Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy razy wciśnięcie pedału hamulca to nie hamowanie pulsacyjne!! Nic bardziej mylnego!

To co uczyli na kursach prawa jazdy to nie jest nawet namiastka hamowania pulsacyjnego.

 

 

Ojejku...napisałem ze trzy razy...jak krótki jest dystans...wiadomo jak przeszkoda jest dalej i jest więcej czasu to robi się więcej pompek :)

Nie mam wielkiego doswiadczenia....mi ta metoda zawsze działała....byc moze jak bym uzyl innej metody bylo by nawet lepiej....ale nie probowałem....jak coś sie sprawdza to poco kombinowac ? za dużo jest do stracenia....chciałbym jeszcze w życiu parę zegarków kupić :)

 

Na kursach prawa jazdy może Ciebie uczyli...mnie nikt nie uczył....i mam wrażenie że na kursach w ogólnie nie uczą jeździć :) Kursy są od zarabiania pieniędzy a nie od nauczania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważono tu przydatność ABS'u na suchej nawierzchni. Powiem tylko, że gdy ma się naprawdę mocne heble i w grę wchodzą duże prędkości to i na asfalcie ABS jest bardzo przydatny. A nawet jeśli nie przyczyni się do uratowania tyłka, to sprawi, że opony po paru ostrych hamowaniach nie będą do wyrzucenia.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, fajnie by było, gdyby kolega rozwiał wątpliwości co do silnika :)

Bo na tyle na ile się znam, to musi być ten silnik :)

Przepraszam że trawalo to tak dlugo: Jest to 500, V12 nie chciałem, być może jeszcze do niego nie dorosłem, ale nie podoba mi się dźwięk V12 wolę V8.

Jeżeli chodzi o wyposażenie to ma większość z długiej listy wyposażenia MB. Ma i webasto i fotele ortopedyczne elektrycznie regulowane oraz co mnie osobiście bardzo zdziwilo, komputer pokładowy.

m3.jpg

srodek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel ma tyle przycisków.......jak w centralce rodem z prl :)

 

A auto oczywisce fajne.....nowe mercedesy potrafią po kilkunastu kilometrach wydawać dźwięki ....a taki stary MB cisza....

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

no i przede wszystkim kozacka nokia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnio bardzo poważnie rozważam zakup BMW 850 jako drugiego auta, stricte dla mnie. Najlepiej w wersji Ci, jak poniżej:

 

1993_bmw_8_series_850csi-pic-63295.jpeg

 

Stąd pytanie, czy ktoś miał styczność lub lepiej - jest użytkownikiem tego wspaniałego auta? Chętnie posłuchałbym na co uważać przy zakupie.

Szczerze powiedziawszy jestem osobiście prawie maniakiem BMW, długo biłem się z myślami czy 740 (e38) czy s500 (W140).

Jednak jeżeli chodzi o 850 sprawa jest dla mnie jasna: Jeżeli nie chcesz mieć sportowego samochodu a zależy Ci na coupe i komforcie przez duże K oraz odpowiednią mocą to tylko: W140 CL600. Tak jak ten samochód ma wykończone wnętrze to coś niesamowitego, polecam oględziny jakiegoś zadbanego egzemplarza.

 

A auto oczywisce fajne.....nowe mercedesy potrafią po kilkunastu kilometrach wydawać dźwięki ....a taki stary MB cisza....

Jest to rzeczywiście coś niesamowitego, no ale podwójne szyby i setki kg wygłuszenia robią swoje. Niestety takich samochodów już nie robią, ekonomia poprostu nie pozwala.

 

no i przede wszystkim kozacka nokia

Już jest zamieniona na jeszcze bardziej "kozacką" 6310i jakoś nie mogę się z nią rozstać, gdyby nie liczył bajerów które posiadają współczesne telefony wg mnie najlepszy telefon jaki powstał. Oprócz niej ,choć czasami muszę przyznać że niestety, mam również BlackBerry (za bardzo jestem dostępny :))

Edytowane przez Ewas1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś śni mi się po nocach :)

 

Jako byly posiadacz WRX bardzo polecam

 

Picture1012.jpg

 

Wymienilem go na Eclipse GT I bardzo zaluje

 

 

2008380.jpg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wymienilem go na Eclipse GT I bardzo zaluje

co Cie podkusilo?


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zona.... :)


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zona.... :)

 

W sumie gust Żona ma dobry bo Eclipse ładniejsze ale technologicznie Subaru zmiata tego autostradowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiete slowa


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego co Marco słusznie zauważył :

 

Obecnie na kursach prawa jazdy nie uczą, nie przygotowują do radzenia sobie na drodze.

Nie wiem jak to było kiedyś ale jako świeży kierowca (1,5 roku i jakieś 12 tys km) stwierdzam że jeździć to się SAM uczę cały czas :/ Tylko DAJ PAN kase, won na egzamin i tyle . Teoria ? Wykłady ?

To jest kodeks, poczytacie sobie Państwo w domu. A praktyka ? w kółko jedno i to samo , te same trasy, miejsca, parkowania nie robimy bo auto zarysujemy itd itp. :)

 

A gdzie tam hamowanie pulsacyjne !?

 

I jak na drogach młodzi i nowi kierowcy mają nie robić wypadków ?

Edytowane przez Jimi Jump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A gdzie tam hamowanie pulsacyjne !?

(...)

takie gdybanie i gadanie lekko jest idiotyczne... pisane dla samego pisania?! czy jak?!

 

od kilku lat jest obowiazek sprzedazy nowych samochodow osobowych ze standardowym wyposazeniem w ABS :)

chcialbys sie uczyc na czym pulsacyjnie hamowac w szkolce jazdy? na starym parchu bez ABS czy na max 3 letnim punto, jarisie, korsie?! czy co tam w tej chwili jest... pomysl zanim wywod dasz :)

 

sorki ale juz nie moge z tymi fachowymi poradami :/


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie gdybanie i gadanie lekko jest idiotyczne... pisane dla samego pisania?! czy jak?!

 

od kilku lat jest obowiazek sprzedazy nowych samochodow osobowych ze standardowym wyposazeniem w ABS :)

chcialbys sie uczyc na czym pulsacyjnie hamowac w szkolce jazdy? na starym parchu bez ABS czy na max 3 letnim punto, jarisie, korsie?! czy co tam w tej chwili jest... pomysl zanim wywod dasz :)

 

sorki ale juz nie moge z tymi fachowymi poradami :/

 

 

 

 

Nie denerwuj mnie, ma prawo wypowiedzieć się w temacie tak samo jak i Ty

 

 

To się ciesze że miałeś okazję robić prawko na max 3 letnim samochodzie :)

A pulsacyjne hamowanie może się przydać. Bo jak Ci szlag trafi ten obowiązkowy abs to będziesz się dopiero wtedy uczył co i jak ? Bo ja nie mam ochoty !!

Ponadto w tej cenie co obecnie kosztuje kurs prawa jazdy powinny być obowiązkowe zajęcia na matach poślizgowych, zamkniętych torach/placach gdzie można sprawdzić Co się dzieje z samochodem w extremalnych sytuacjach które mają do licha miejsce na drogach !

Edytowane przez Jimi Jump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj mnie, ma prawo wypowiedzieć się w temacie tak samo jak i Ty

 

 

To się ciesze że miałeś okazję robić prawko na max 3 letnim samochodzie :)

A pulsacyjne hamowanie może się przydać. Bo jak Ci szlag trafi ten obowiązkowy abs to będziesz się dopiero wtedy uczył co i jak ? Bo ja nie mam ochoty !!

Ponadto w tej cenie co obecnie kosztuje kurs prawa jazdy powinny być obowiązkowe zajęcia na matach poślizgowych, zamkniętych torach/placach gdzie można sprawdzić Co się dzieje z samochodem w extremalnych sytuacjach które mają do licha miejsce na drogach !

ale po co?! u nas i tak wszycy sa mistrzami kierownicy zaraz po wyjsciu z WORD :)


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistszami co sobie sami to na autach piszą. :)

Właśnie to jest do bani że biorą kasę za nic KU*A !!! :) NIC nie robią !

Edytowane przez Jimi Jump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem członkiem Stowarzyszenia "Bezpieczniej na drogach" - zajmujemy się wszystkim co jest związane z bezpieczeństwem na drogach, kursami na kierowców również.Przez dłuższy czas walczyliśmy i nadal to robimy - z problemem przydrożnych drzew - strasznie zabetonowane środowisko ekologów. Za cenę kursu powinno być o wiele więcej rzeczy wprowadzonych - więcej praktyki w różnych sytuacjach - tak jak pisaliście np. maty poślizgowe - przecież powinno się to gdzieś przećwiczyć, zobaczyć jak się auto zachowuje w poślizgu a nie tylko o tym czytać!!! Jest mnóstwo spraw do wyprostowania w tej materii. Jestem ze Słupska i w moim mieście jest WORD - dlatego wszystkie szkoły jazdy z miast dookoła przyjeżdżają do Słupska z kursantami - kiedyś na światłach naliczyłem przed sobą 6 L! Oczywiście przejechałem światła po trzeciej zmianie!!! Pewnie macie podobne problemy. Mamy na to gotowe proste rozwiązanie - jednak nikt nie chce się tym zainteresować.


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nikt nie chce się tym zainteresować.

 

o to właśnie chodzi...jest dobrze bo kolejne reformy mają na celu jedynie podniesienie opłat a nie faktyczne udoskonalenie kursów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wyposażenie to ma większość z długiej listy wyposażenia MB. Ma i webasto i fotele ortopedyczne elektrycznie regulowane oraz co mnie osobiście bardzo zdziwilo, komputer pokładowy.

 

 

 

Mowilem ze pewnie webasto bedzie i 500 :unsure: Locha jak zawsze robi robote :(


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze Wam ten potrzebny temat nieco zaburzam, ale ponawiam pytanie, czy ktoś ma jakaś wiedzę praktyczną o kosztach utrzymania Sorrento w wersji 2.5CRDI, i/lub BMW X3 z silnikiem 3.0SD?

 

Dziekuje za wyrozumialosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze Wam ten potrzebny temat nieco zaburzam, ale ponawiam pytanie, czy ktoś ma jakaś wiedzę praktyczną o kosztach utrzymania Sorrento w wersji 2.5CRDI, i/lub BMW X3 z silnikiem 3.0SD?

 

Dziekuje za wyrozumialosc.

 

Zapytaj na jakimś forum Kii, BMW


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze BMW jest tańsze, a na pewno lepszy dostęp do części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na jakimś forum Kii, BMW

 

 

 

 

Odnosnie BMW juz przeszukalem fora. Nawet ktos podobne zapytanie zadal - ale jakos wiele odpowiedzi nie bylo. Poszukam i odnosnie Kia, ale jakos myslalem, ze moze ktos z grona zegarkowcow wie :] Czuje sie tu pewniej hehe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robnyc, ladne auta miales. Subaru zdecydowanie pod moj gust :D


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.