Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję miesięcznik AI nieprzerwanie od 20 lat, mam wszystkie numery.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zal .... Buick Grand National

 

Niemalże kupiłem ten samochód przed laty, byłem u dealera, siedziałem w nim, zniechęciła mnie obrzydliwa deska rozdzielcza i zdecydowałem się na Mustanga. Jednak dzisiaj to auto wcale już nie wygląda tak atrakcyjnie, jak wtedy.

 

Najszybszy ze wszystkich GN, czyli 1987 GNX osiągał 60 mil na godzinę w 4,7 sekund, o-1/4 mili w 13,5. Wyniki niezłe nawet z dzisiejszego punktu widzenia, ale dziś Mustang jest szybszy, a kosztuje tyle samo: 30 tys dolarów. Tylko, że w 87 roku można było kupić za 30 tys dwa Mustangi, a dziś za 60 tys można kupić Cadillaca CTS-V, albo M3, albo parę innych aut które nie tylko lepiej się rozpędzają, ale też potrafią skręcać i hamować. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz nie pamietam czy GNX mial tez 15" kapcie o fozmiarze 215 czy troche szersze ale np 1987 Testarossa rozpedzala sie do 100km/h w 5.7s. :D o coz fajnego wykonczenia wnetrza ten samochod nie mial , ale nie to sie liczy . Po wydaniu kilku tys.$ z czego polowa szla na kola ,jak wiesz ten samochod nie mial przeciwnika ( najszybszy samochod jaki mialem ) na prostej drodze , zreszta nie wiele jest teraz samochodow co dotrzymaly by mo kroku . Szukam juz od jakiegos czasu ale ciezko jest znalezc egzemplarz nie modyfikowany w bardzo dobrym stanie .

Jeden GNX jest w Vancouver nkedawno go widzialem , zrobili ich cos okolo 500szt.

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz nie pamietam czy GNX mial tez 15" kapcie o fozmiarze 215 czy troche szersze

 

GNX miał 245/50 VR 16 (Front); 255/50VR 16 (Rear)

 

 

Jeden GNX jest w Vancouver nkedawno go widzialem , zrobili ich cos okolo 500szt.

 

Jest kilka w mojej okolicy do sprzedania, ciągle nowe... Ceny od 75 do 110 tys dolarów.

 

http://www.hemmings.com/classifieds/?adtypeFacet=Vehicles%20for%20Sale&makeFacet=Buick&modelFacet=GNX

 

Problem polega na tym, że jak tylko się zacznie tym autem jeździć, jego wartości zacznie spadać odwrotnie proporcjonalnie do rosnącego przebiegu. A kupno auta po to, by stało "i rosło na wartości" mnie w ogóle nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie GNX to samochod do garazu , ostatnio przegladalem / jezdzilem 86r GN , wszystko bylo ok ale facet " poprawil" zawieszenie i ze tak powiem spie...lil sprawe , nie mozna bylo na to patrzec , ale mial tez zalozony cage w srodku i czasy 1/4 m z niskimi 11s . Chcial za niego $20k , ale tego zawieszenia nie moglem strawic


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Rozważam zakup nowego samochodu - Nissan XTrail lub Mitsubishi Outlander, w Dieslu, 4x4, skrzynia automatyczna. Ceny są podobne. Czy macie jakieś opinie/doświadczenia, które pomogą mi dokonać ostatecznego wyboru?

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuwi, mój kolega z pracy ma X-Traila i jest zadowolony, niemniej ceny serwisu dość wysokie, silnik z filtrem który czasami daje w kość nie mówiąc o tym, że moc do masy nie wypada szałowo, dodatkowo bagażnik mniejszy niż w sedanie klasy średniej ale kolega ma 62 lata i jemu to pasuje wszystko (może z wyjątkiem cen w ASO). O Outlanderze mogę powiedzieć tyle, że ma wąskie wnętrze + kiepski wygląd i jakość środka (własne wrażenie z oglądania przy okazji zakupu suva w rodzinie), diesle tam bodaj VAG dostarczał (2,0 d).

 

A nie myślałeś o koreańskiej myśli technicznej?


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, dobrze że akurat w miejscu w którym jest objazd górą ;) tunel jest tylko alternatywą. Inaczej byłby gigant korek :) bo to ścisłe centrum Wrocka. Ten tunel ma w sobie coś prowokującego..zawsze tam przyśpieszam :)...jego także pewnie zachęcił....ale zapomniał, że to nie służbowa Panda Van hahah

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my to Lambo we wjeżdzie do Arkad w piątek mijaliśmy :) Jak ryknęło to żona aż się zainteresowała co to za autko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartheck - wielkie dzieki. O koreańcach myslałem, ale z Kia pasowałaby mi tylko Sorento (w wersji mi pasujacej kosztuje tyle samo co Mitsubishi), a z "Hjundaja" oglądałem ix35 - tańszy, ale trochę gorszy komfort jazdy... Jak masz inne pomysły, to uśmiecham sie o radę :-)

pozdrawiam,

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... W jednym z ostatnich miesięczników Car and Driver jest test porównawczy M5, E63 AMG i Audi S4.

 

:) ooo nie wiedziałem że będzie bronił Audi

 

Audi niestety ale goni, co udowania całym szeregiem kolejnych wypustów S i RSek.

Mam sporo znajomych którzy jeździli Audi, dizlami, i zaczęli chcieć czegoś mocniejszego.

No i wylądowali na BMW, stwierdzając że jednak Audi nie ma porównania w wielu aspektach do BMW. Świeżo kolega szukał S6, przez przypadek w komisie dali mu M5 to sprzwdzenia, stwierdził że zrobiłby najwiekszą głupotę kupując to Audi, zamiast M5, a kosztują tyle samo.

Ba, nawet w silnikach 3.0 dizel, BMW nie ma w Audi żadnej konkurencji, nie miało totalnie przez pare lat, znajomy klinet kupił właście F10 3.0d a wczesniej jeździł Audi i śmiał się ze mnie że mam stare BMW. Kiedy sprówbował F10 stwierdził, że Audi jest generacji do tyłu za BMW w silnikach i skrzyniach biegów.

 

No właśnie, 500KM, fajne nadwozie i porządne osiągi, do tego fajna technika :)

Poleć mi coś z Audi, co nie bedzie kosztować 100 tys USD :)

Nie da się hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tyle jest opinii, ilu kierowcó, a przynajmniej w USA nie brakuje takich, którzy przeszli z BMW do Audi. W końcu i my nasze Audi kupiliśmy dlatego, że pojechaliśmy do dealera Audi kupić używane BMW. Moja żona jednak, po przejechaniu się BMW 325 i Audi A4 nie miała żadnych wątpliwości, że jej bardziej pasuje Audica.

 

Poleć mi coś z Audi, co nie bedzie kosztować 100 tys USD :)

Nie da się hehehe

 

Da się, da. Właśnie choćby S6, które ma niewiele gorsze osiągi, niż M5, a pod wieloma względami je przewyższa. I to nie moja opinia, bo nie jechałem żadnym z tych aut, ale dziennikarzy ze specjalistycznych miesięczników motoryzacyjnych.

 

Mnie Audi nie pasuje, ale przecież firma ta sprzedała w USA w tym roku już 88 tys samochodów, wzrost w porównaniu do ubiegłego o 17,5%, a BMW 184 tys, wzrost o 5%. Więc choć na każde sprzedane Audi BMW znajduje dwóch kupców swoich aut, to różnica cały czas się zmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Rozważam zakup nowego samochodu - Nissan XTrail lub Mitsubishi Outlander, w Dieslu, 4x4, skrzynia automatyczna. Ceny są podobne. Czy macie jakieś opinie/doświadczenia, które pomogą mi dokonać ostatecznego wyboru?

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

 

Mitsu mamy w rodzinie 2.0 140KM nie jedzie, po programie jedzie

mało miejsca nad głową z tyłu jak ma szyber

badziewna skóra

na 18" jest strasznie piłkowaty

bezawaryjny, dośc pakowny

 

Nissan uważaj na DPF - lubi dolać paliwa do oleju

 

W tej chwili ujeżdżamy Forestera - polecam


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, da. Właśnie choćby S6, które ma niewiele gorsze osiągi, niż M5, a pod wieloma względami je przewyższa.

 

no to chyba nie jechałeś oboma autami, bo S6 to jest po prostu żałość....

niby ponad 400KM a osiągi dramatycznie zepsute przez napęd. Naprawde ciężko nawet porównać to auto. Zobacz, że nigdy w żadnym porównaniu nikt nie starał sie nawet brać pod uwage S6, w żadnych wyścigach ani tym podobnych. S6 to jest konkurent dla 550i czy coś w tym stylu, a i tak bedzie gorszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tyle jest opinii, ilu kierowcó, a przynajmniej w USA nie brakuje takich, którzy przeszli z BMW do Audi. W końcu i my nasze Audi kupiliśmy dlatego, że pojechaliśmy do dealera Audi kupić używane BMW. Moja żona jednak, po przejechaniu się BMW 325 i Audi A4 nie miała żadnych wątpliwości, że jej bardziej pasuje Audica.

 

 

 

 

Nie chce wkladac kija w mrowisko....ale kobiety wybieraja auta na zasadzie "lekko chodzi sprzeglo.....w tym lusterka sa wieksze.....fotele twardsze".....a to jak ono jezdzi to juz jest sprawa drugorzedna.....a no i bym zapomnial.....jak ma brzydki kolor to tez juz im nie pasuje :lol:


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Audi V8 albo V10 bardzo fajne silniki.Chociaz V 10 od Lamborgini juz chyba nie produkuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasiek, to jest jeszcze pol biedy. Kiedys chodzilismy z zona po gieldzie i tak z nudow pytalem co mysli o danym aucie. Zwykle odpowiadala ze jej sie nie podoba, az doszlismy do opla astry (akurat wtedy mialem identyczna ale w innym kolorze), zona stwierdzila ze to auto jej sie podoba :) Kobiety zwykle na auto zwracaja uwage, tak jak my na ich fryzury :P

 

BTW, ostatnio szukam nastepcy dla mojej e39. Rozwazalem e61 z duzym benzyniakiem w kombi i manualu (strasznie malo tego na rynku) lub Merca W211 takze e350 lub e500 w kombi. Po lekturze forum mercedesa chyba zostane przy BMW... Jednak merc ma wiecej typowych usterek, pali wiecej i jest sporo drozszy w serwisie. Ponoc komfort i materialy na plus, ceny przedliftow tez sporo nizsze. Ma ktos z was porownanie tych aut?


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wkladac kija w mrowisko....ale kobiety wybieraja auta na zasadzie "lekko chodzi sprzeglo.....w tym lusterka sa wieksze.....fotele twardsze".....a to jak ono jezdzi to juz jest sprawa drugorzedna.....a no i bym zapomnial.....jak ma brzydki kolor to tez juz im nie pasuje :lol:

 

Nie zgodzę się w ogóle. Taki dość nieogarnięty tekst. ALbo jesteś samotny albo źle z babą trafiłeś. Mi się trafiła taka z mózgiem i zwraca uwagę na wszystko w aucie, tzn na jego ogół - ma jej pasować i tyle ale nie wybiera auta na zasadzie "lekko chodzi sprzeglo.....w tym lusterka sa wieksze.....fotele twardsze". Co do koloru - jak mi się nie podoba kolor to też nie kupuję bo po co? Ty kupujesz samochód bez względu na kolor? Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję miesięcznik AI nieprzerwanie od 20 lat, mam wszystkie numery.

 

Dziwne bo wychodził tylko do bodajże 96 roku pod logiem AI... No ale może robią dla Ciebie coś extra :D

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo wychodził tylko do bodajże 96 roku pod logiem AI... No ale może robią dla Ciebie coś extra :D

 

Od 91 wychodził AI, a potem od 96 jako auto motor i sport


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już śmiejemy się ze swoich kobiet to ja dodam coś od siebie.

Dla mojej lubej auto zyskuje pięciokrotnie na wartości, jeżeli jest czarne.

Jako zagorzały fan motoryzacji do znudzenia truję jej na temat samochodów.

Tak jak forumowiczom kizimizi nie jest obce wchodzenie do salonów z zegarkami głównie popatrzeć, tak i ja pojawiam się czasem w komisie z bardzo małym prawdopodobieństwem zakupu.

Pytam się jej - Ten fajny? - Nie! - A tamten? - Ooo, tamten tak! - A to te same auta. - Yyy, ale tamto ładniejsze, czarne! :D

I co najważniejsze, z mojej winy, posiada większą wiedzę na temat motoryzacji niż niejeden mężczyzna.

Wie co to jest dyferencjał, kiedy występuje spalanie stukowe, co oznacza niebieski dym z wydechu, itp.

Trochę ją skrzywdziłem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 0.03zł o mojej żonie; na ciągłej lini lub podwójnej ciągłej nie wyminie nawet traktora ale 100km/h w terenie zabudowanym to dla niej żadne przekroczenie i zrozum tu kobietę. Jeśli jedziemy razem to ja prowadzę bo nie znosi moich "złotych rad" :) .

Myślę, że panie jeżdżą ostrożniej /lepiej od panów


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.