Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś jest fanatykiem to faktycznie taka logika do tej osoby nie uderzy. Argumenty podałem ale coś Ci umknęło. Bugatti Veyron to samochód sportowy.

Co oznacza ni mniej ni więcej, że o tym na ile dobre jest to auto decydują w głównej mierze jego osiągi. Gdyby to było auto terenowe miernikiem byłoby to jak radzi sobie w terenie. Z tego np. powodu nie jest wadą samochodów takich jak Ferrari Enzo czy Porshe 911 to, że nie przejedziesz tym przez bagno.

Cóż więc oferuje nam Bugatti w zakresie osiągów co byłoby współmierne do jego ceny? Niewiele. Kilkanaście razy tańsze auta potrafią być szybsze na torze :lol:

 

Kto tu jest niby tym fanatykiem i czego jesli mozna wiedziec?

 

Powiedzialem, ze to nie same osiagi tego samochodu stanowia o jego wyjatkowosci. Skoro ludzie, ktorzy konstruuja samochody, kierowcy testowi, kierowcy rajdowi jednoglosnie twierdza ze veyron jest wyjatkowym osiagnieciem technologicznym to najpewniej tak jest. Miales okazje przejechac sie tym autem? A iloma z tych tanszych sportowych aut jezdziles po tym torze? Ustalmy jakim jestes autorytetem w dziedzinie recenzowania luksusowych samochodow. Wtedy powiem ze sie myle i przyznam Ci ze sie znasz i masz pojecie o tym co mowisz. Do tego czasu, wybacz ale taka pusta retoryka do mnie nie trafia.


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Veyron i ogólnie Bugatti ma szacun. Za co? Za historię, tradycję, wielki udział w świecie sportu od kilkudziesięciu lat. Za osiągnięcia konstrukcyjne, zaawansowaną technologię, ogólny design nawiązujący do tradycji. To swoista ikona motoryzacji. Czasy na torze w tym momencie mnie nie rajcują, bo auta na tor inaczej się przygotowuje.

Nie rozumiem ludzi stojących naprzeciw Veyronowi. To trochę tak jakby podważyć Grande Complication od IWC lub Kaliber 89 od Patek-Philippe.

 

Widziałem to auto na żywo, nawet gdy było w ruchu. Jest przepiękne!

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj ;)

 

swoje zdjecia porobie za jakis czas

 

post-514-0-68405700-1331819337.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Rafał.

Ps. Koniecznie zrób w nim jakieś foty zegarków ;)

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki - nie bylem do konca pewny ale po 2 dniach i 600 km musze powiedziec ze pokochalem ta maszkare:)

 

podladuje swoje zdecia - mam troszke inne kola co mocno zmienia wyglad ;)

 

coz honda poszla do zony a jej 17 letni zabytek amarykanskiej motoryzacji w rozliczeniu (co prawda watpilem czy wogole uda sie nim dojechac do dillera bo 300km od nas ale dalo rade)

 

pozdrwaiam i jeszcze raz dziekuje

 

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, o wiele bardziej mi się podoba od jego wersji Europejskiej (Opla).


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje - w oplu podoba mi sie 2 kolorowe wykonczenie wnetrza - tez przestali juz chyba robic - sporo czytalem przedzakupem i mialem mocno mieszane uczucia - z jednej strony chorowalem na to autko od jakis 2 lat a z drugiej odstraszal mnie malo funkcjonalny bagaznik i podobno skomplikowane skladanie dachu (to ostatnie to mit), moglby miec ciut wiecej miejsca w srodku na pierdoly ale z koleji juz sie przyzwyczajam a i tak glownie jezdze sam ;) co prawda zona teraz chce ze mna jezdzic ale mam nadzieje ze za jakis czas sie jej znudzi

 

pozdr i uciekam

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Pontiac ma po prostu więcej stylu. Ładny będzie nawet za 10, 15 a nawet więcej lat.

 

U mnie dzień w dzień, już od kilku lat:

post-33863-0-18531200-1331819401.jpg

 

oraz z doskoku (ostatnio w ogóle) V6, manual:

post-33863-0-38253600-1331819404.jpg

 

Na wiosnę chodzi mi po głowie Alfa 156 2,5 V6 ;) raczej w kombi bo może się przydać akurat w tym roku.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość asfin_Francja

u mnie skromnie w stosunku co do niektorych ;):D :D:

V245 1986 B230F LPG

V240 1987 B200F

Seat Alhambra 1999 2,0 LPG

Jaguar XJ40 Daimler 1992

 

ten Seacik kupiony ze wzgledu na koniecznosc przywiezienia wszystkich kominkow z Francji na raz (wymontowalem wszystkie fotele oprocz kierowcy - przyjechaly sobie innym samochodem)... nawet V245 bylo za male... :D :D

 

nie lubie nowych samochodow i tyle...

 

pzdr

Arkadiusz

Edytowane przez asfin_Francja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mitsu pajero III 3.2 DID 2006

Żona focus kombi 1.6 benzyna 2004


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asfin, mam tak samo, miałem jedyny raz auto salonowe i nigdy więcej. Patrzenie na coś, co kupiłem piękne, czyste i wychuchane - jak nabiera rys, brudu nie do wyczyszczenia - jakby mnie fizycznie okaleczano ;). Od tamtej pory już nie zadaję sobie takiego bólu. Na codzień wystarcza wanna i terenówka SAWD Subaru x 2

Edytowane przez gourmet

Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytejro fajna bryka ;) to jakaś wersja Long, bo jakiś długi mi się wydaje?


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie to long;) 5,16m - w oryginale na usa zderzakach mial koło 5,30m ale wykładał jak wieloryb więc zmieniłem na europę ;)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasiad - u mnie tez styl przodu szczegolnie byl argumentem za - pocztakowo myslalem o saturnie sky red ale jednak po testach na zywo pontiak zwyciezyl.

Celka to fajne auto - u mnie koleznaka plakala jak okazalo sie ze nie moze swojej zabrac na wegry:) Infinity mi sie podobaja znacznie bardziej od accury a v6 ma mnostwo zalet, manual w polskich warunkach jak najbardziej uzasadniony

Fryjerto - uwielbiuam te merce - kilka lat temu jak tu przyjechalem probowalem kupic - pomysl upadl bo w mojej miescinie znalaezienie stacji z ropa na osobowy (a tylko takie opcje mialem) graniczy z niemozliwoscia wiec pomysl upadl czego zaluje ;)

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytochrom Piękny ten Pontiac, mało który kabriolet robi na mnie takie wrażenie. Szkoda tylko że trzeba oszpecić ten piękny przód blachami ;) A swoją drogą, gdzie je zamontowałeś? Gdzieś pod prawym okiem?

 

 

 

Moja piękna ?bestia? 1.8 :D

 

Po kąpieli:

rbcw9k.jpg

 

I wózek na zakupy do którego ledwo się mieszczę, ale nie zamieniłbym na nic innego, bo sympatyczny z niego ?prawie samochód? :D

bfpboi.jpg

Edytowane przez vcore

Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytochrom - no poszalałeś Ci powiem :D ładna bryka - nie wiem dlaczego ale mam znaczącą słabość do samochodów bez dachu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzieki

 

ja nie musze miec blach z przodu:)

 

tylko z tylu wiec nie oszpece ;)

 

pozdrawiam

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie spojrzałem pod awatar, wszystko jasne ;)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-514-0-80585900-1331819414.jpg

post-514-0-82702000-1331819413.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Pontiac ma po prostu więcej stylu. Ładny będzie nawet za 10, 15 a nawet więcej lat.

 

U mnie dzień w dzień, już od kilku lat:

post-16365-0-73571600-1331819416.jpg

 

oraz z doskoku (ostatnio w ogóle) V6, manual:

post-16365-0-96888700-1331819420.jpg

 

Na wiosnę chodzi mi po głowie Alfa 156 2,5 V6 ;) raczej w kombi bo może się przydać akurat w tym roku.

 

Hey sasiad , ladny jestes


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal , gratuluje samochodu . Ale jakie on ma zegary ? ;)

Poza tym czy u Was jest cos takiego jak Saturn ? , u nas jest odpowiednik tego pontiaca nazywa sie Saturn Sky " and I like it a lot "

Wg mnie jeden z ladniejszych roadsterow a model z turbo dodatkowo dosyc szybki .

 

Pozdrawiam

Irek

PS

 

Nici z mojego wyjazdu na Floryde , pracuje teraz po 6dni w tygodniu

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irku - bardzoidziekuje - takie szczeniackie zabawki strasznie poprawiaja humor ;)

 

a serio jako jedyne auto to by nie przeszedl :D

 

coz saturn byl na liscie pierwszy ale stylistyka retro pontiaka do mnie przemawia taki roadster na maksa

u mnie wersja usportowiona w automacie (nie ma roznicy w osiagach) ale bez turbo - 2.4 dohc l 177 koni/ 6600 rpm jakies 7 sekund do setki i top kolo 140 mph czyli z 220 :D i tak nie uzyje - wersja zturbo jest znacznie szybsza a 165 mph 250 koni ale niestety nie bylo nic ciekawego a zona potrzebowala auta wiec musialem znalesc cos w miare szybko - pozatym jednak to co mam w tym raczej wykorzystam ale z turbo juz bez regularnych wizyt na torze nie mailbym frajdy ale i tak fajnie by bylo miec,

jest lzejszy od satrurna a waga jest rozlozona 50/50 przod tyl - mnie kusi inna opcja - znajomi zaproponowali mi a raczej sugerowali wlozenie silnika i skrzyni corvevty - moc jeszcze wieksza i jednak lepsza skrzynia a z koleji nadal znacznie mniejsza masa - moze kiedys sie skusze :D

 

Szkoda ze Cie nie bedzie na Florydzie - ja juz zaklepalem wszystko - rejestracja i hotel - jedziemy wlasnie ta maszkara - malo miejsca w bagazniku ale juz zamowilem specjalne torby i szukam jeszcze porzadnego wind blockera ale moj miejscowy diller moze cos zasugeruje

Moze spotkamy sie w przyszlym roku na kolejnej daytonie

 

 

serdecznie pozdrawiam

 

Rafal

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwie furki:

 

1b65c56ef6cbb92fmed.jpg

 

i druga ;)

 

0ed93f855ccadc60med.jpg

950a4e159feeab2emed.jpg

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.