. Dzieki temu bmw stanie sie tansze i byc moze popularniejsze a to jedynie plus :) Oczywiscie od troki w gore wszystko ma RWD i tego niech sie trzymaja :)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu-gadu, a Chińczycy kupili VOLVO... ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na motoryzacyjnym forum ktos to skomentowal tak: "Niedlugo juz bedzie tylko VW i TATA" ;)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na motoryzacyjnym forum ktos to skomentowal tak: "Niedlugo juz bedzie tylko VW i TATA" :)

 

Nie, VW też będzie chiński.

Europejczycy całkowicie poswięcą się gejowskim małzeństwom, ochronie trzech krzaków i czterech robaków na terenie budowy autostrady, metrom kwadratowym i pokojom miekkich wizyt dla więźniów, sprzedaży praw do emisjii CO2 i krzywiźnie bananów, dodatkowych podatków od wczesniej wprowadzonych podatków, oraz nowym wzorom euroformularzy na kazdy temat.

Chińczycy nie są zainteresowani zakupem praw do emisji, z więźniami postępują w sposób wypróbowany przez wieki, a robaki przeszkadzajace autostradzie przerabiaja na chińskie żarcie. W wolnych chwilach kupują europejskie fabryki. Za niedługo kupią też Luwr i może cały Londyn. Spokojni, grzeczni i pracowici...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Niedawno rozmawialismy o tym jak SUV-y sa bezpieczne dla podrozojacych . Wlasnie w piatek Dodge Ram pick-up zatrzymal sie na moim ML-u i ja wyszedlem z tego tylko z wstrzasem mozgu i uszkodzona szyja i bolem plecow . Gdybym jechal czyms mniejszym to nie wiem czy moj syn by nieodziedziczyl moich zegarkow w wieku 5 lat

 

pozdrawiam

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Niedawno rozmawialismy o tym jak SUV-y sa bezpieczne dla podrozojacych . Wlasnie w piatek Dodge Ram pick-up zatrzymal sie na moim ML-u i ja wyszedlem z tego tylko z wstrzasem mozgu i uszkodzona szyja i bolem plecow . Gdybym jechal czyms mniejszym to nie wiem czy moj syn by nieodziedziczyl moich zegarkow w wieku 5 lat

 

pozdrawiam

Irek

 

Drogi Irku

przede wszystkim współczuję z powodu stłuczki i ciesze się, że skończyło się na drobnych obrażeniach.

Nie neguje też zwiekszonego bezpieczeństwa w wielkich maszynach, bo to banalne.

Najbezpieczniejsze są TIRy. Wiec może wszyscy powinnismy nimi jeździć?

Kiedyś juz o tym pisałem. Niebezpieczeństwo tkwi w tym, ze własciciele tych szosowych monstrów czuja się panami swiata. Nie mówię, że wszyscy. Ale często na drodze obserwuję nonszalancję i wręcz pogardę wobec innych ze strony włascicieli megasuvów, megaterenówek i megapick'upów. Mam wielki samochód i wszystko mi wolno. W razie czego mnie nic sie nie stanie... Mogę spox na trzeciego wyprzedzać, zajeżdżać, wymuszać... Śmierć frajerom w zwykłych osobówkach


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Histeryzujesz z tymi SUVami.Procent debili za kierownica osobowek,vanow itd. jest taki sam.To nie samochód jest zabójcą tylko głupi użytkownik.Zobacz ile wypadków powodują przedstawiciele handlowi w Seicento Van czy innych pudełkach od zapałek typu Fiat Panda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Histeryzujesz z tymi SUVami.Procent debili za kierownica osobowek,vanow itd. jest taki sam.To nie samochód jest zabójcą tylko głupi użytkownik.Zobacz ile wypadków powodują przedstawiciele handlowi w Seicento Van czy innych pudełkach od zapałek typu Fiat Panda.

 

Moze histeryzuję, może nie.

Przedstawiciele handlowi to inna liga - zawsze mnie cieszy, kiedy kangurek mnie wyprzedza wyduszając 160 ze słuzbówki.

Sporo jeżdżę i po prostu obserwuję. Taki jest wynik moich obserwacji. Wymuszanie pierwszeństwa, wyprzedzanie na trzeciego, zajeżdżanie drogi - w 80% obserwowanych przypadków to własnie te samochody. Jasne, że to nie samochody są winne. Ale to modne wózki, wiec młode koty pożyczają od tatusiów i sa panami szos. Może mam pecha, ale wiele razy musiałem mocno hamować i ewakuować się na pobocze, zeby nie spotkać się z chromowanymi pałąkami...

A po tej zimie pomyslałem, ze przed następną to sam sobie zapodam coś wysokiego - w końcu to nie ja muszę spojlerem odsnieżać drogi :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam...

49e5957e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś schiza z tymi SUVami :) wszyscy motywują zakup tego wynalazku względami bezpieczeństwa, a sami czując się w tym zbyt pewnie powodują zagrożenie dla szarej większości jeżdżącej zwykłymi osobówkami. Zresztą nie będę ukrywał że mam co do SUVów mieszane odczucia - ani to terenowe, ani pakowne (mikro bagażniki) ani oszczędne, a żeby było dynamiczne to musi spalać mase paliwa - coś mi tu nie gra :) To taki półśrodek żeby miastowi mogli się dowartościować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżanie na tony "ktoś kupił samochód X bo musi się dowartościować że samochód jest drogi,ktoś kupił samochód Y bo ma małego" jest żałosne, Gents trzymajmy poziom :)

Rozumiem że nie każdy lubi SUVy,ja też nie lubię ale nie generalizujmy bo na tej zasadzie to każdy powinien jeździć osobówką za rozsądna kwotę,najlepiej Skodą..chociaż nie,wtedy ktoś powie że jak Skoda to na pewno kapelusznik.

 

@chronofil

Ja z kolei wszystkie "przygody" na trasie miałem z osobówkami,przeważnie z przedstawicielami lub młodymi gniewnymi menedżerami w Paskach TDI,Focusach,Mondeo TDCI z batem na dachu i czy coś z tego wynika?

Ja ogólnie i tak najbardziej nie lubię TIRów,zwłaszcza na "ruskich" blachach.

 

@Kyle to już model po lifcie?

Edytowane przez maxwell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek ? pisz, hyundaia brałem pod uwagę, ale droższy, ponoć kijowe plastiki no i jednak korea

 

maxwell ? ano po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qashqai...rany o co chodzi z tym autem....nawet nazwa chora do zapamiętania...diabli wiedzą jak to się pisze...Jechałem tym raz matka kumpla to dostała..ja nie mam zielonego pojęcia po co kupować takie auto...

A i jeszcze jedno..tak strasznie źle grającego oryginalnego sprzętu w aucie nie spotkałem nigdy....horror po prostu...

20 tys przebiegu i zawieszenie się tłukło.

Oczywiście nie będę generalizował,chcę tylko powiedzieć że moja krótka przygoda z tym samochodem to był dramat(wersja przed liftem).A sama koncepcja takich samochodów jest dla mnie niezrozumiała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo SUV-ow . Jezdzil ktos z was dluzej Skoda Yeti? Mialem ja krotka i prowadzila sie niezle ale to bylo 4x4 ze 170 konnym dieslem.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jedno-kaszkaje podobają się kobietom może stąd ich fenomen,faktycznie dużo tego jeździ.

 

Yeti nie jeździłem ale chyba nie słyszałem negatywnego komentarza na temat tego samochodu.

 

Co powiecie na Dacie Duster?IMHO wreszcie samochód która ma cenę adekwatną do tego co oferuje.Generalnie francuz z napędem 4x4 z Nissana.Znajomy ma w firmie 3 Dacie Sendero i mówi że idealny samochód na polskie drogi,nieskomplikowany,mało awaryjny,kraść tego nikt nie chce,ceny części niskie.Obstawiam że Duster może trochę namieszać,chyba że jednak ludzie będą się wstydzić jeździć samochodem ze znaczkiem D. co dla mnie jest bezsensu ale może się zdarzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeti przynajmniej wygląda fajnie..takie moje zdanie.

Jechać nie jechałem.Z pewnością tragedii nie ma a biorąc pod uwagę ten segment pewnie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.