Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

a po cholerę? silnikiem bede hamował jak coś Hamowanie mu lepiej wychodzi niż przyspieszanie

 

Traktor :?: :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek
Momenty to amerykańskie V8 mają zawsze :) a mnie do koni i momentów ciagnie o tyle, że nie chcę aby przy włączonej klimie, radiu, światłach nie móc bezpiecznie wyprzedzić innego samochodu. Jak kupowałem samochód to nie tyle silnik stawiałem na 1 miejscu, co wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów (poduszki, klimatyzacja) oraz wyniki crashtestów, ale trafiłem na całkiem przyzwoity silnik jak dla autka ważącego tonę :)

 

cóz więc to za serce bije po maską twego rumaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Traktor :?: :)

 

no, jak zawory się rozśpiewają, to coś z traktora ma :wink:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cóz więc to za serce bije po maską twego rumaka?

 

Marne 1200 cm3 / 75 km / 110 Nm (ok 13 sek. 0-100 km/h, Vmax ok 170 km/h) :oops:

 

Opel Corsa C: dwie poduszki, klimatyzacja, ABS, EPS, 4 gwiazdki EuroNCAP http://www.euroncap.com/content/safety_rat...1=1&id2=113


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek
cóz więc to za serce bije po maską twego rumaka?

 

Marne 1200 cm3 / 75 km / 110 Nm (ok 13 sek. 0-100 km/h, Vmax ok 170 km/h) :oops:

 

Opel Corsa C: dwie poduszki, klimatyzacja, ABS, EPS, 4 gwiazdki EuroNCAP http://www.euroncap.com/content/safety_rat...1=1&id2=113

 

dobry wóz dla młodej pary :) i oszczędny.

przy większej rodzinie, wycieczce w góry i włączonej klimie rzeczywiście malutki problem.

a nie masz problemu z wydajnością układu chłodzenia stojąc długo w korkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobry wóz dla młodej pary :) i oszczędny.

przy większej rodzinie, wycieczce w góry i włączonej klimie rzeczywiście malutki problem.

a nie masz problemu z wydajnością układu chłodzenia stojąc długo w korkach?

 

Już nie takiej młodej (rok po ślubie), w korkach na razie zero problemów (bałem się tego trochę bo ponoć w Corsach są problemy z czujnikiem temperatury), byłem juz parę razy w terenie górzystym i problemów nie było (jedynie raz pod większą górkę, ale z 5 osobami i pełnym bagażnikiem, musiałem go wtedy wkręcic na 4 tyś. obrotów i szedł :) ). Co do oszczędności to: cykl mieszany (bez klimy/z klimą) - 6l/7l, miasto (tylko z klimą) - 8l, trasa (z klimą) 6,5 l


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek
dobry wóz dla młodej pary :) i oszczędny.

przy większej rodzinie, wycieczce w góry i włączonej klimie rzeczywiście malutki problem.

a nie masz problemu z wydajnością układu chłodzenia stojąc długo w korkach?

 

Już nie takiej młodej (rok po ślubie),

 

więc za chwilę miejsca z tyłu też będzie mniej :roll: albo w ogóle go nie będzie :) albo samochód będzie za mały*

 

* trojaczki :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc za chwilę miejsca z tyłu też będzie mniej :roll: albo w ogóle go nie będzie :) albo samochód będzie za mały*

 

* trojaczki :shock:

 

"Ładnie" mi Waść życzysz :wink:

Zmieszczą się i trojaczki ale na razie nie planuję powiększania rodziny :) .


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samochód mojego kumpla :D Na Złocieniu pewnie uchwycony :twisted:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Jaki ten świat mały...a Kraków to takie podwórko :D

Wszystko się zgadza.Złocień-tam mieszkam(i mam wszędzie daleko :evil: :wink: )

Fajną ma kumpel tą gablotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest maniakiem amerykańców, odkąd go znam to już trzeci jego egzemplarz. Tylko te wielkie silniki palą jak wściekłe :roll:

Złocień to faktycznie makabra z dojazdem :?


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Czasem odwiedzają go koledzy-zapaleńcy,fajnie wtedy wygląda kilka oldtimerów-amerykańców na ulicy,obok bloku,wśród szarej masy fiacików,daełów i innych...

Kiedyś z nim gadałem to mówił że ma taką najuboższą wersję-zero elektryki i niestety tylko small-block 5,7l i z tęskną miną dodał"a były montowane jeszcze np: 7,5l" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złocień to faktycznie makabra z dojazdem :?

 

Ale kolega przynajmniej dojeżdza ze stylem :wink:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go widziałem stojącego na Rydla parę razy, zawsze się zastanawiałem jak to to się parkuje :D . A spalanie na mieście to ma pewnie w okolicach 25 litrów na setkę :shock: masakra. Ale auto fajne.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na Rydla też bywa :D A auto ma zagazowane :D


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A spalanie na mieście to ma pewnie w okolicach 25 litrów na setkę

 

niekoniecznie. Tym się nie jeździ jak wyścigówką, tylko toczy się raczej na niskich obrotach. Można się zmieścić w 15 bez większych problemów :D Ale można i 40 spalić - też bez większych problemów :D (na przykładzie kumplowego Camaro z lat `70)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mój sport, ale oczywiście "naszym" kibicuję :D

A kiedy to :?:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Michała - zreanimowałeś auto czy poruszasz się "per pedes"?

 

Pozdrawiam

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie poruszam się rowerem, a czasami Matizem teściowej :D

 

Fura bedzie niedługo rozgrzebana, jest szansa że to jednak nie skrzynia tylko jakiestam łozysko. Ale skrzynie i tak trzeba wyjąć, żeby się przekonać.

 

Tak czy owak nowy samochód już zamowiony. Skaut buszuje w Niemczech i Holandii i szuka czegoś sensownego.

 

Będzie passat B4, albo Mondeo MKII, w ostateczności Golf kombi.

 

Do niedawna w planach był LR Discovery, ale rosądek wziął górę nad marzeniem :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zablokowała się skrzynia biegów, to może to być tylko łożysko igiełkowe. Koszt kilkanaście złotych :shock: , a w pierwszym warsztacie do którego trafiłem chcieli wymieniać całą skrzynię :evil:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zablokowała się. Piątka nie chciała wejść, no i odgłosy w czasie jazdy wydawała dość ponure :D Ale jechać się dało.

 

na szczęście mechanior u ktorego robię to swój człowiek, sprawdzony i mam gwarancję że mnie nie naciągnie :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.