Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Albo przeczytaj ze słupka jakie rozmiary są dedykowane Twojemu samochodowi ;)

Ale kolega Marcinkowski ma rację, szukaj węższej opcji, będzie- przy takim budżecie- w czym wybierać.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wybor ostateczny zapadl - Skoda Yeti 2.0 TDI 170KM Experience + dodatki

I tu jeszcze mam pytania:

1. Jaki salon Skody w warszawie polecacie w celu zakupu autka?

2. Jakie dodatki warto wybrac?

3. Na co zwrocic uwage przy zakupie nowego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wybor ostateczny zapadl - Skoda Yeti 2.0 TDI 170KM Experience + dodatki

I tu jeszcze mam pytania:

1. Jaki salon Skody w warszawie polecacie w celu zakupu autka?

2. Jakie dodatki warto wybrac?

3. Na co zwrocic uwage przy zakupie nowego auta?

 

Nie wiem jak to wygląda w Skodzie ale w Audi bardzo sprawdza się system audio z dużym navi DVD. Wygodna obsługa mp3, 2 wejścia na karty SD, DVD, zmieniarka na 5 cd a do kompletu oczywiscie głosniki chyba Bose System (ale moze sie myle?). Z samej nawigacji raczej nie korzystam, wole Nokia Maps. Brakuje tylko wejscia USB oraz modułu Bluetooth o którym nie pomyslalem w momencie zakupu. Jest tez funkcja sterowania glosowego lecz w samochodzie nie ma mikrofonu :P Wiec takze troche zawalone podczas zakupu, prawdopodobnie zwiazane to jest z brakiem modulu bluetooth.

Wielofunkcyjna kierownica tez fajna sprawa.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat jeżdżę Golfem 3 w benzynie,silnik 1.8GT na wyposażeniu mam:elektryczne szyby,lusterka i szyberdach,komputer pokładowy,2x airbag,regulacja kolumny kier i wysokości fotela kierowcy(nie we wszystkich mk3 to jest :P no i pod tyłkiem Recaro więc narazie nie narzekam,ważne że się nie psuje.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakieś 2 tygodnie temu przesiadłem się z hondy o której już pisałem tutaj, na forda mondeo 2002 2.0 TDCi, 131 HP. Jak na razie wszystko działa, bardzo fajnie się prowadzi, przyspieszenie bardzo przyjemne :P sprawdzony już na trasie na mazury, idealny samochód na trasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadka na Seata Exeo z "klekotem" TDI... 04.2011


czasem cos "cyka" a czasem cos "pika"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie ma uniwersalnych samochodów, samochód to dla mnie środek do przemieszczania :P ; po mieście renault megane , na dłuższą drogę modeno kombi , na wakacje z dziećmi; samolot :) albo renault trafic


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota Tundra , w srodku troche tandeta ale i tak bardzo go lubie zdecydowanie bardziej niz poprzedni samochod ktory sie caly czas psul


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare audi s3 8l, mimo iż mam ją już 4 rok za cholerę nie chce się znudzić...

dscf0202s.th.jpg

Edytowane przez Master Zander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że pytanie pewnie głupie dla większości z was ale naprawdę się na tym nie znam. Moje letnie koła opisane są tak: 6,5Jx16 a opony to 205/55R16. Chce dokupić zimówki stalwe z oponami. Które z tych parametrów muszą zostać zachowane? Nie chciałbym za dużo wydać... możecie cos polecić? Chciałbym zamknąć się za komplet około 1500-2000 zł. Jeżdżę tylko po mieście.

 

Możesz kupić mniejsze koła w sensie felgi, ale o wyższym profilu.

Sprawdź czy felga 15" nie będzie obcierala o zacisk


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wybor ostateczny zapadl - Skoda Yeti 2.0 TDI 170KM Experience + dodatki

I tu jeszcze mam pytania:

1. Jaki salon Skody w warszawie polecacie w celu zakupu autka?

2. Jakie dodatki warto wybrac?

3. Na co zwrocic uwage przy zakupie nowego auta?

 

Jak bierzesz DSG to dokup łopatki za kiere


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a może macie jakieś tabele przeliczeniowe na jaką felgę da się jakie opony założyć???

Mam osobno koła zimowe i letnie. Zimówki są w rozmiarze 18" i szerokość felgi 8"

i opona na niej jest 235/60 i tu mam nówki kapcie, więc nie mam problemu.

Natomiast do letnich kapci mam ciut większą felgę, bo rozmiar 19" i jej szerokość 9"

Tylko po zmianie na zimówki widzę, że opony na nich nadają się tylko

do wymiany(szczególnie po moim niedawnym trafieniu w krawężnik przy zdecydowanie za dużej prędkości :D ).

I stąd moje pytanie- trochę czasu jest, to na spokojnie można poszukać- może jakieś wyprzedaże letnich opon

będą to warto się zainteresować :( Tylko ja mam tam założone 295/45. Jeśli dobrze się orientuję,

to fabrycznie było zakładane 275/45. Ale nie ukrywam, że aby wygodniej jeździć wolałbym ciut węższe opony,

ale na większym profilu- może jakieś skromne 255/50 albo coś w tym stylu.

Ma ktoś jakąś mądrą rozpiskę co można na felgę 19" na 9" założyć zamiast tej opony 295/45????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 2002.

 

Zastanawiam się czy nie spróbowac Jeepa Grand Cherokee 4.7, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a może macie jakieś tabele przeliczeniowe na jaką felgę da się jakie opony założyć???

Mam osobno koła zimowe i letnie. Zimówki są w rozmiarze 18" i szerokość felgi 8"

i opona na niej jest 235/60 i tu mam nówki kapcie, więc nie mam problemu.

Natomiast do letnich kapci mam ciut większą felgę, bo rozmiar 19" i jej szerokość 9"

Tylko po zmianie na zimówki widzę, że opony na nich nadają się tylko

do wymiany(szczególnie po moim niedawnym trafieniu w krawężnik przy zdecydowanie za dużej prędkości :D ).

I stąd moje pytanie- trochę czasu jest, to na spokojnie można poszukać- może jakieś wyprzedaże letnich opon

będą to warto się zainteresować :( Tylko ja mam tam założone 295/45. Jeśli dobrze się orientuję,

to fabrycznie było zakładane 275/45. Ale nie ukrywam, że aby wygodniej jeździć wolałbym ciut węższe opony,

ale na większym profilu- może jakieś skromne 255/50 albo coś w tym stylu.

Ma ktoś jakąś mądrą rozpiskę co można na felgę 19" na 9" założyć zamiast tej opony 295/45????

 

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/295/45r19/

 

pamiętaj, że mniejsza felga np.: 16 albo 17 może nie wejść na zacisk.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citroen C5 2,0HDi w wersji Exclusive. Polecam wszystkim, 75.000 km i bez zadnej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek, ale trochę nie o to mi chodzi, tego typu zamiana to nie problem, bo to i samemu można policzyć. Felg nie będę zmieniał- także zostaną 19". Chodzi mi o to jakie szerokości opon na jakie szerokości felg będą pasować? Czyli- jeśli felga ma szerokość 9" czylo około 23 cm, a teraz opony są 295, to jakie jeszcze szerokości będą na nią pasować? Wiem, że 275 będzie ok, ale czy np 255? A może 245 lub 235? Wiadomo, że najczęściej przy zmianie szerokości opon trzeba przeliczyć jej profil, ale jakieś graniczne rozmiary w szerokości opon są przecież chyba przewidziane na każdą szerokość felgi

 

w sensie- na felgę o szerokości 9" nie założymy opony cieniutkiej jak w maluchu czyli jakiejś np 135 czy 145, ale walca o szerokości 350 czy 400 też się nie wciśnie

 

Coś Koledzy niedokładnie czytacie- ja mam na zimę do niego drugi komplet kół z mniejszymi felgami- na zimę są 18" z oponkami dużo węższymi bo 235/60. Tylko teraz na spokojnie myślę co do letnich felg dałoby się założyć alternatywnie

 

ok, to chyba już jest trochę jaśniej :( a mi pisanie z telefonu idzie jak krew z nosa ehhhh

Edytowane przez Lawnowerman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze napisane, większe znaczenie ma styl jazdy i tak jak kolega napisał poważne podejście do przeglądów itp., niż sama marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek, ale trochę nie o to mi chodzi, tego typu zamiana to nie problem, bo to i samemu można policzyć. Felg nie będę zmieniał- także zostaną 19". Chodzi mi o to jakie szerokości opon na jakie szerokości felg będą pasować? Czyli- jeśli felga ma szerokość 9" czylo około 23 cm, a teraz opony są 295, to jakie jeszcze szerokości będą na nią pasować? Wiem, że 275 będzie ok, ale czy np 255? A może 245 lub 235? Wiadomo, że najczęściej przy zmianie szerokości opon trzeba przeliczyć jej profil, ale jakieś graniczne rozmiary w szerokości opon są przecież chyba przewidziane na każdą szerokość felgi

 

w sensie- na felgę o szerokości 9" nie założymy opony cieniutkiej jak w maluchu czyli jakiejś np 135 czy 145, ale walca o szerokości 350 czy 400 też się nie wciśnie

 

Coś Koledzy niedokładnie czytacie- ja mam na zimę do niego drugi komplet kół z mniejszymi felgami- na zimę są 18" z oponkami dużo węższymi bo 235/60. Tylko teraz na spokojnie myślę co do letnich felg dałoby się założyć alternatywnie

 

ok, to chyba już jest trochę jaśniej :( a mi pisanie z telefonu idzie jak krew z nosa ehhhh

 

http://www.youtube.com/results?search_query=naci%C4%85ganie+opony&aq=2&oq=naci%C4%85ganie+


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile pali mniej wiecej ten motor w astrze?? podejrzewam ze przy jezdzie malzonki spalanie troche wzrasta :D

 

ogolnie ma ktos z forumowiczow Grande Punto 1.3 multijet / jtd??

 

Ja też jeżdżę taką Astrą 1,3CDTI 105 PS w kombi. Rocznik 2010 (grudzień), przebieg 45 tys (nieźle jak na rok :( ), nic sie nie psuje, spalanie od nowości średnie to 5,3L/100km. W mieście jakieś 6,5-7,5 a po trasie to potrafi nawet 4L spalić. Rekord na baku (na 42L paliwa) to 850 km.

Żona śmiga Skodą Yeti 1,8tsi (którą osobiście "odpicowałem"), ma 200koni, 320NM i zasuwa jak zła. Pali w mieście jakieś 11L, w trasie 7,5L (z ręką na sercu, ale nie przekraczająć 140 km/h bo później jest wir). Świetne autko za rozsądne pieniądze. Ma nakulane na razie 6 tys km, ale żona zadowolona bo ma wszystko co jej potrzeba (wysoka, bezpieczna, 4x4).

 

Jedno i drugie autko polecam, chociaż tę Astrę to bym wolał 1,7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę podwojenia lub potrojenia przebiegu bez usterek.

 

 

Na podwojenie liczę jak najbardziej. Potem samochodu się pozbędę.

Generalnie o samochod dbam, wszystko robię na czas a więc nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za dubel. Piszę z telefonu i przypadkowo dwa razy wyslalem.

Edytowane przez drm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku miesiecy trojke zmienilem na piatke :(

 

dsc3875e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Auto wieksze, szybsze, bardziej przestronne. Ma przepastny bagaznik i calkiem przyzwoity wypas (jak na ten rocznik). Silnik 2.8 daje rade, choc czasem zaluje ze nie udalo mi sie znalezc 4.4. Koszty czesci dosyc wysokie (pomimo przyznanych rabatow) ale wiekszosc naprawiam sam wiec tragedii nie ma. Na razie zrobilem 20 tys i nie zaskoczyly mnie wieksze usterki. Spalanie od 10 do 18l LPG.

 

Ogolnie polecam jako rodzinne auto z pazurem. W trasie na prawde bardzo wygodne, nawet po kilkuset km nie boli tylek

Edytowane przez ded

Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawą zmorą ASO są nabywcy nowych aut, którzy chcą reklamować fakt, że jak wciskają równocześnie przyciski sterujące podnoszeniem szyb w drzwiach przednich lewych i prawych, to jedna z nich jest np. o 1s szybciej zamknięta - a oni chcieliby równocześnie. ;-)

 

laugh.gif

 

No u mnie się równocześnie zamyka rolleyes.gif


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.