Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Podważono tu przydatność ABS'u na suchej nawierzchni. Powiem tylko, że gdy ma się naprawdę mocne heble i w grę wchodzą duże prędkości to i na asfalcie ABS jest bardzo przydatny. A nawet jeśli nie przyczyni się do uratowania tyłka, to sprawi, że opony po paru ostrych hamowaniach nie będą do wyrzucenia.

Przyznam, ze podwazylem dzialanie ABSu na suchej nawierzchni. Przekonalem sie na wlasnej skorze, ze na suchym i czystym betonie moje auto bez ABSu stawalo wrecz deba. Wciskalem bardzo mocno hamulec, ale nie maksymalnie i nie doprowadzilem do zablokowania hamulcow. Pasy wbijaly sie w moje cialo z bardzo duza sila. Droge hamowania z 80km/h do zera mialem o 2-4m krotsza niz fura lepszej klasy z lepszym ukladem hamulcowym i z lepszymi i duzo szerszymi oponami 225 (przewaga na suchym betonie --> ja mialem 185). Oczywiscie to byly suche testy. W ruchu ulicznym nowoczesny ABS jest nie do przecenenia, bo w wielu autach dziala wysmienicie i zdecydowanie lepiej niz noga wiekszosci dzisiajszych kierowcow. W sumie po to wymyslono ABS. Uwazam, ze jesli znajdzie sie jedan kierowca na 100, ktory potrafi hamowac choc w 75% jak M. Bublewicz to bedzie dobry wynik. I dlatego mamy w standardzie ABS.

 

P.S. Sorry za brak polskich znakow. Pisze z MAca i nie mam po prawej stronie Alt-u :D

Edytowane przez Kangie

Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x

Edytowane przez karczochrulez

Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 8 miesięcy taki byk. Teraz go mogę pochwalić bo się sprawdził na dość cieżkim wyjeździe - w 3 tygodnie 5000 km generalnie unikając asfaltu jak ognia :D

post-292-0-62627500-1331854127.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Troche siadł, ale załadowany był ekwipunkiem na 3 tygodnie :)

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie czyściutki ten twój okręt :D fajnie, że wam poszło i się podobało :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio startuje w rajdach. tongue.gif

W grupie P.

Prehistorycznej.wink.gif

 

 

1,2,3 Start

20110709451.jpg

 

- Lewy 40 do prawy 80 pobocze tnij,

20110709453.jpg

 

do mostek 120 na 30 do 50 lewy mięko ciąc do prawy ....

20110709454.jpg

 

i meta ....

20110709452.jpg

 

Bartku - zmniejsz fotki, są olbrzymie

Edytowane przez Lawnowerman

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu dwa pierwsze takie wieeeeelkie? I jedynka niestety mało czytelna.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym to jest napedzane??


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem paranoja :)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musze przyznac ze wiele rzeczy widzialem.....ale zeby w silniku o takiej mocy spalic sprzeglo.....zeby kola nawet nie zerwaly przyczepnosci......no to trzeba byc przegosciem......przeciez tego nawet chyba w polonezie sie nie da zrobic jak on to zrobil :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żal fajnego auta, strasznie dał du...

 

nissanem 350Z dusiłem kilka razy i przydałoby mu się tak za 100koni więcej na prostych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Starujesz " w rajdach. To zrób jeszcze w nim dziurę na nogi...


"Lotnik skrzydlaty władca świata bez granic , ze śmierci drwi , a życiu prosto w twarz się śmieje..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może on w tym Corvette miał ręczny zaciągnięty ?!:) To mógł sobie kręcić do Woli !:)

Edytowane przez Jimi Jump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem drugiego filmiku jest przestroga przed wpuszczaniem porąbanych kolegów do swojego auta! Na każde słyszane słowa - stary daj się przejechać, no przecież nic nie popsuje no nie bądź żyła człowieku no - no mi nie dasz się karnąć, no ile się znamy? czy ja Ci coś kiedyś rozwaliłem? No weź no!!! Udawać głuchego jak pień!! :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem drugiego filmiku jest przestroga przed wpuszczaniem porąbanych kolegów do swojego auta! Na każde słyszane słowa - stary daj się przejechać, no przecież nic nie popsuje no nie bądź żyła człowieku no - no mi nie dasz się karnąć, no ile się znamy? czy ja Ci coś kiedyś rozwaliłem? No weź no!!! Udawać głuchego jak pień!! :)

 

Samochodu , zegarka, gitary i żony(podobno :) ) się NIE POŻYCZA ! NIGDY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte Słowa!!

 

A miałem zapytać Jimi Jump to na cześć kibica piłki nożnej co wbiega na różne mecze - ma taką ksywkę Jimi Jump :P


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte Słowa!!

 

A miałem zapytać Jimi Jump to na cześć kibica piłki nożnej co wbiega na różne mecze - ma taką ksywkę Jimi Jump :)

 

Hahahah ... Tak się złożyło, dawno dawno temu ...ktoś mnie tak nazwał, Jimi od Hendrix'a bo od maleńkości pomykam na gitarze, później jimi jump- od jednego incydentu ... i tak zostało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.