Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jesteśmy narodem niedopieszczonym.

Niedawno czytałem mało profesjonalny aczkolwiek chyba dobrze prawiący, iż tylko w Polsce pojęcie "cwaniaka" może być odbierane po części pozytywnie.

Kto nie jest cwaniakiem, ten się nie dorobi, więc kto dobrze cwaniakuje, ten jest wzorcem do naśladowania.

Polak musi pokazać, że jest lepszy od sąsiada, a jeżeli nie jest w stanie wywyższyć swojego dorobku, to koniecznie musi umniejszyć bogactwo "konkurenta".

Podobno znajdujemy się w ścisłej czołówce narodów tak mocno przywiązujących wagę do posiadanego auta.

Bo u nas to luksus, którym trzeba się popisać przed innymi.

W uwielbieniu dwuśladów wyprzedzają nas tylko Niemcy, ale ich po prostu stać na dobre samochody, to mogą sobie grymasić.

Co z innymi bogatymi krajami?

We Francji samochodu nie zostawia się na biegu czy ręcznym, żeby można było przepchnąć zaparkowane auto jak zastawia inne.

Nierzadko porysowane, wymęczone, mało estetyczne, ale ważne, że jeżdżą.

Tam nikt nie patrzy czym jeździsz, bo nie jest to u nich wyznacznikiem statusu społecznego.

U nas niestety jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie mnie bardzo irytuję i wkurza zachowanie innych kierowców, którzy robiąc mi na złość wyjeżdżają mi przed samym nosem po mimo,że jestem mocno rozpędzony,muszę hamować etc.

Naprawde tak sie dzieje?!


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkontentów, krytykujących Skody, podzieliłbym na 3 grupy:

 

1. 95% nie ma zielonego pojęcia o motoryzacji.

2. 4,99% to posiadacze 100-konnych BMW, którzy chcą się czuć jakby mieli Ferrari, bo oczywiście tylko Ferrari daje radość z jazdy.

3. 0,01% ludzie tak super znający się na motoryzacji, że aż stach z nimi polemizować. Np. Kolega Karczoch.

 

Dla tych nieobeznanych 95%:

 

Weźmy za przykład chociażby Octavię.

Ta sama płyta podłogowa, elektronika, silniki co w:

- VW Golf IV,

- VW Bora,

- WV New Beetle,

- Audi A3,

- Audi TT,

- Seat Leon,

- Seat Toledo.

Z technicznego punktu widzenia różnice pomiędzy tymi wszystkim samochodami to:

- inne nastawy zawieszenia,

- inne poszycie zewnętrzne (karoseria),

- inne materiały wykończeniowe.

Jak to się przekłada dalej:

- Audi przy znacznie wyższej wartości oferuje niezaprzeczalnie najlepszą jakość,

- Seat sprawia wrażenie najbardziej dynamicznego i kupuje się go oczami,

- Skoda ma najwięsze możliwości transportowe,

- VW, bedąc całkowicie nijaki pod każdym z powyższych względów, postawił na nazwę.

I koniec.

 

Na szybko pozostałe modele:

- Skoda Citigo = Seat Mii = VW Up,

- Skoda Fabia = Seati Ibiza = VW Polo,

- Skoda Superb* = Audi A4 = VW Passat

 

*Płyta podłogowa Superba jest przedłużona.

 

No ale przecież Skoda jest dla dziadków i akwizytorów, brzydkie, psujące się, czeskie, nie mające "takiego dynksa" i innego wichajstra, a poza tym ble i a fu i co by o mnie sąsiad pomyślał.

Tu zawsze wesoło.

Mam pytanie..do jakiej grupy należysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkontentów, krytykujących Skody, podzieliłbym na 3 grupy:

 

no super, tylko mi tu brakuje jednej zasadniczej grupy - ludzi lubiących motoryzację.

 

Ktoś kiedys powiedział, że wyprodukowanie brzydkiego i ładnego auta kosztuje tyle samo.

Ale producenci aut zdają sobie sprawe z istnienia grupy ludzi o 'nijakim' zabarwieniu i nastawieniu.

Im sie nie chce ogólnie nic, nie chca być zauważalni, nie angazować się, męczy ich zwracanie uwagi etc.

Dla takich ludzi, producenci celowo "ucodzienniają" popularne modele.

Widać to fajnie, kiedy jest pokazany projekt, model studyjny, a potem wersja produkcyjna.

Część ludzi chce celowo kupować brzydkie i nijakie samochody,bo z takimi się najepiej czują.

Skoda taka jest, w Polsce jest bezpieczną niby przystanią przed strachem przed czymś "zachodnim", czyś innym.

 

Dla mnie, jeżdżącego bmw żeby nie było, a propo's Twoich grupo heheh, acha, zdecydowanie ponad 100 konnym od wielu lat,

Skode kupuje ktoś kto nie lubi motoryzacji, kto ma bardzo bezbarwne podejście do tejj strony życia.

Oczywiście, nie tylko Skoda, bo są i inne podobnie rysujące się marki.

Miałem przypadek z życia, pewna osoba kupuje auto, używane, i Fiata kupuje, tłumacze, kup za te kase Saaba np. 93, bedzie starszy, ale lepszy w każdym calu i w ogóle,.... no tak no tak.... i w sumie i tak kupił Fiata... O motoryzacji oczywiście pojęcia brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeD, przecież to forum zegarkowe, a nie motoryzacyjne :)

Wejdź sobie na jakieś wątki zegarkowe, na forach motoryzacyjnych, to zobaczysz co ludzie piszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skode kupuje ktoś kto nie lubi motoryzacji, kto ma bardzo bezbarwne podejście do tejj strony życia.

 

 

Rozumiem że to baaardzo duże uogólnienie i sprowadzenie wszystkiego do stereotypów ? :wacko:

Edytowane przez Maru123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiekszosc wypowiedzi tutaj.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde tak sie dzieje?!

 

Tak na prawdę się dzieje...

Powiem więcej,przy SC też tak było.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiarygodne...

SC to Seicento?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś miałem octvię :)

 

tak wyglądała podczas zakupu:

 

P1190153.JPG

P1190157.JPG

 

 

 

 

a tak jakiś rok później:

 

 

 

 

4.jpg

3.jpg

 

 

2.jpg

A teraz Land Cruiser. :)

Zawsze lubiłem czytać Twoje wątki na KA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a to ja nawiąże trochę do tematu i tez się pochwalę :D

 

 

na co dzień marne :P V8 4.2l 335PS

 

31879822.jpg

 

52578090.jpg

 

 

i taka moja ...wiem , wiem ;) "damska" zabaweczka , ale uwielbiam nią tak bardziej "damsko" czyli ( trochę szybciej ) pojeździć :P

obecnie coś lekko poniżej 300PS

 

95757578.jpg

 

 

tylko trochę głośna jest :wub:

 

67388406.jpg

 

Fajne auta,prze koszmarne felgi...A8 po prostu oszpeciłeś..a D3 to taki piękny model..

W TT tez..

Ratuj je!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne auta,prze koszmarne felgi...A8 po prostu oszpeciłeś..a D3 to taki piękny model..

W TT tez..

Ratuj je!

 

de gustibus non est disputandum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maks a ile osób zweryfikowałeś, że zrobili to celowo, bo jedziesz Skodą? być może to niewielki odsetek, jak znam życie na ulicy większość po prostu nie patrzy w lusterko. Może Twoje przeświadczenie, to jakieś hmm.. dziwne odczucie bo jedziesz Skodą? :) Ja jeździłem różnymi samochodami i nie miałem takich wrażeń - wiadomo, że czasami ktoś/coś się przytrafi, jak to u nas na drogach, trzeba brać poprawkę.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de gustibus non est disputandum

Nie o to chodzi troche,

felgi są ok, tylko trzeba przy takich felgach KONIECZNIE obniżyć zawieszenie, bo wygląda potem całość pokracznie, tu przykład poglądowy

 

IMG_4071.jpg

 

 

IMG_3868.jpg

 

a to wygląd, przed obniżeniem....

333nw.jpg

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często sie zdarza, że kierowcy nie potrafią prawidłowo ocenić odległości i prędkości poruszającego się pojazdu. Dotyczy to często starsze osoby oraz mniej wprawione + te które ryzykują bo się spieszą, dlatego odczucie może być błędne, niejeden nie jest w stanie rozpoznać marki auta z pewnej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zawsze wesoło.

Mam pytanie..do jakiej grupy należysz?

Żadnej, nie krytykuję Skody.

Jakość samochodu oceniam po płycie, silniku, użytych technologiach, a nie po kształcie grilla czy kolorze dywaników.

Dla mnie faceci, którzy mówią, że Golfa to by z chęcią kupili, ale Octavii kategorycznie nie, mają w sobie za dużo pierwiastka kobiecego. :P

To tak jakby nie lubieć Messiego, bo nie jest przystojny.

 

Skode kupuje ktoś kto nie lubi motoryzacji, kto ma bardzo bezbarwne podejście do tejj strony życia.

Lubię motoryzację i znam się samochodach 5x lepiej niż na zegarkach - w pełni świadomie dokonałem zakupu Skody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy chce mieć zglebowane auto zwłaszcza jeśli to auto użytkowe i jeździ po drogach typu "Żwirki i Wigury".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej, nie krytykuję Skody.

Jakość samochodu oceniam po płycie, silniku, użytych technologiach, a nie po kształcie grilla czy kolorze dywaników.

Dla mnie faceci, którzy mówią, że Golfa to by z chęcią kupili, ale Octavii kategorycznie nie, mają w sobie za dużo pierwiastka kobiecego. :P

To tak jakby nie lubieć Messiego, bo nie jest przystojny.

 

 

Lubię motoryzację i znam się samochodach 5x lepiej niż na zegarkach - w pełni świadomie dokonałem zakupu Skody.

 

Jeżeli ktoś kieruje się innymi zaletami niż praktyczność, użyteczność, technologie, stosunek ceny do jakosci - a dyktuje swój wybór wzornictwem, historią marki, czy pobudkami sentymentalnymi - ten ciota? Bzdura :D


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Może troszku mnie poniosło. Powiedzmy to tak, przeważnie powtarzają się marki samochodów,które wymuszają. To samo jest przy wyprzedzaniu. Wiele osób przyspiesza,gdy zaczynam wyprzedzać. Nie mówię,że wszyscy tak robią,fakt część jest osób,które robią to bezwiednie i niechcąco. Mam prawko prawie 20lat,wiec wydaję mi się,że "wiem o czym mówię". Potwierdza to również moja żona,która sama widzi to zjawisko.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujaco (nie zawsze) sie czyta wypowiedzi co niektorych uzytkownikow. Ja mam taki maly komentarz odnosnie zajezdzania drogi skodom. Moje doswiadczenia jest bardzo proste. Czesto zmieniam samochody i bardzo czesto jezdze roznymi samochodomi (czasami 3 dziennie) i bez wzgledu na to jakim autem bym nie jechal to i tak zawsze znajdzie sie ktos kto zajedzie mi droge, ktos kto uwaza sie za "mistrza kierownicy" lub ktos kto nie wie co robi na drodze lub ktos kto jezdzi zupelnie bez wyobrazni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy nie kupuje sie takich felg, które wymagają obniżenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby nie lubieć Messiego, bo nie jest przystojny.

 

 

Lubię motoryzację i znam się samochodach 5x lepiej niż na zegarkach - w pełni świadomie dokonałem zakupu Skody.

Lubie ładne kobiety, ale specjalnie chodzę z brzydką hehehe

Ludzie co innego mówią, co innego mowią że robią, a jeszcze co innego robią.

Nie wiem, jak celowo można wybrać nijaki samochód... Chyba że ta celowość wynika z tych pobudek, które opisałem wcześniej - nie lubie sie angażować, wyróżniać, wyglądać, najlepiej mi w szaroburym.

 

Z tym Messim to bym nie szalał :)

Skoda to raczej taki chłopiec od podawania piłek, a obietnicą gry na boisku w przyszłym sezonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda ze zawsze znajdzie sie idiota na drodze niewazne czym jedziesz, ale z drugiej strony jak ktos widzi ze jedziesz mocnym autem jakims usportowionym to mniej chyba ludzi szuka z toba zaczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie ładne kobiety, ale specjalnie chodzę z brzydką hehehe

Raczej lubię ładne kobiety, ale spotykam się tylko z tymi inteligentnymi.

Zamiast chodzić pod rękę z wydekoltowaną tlenioną blondyną, która nie potrafi przeliterować swojego imienia, wolę mieć z kim konstruktywnie podebatować przy obiedzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.