Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem jakby to bylo gdyby przejeli Alfe?? Ogolnie jestem za wloska motoryzacja.....ale jakby spojrzec na Lamborghini pod rządami niemców to zrobili postep :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aż tak pesymistycznie do tego nie podchodzę :D

 

Eufemistycznie ujmując oburza mnie natomiast to co stało sie chociażby z Jaguarem, gdy pierwszy raz wsiadłem do nowego XJ nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Tradycję zamieniono w marketingową ziejącą kiczem "choinkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny stan tej golfiny czy bylo cos poprawiane?? :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny stan tej golfiny czy bylo cos poprawiane?? :D

 

Oryginalny- pierwszy lakier po polerce 2 lata temu + zmienione felgi. Zmiany to przednia atrapa + listwy boczne + podkładki pod klamki zamontowane ze starszej wersji(wszystkie oryginalne części fabryczne leżą w garażu). Ten ma 21 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha - jeszcze białe migacze ma założone. Reszta fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Twoje uwagi Kris. Na razie to luzne pomysly na kolejne auto, ale faktycznie celujac oczko nizej mam mniejsza szanse ze wladuje sie w spore koszta... Te auta juz sa dziwnie tanie, za 2-3 lata to cena bedzie bardzo zachecac. Obawiam sie jednak, ze serwis wcale nie potanieje a jedynie bedzie dobijal wlascicieli okazyjnie kupionych egzemplarzy.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako podstawowe pytanie postawiłbym to kto i ile osób będzie jeździło tym samochodem, czy co chcemy przewozić. Kupowanie 7ki czy w220 z przebiegiem w okolicach 200000km mieć sens tylko gdy naprawdę potrzebujemy tej wygodnej kanapy z tyłu i większego kufra, oczywiście możliwość posiadania W12/V12 która pozwala tym autom pokazać co potrafą czy lepszego zawieszenia, wykończenia wnętrza to równiez ważne argumenty jednak tylko wtedy gdy systemy te są sprawne gdy nie musimy martwić się o serwis a w samochodzie z 200000km historii mogą być już wysłużone i zapewne dlatego ktoś je sprzedaje ;p

 

Oczywiście zawsze można trafić na egzemplarz który mając 7-8lat na liczniku ma 20000-30000km ( znam kilka takich samochodów) ale to rzadkość. A jeśli już to solidnie przemyślałbym VW Phaetona, przez znaczek na masce traci znacznie więcej niż inny "rodacy z klasy" a jeśli chodzi o wykonanie i komfort nie odbiega.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już to solidnie przemyślałbym VW Phaetona, przez znaczek na masce traci znacznie więcej niż inny "rodacy z klasy" a jeśli chodzi o wykonanie i komfort nie odbiega.

I to jest pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie chciałem tylko dodać że e65 jest brzydkie jak noc listopadowa :D


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jakas alternatywe dla tych aut?

Alternatywą może być coś z napędem na tył, czyli Audi (AWD), Lexus Jag i koniec marek....

 

 

 

Co do prowadzenia S500 to się nie zgodzę, że jest gumiasty. A nawet jeżeli, to nie bardziej niż 745.

 

Osobiście jeździłem sporo 760i mojego szefa. Miał go 4 lata i nigdy nic mu nie padło z elektroniki.

Naprawde dziwne rzeczy piszesz..... nie wiem jak można nie odróżnić prowadzenia 7ki od Sklasy, to inne światy, i 7ka to ten lepszy świat. Objeżdżałem kilka wersji topowych 55AMG itp. i nawet nie porównuje prowadzenia tych aut. MB jest jak proteza, nic nie czuć.

 

Co do 760i, to w PL jest mało, ale polecam niemieckie forum 7er, V12 z tego auta to koszmar jakiś i właściciele mają jej totalnie dość, posuwając się do desperacji często w próbie sprzedaży auta... Widziałem ogłoszenia sprzedaży z DE pt uwolnijcie mnie od tego złomu...

 

 

 

problemow z " nie zauważyłem w swojej ani żadnej innej e65 którymi jeździłem.

 

Polecam jeszcze zerknąć jeszcze na Phaetona, większe szanse znalezienia czegoś mniej zużytego.

KrisjR, co do materiałów, to zdaje sobie sprawe że TY nie zauważyłeś tego, z jak koszmarnie tandentnych materiałów został zrobiony środek tego auta, BMW o tym wiedziało właśnie - że ludzie już nie odróżniają dobrych materiałów wysokiej jakości, i pozwoliło sobie na taki mega f*ck-up....

Ale odzew użytkowników był jednak potężny , i w obcenej serii nie ma ani milimetra tej tandety materiałowej... Podobne gówno, bo tak należy to bez ogródek nazwać, było w najlichszych wersjach 5ki e60, jednak BMW wycodało się szybko w tej serii z tego czegoś, seria 3 wyszła materiałowo najlepiej z tego zamieszania.

Ja właśnie przez materiały środka znowu nie kupiłem 7ki, choć od kilku lat obiecuje sobie że to zrobie hehe

 

Co do Phaetona, kiedyś w jednym komisie sprzedawca polecił mi wsiąść sobie i rozejrzeć się po Phaetonie, a przyszedłem bo byłem umówiony na jazde e65 nomen omen, i trzeba przyznać że VW jakością środka przebił e65 właśnie bardzo mocno, wykonaniem i smakiem.

Nie mam doświadczenia z tym autem żadnego, i nie znam nikogo kto ma, ponoć nie za dobrze sie sprawuje elektronika w tym aucie, ponoć..... i napęd jest mocno spowalniający te 300KM+

Ogólnie widać że Phaeton miał wejść w nowy segment, tam nawet elektrycznie sie poruszają kratki nawiewu na konsoli ! roleta szyberdachu również ma swój napęd elektryczny !

 

ehh wy tylko Bejemwu Audi i Bejemwu i Audi...co Ci Niemcy zrobili z głowami Polaków :)

 

Nic o Lancii, Maserati, Bentleyu, Rollsie...o Lexusie też jak na lekarstwo. temat chyba powienien zmienić nazwe na '' Pogadajmy o samochodach pod warunkiem, że sa Niemieckie :D"

 

Lancia ? :D

Maserati ? jeździłeś kiedyś tym ? :D to auto to porażka eksploatacyjna....

Bentley ? :D nie no super, jakby jeszcze była to klasa BMW czy MB to na bank bym tym już jeździł :)

BMW czy Mercedes przy Bentleyu to pospólstwo, więc nie ma o czym mówić...

 

Lexus to kundel, więc co kto lubi, niemniej większość w klasie premium chce mieć coś dobrego w całokształcie, a nie coś co jest zżynane do bólu z MB, BMW czy Audi...

Zerknij na LS sprzed kilku lat, to auto wygląda jak sen naćpanego hipisa, ciężko patrzeć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klase nizej i mniejsze koszty pewnie by byly w Volvo S80 albo jakims Infiniti. W sumie Infiniti nawet rzadziej spotykane.


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Hondę Legend IV, przed liftem 3.5, po 2008 3.7, ale obie "tylko" V6, ok.300KM. I nie wiem, czy produkowana w Japonii. S80 też ładna, ale to już nie jest ta jakość, co kiedyś, podobnie jak Mercedes i BMW. BMW trzeba na wylot sprawdzić przed zakupem, o czym na pewno wiesz.

Edytowane przez Mattej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tej Hondzie jest ciasno z tyłu - bez porównania do S klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tej Hondzie jest ciasno z tyłu - bez porównania do S klasy.

 

Tylko w tej S-klasie jest ciasno z tyłu bez porównania do Maybaha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą może być coś z napędem na tył, czyli Audi (AWD), Lexus Jag i koniec marek....

 

 

 

 

Naprawde dziwne rzeczy piszesz..... nie wiem jak można nie odróżnić prowadzenia 7ki od Sklasy, to inne światy, i 7ka to ten lepszy świat. Objeżdżałem kilka wersji topowych 55AMG itp. i nawet nie porównuje prowadzenia tych aut. MB jest jak proteza, nic nie czuć.

 

Co do 760i, to w PL jest mało, ale polecam niemieckie forum 7er, V12 z tego auta to koszmar jakiś i właściciele mają jej totalnie dość, posuwając się do desperacji często w próbie sprzedaży auta... Widziałem ogłoszenia sprzedaży z DE pt uwolnijcie mnie od tego złomu...

 

 

 

 

KrisjR, co do materiałów, to zdaje sobie sprawe że TY nie zauważyłeś tego, z jak koszmarnie tandentnych materiałów został zrobiony środek tego auta, BMW o tym wiedziało właśnie - że ludzie już nie odróżniają dobrych materiałów wysokiej jakości, i pozwoliło sobie na taki mega f*ck-up....

Ale odzew użytkowników był jednak potężny , i w obcenej serii nie ma ani milimetra tej tandety materiałowej... Podobne gówno, bo tak należy to bez ogródek nazwać, było w najlichszych wersjach 5ki e60, jednak BMW wycodało się szybko w tej serii z tego czegoś, seria 3 wyszła materiałowo najlepiej z tego zamieszania.

Ja właśnie przez materiały środka znowu nie kupiłem 7ki, choć od kilku lat obiecuje sobie że to zrobie hehe

 

Co do Phaetona, kiedyś w jednym komisie sprzedawca polecił mi wsiąść sobie i rozejrzeć się po Phaetonie, a przyszedłem bo byłem umówiony na jazde e65 nomen omen, i trzeba przyznać że VW jakością środka przebił e65 właśnie bardzo mocno, wykonaniem i smakiem.

Nie mam doświadczenia z tym autem żadnego, i nie znam nikogo kto ma, ponoć nie za dobrze sie sprawuje elektronika w tym aucie, ponoć..... i napęd jest mocno spowalniający te 300KM+

Ogólnie widać że Phaeton miał wejść w nowy segment, tam nawet elektrycznie sie poruszają kratki nawiewu na konsoli ! roleta szyberdachu również ma swój napęd elektryczny !

 

 

 

Lancia ? :D

Maserati ? jeździłeś kiedyś tym ? :) to auto to porażka eksploatacyjna....

Bentley ? :D nie no super, jakby jeszcze była to klasa BMW czy MB to na bank bym tym już jeździł :D

BMW czy Mercedes przy Bentleyu to pospólstwo, więc nie ma o czym mówić...

 

Lexus to kundel, więc co kto lubi, niemniej większość w klasie premium chce mieć coś dobrego w całokształcie, a nie coś co jest zżynane do bólu z MB, BMW czy Audi...

Zerknij na LS sprzed kilku lat, to auto wygląda jak sen naćpanego hipisa, ciężko patrzeć....

 

Co do prowadzenia S-klasse do 7ki muszę potwierdzić, a8 plasuje się gdzieś w środku. S-klasse to świetny samochód o bardzo fajnym klasycznym designie ale wg. mnie celuje bardziej w wygodne pokonywanie kilometrów na tylniej kanapie. 7ka i A8 ( szczególnie z v12/w12 ) spokojnie nadaje się do pokonywania samodzielnie długich dystansów pozwalając na namiastke zabawy.

 

Wnętrze e65, różnicę w stosunku do a8 nie mówiąc już o Vanquish'u którego miałem jednocześnie zauważyłem ale problemów z łuszczeniem sie czy obłażeniem nie miałem. Co pamiętam najbardziej to wspomniana tapicerka fotela. Co tyczy się natomiast nowych BMW szczególnie tych w niższych klasach, jeździłem w grudniu wypożyczonym f10 i tam co mnie zaskoczyło skóra na siedzisku była akceptowalna ale na obiciu boków zastosowano coś innego, odczuwalnie gorszego. Dziwne szczególnie że samo wnętrze upodobniono do tego z 7ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobra sprawe to ja jezdze glownie sam, ewentualnie z zona. Na tylnej kanapie zadko sie ktos trafia. Obecnie smigam e39 kombi ale ewentualna zmiana bedzie raczej na cos wiekszego i nastawionego na komfort. Moglbym pomyslec o e60, ale w porownaniu do obecnej beemki to nie jest jakis wielki awans. Ot, nowsze auto, srednio wyglada w srodku i na zewnatrz- slowem bedzie drozej a nie koniecznie lepiej. e65 tez uroda nie grzeszy, ale wnetrze juz bardziej do mnie przemawia. No i 7ka bedzie znacznie bardziej kofortowa a o to mi chodzi. Ostatnia opcja to e38 z konca produkcji, ale to jednak auto juz leciwe, choc kultowe i pewnie pod wzgledem eksploatacji mialbym najmniej problemow.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie zdecydowac na e38 musisz obejrzec Transportera jedynke :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie ktore auto z klasy premium byloby najmniej klopotliwe?

 

Lexus


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasiek, ogladalem, ale on mial kiepski gust, skoro przesiadl sie na audi w kolejnej czesci :D

 

Law, o ktorym konkretnie leksusie piszesz?


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Law, o ktorym konkretnie leksusie piszesz?

 

Osobiście jeździłem tylko LS430 i taki bym wziął


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Hondę Legend IV, przed liftem 3.5, po 2008 3.7, ale obie "tylko" V6, ok.300KM. I nie wiem, czy produkowana w Japonii. S80 też ładna, ale to już nie jest ta jakość, co kiedyś, podobnie jak Mercedes i BMW. BMW trzeba na wylot sprawdzić przed zakupem, o czym na pewno wiesz.

 

Jeździłem Accordem Coupe z 3.5 i automatem - większej porażki nie miałem w rękach.

Jezeli to ten sam silnik to odpowiedź jest jedna - NIE JEDZIE


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Accordem Coupe z 3.5 i automatem - większej porażki nie miałem w rękach.

Jezeli to ten sam silnik to odpowiedź jest jedna - NIE JEDZIE

No ja nie wiem, 5.3s do 60mph to osiągi na poziomie Nissana 350Z z manualem (Accord Coupe). Chyba że oczekujesz mocnego dołu w Hondzie, a tego akurat tam nie będzie.

W Legend mocy nie brakuje, a automat jest dobry, szybko reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.