Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

To widzę, że pod tym względem mamy dokładnie takie samo podejście :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>MikolajN

 

Cena to tylko poczatek wydatkow, jesli o mnie chodzi to bym nie kupil. Dla mnie SUV to w jakims mocnym dieslu, bo uzytkowo ok i spalanie znosne. AMG w takim aucie to przerost formy nad trescia, ni to auto sportowe ni uzytkowe, tylko drogie w eksploatacji i to nie tylko w kontekscie spalania, ale i chociazby materialow eksploatacyjnych - klocki, tarcze, sprzeglo itp. - jesli auto jest/bedzie uzytkowane zgodnie z "mozliwosciami" to to wszystko jest mocno obciazone i narazone na szybsze zuzycie. No a gaz.... tylko do kuchenki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie patrzcie na cenę z ogłoszenia bo ten samochód jest do wyszarpania za niecałe 200 tys. Jest faktura więc idzie w firmę. Co do spalania to kolega ma GL 500 ze stanów sprowadzone (większa fura niż ML) i pali mu średnio w miście 16L. A o serwis pytam też dlatego, bo nie każdy serwis Merca dłubie w AMG...

 

 

Ale w tym GL500 ile tam jest koni to jest ten stary silnik 306KM?

 

Tutaj bedzie 200 kucykow wiecej :rolleyes:


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym GL500 ile tam jest koni to jest ten stary silnik 306KM?

 

Tutaj bedzie 200 kucykow wiecej :rolleyes:

 

To jest chyba ten 388 koni, ale nie będę się upierać. Ogólnie postanowiłem, że jak dobrze pójdzie to go kupię jednak. Mam 30 lat więc ostatni gwizdek by spełnić marzenie szczeniackie a co do kosztów... Na podjeździe też będzie ładnie wyglądał :D A tak poważnie, to byłem dzisiaj u Wróbla popytać o ceny. Strachu nie ma: Duży przegląd z klockami to jakieś 8 tysięcy. Silnik jest na łańcuchu a tarcze to ceramika więc mają dożywocie :) Strasznie drogie są filtry itp, ale to w sumie norma u Merca.

Silnik ogólnie prosty i nie do zajechania - taka amerykańska szkoła - pojemność i bez turbo :P

Panowie z Wróbla określili spalanie na 25L w mieście i oczywiście odradzali gaz ale ogólnie nic nie stoi na przeszkodzie.

Cena instalacji Prince we Wrocławiu na Paprotnej to jakieś 10 tys z butlą 80L. Najfajniejsze że taka butla wchodzi w tym aucie w koło zapasowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Wróbla określili spalanie na 25L w mieście...

W to już jestem w stanie uwierzyć- jeśli to będzie realne, to nie ma jeszcze takiej strasznej tragedii

 

Najfajniejsze że taka butla wchodzi w tym aucie w koło zapasowe :)

I to jest bardzo dobra wiadomość :P u mnie pewnie też by weszła, ale koło jest pompowane, w dodatku jest zabudowane i wokół niego są narzędzia,

sprężarka itp, a w środku koła subwoofer- to wszystko mocno zniechęcało do wyciągania koła :D

 

 

 

edit:

...więc ostatni gwizdek by spełnić marzenie szczeniackie...

i to jest słuszne podejście- gdy można sobie pozwolić na spełnianie marzeń, to trzeba to robić,

bo jak będziemy już na emeryturze(jak dożyjemy), to już nie będzie ta/taka sama radość :rolleyes:

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto ma mało palić i być tanie w eksploatacji (przeglądy) to się kupuje kompakt. Podobnie z zegarkami. Jak ma tylko równo odmierzać czas to kupuje się Casio :-) U mnie przez 3/4 roku (zimą i na wypady rodzinne suvik) takie wozidełko:

 

5d9f34d2-d01d-a020.jpg

6,2l V8 + kilka ulepszeń :-)

 

- Ile pali?

- Dwie gumy. Tylne.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez .misha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Ile pali?

-Dwie gumy. Tylne.

Dobre- to się nazywa błyskotliwa odpowiedź :rolleyes: choć nie do każdego auta da się zastosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by pasowalo:

 

Ile pali.....ile wleje :rolleyes:

 

A powaznie my tu o sprawach przyziemnycha takich spraw jak przyjemnosc z jazdy i zadowolenia nie da sie przeliczyc na pieniadze :D


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powaznie my tu o sprawach przyziemnycha takich spraw jak przyjemnosc z jazdy i zadowolenia nie da sie przeliczyc na pieniadze :D

O to to to :):P :P Mi się często np zdarza jak już gdzieś zaparkuję jeszcze chwilę posłuchać silniczka- V8 to jest to :)

Jak coś takiego przeliczyć na pieniądze? :rolleyes: Także Mikołaj- nie ma się co zastanawiać, do odważnych świat należy :) :) :)

Ale emotów wrzuciłem w tym poście- hehe, to musi być znak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..i zapomnijcie o gazie - nawet dobre zapalniczki są na benzynę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..i zapomnijcie o gazie - nawet dobre zapalniczki są na benzynę :-)

ble ble ble- nie wiem czy to dobry argument, ale IMO wystarczający :D

 

Są tacy, co kupują naprawdę fajne bryki z ropniakiem pod maską, to jak już tak faktycznie mam oszczędzać, to wolę wstawić dobry gaz niż kupować coś kopcącego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMG w takim trumiennym klocku to IMHO zaprzeczenie sportu....może i jeździ szybko ale wrażenia wizualne słabe ;)

 

Próba połączenia sportu i rodzinnego samochodu zawsze budziła mój uśmiech politowania ;)....nooo może wyjątek to Panamera

 

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej mieć 2 auta...typowo sportowe ( cabrio, coupe) i rodzinne.

Jest to też rozsądne z punktu widzenia bezpieczeństwa...bo nie szalejemy za kierownicą z rodziną na pokładzie.

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dasiek7 Gratuluje :) Mam nadzieję że będzie tak bezusterkowy jak mój (chociaż ja miałem zwykłe Grande) zero problemów zero awarii a kulałem się takim 3 drzwiowym 5 lat teraz przesiadłem sie na Focusa stosunkowo niedawno (minimalnie używanego) i dopiero doprowadziłem go do stanu idealnego i nawet nie pytaj o koszty... B) A i pamiętaj że włoskie samochody lubią jak po zakupie się je solidnie obleje z kolegami w knajpie / barze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i pamiętaj że włoskie samochody lubią jak po zakupie się je solidnie obleje z kolegami w knajpie / barze :)

Nie tylko włoskie i nie tylko samochody B) Żaden poważny zakup, który nie jest dobrze oblany nie służy tak jak powinien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dasiek7 Gratuluje :D Mam nadzieję że będzie tak bezusterkowy jak mój (chociaż ja miałem zwykłe Grande) zero problemów zero awarii a kulałem się takim 3 drzwiowym 5 lat teraz przesiadłem sie na Focusa stosunkowo niedawno (minimalnie używanego) i dopiero doprowadziłem go do stanu idealnego i nawet nie pytaj o koszty... B) A i pamiętaj że włoskie samochody lubią jak po zakupie się je solidnie obleje z kolegami w knajpie / barze ;)

 

 

Hehe dzieki :) Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal.....w porownaniu do Bravy jaka jezdzilem tutaj jest sporo gadzetow elektronicznych, do tego dolozyli start&stop......az dziwne bo to dziala ale tego nie uzywam ;)

 

Ogolnie fajne, z takich pomyslowych rzeczy moglbym wymienic np ze jak cofam i mam wlaczone wycieraczki przedniej szyby to tylnej szyby tez sie wlacza, przy ostrym awaryjnym hamowaniu wlaczaja sie swiatla awaryjne. Ogolnie w srodku bardzo przytulnie ;)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda CRV i Opel Astra IV Nie jestem samochodziarzem więc nie narzekam na żaden z nich ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni nabytek:

post-44118-0-45335700-1332092829_thumb.jpg


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy prywatny samochód to Mitsubishi Colt 1,8D 88', kolejny Mitsubishi Lancer 2.0D 95'. Kolejny byłby Galant avance/sport >2000r ale służbowy dostałem Citroen Xsara Picasso. Nie mniej, zarówno samochody jak i zegarki ustawiam w podobnej kolejności i jak na razie Japonia wg mnie jest wyznacznikiem jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ostrym awaryjnym hamowaniu wlaczaja sie swiatla awaryjne. Ogolnie w srodku bardzo przytulnie :angry:

 

A nie pulsują szybko światła stopu przypadkiem ? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Skodzie pulsują światła Stop, ale we Fiatach właśnie się zapalają awaryjki. Ciekawe czy się same wyłączają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej same się nie wyłączą. Kiedyś przetestowałem to na śliskiej drodze, sensowne rozwiązanie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.