Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej nakręcić jakiś filmik w ciągu dnia? Przecież tam niewiele widać, samochód to nie zegarek który świeci w nocy.

 

 

 

 

Swieżak, chcesz pohejtować to nie tu. dry.gif


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką chęcią nakręciłbym coś za dnia, i pewnie jeszcze będzie taka okazja, ale niestety w Warszawie w ciągu dnia nie znam takich miejsc żeby nakręcić coś(kilka filmików) bez jakiegoś ryzyka natknięcia się na policje lub na biegające dzieci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

Pojutrze urzeczywistniam jedno ze swoich kolejnych marzeń: Ford Mustang 4.0, V6, 210 KM, manual :-)

 

 

P.S. Będzie trzeba zmienić avatar :-P

 

c197674563.jpg

Edytowane przez Logos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, poprosimy teraz o filmik ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logos super bryka ;) u mnie na parkingu tak parkuje, aż miło posłuchać jak wyjeżdża :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

Dzięki chłopaki. Po przejechaniu przez ostatnie 10 lat ok. 0.5 mln kilometrów w FWD z maks. 150 KM, uwzględniając moją chęć do życia i radości ze zdrowia, myślę, że filmik, którego się niepowstydzę będzie można nagrać najwcześniej jakoś tak wiosną 2012 ;-) Miałem to auto (inny egzemplarz) jako 'zastępcze' od dobrego kolegi, który ma komis przez 2 tygodnie w lutym br. - technika bezpiecznej jazdy tym autem wymaga niemałej rewolucji.

Edytowane przez Logos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
technika bezpiecznej jazdy tym autem wymaga niemałej rewolucji.

 

Różne opinię odnośnie prowadzenia się tego samochodu można usłyszeć, dlatego napisz coś proszę o swoich wrażeniach w wolnej chwili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo malego doswiadczenia z powodzeniem ujezdzam kolejna beemke o mocy w okolicach 200km. Zawsze mnie zastanawialo co ludzie w tym widza trudnego, w zime trzeba troche delikatniej gaz naciskac i tyle. W ostatnia zime mialem raptem 2 niekontrolowane poslizgi i z obydwu udalo mi sie pieknie auto wyprowadzic. Zaznaczam ze moje doswiadczenie to tylko kilka lat i ze 100 tys km nawiniete na na kola.

Edytowane przez ded

Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo malego doswiadczenia z powodzeniem ujezdzam kolejna beemke o mocy w okolicach 200km. Zawsze mnie zastanawialo co ludzie w tym widza trudnego, w zime trzeba troche delikatniej gaz naciskac i tyle. W ostatnia zime mialem raptem 2 niekontrolowane poslizgi i z obydwu udalo mi sie pieknie auto wyprowadzic. Zaznaczam ze moje doswiadczenie to tylko kilka lat i ze 100 tys km nawiniete na na kola.

 

ded, wydaje mi się że to nie był niekontrolowany poślizg gdyż auto wyprowadziłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czym najlepiej polerować karoserię?

Nie pytam o wosk, a o ściereczki/szmatki do jego nanoszenia i polerowania.

Zazwyczaj robiłem to starymi koszulkami, ale powoli zaczynają mi się kończyć...

 

Myślicie, że takie coś się nada? => http://allegro.pl/130-sztuk-sciereczek-do-czyszczenia-i-polerowania-i1797175273.html

Ktoś próbował?

Nie porysuję lakieru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat byl niekontrolowany, ale wiele razy gdy widzialem "sprzyjajace ku temu warunki" slizgalem sie dla zabawy i zdobycia umijetnosci. :) Dodam, ze mialem raczej przecietne zimowki Debicy.

 

Polecam wszystkim szkole jazdy. Kiedys szukalem czegos takiego, ale zeby czegos nauczyli i dali sie pobawic tylnonapedowka (nawet wlasna) pod okiem zawodowca. Jak juz cos znalazlem to cena byla chora. Kiedys na mens day mialem okazje pojezdzic seatem na takim sliskim okregu- 10 min, ale warte kazdych pieniedzy. Wiem, ze chlopaki z bmw-klub.pl organizuja podobne imprezy na torze i za dobra kase. Widzlem tylko na filmikach, ale mysle ze warto sie wybrac, zeby poznac ograniczenia swoje i auta oraz duzo sie dowiedziec. Nawet taka prozaiczna sprawa jak ustawienie fotela stawia wielu kierowcow na przegranej pozycji, gdy potrzebna jest szybka korekta toru jazdy.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krakowska rejestracja przylepiona, czyli tunig zakończony. :)

 

DSC02234.jpg DSC02235.jpg DSC02236.jpg DSC02240.jpg DSC02242.jpg DSC02245.jpg DSC02247.jpg DSC02249.jpg DSC02251.jpg DSC02254.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazałem koledze (ateiście) filmiki Hioba, to zaczął się zastanawiać, "czy coś w tym faktycznie jest" i czy jeśli się nawróci, że to jego drogę też Bóg ześle BMW M3 biggrin.gif


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazałem koledze (ateiście) filmiki Hioba, to zaczął się zastanawiać, "czy coś w tym faktycznie jest" i czy jeśli się nawróci, że to jego drogę też Bóg ześle BMW M3 biggrin.gif

 

 

plus zapas paliwa na caly rok :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiob,a nie kloci sie to jakkolwiek z Amerykanskim prawem (nie znam sie),ze masz z przodu Polska tablice a z tylu Amerykanska?


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to z przodu możesz mieć mniej więcej co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem trasę Kraków-Berlin i z powrotem w jeden dzień.

Bagatela 1200km.Wszystko pięknie ładnie.Tyle że wracając z Berlina wpakowałem się na przejście w Olszynie.Niestety droga powrotna do Wrocławia za tym przejściem to BANDYTYZM!!

To jest po prostu coś niesamowitego.To żart i skandal w jednym.Jadąc na 20 calowych kołach i niskoprofilowanej oponie modliłem się do Boga żebym przeżył.I moje auto równiez.Predkosc 40 km na godzinę...po 30 km zatrzymałem się na stacji...pytając ile jeszcze tej gehenny...gdy dowiedziałem się ze jeszcze 40 km popatrzyłem na woz i myslałem ze sie autentycznie rozpłaczę ze złości...kur... to jest niepojęte.Odbiłem od razu w pierwszą lepszą drogę,klucząc jakimiś lasami w kierunku Bolesławca.Auta na lewym pasie mijały mnie z predkoscia czasem i 140km/h..Tiry rowniez niewiele mniej...

Za tą drogę ktoś powinien odwiedzić kryminał.Bo ona z pewnoscia pochłoneła niejedno ludzkie życie.

Wziytówka Polski dla niemców do nas przyjezdzajacych..zreszta nie tylko niemców..

W jedną stronę zrobili a w drugą co???

Mam nadzieję że opony przeżyły,podobnie jak zawieszenie,felgi i ogólnie samochód.Nie da się tego opisać słowami.

Człowiek który zobaczył mnie na stacji spojrzał na auto,moje koła,na mnie i sam się załamał...tylko przeklenstwa cisneły sie na usta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizytówka dla Niemców :) ta droga to raczej ich dzieło, a tak na poważnie to jechałem nią w tym roku szczerze powiedziawszy nie miałem tak skrajnego odczucia jak Ty. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że nie jest to droga na miarę XXI wieku, jednak jadąc po niej autem, o którym pisze w poście powyżej (nr 5505) nie odczuwałem zbytniego dyskomfortu.

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś cała autostrada od Wrocławia w strone Niemiec taka była - nie jeden raz nie 40 czy 60 km tak musiałem jechać, a nawet niemal 200. To oczywiście dzieło Niemców - standardów to żadnych nie spełnia, ale podróżowanie 140 km/h to tam nie problem. Choć zawieszenie obrywa. Myślę jednak, że wyraźnie szkodliwe jest to dla osób, które muszą pokonywać ten paskudny odcinek często. O jakiejś specjalnej śmiertelności tej drogi nie słyszałem - raczej przeciwnie - jest tam chyba mniej wypadków śmiertelnych niż średnia. Jeden z tragiczniejszych w ostatnich latach spwowodwany był jazdą pod prąd.

Oczywiście na Twoich kołach ta droga to dramat - tyle, że w naszych warunkach to koła na bardzo niewiele dróg - a w zasadzie zupełnie nie na nasze. Ja tą drogą przed remontem jeździłem 6-7 razy w miesiącu kiedyś. Tak 360 kilometrów tam i spowrotem. Auto więc pokonywało ok 2000 km miesięcznie najdłuższymi schodami Europy :) . To była Astra II. Pierwszy remont zawiszenia miała po 160 000. Raz pekła sprężyna. Więc bez dramatu, szoku etc.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem trasę Kraków-Berlin i z powrotem w jeden dzień.

Bagatela 1200km.Wszystko pięknie ładnie.Tyle że wracając z Berlina wpakowałem się na przejście w Olszynie.Niestety droga powrotna do Wrocławia za tym przejściem to BANDYTYZM!!

To jest po prostu coś niesamowitego.To żart i skandal w jednym.Jadąc na 20 calowych kołach i niskoprofilowanej oponie modliłem się do Boga żebym przeżył.I moje auto równiez.Predkosc 40 km na godzinę...po 30 km zatrzymałem się na stacji...pytając ile jeszcze tej gehenny...gdy dowiedziałem się ze jeszcze 40 km popatrzyłem na woz i myslałem ze sie autentycznie rozpłaczę ze złości...kur... to jest niepojęte.Odbiłem od razu w pierwszą lepszą drogę,klucząc jakimiś lasami w kierunku Bolesławca.Auta na lewym pasie mijały mnie z predkoscia czasem i 140km/h..Tiry rowniez niewiele mniej...

Za tą drogę ktoś powinien odwiedzić kryminał.Bo ona z pewnoscia pochłoneła niejedno ludzkie życie.

Wziytówka Polski dla niemców do nas przyjezdzajacych..zreszta nie tylko niemców..

W jedną stronę zrobili a w drugą co???

Mam nadzieję że opony przeżyły,podobnie jak zawieszenie,felgi i ogólnie samochód.Nie da się tego opisać słowami.

Człowiek który zobaczył mnie na stacji spojrzał na auto,moje koła,na mnie i sam się załamał...tylko przeklenstwa cisneły sie na usta..

 

Tez nia jechalem, niezapomniane przezycie.

 

W sumie ta droga to zabytek techniki - wcale nie zartuje. Mysle, ze jakis odcinek powinien byc zachowany na pamiatke. Ale niekoniecznie 50 czy 70 km - wystarczy 1-2 km :) .


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziytówka Polski dla niemców do nas przyjezdzajacych..zreszta nie tylko niemców..

 

Tą drogę zbudowali Niemcy więc nie powinna ich dziwić.

Nie przesadzajmy da się nią jechać.

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta droge zbudowali Niemcy z 70 lat temu...nikt z nich juz nie zyje..czasy sie zmieniaja..technika etc..o czym rozmawiamy wogole..

"da sie" rzecz wzgledna.Traktorem pewnie sie da.Nowszym autem wyzszej klasy sie nie da bo wielce prawdopodobne ze go uszkodzisz..tylko w imie czego?

Adi auto to nie tylko zawieszenie..pal szesc akurat je stosunkowo najlatwiej zmienic..kwestia kasy..ale na takim poligonie nie tylko zawieszenie sie uszkadza..

Nazywanie tej drogi bezpieczna to kuriozum!!

Bo co w przypadku gdy delikwentowi bez wyobrazni podrozujacemu starym trupem predkosciami przekraczajacymi 100km/h odpadnie kolo lub jakikolwiek inny element zawieszenia???a uwierzcie mi paru takich szurnietych co leca tam 140 autami z lat 80 widzialem..i bynajmniej nie byly to auta w stanie zadbanym..

Edytowane przez pawel1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Lepiej na takiej drodze jechać 140-160 niż 40-60 (lepiej dla zawieszenia samochodu).

 

A najlepiej 4-6.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.