Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

w 159 spodziewasz się podobnych problemów co w 156?

bo ludzie różnie gadają

 

 

No wlasnie dziwna sprawa z ta 159.....w przeroznych testach i ogolnie wszedzie pisza ze to jest jedno z lepszych aut Alfy......a raz kolega mi mowil ze jego kuzyn pracuje w serwisie Alfy i mowil ze nie ma gorszego auta....i komu tu wierzyc :)

 

Ogolnie piekne auto.....i chyba warte jest grzechu :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad Maks 3, Focusa 1,6 zdecydowanie odradzam: na 60 aut we flocie 25 - miało awarię koła dwumasowego, w drugim roku eksploatacji. Dla Ford Polska-żaden powód do zainteresowania. Następny zakup flotowy-korea lub skoda:-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad Maks 3, Focusa 1,6 zdecydowanie odradzam: na 60 aut we flocie 25 - miało awarię koła dwumasowego, w drugim roku eksploatacji. Dla Ford Polska-żaden powód do zainteresowania. Następny zakup flotowy-korea lub skoda:-).

 

 

Absolutnie nie bronie Forda......ale powiedz czy ktos szanowal te auta?? :) Ja tez sie bujalem serwisowym autem.....sam czy z kolega.....to kolega zmienial na drugi bieg przy 40stu......a na trzeci przy 80sieciu.....niestety przykre ale prawdziwe :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, moja bardzo bliska mi osoba uparła się na Focusa ST z 2008r. Czy wiedząc, że moc w tym aucie nie będzie wykorzystywana w 100% warto inwestować w takie auto? Jeździł ktoś tym autem?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem tym focusem, ale ogólnie w niemalże każdym przypadku jest podobnie.

Jak się kupuje auto które ma z 50 czy 80 koni, to trzeba większość wykorzystywać, żeby w ogóle się poruszało :)

Ale w przypadku mocnych aut mało kto wykorzystuje je w 100%. Ale fajna jest świadomość, że auto dużo może i

choćby raz na jakiś czas je trochę "popędzić". Także moim zdaniem warto ze względu na to, że sporo frajdy

tego typu auto może dostarczyć z jazdy.

A czy warto inwestować w swoje własne przyjemności- to już każdy sam sobie musi odpowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto, o ile zdaje sobie sprawę z charakterystyki tego samochodu :) Niestety w przypadku takich aut istnieje spore prawdopodobieństwo trafienia na skatowany samochód, dlatego sprawdźcie wszystko dokładnie i szukajcie aut od pierwszego właściciela.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że moc w tym aucie nie będzie wykorzystywana nawet w połowie, czy to aby napewno dobrze służy takiemu silnikowi? Czy opinie dotyczące Fordów, że kiepskie itd tyczą się również Focusa ST ? Moim zdaniem lepszym wyborem będzie Passat CC, który również jest brany pod uwagę. No ale nie ja będę tutaj decydował o końcowym wyborze.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, auto jest od pierwszego właściciela, mojego dobrego znajomego. Znając jego osobę, bardzo dbał o to auto i napewno go nie katował.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat cc to zdecydowanie inne auto i ciężko porównać. Ja osobiście jeżdżę takimi dwoma w pracy i odradzam :)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odradzasz?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet po krótkiej trasie wysiadam z auta totalnie połamany, przy szybszej jeździe (+130) bardzo duże hałasy związane z aerodynamiką auta, samochód bardziej niż inne którymi jeździłem podatny na boczne podmuchy wiatru - co na autostradzie nie jest miłe. Generalnie jest to samochód, który jedynie wygląda dobrze, jednak nie jest ani rodzinny, ani sportowy, ani limuzyna ani.... :) więc jeśli wygląd jest jedynym kryterium to auto "OK" jesli oczekujesz czegoś więcej to odradzam.

Ja w CC mam silniki diesla 170KM i skrzynie DSG - dobry zestaw dla kogoś kto oczekuje wygody i komfortu, jednak dla kogos z odrobiną zacięcia sportowego nie polecam.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do focusów. Oczywiście traktowanie auta służbowego dla wielu, to zupełnie inna sprawa niż prywatnego ( są wyjątki). Ale dla szerszego poglądu: trzeci raz eksploatujemy focusy ( co 3 lata zmiana), dobieramy przebieg historycznie, więc z reguły nie ma zamian pomiędzy użytkownikami, samochód przypisany do 1 konkretnego użytkownika, mała rotacja ludzi. Poprzednie 2 transze bez większych problemów - ostatnia - po średnio 40tys. km wysyp "dwumasówek" ( dodam, że mało prawdopodobne jest, żeby duża grupa osób popełniała takie same błędy, których skutkiem jest awaria koła dwumasowego:-). Oczywiście Ford twierdzi, że nie ma żadnego problemu. Pozwalam sobie na inne zdanie.

Odnośnie Passata CC: zupełnie inne auto niż Focus ST-bez zęba, ale może się podobać ( tutaj już zaczyna się dyskusja o gustach, więc...) Dodatkowo chyba jakość wykończenia lekko kuleje, w moim po 50 tys. zaczyna wycierać się skóra na obu przednich fotelach( dziwne, bo siedzenie pasażera jest znacznie mniej użytkowane), trochę kłopotów z elektryką-palą się co chwila jakieś błędy na konsoli. Niby nic poważnego, ale drobiazgi potrafią zirytować. Na duży plus według mnie właściwości jezdne i skrzynia dsg. Wybór pomiędzy CC a ST, moim zdaniem to w dużym przybliżeniu jak pomiędzy garniturowcem i diverem.

Dodaję w edycji: zgadzam się w 100%, że CC jest wygodny inaczej :)

Edytowane przez zzooss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat CC to mój wybór, a Focus ST to wybór mojej lepszej połówki, stąd ta rozbieżność. Auto oczywiście kupuje ona, więc to ona ostatecznie zdecyduje.

 

Dzięki za informację, napewno je przekaże.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał... ja jestem dość wysoki, jednak Ty jesteś ode mnie wyższy i ogólnie większy :) i CC będzie dla Ciebie męczarnią.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym użytkowników Forda Mondeo 2.0 Tdci 2007- o opinie na temat tego auta. Gdzieś wyczytałem, że silniki 2.0 tdci były bardzo awaryjne i przy przebiegu około 160k trzeba było zainwestować 8k w naprawę. Co prawda wyczytałem, że problem w 2007- został już wyeliminowany, ale w internecie różne bzdury można wyczytać. Auto bardzo mi się podoba, ale nie chciałbym aby częściej stało w serwisie niż mi służyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał... ja jestem dość wysoki, jednak Ty jesteś ode mnie wyższy i ogólnie większy :) i CC będzie dla Ciebie męczarnią.

Skoro tak podpowiadasz, to zakładam, że masz rację. A szkoda, bo auto mi się cholernie podoba.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady bo juz osiwieje, lada dzien chce zlozyc zamowienie na autko dla siebie i nie wiem co wybrac...

Jedyne czego jestem pewien to to, ze chce auto klasy SUV.

Moje typy na chwile obecna:

1. Skoda Yeti - 170KM diesel

2. VW Tiguan - 140KM diesel

3. Toyota RAV4 - 158KM benzyna

4. Subaru Forester - 150KM benzyna

 

Zastanawiacie sie dlaczego raz benzyna a raz diesel - juz mowie.

Generalnie bardzo podoba mi sie charakterystyka pracy silnika diesla (minimalny gazik pod gorke i sobie jade a benzynika trzeba juz trzymac na wiekszych obrotach bo inaczej zgasnie), ale w kontekscie tego co sie dzieje na chwile obecna gdzie ropa jest gnie niegdzie drozsza od benzyny do tego drozszy serwis - wiec pada pytanie czy jednak warto pachac sie w tego diesla? Tym bardziej ze od 2012r. ropa bedzie ponoc jeszcze drozsza...

Generalnie na auto nie chce dawac wiecej niz 120.000zl

W tej cenie mam autka ww. przy czym skode mial bym na full wypasie w najwyzszej wersji + dodatki i + ubezpieczenie OC+AC+NNW czyli generalnie kozak i jeszcze by mi zostalo wiekszeni :)

Jak radzicie w co sie pchac diesel czy benzyna patrzac przyszlosciowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak długo masz zamiar użytkować auto. Nowy disel z salonu nie powinien sprawiać problemu ale koszty serwisów będą większe niż benzyniaka. Ropa drożeje na potęge a wysilony silnik jak w yeti po mieście swoje pali a i trwałość na pewno mniejsza, zwłaszcza lubią padać pompy, wtryski, filtry cząstek stałych, turbo...ponadto wrażliwe na jakość paliwa a z tym u nas bywa też różnie. Benzyna prostsza w budowie, wiadomo że swoje wypić lubi ale ma mniej rzeczy które lubią się popsuć. Ale to moja opinia a ja mam lekką awersje do klekotów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ten który Ci się podoba.

Nowe benzyny też ładnie dają z dołu - no może nie tak jak diesel, ale bez przesady.

Diesel będzie mniej spalał, ale jak coś się wykicha to zapłacisz więcej niż za naprawę porównywalnej benzyny.

 

Ja bym kupił:

 

suzuki-ecocharge-concept_100347022_l.jpg

suzuki-ecocharge-concept_100347023_l.jpg

suzuki-ecocharge-concept_100347025_l.jpg

 

Suzuki-Kizashi_Sport_2011_800x600_wallpaper_03.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tiguana, lub jak napisałeś Yeti, na pełnym wypasie, i jeszcze troche kaski zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się grubo zastanowił nad 2 litrowym silnikiem diesla w skodzie :) tym bardziej o mocy 170 KM. Do samego auta nie mam nic ale do silnika wiele. Silnik ten ma potwierdzoną najwyższą awaryjność wśród wszystkich jednostek 2.0 od VW. Zakładając ( nie mam pewności) że ten sam silnik siedzi w nowych Audi to mogę powiedzieć że dwóch moich znajomych odwiedza serwisy dość często. Nie jestem wrogiem Audi :) Sam mam A4 z dieslem lecz te nowe wysilone jednostki to już nie jest to samo.

Z tego wszystkiego co napisałeś wziąłbym Subaru pod warunkiem że nie przeszkadza Ci paliwożerność tego silnika. Z całej Twojej listy właśnie on pali najwięcej (dane fabryczne kłamią). Ale to jedyna jego wada moim zdaniem.

 

Wracając do żony 159 to mam pewność że to dobre auto. Awaryjność Alfy 159 to już tylko legendy. Problemem były tylko przekładnie kierownicze w początkowych modelach i kilka drobnostek.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym użytkowników Forda Mondeo 2.0 Tdci 2007- o opinie na temat tego auta. Gdzieś wyczytałem, że silniki 2.0 tdci były bardzo awaryjne i przy przebiegu około 160k trzeba było zainwestować 8k w naprawę. Co prawda wyczytałem, że problem w 2007- został już wyeliminowany, ale w internecie różne bzdury można wyczytać. Auto bardzo mi się podoba, ale nie chciałbym aby częściej stało w serwisie niż mi służyło.

 

Sam użytkuję Forda S-Max z 2008 roku z silnikiem 2.0 TDCi 140KM i jak do tej pory (147 tys.) jest OK. Silnik ten jest oferowany w Mondeo od 2007 roku, wcześniej w Mondeo był silnik 2.0 TDCi 130KM i tego odradzam. Większość problemów z silnikami 2.0 TDCi dotyczą właśnie 130KM - to był silnik Forda, 140KM to silnik koncernu PSA oferowany w Peugeotach, Citroenach, Mazdach (tu nie mam pewności ale tak czytałem) i Fordach.

Generalnie silniki 2.0 TDCi 140KM są mało awaryjnymi silnikami. Więcej możesz na ten temat poczytać na forum Forda.


Omega PO, Seiko FFF, Atlantic Worldmaster, Casio GW-M5600-1ER, Casio GW-9200-1ER, Casio TS-100, Glycine Airman SST 06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gniewko a jaki przebieg roczny robisz, w jakim podziale miasto / trasa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniewko ja bym wybrał Yeti lub Forestera,myślałeś nad KIA Sportage?

A co do Forda, czy ktoś mi może powiedzieć, który motor lepszy Diesel 1.6 czy 2.0?

Szwagier i siostra nadal się zastanawia czy może nie silnik 1.6 benzyna + turbo. W grę wchodzi wóz nowy, czy z dieslem lub benzyną można zrobić bez problemu z 140tyś KM?

Michał, ja "kocham" rajdy więc za Focusa RS,czy Subaru Imprezę oddałbym wiele. Myślę,że poczucie mocy to jedno, a to co ten samochód "potrafi", dźwięk silnika do drugie.

Myślę,że mając środki finansowe na Passata CC szukałbym czegoś innego...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.