Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

FSI moim zdaniem był dużo słabszy niż starsze 1.6. Moim zdaniem FSI muli i spala kapkę więcej. Ale tak samo jest z tymi 1.6 w Oplu. Kumpel ma starego twinporta 105 km bez zmiennych faz. Ja mam już tego 115 konnego ze zmiennymi fazami. Jego auto zbiera się dużo lepiej i spala zdecydowanie mniej niż mój nowocześniejszy silnik. Coś na drodze ewolucji zawiodło. 2.0 FSI moim zdaniem też jest średnio udane. W Passacie strasznie paliwożerny i zero elastyczności. Mamy 2.0 TDI, jeszcze na pompowtryskiwaczach z napędem na cztery koła, był dużo, ale to naprawdę dużo żwawszy niż 2.0 FSI bez 4x4. Co jednak napęd jest dodatkowym sporym obciążeniem, jeśli chodzi o masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną opinię. Fakt Evo jest karykaturą Grande Punto....ktoś kto tak skrzywdził to auto powinien sobie strzelić w łeb. Wygląda zabawkowo z tymi doklejanymi nakładkami.

 

Jakiś chory trend stylistyczny wkradł się do Fiatów bo nowa panda ma być designerską kopią Uno na rynek brazylijski czyli wygladac tak:

 

Dramat.

 

343665d1273118191t-spied-new-fiat-uno-entry-level-car-brazil-now-launched-2011-fiat-uno-8.jpg

 

W ogóle w koncernie Fiata można zauważyć dziwną tendencję ? najpierw wypuszczają przepiękny samochód, po jakimś czasie robią lifting, który jest totalną porażką...

 

Przykładów są miliardy, jednym z nich jest właśnie przejście Grande Punto (z pięknym przodem w stylu Maserati) ? Punto Evo...

 

Ale mają ten problem w każdej klasie samochodów ? chociażby moja ukochana Alfa 166... Napierw dyskusyjny (choć zdaniem 99 proc. znanych mi Alfisti przepiękny) przód ze światłami typu "świńskie oczka". Gdy nadszedł czas liftingu, schrzanili ów samochód, zmieniając reflektory na jakieś nijakie i zachowawcze, w stylu Fiata Palio albo czeoś podobnego :(

 

A lifting niegdysiejszego Maserati Coupé? Najpierw samochód miał jedne z najpiękniejszych w historii tylnych świateł, tzw. bumerangów. Po liftingu, porażka... :/

 

Itp., itd.

 

Ale wracając do meritum, czyli Twoich poszukiwań samochodu ? podtrzymuję zdanie, że Grande byłoby świetnym wyborem :)

 

Włoskimi samochodami jeżdżę prywatnie "od zawsze" (w tym np. Punto II HGT przez ok. 5 lat) i naprawdę ? opinie o dramatycznej usterkowości nowszych modeli najczęściej głoszą ludzie, którzy bazują wyłącznie na starych powiedzonkach typu "Ford g...no wort a Fiat jego brat", a nie odobistych doświadczeniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w tym np. Punto II HGT przez ok. 5 lat...

Tak z ciekawości - ile razy w tym czasie wymieniałeś wariator?

Zero złośliwości, po prostu słyszałem, że pada tak często, iż warto wozić zapasowy w bagażniku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - ile razy w tym czasie wymieniałeś wariator?

Zero złośliwości, po prostu słyszałem, że pada tak często, iż warto wozić zapasowy w bagażniku :(

 

Jak się parkowało zdaje się na krawężniku i prawa strona była pochylona to wariator był zalano olejem i wolniej padał. tongue.gif


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HGT kupowałem w salonie ? w czasie 5 lat przejechałem nim zaledwie ok. 40 tys. km. Wariator padł raz, przy ok. 15 000 km (wymiana w ramach gwarancji) i działał bezproblemowo do końca mojego użytkowania tego Punto.

W tym czasie raz pojawił się problem z alternatorem i tyle ? żadnych innych usterek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 40 000 to sporo. W 7 użytkowanych od nowości autach w żadnycm nic mi sie nie przytrafiło przy takim przebiegu. Przy 80 000 koło zmiennych faz w Megane II. W pozostałych 6 nie przypominam sobie napraw gwarancycjnych. Z pogwarancyjnych w 2 Vectrach koło pasowe metalowo gumowe - tyle, że po 150 000 w tym modelu w dieslu to koło zawsze leci. W rodzinie od nowości problemy miał tylko szwagier z Golfem IV i Superbem - ale to VW więc nic dziwnego :( W golfie elektronika co kilka tysiecy płatała figle, a Suberb przerobił kilka turbin, łozyska w piastach sypały sie po 30 000, olej łykał jak watrburg. Ktos pewnie napisze, ze nie umiał jeździć z turbo - cóż - tak samo pomyka Insignią - na zegarze juz niemal 100 000, a turbina sobie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było, jeśli tak to wybaczcie. :(:) :)

 

http://vwszrot.pl/


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tendencyjne :(

U mojego ojca Passek psuje się bardziej przez serwis niż sam z siebie. Tak to łuszczy się tworzywo we wnętrzu i tyle i pewnie niedługo dwumas i sprzęgło pójdą, ale to bardziej zakładam, że tak będzie, niż są symptomy, Natomiast lista usterek spowodowana przez serwisy w Sosnowcu i Katowicach, będzie długa. Natomiast u mnie w Astrze mimo mniejszego przebiegu pełno było drobnych, mało uciążliwych usterek, ale to były jakieś błędy elektroniki, które za 2 uruchomienia znikały. Ktoś miał po prostu pecha i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem toyoty auris ?

Jeśli tak to jak opinie ?

A jeśli nie to może ktoś chce kupić Corse B 1.0 :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegając od tematu.

Dziś byłem w salonie Mazdy.

Wymiana głośnika wysokotonowego na gwarancji.

W 2013 będzie w PL Mazda w nowym wydaniu.

ma.jpg

Mianowicie Shinari 1

Shinari 2

 

Wstępnie zarezerwowana,cudo auto.

Obecnie

lt946_001-kopia.jpg

96000 km zero mechanicznych problemów :(

 

Co myślicie o nowej Madzi?


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazde Shinari, już wcześniej w jakimś czasopiśmie motoryzacyjnym widziałem, jak dla mnie rewelacja...

Również podoba mi się Lexus LFA


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecne mazdy są naprawdę piękne :( Jak alfy.

chyba jak bardzo zmruzysz oczy :)


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecne mazdy są naprawdę piękne :) Jak alfy.

Marcin ,z włoskich to tylko kobiety i pizza :(


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecne mazdy są naprawdę piękne :) Jak alfy.

Taa, zwłaszcza szóstka. Fe, tylne lampy, fabryczny agrotuning. Moim zdaniem :(


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, zwłaszcza szóstka. Fe, tylne lampy, fabryczny agrotuning. Moim zdaniem :(

 

tez nie przepadam za kloszami lamp lexus look. ale te w mazdzie nie są tandetne. Przygotę z fabrycznym agrotuningiem mialo nawet bmw i swiatla tylne w e46 compact. O koszmarkach toyoty nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o tym wspominałem.Kiedyś miałem mazdę 626 (2,0 gażnik)1991r.Jak ją sprzedawałem miała nakręcone ponad 1000000km.

Absolutnie bezawaryjna.Póżniej było kilkadziesiąt aut ,różnych marek,ale to ją wspominam z rozrzewnieniem.

Jeżdżę teraz Volvo XC70,ale myślę kupić sobie taką mazdę na dożywocie.

Lub W124.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa, tylko lampa. Ten, kto słuchał ten wie :(

 

O gustach się nie dyskutuje, ale design Mazdy 6 jest moim zdaniem spaprany właśnie białymi lampami.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa, tylko lampa. Ten, kto słuchał ten wie :(

 

design Mazdy 6 jest moim zdaniem spaprany właśnie białymi lampami.

 

Ja nie słuchałem,możesz powtórzyć? :)

U mnie są tylne lampy czerwone,po liftingu są białe.Ale już wiele firm montuje białe lampy.

qd357_lamp.jpg

Jeśli się komuś nie będzie podobało ,zawsze można zrobić własny lifting ,kupując lampy,ksenony z allegro :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na samochodzie obwoźną reklamę Stasia ?? :)

Nie tylko na tym :(

Trzeba pomóc koledze :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na tym :(

Trzeba pomóc koledze :)

 

Rozumiem że dał CI za to jakąś Certinę. Jak da Pama to reklama będzie większa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek wstępnie gratuluję Shinari, absolutnie przefantastyczna.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że dał CI za to jakąś Certinę. Jak da Pama to reklama będzie większa :)

Reklama Staszka jest w autach na bocznych prawych i lewych szybach,i na tylnej dosyć duża :)

gq340_DAR_9744.jpg

 

sk875_DAR_9746.jpg

 

je373_DAR_9747.jpg

Marcin to nie Certina :(

 

Darek wstępnie gratuluję Shinari, absolutnie przefantastyczna.

Wstępnie /nie/ dziękuję :)

Podziękuję jak będzie już kupiona :)

Już rozmawiałem z szefem.

Ma być full opcja ,automat,plus szyberdach.

Nie wiadomo natomiast jaki będzie dach w podstawowej wersji .

Może cały przeszklony?

Byłoby super :)

Ale to jeszcze dwa latka :)

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.