Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe znam takie przypadki...."nic przy nich nie robili.....doslownie nic.....prawdziwie bezawaryjne auto".......a na moje oko przegladu by juz nie przeszlo :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady bo juz osiwieje, lada dzien chce zlozyc zamowienie na autko dla siebie i nie wiem co wybrac...

Jedyne czego jestem pewien to to, ze chce auto klasy SUV.

Moje typy na chwile obecna:

1. Skoda Yeti - 170KM diesel

2. VW Tiguan - 140KM diesel

3. Toyota RAV4 - 158KM benzyna

4. Subaru Forester - 150KM benzyna

 

Zastanawiacie sie dlaczego raz benzyna a raz diesel - juz mowie.

Generalnie bardzo podoba mi sie charakterystyka pracy silnika diesla (minimalny gazik pod gorke i sobie jade a benzynika trzeba juz trzymac na wiekszych obrotach bo inaczej zgasnie), ale w kontekscie tego co sie dzieje na chwile obecna gdzie ropa jest gnie niegdzie drozsza od benzyny do tego drozszy serwis - wiec pada pytanie czy jednak warto pachac sie w tego diesla? Tym bardziej ze od 2012r. ropa bedzie ponoc jeszcze drozsza...

Generalnie na auto nie chce dawac wiecej niz 120.000zl

W tej cenie mam autka ww. przy czym skode mial bym na full wypasie w najwyzszej wersji + dodatki i + ubezpieczenie OC+AC+NNW czyli generalnie kozak i jeszcze by mi zostalo wiekszeni :)

Jak radzicie w co sie pchac diesel czy benzyna patrzac przyszlosciowo?

 

Kolego ja od kilku miesięcy mam Yeti 1,8TSI. Pełen wypas, tylko szklanego dachu brak (dla mnie niepotrzebne). za***iste autko, w salonie zrobili wirusa na 200KM i teraz śmiga niemal jak moja stara Type R :P Ja tym autkiem nie zrobie wsięcej niż 10tys w rok, więc wziąłem benzynę. Ale mam w domu drugie kombi z dieslem ;) Yeti to fajne autko, a porównywalnie z Tiguanem zostanie jakieś 30 tys w kieszeni. A Tiguan wcale nie jest większy w środku, ani nie ma większego bagażnika...

Co do propozycji Kazashi która się pojawiła, to jeżeli masz dzieci to ich do tyłu nie zmieścisz bo na kanapie jest tyle miejsca co w maluchu, strasznie ciasne auto.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasiek7 a brałeś pod uwagę KIA Sportage? Mi osobiście się podoba, nie wiem jak silnikowo i cenowo.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny dylemat czy Doblo 1,3 lub 1,9 czy moze Renault Kangoo 1,5. Wybrałem to pierwsze mimo tego ze z Renault mialbym łatwiejszy

 

Jeździłem przez parę lat na zmianę Doblami 1.3 i 1.9. Dużo korzystniejszy jest 1.9. Silnik zdecydowanie mocniejszy. W obu bywały usterki silnika (pompa paliwa) no i filtr cząstek stałych zapychał się regularnie, ale i tak wrażenia pozytywne. Dużo miejsca, świetna widoczność i wygoda. Ten 1.3 był za słaby dla mnie, ciągnął, nie powiem, ale trzeba było go gonić. Spalania dla 1.9 i 1.3 były zbliżone, różnica pół litra, albo nawet mniej na setkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa to raczej nie usterka silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa to raczej nie usterka silnika.

 

A to zalezy o której pompie mówimy :)

Pompa paliwa jest mylona z pompą wtryskową. Awarię tej drugiej traktujemy jako usterkę silnika.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ona nazywa sie właśnie wtryskową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a awarię pompy paliwa bez kozery możemy nazwać awarią baku :) :)


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasiek7 a brałeś pod uwagę KIA Sportage? Mi osobiście się podoba, nie wiem jak silnikowo i cenowo.

 

 

Robert chyba koledze Gniewko chciales ta kijanke zaproponowac....on kupuje mniejszego suva....ja auto miejskie :)

 

Jesli to rzeczywiscie do mnie to zawezilem krag poszukiwan do tych dwoch...nawet do tego Grande....chociaz Clio wyskoczylo niespodziewanie :)

 

Dzieki Panowie za zainteresowanie i odpowiedzi :) Tez sie boje tego ze jak sie przesiade ze 100tu konnego silnika na 75 KM to bedzie brakowalo.....musze sie przejechac :)

 

Najfajniejsza opcja w Grande by bylo 1.9 130KM w wersji sport.......pewnie rakieta w takim malym aucie.....ale jak czytalem testy to srednio sie zachowuje to auto w zakretach :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dasiek7 przepraszam, pomyłka. Tak myślałem o Gniewko...

Dasiek7(sorry jak masz na imię bo mam sklerozę?) może to głupio zabrzmi,ale czasem mniejszy wóz w dieselu i "mniejsza moc" daje więcej frajdy niż większy wóz i teoretycznie mocniejszy. Powiem tak jechałem passatem B5 1,9TDI i taty punto 1,3 75KM i powiem,że kto wie czy Punto nie było bardziej "żywe", a na pewno porównywalne.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z przymrżeniem oka - ale... Brano pod uwage jakść materiałów, jakośc montażu.....

To tak odnośnie dyskusji o koreańczykach

 

Hyundai

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydki ten hyundai. Taki ocięzały wyglad ma.. moze i zrobi łał ale swoim przesytem, a potem jak w140 zostanie nazwany świnią.. :) dla mnie troche za mało zwarta bryła


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten Hyundai jest swietny....szczegolnie tyl......ale jak dla mnie to z cena przesadzili :)

 

Robert: Damian jestem milo mi :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważałem,uważałem. Chodziło mi bardziej, o to że w sumie wydawałoby się na pierwszy rzut oka, że większy motor(ale i cięższy samochód ) jest bardziej żywy niż ten mniejszy(ale w lżejszym wozie). No wiecie o co mi chodzi, chciałem dobrze to przedstawić... ;)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o silnikach Renault 2.0dCi?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa to raczej nie usterka silnika.

 

Prawda. W Doblo 1.3 awarii uległa pompa wtryskowa po około 50 tys km. Usterka o tyle upierdliwa, że spotkało mnie to 400 km od domu. Na wyświetlaczu komunikat zjedź do najbliższego serwisu, dalsza jazda niemożliwa. Auto jechało, ale ten komunikat mnie wystraszył. W serwisie Fiata było już tylko gorzej. Auto stało 1,5 tygodnia bo nie mieli takiej pompy. Na szczęści auto jeszcze było na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o silnikach Renault 2.0dCi?

 

 

Znajomy w zeszlym roku kupowal Espace.....i jak zapytalem jaki ma w nim silnik to mi powiedzial ze najlepszy :D

 

A faktydzie kupil z silnikiem 1.9 dCi.....z tego co opowiadal to wnikliwie przypatrywal sie kazdemu wariantowi mocy w tym niemalym aucie :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o silnikach Renault 2.0dCi?

Nie można się praktycznie czepiać tego silnika. Zdarzały się jednak przypadki nadmiernego zużycia oleju i to już po kilku tysiącach km. Renault wymieniało całe silniki.

W ramach akcji przywoławczej dla właścicieli, była także usterka związana z panewkami. OTS polegał na kontroli tego elementu, jeśli był źle zamontowany to także właściciel otrzymywał nowy silnik.

Byl to chyba OTS w kodzie czerwonym. Generalnie za wszystko płaci Renault w tych przypadkach.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że pytanie pewnie głupie dla większości z was ale naprawdę się na tym nie znam. Moje letnie koła opisane są tak: 6,5Jx16 a opony to 205/55R16. Chce dokupić zimówki stalwe z oponami. Które z tych parametrów muszą zostać zachowane? Nie chciałbym za dużo wydać... możecie cos polecić? Chciałbym zamknąć się za komplet około 1500-2000 zł. Jeżdżę tylko po mieście.

Edytowane przez PICAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że pytanie pewnie głupie dla większości z was ale naprawdę się na tym nie znam. Moje letnie koła opisane są tak: 6,5Jx16 a opony to 205/55R16. Chce dokupić zimówki stalwe z oponami. Które z tych parametrów muszą zostać zachowane? Nie chciałbym za dużo wydać... możecie cos polecić? Chciałbym zamknąć się za komplet około 1500-2000 zł. Jeżdżę tylko po mieście.

zachowaj wszystkie ;)


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.