Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

:rolleyes: u mnie od wielu , wielu lat to samo ( przyzwyczaiłem się ) + yaris ( do - po mieście )

 

img3665mini600x450.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: u mnie od wielu , wielu lat to samo ( przyzwyczaiłem się ) + yaris ( do - po mieście )

 

img3665mini600x450.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

To jest prawdziwy Mercedes a nie ten szmelc który robią teraz.To były złote czasy dla motoryzacji szkoda,że już to se ne vrati.

Nigdy bym takiego samochodu nie sprzedał,to już klasyk i legenda.

Aż się proszą klasyczne 17" od AMG :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez gwiazdy nie ma jazdy :rolleyes::blink:

Edytowane przez SphinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdziwy Mercedes a nie ten szmelc który robią teraz.To były złote czasy dla motoryzacji szkoda,że już to se ne vrati.

Nigdy bym takiego samochodu nie sprzedał,to już klasyk i legenda.

Aż się proszą klasyczne 17" od AMG :rolleyes:

 

Trochę przesadzasz z tym szmelcem. Jakbyś pojeździł odpowiednikiem tego 124 czyli aktualną E Coupe poczułbyś co to jest samochód i jaka dzieli przepaść oba pojazdy. Samochody się psują??? Owszem, ale to nieuniknione przy obecnej zaawansowanej technologi i sposobach jej pozyskiwania. I wierz mi, że większość użytkowników samochodów MB jeździ beztrosko od przeglądu do przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,zwłaszcza W211 jeździ bezawaryjnie-na lawecie,a przeglądy ma co miesiąc i właściciel zna wszystkie serwisy od ASO do Pana Miecia :rolleyes: Dziękuję bardzo,nigdy więcej nowego Mercedesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że większość użytkowników samochodów MB jeździ beztrosko od przeglądu do przeglądu.

Większość to za mało. Dziś spora ilość części do MB produkowana jest w Chinach, co odbija się na jakości, a z opinii użytkowników wynika, że z tym ostatnio jest różnie.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,zwłaszcza W211 jeździ bezawaryjnie-na lawecie,a przeglądy ma co miesiąc i właściciel zna wszystkie serwisy od ASO do Pana Miecia :rolleyes: Dziękuję bardzo,nigdy więcej nowego Mercedesa.

 

Zgodzę się,że W 211 przed FL miało duże problemy z elektoniką.Ale....Mamy teraz W212 a FL W211 był w 2005. Nie widziałem żeby W212 przyjechało do salonu na lawecie. Oprócz tego około 2000r-2003 MB miał duże problemy z jakością i to już są dawne czasy. I ja piszę o samochodach nowych, kupionych w salonie i normalnie użytkowanych. Niestety sporo ludzi stać na używanego Mercedesa, gorzej już z porządna obsługą i wtedy wszystko się pogłębia. Przeglądy co miesiąc to jakaś bajka.Możemy mówić o usterkach, korozji bo się zdarzają. Ale jakość MB to w dalszym ciągu wysoka półka i większość producentów może się tylko przyglądać. Nie chcę się spierać ale nie lubie jak ktoś bazuje na opiniach bo wiadomo jak z nim jest. Pracuję w salonie MB, jeździłem wieloma samochodami i wciąż doceniam geniusz Mercedesa na tle konkurencji nie wspominając już o innych markach.

 

 

Większość to za mało. Dziś spora ilość części do MB produkowana jest w Chinach, co odbija się na jakości, a z opinii użytkowników wynika, że z tym ostatnio jest różnie.

Dużo uznanych marek produkuje w Chinach i co z tego?W niemieckich fabrykach pełno obcokrajowców.... Jeżeli uznana marka daje technologię, buduje linie produkcyjne, jest stosowna kontrola jakości to nawet małe rączki tego nie zepsują. A chodziło o dużą większość, poważne usterki zdarzają sie pojedynczym egzemplarzom.

 

Reasumując ZGADZAM się, że jakość produktu jest gorsza ale NIE ZGODZĘ się z twierdzeniem , że MB to szmelc. To wciąż wysoka półka, to marka która wyznacza trendy i mało kto rezygnuje z gwiazdy na rzecz innego znaczka.

 

Otworzyliśmy niedawno salon Mazdy i porównaliśmy na serwisie dokladnie 6 i klasę C. Różnica w jakości jest naprawdę znacząca a cena już niekoniecznie.

 

Ja nie mam klapek na oczach jeżeli chodzi o MB ale pracuję w salonie juz 10lat i naprawdę marka ma się dobrze. Zdarzają się wpadki i to jest przykre (Vito składane przez P. Zasadę, 211 przed FL, ostatnio wadliwe wtryski w 204) jednak to nie przekresla marki jako synonimu luksusu i niezawodności.

 

To tyle, piszcie co chcecie ja i tak wiem swoje;P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie mam klapek na oczach jeżeli chodzi o MB ale pracuję w salonie juz 10lat

I wszystko jasne :rolleyes:

A poważnie, to Mercedes nie ma żadnego wpływu na jakość produktów z za muru. Produkcję w Chinach zlecają dostawcy dla takich marek jak np. Mercedes.

 

Poza tym Chińczyk wszystko popsuje, nie dorobi....byle szybciej i taniej. Przykład: Mattel. Bez wiedzy producenta w fabrykach chińskich podwykonawców stosowano niedozwolone farby z ołowiem do produkcji zabawek...

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super temat

 

więcu mnieOpel Vectra 1,8i

fajny wozik, rok 1991, zerzarte progi, nadkola, podłoga i tylna belka,

poza tym w zasadzie nie mam zastrzerzeń,

 

a cha, szwankuje ładowanie i są wycieki z silnika i układu kierowniczego.

 

jak będziecie mieli potworną potrzebę to wstawię zdjęcia,

 

 

:rolleyes:


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję coś potwornego....

 

To chyba potrzeba zdjęcia :rolleyes:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne :rolleyes:

A poważnie, to Mercedes nie ma żadnego wpływu na jakość produktów z za muru. Produkcję w Chinach zlecają dostawcy dla takich marek jak np. Mercedes.

 

Poza tym Chińczyk wszystko popsuje, nie dorobi....byle szybciej i taniej. Przykład: Mattel. Bez wiedzy producenta w fabrykach chińskich podwykonawców stosowano niedozwolone farby z ołowiem do produkcji zabawek...

 

Jednak ma wpływ. Raz był przypadek, że Mercedes nie odebrał od Boscha dużej partii pomp bo były źle wykonane. To samo zrobiło Audi i BMW (te same pompy). Więc podwykonawcy jednak muszą pilnować swoich produktów bo na pewno byle czego nie wcisną. Kup Mercedesa to zobaczysz jak im zależy na jakości, będziesz miał co chwilę telefon z Warszawy z pytaniami o Twoje zadowolenie z pojazdu, obsługi sprzedażowej i posprzedażowej. Często Mercedes usunie na własny koszt usterkę po gwarancji ,np. w 211 moduł SBC, który musiał się popsuć (koszt wymiany 8tys) był i jest wymieniany na koszt MB-warunek to przeglądy w ASO. Po FL juz modułu nie ma:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super temat

 

więcu mnieOpel Vectra 1,8i

fajny wozik, rok 1991, zerzarte progi, nadkola, podłoga i tylna belka,

poza tym w zasadzie nie mam zastrzerzeń,

 

a cha, szwankuje ładowanie i są wycieki z silnika i układu kierowniczego.

 

jak będziecie mieli potworną potrzebę to wstawię zdjęcia,

 

 

:rolleyes:

 

tak parkujesz?

 

 

article-1098999-02DC3E4F000005DC-350_468x345.jpg

 

PS. Wiem, ze to B :blink:

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja SEJ 1.1

Żona Panda 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blado wypadnę przy przedmówcach, ale niech tam, przyznam się: Opel Astra F Caravan 97r, 1,6 l :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam Golfem IV 1.9 tdi rocznik 2001, niedługo co prawda planuję zmienić na golfa V (około 2007 r.), ale tylko z racji wieku mojego VW.

Ogólnie "jestem inny" i w ogóle nie rajcują mnie samochody. Dla mnie samochód ma jeździć w miarę bezawaryjnie, w miarę dobrze przyspieszać przy wyprzedzaniu i wcale nie musi mieć bogatego wyposażenia.

Wyposażenie jakie mam w moim golfie w 100% mi wystarcza (elektryczne szyby i lusterka, centralny zamek, komputer, esp, tempomat, klimatyzacja i najważniejsze - poduszki). Takie wyposażenie na dzień dzisiejszy to standard i taki standard mnie zadowala. Powiem nawet, że bez tempomatu i klimy też bym przeżył bo i jedno i drugie bardzo rzadko używam, zamiast tego może przydałby się czujnik deszczu, który na pewno jest praktyczniejszy (dla mnie oczywiście, bo wiem, że niektórzy bez klimy nie mogą żyć) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona - toyota verso (2009)

ja - suzuki sx4 (2008) - świetne autko szczególnie zimą :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a mnie w fordzie spłynęły tłoki, więc od miesiąca jestem perpedes....

import używanych koło miliona rocznie, wszystko zgniły syf albo drożyzna - ręce opadają ...

jutro beemkę jakąś oglądam - no może tym razem będzie lepiej :rolleyes:


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam parę lat, to i samochodów kilka miałem. Ale jakoś od zawsze uważałem, ze kazdy samochód jest dobry, pod warunkiem, ze jest to BMW. Tak, tak - wiem, ze jezdżą nimi karki, dresy, Cyganie, wsiowi szpanerzy i nowobogaccy. Znam też chyba wszystkie dowciapne rozszyfrowania skrótu - Bardzo Marny Wzwód, Bolid Młodzieży Wiejskiej, Bedziesz Miał Wydatki... :rolleyes: Są mi te opinie zupełnie obojętne, bo wiem, kto je generuje. Obecnie 330d. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planami, to w przyszłym roku 335d coupe, choć ostatnio pojexdziłem trochę 335i kolegi i cholernie mi się spodobało, tylko róznica w spalaniu duża i wolę chyba zamiast na paliwo wydać na zegarki :blink:

kiedyś chciałbym jeszcze powrócić do staruszka 850i, z którym miałem do czynienia. Jakimś tam marzeniem byłoby też oczywiscie M3, albo M5. Ale troche przepłacone, a moja przygoda z M3 była piękna, ale kosztowna.

A jeśli cos nie ma na masce smigiełka, to powinno mieć oznaczenie 911 turbo - tak na przejażdżki.

A gdybym był z TYCH Radziwiłłów, to chyba poprosiłbym o Astona - tylko popielniczka nie do końca mi odpowiada;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmotoryzowana jest tylko żona a jeździ sobie vectra z 2007 r. ale prawdopodobnie będzie wymiana na nowego kaszkaja. Choć namawiam ja na A4.

skoro ona jezdzi niech kupi "kaszkaja"

Swietny samochod dla kobiety Bedzie zachwycona

Edytowane przez pasjonat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mądrze prawisz chronofilu. Jakie zresztą mamy wyjście? Lepiej jeździć beemką i wyglądać na dresa, niż fiatem dełu albo kiją - wtedy nawet dresy patrzą się z politowaniem :rolleyes:


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mądrze prawisz chronofilu. Jakie zresztą mamy wyjście? Lepiej jeździć beemką i wyglądać na dresa, niż fiatem dełu albo kiją - wtedy nawet dresy patrzą się z politowaniem :rolleyes:

 

Dzięki, dzięki :blink:

Co ja od niego mogę chcieć? Dzisiaj przejechałem prawie 500km. Od nowosci własnie stukneło mu 200 tysiecy. Dobre paliwo, dobry olej i praktycznie zero problemów. Równie bezproblemowo jeździ w korkach, jak w emeryckiej drózce 90km/h, a jak trzeba albo się zachce to grubo ponad 200 nie sprawia problemów. No i srednio zjada 7-7,5dm3/100 dając wszystko, co jest potrzebne


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu offtopujecie...fanklub BMW się dobrał :rolleyes: ...to oczywiście dobre auta ale dlaczego zawsze jak jedzie jakieś bmw za mną w korku to jak tylko zostawię o 4 metry więcej od poprzedzającego mnie auta to zaraz inteligentny Pan z BMW musi mnie wyprzedzić zajechać drogę i wcisnąć sie na chama? Tym naprawdę jeżdżą w zdecydowanej większości ludzie z małymi wackami :blink:. Zrobiono tej marce straszliwą krzywdę w tym kraju. Co drugi wypadek jak słyszę to kto uczestniczył...oczywiście BMW i w środku 5tka mężczyzna w wieku 18-35. To nie są stereotypy B)...tylko fakty. Nie kupię BMW chociaż mnie stać na jakąs fajną 3jkę nie za starą...ale nie kupię! bo nie chcę należeć do tej cwaniackiej ''rodziny''...czemu kierowcy Audi czy Mercedesów zachowują się zdecydowanie lepiej na drogach? też drogie...też dobre?

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra w bmw dresy, ale za to w audi geje a w mercach brzuchaci z wąsami

 

a ja pracuję w mediach i niestety co któryś bardziej rozgarnięty to beemką albo subaru albo mitsu... :rolleyes:


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.