Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

No widze, sami znawcy na forum.... :)

Ale to forum zegarkowe, więc fajnie :)

Koledzy, jak sobie zwrócicie uwage na wersje projektowe róznych modeli - jak mazda6 kolegi Darka w wątku obok, to zauważycie w jaki sposób projektowane są i pokazywane koncepcje - zawsze jest niskie zawieszenie plus duża felga. Każda bryła jest tak rysowana, i każda bryła auta najlepiej wygląda w takim zestawieniu...

Potem dopiero auto sie ucodzienniane, z różnych powodów, czego "mistrzem" jest Honda....

Więc to nie jest żadna moda na glebe, a stare jak świat prawidło.

Co do "przechylania kół" :D

Obniżenie zawieszenia w autach, np klasycznych, powoduje powstanie negatywu czyli kąta ujemnego pochyłu kół, i jest to naturalna reakcja zawieszenia.

A to co piszesz JED to Gemrna Style, najbardziej rasowy niemiecki sposób tuningowania aut, bardzo ceniony zresztą.

Co do BMW z powyższych fotek, po raz pierwszy spotkałem osoby, które powiedziały, że po obniżeniu wygląda gorzej niż przed... :)

 

A ja myślałem, że reklama jakiejś niby terenowej Skody, chyba Yeti, jak koleś przychodzi do firmy tunerskiej i chce żeby mu auto podwyższyć, to była parodia na maxa, a tu widze że jednak nie....

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie dajmy się ponieść ;)

 

Zapytam Was ,co myślicie o kupnie "nowego" auta z 3 letnim stażem?

Tzn.auto z Salonu kupione np.w 2014 roku,ale wyprodukowane w 2011roku.

 

Bo tak sobie myślę jak to będzie wyglądało za rok w przypadku CX 7

ag681_Mazda_CX-7.jpg

 

Myślę,że jeśli znajdziesz dobry salon to ja bym się zdecydował.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

German style to zawsze bylo najwieksze gowno na swiecie, najwieksza wiocha.

To, co zapewne masz na mysli, to CULT STYLE - tez niezly szajs.

 

Powyzsze, to taka darmowa lekcja - dla "samych znawcow". :)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam to za zla opcje - bo co sie dzialo z tym autem przez 3 lata?

No, chyba ze oddadza je za 50-60% ceny, to moze?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za lekcję Mistrzu.

Ale najlepiej byłoby w końcu przyjąć do wiadomości że nie każdy jest Boogie' m ;) Nie każdemu podoba się to samo.

Tacy ludzie są fantastyczni w swych przekonaniach.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kończymy tę nierówną walke hehehe

Ten wątek, to coś jak pogadanka o zegarkach na forum wędkarstwa...

Wy macie swoje Skody na podwyzszonym zawieszeniu, nie lubicie ładnych felg o wartości niezłego zegarka z tytanu i chromu, nie lubicie kultowych odmian tuningu, spoko, rozumiem :)

JED dla Twojej info, jeżdżę M6

Pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanatyczni? :)

 

Powyzej mojego postu jest stek bzdur, ale nie chcialo mnie sie rozpisywac.

Rozumiem, ze tym "mistrzem" nazywasz tego, do kogo to (sarkastycznie) odnioslem - bo ja sie takowym nie czuje.

 

E24, Boogie?

Edytowane przez JED

Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, mój kolega kupił dwa lata temu (2011 styczeń) Mazdę CX9 wyprodukowaną w 2009r jako nówkę, przebieg 10km. Samochody miały być na rynek Rosyjski ale gdzieś przestały te dwa lata. Ogólnie cena była rewelacyjna bo kupił go za 120 tys zł! Wielka fura z pełnym wyposażeniem. Po roku jednak założył gaz bo to troszkę żarło ale ogólnie jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze, sami znawcy na forum.... :)

Ale to forum zegarkowe, więc fajnie :)

Koledzy, jak sobie zwrócicie uwage na wersje projektowe róznych modeli - jak mazda6 kolegi Darka w wątku obok, to zauważycie w jaki sposób projektowane są i pokazywane koncepcje - zawsze jest niskie zawieszenie plus duża felga. Każda bryła jest tak rysowana, i każda bryła auta najlepiej wygląda w takim zestawieniu..

 

....

 

W Paryżu pokazali już nie szkice, tylko model Shinari, na 4 kołach :)

 

 

mazdashinariconcept10.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Jasnym było, że nie będzie wyglądało identycznie, to była pokaz nowej stylistyki Kono (dla najbliższej Mazdy 6), ale smaku narobili aż nadto no i dlatego mały zonk.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie zrozumialem w takim razie i chyba nie rozumiem nadal...

Z jednej strony, chodzi o auto z magazynu, a z drugiej z przebiegiem?

 

Sorry, moj blad. Myslalem, ze jest napisane 10kkm, a nie 10km.

 

Moje zdanie: nie kupilbym auta, ktore stalo gdzies 2-3 lata.

Edytowane przez JED

Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie oszukali ? :(

Czy to taki chwyt marketingowy :lol:

 

Jak zwał,tak zwał .Ważne ,że ma dużą przestrzeń ładunkową :rolleyes:

Nie oszukali Cie. Ogólnie co do definicji to wszystko zależy od tego czy tylna klapa unosi się wraz z półką i szybą, czy też tylko sama klapa bez półki.

Liftback to typ nadwozia, linią nawiązujący do sedana jednak w odróżnieniu od niego tylan klapa podnosi się właśnie z szybą i półką przykrywającą bagażnik. Przykłady: Skoda Octavia/Superb , Ford Mondeo, opel Insignia.... Dwa ostatnie występują też jako klasyczny sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo mi.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawilem sie - to ja zle przeczytalem.

 


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co z tymi Mazdami, że te samochody im tak długo zalegają. Wcześniej myślałem, że ten przypadek mojego kolegi był wyjątkowy, ale tu znów trafiam na to samo :) Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt, że Mazdy są produkowane w Japonii i umowa importerska może nie obejmować "odsyłania" samochodów. Albo też jesty słaba współpraca i firma nie koordynuje wymiany aut między salonami/dealerami.

 

Ale mnie do teraz boli że tej CX9 nie kupiłem, ale wydawałą mi się za wielka i zabyt żarłoczna. A teraz... była by idealna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Zmęczenie materiału/karoserii/,wżery w silniku,przestarzałe technologie /np. brak ledów ,duży wyświetlacz GPS/...... co jeszcze?

Jak auto tylko stało przez 2 lata, to często jest przez to bardziej smutne i przygaszone, niż gdyby co dzień jeździło wesoło do pracy...

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Zmęczenie materiału/karoserii/,wżery w silniku,przestarzałe technologie /np. brak ledów ,duży wyświetlacz GPS/...... co jeszcze?

 

Zależy jeszcze gdzie stało... Ale generalnie dla auta bardziej szkodliwe jest właśnie stanie niż ciągła eksploatacja. Ale jeśli Salon dba aby auto co jakiś czas uruchomić i przegonić, rozprowadzić smary to nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy na autostradę i "przeczyścić rurę" trzeba :) Wg mnie nie ma co się stać jak samochód stał w odpowiednich warunkach dwa lub trzy lata. Moim pierwszym samochodem była Skoda Felicia która stała u taty ponad rok nie używana w garażu bo była kupiona niby dla mamy ale ona nigdy nie zrobiła prawka :) Jedyne co to klocki sę zapiekły bo ręczny był zaciągnięty ale odpaliła i jechałą normalnie.

 

Dodam, że wspomniana przeze mnie CX9 śmiga normalnie i nigdy nic się z nią nie stało złego.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, glownie ze wzgledow, ktore wymieniles - korozja wielu elementow - silnik, tarcze hamulcowe, wszystkie elementy ruchome, opony, etc.

Ale, jak napisalem - wszystko jest kwestia ceny - musialaby byc superokazyjna.

 

A takie auta jak stoja na placach, to stoja - nikt ich nie rusza, uruchamia, przestawia.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JED mylisz się. Samochód jak stoi na placu jest regularnie odpalany.Nie jest jeżdżony ale odpalany jest.

 

Co do korozji silnika to chętnie posłucham na ten temat. Nie spotkałem się z takim zjawiskiem w erze aluminiowych kadłubów silnika...

Hamulce nie rdzewieją - pokrywają się nalotem, ale nie rdzeiweją bo to nie możliwe przy zastosowaniu stali nierdzewnej...

Opony też jak zmienisz na zimę np to je wyrzucasz? Nowoczesne opony nie pękają, nie kruszą się od stania tak jak stare opony.

 

Mam w górach starego UAZa, który jest odpalany tylko na zimę. TYLKO i WYŁĄCZNIe na zimę i robi jako pług. Nigdy mi w nim nic nie zardzewiało "ruchomego" :blink: Opony też są perfekt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek z życia, pewna osoba kupuje auto, używane, i Fiata kupuje, tłumacze, kup za te kase Saaba np. 93, bedzie starszy, ale lepszy w każdym calu i w ogóle,.... no tak no tak.... i w sumie i tak kupił Fiata... O motoryzacji oczywiście pojęcia brak.

 

Faktycznie 93 lepszy od fiata ... biorąc pod uwagę, że to opel vectra ...

 

Szukamy dalej ? Proszę bardzo 1.9 TiD w saabie to diesel alfy/fiata ( którego tak nie polecasz ) 1.9 jtd z lekko zmienionym osprzętem jedyny godny polecenia diesel w saabie - fajnie ?

 

2.2 TiD to żywcem brany diesel z opla - ogólnie kiepski, ale 3.0 TiD to dopiero szmelc

 

Idąc dalej tym tokiem rozumowania mógł kupić jeszcze starszego mercedesa, audi, bmw

 

 

 

uprzedzając pytanie - tak brat miał saaba z 1.9 TiDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala ta dyskusja o kupowac czy nie kupowac auto ktore iles tam stalo gdzies, to przypomina mi cos takiego jak na przyklad dealer przy tak zwanym regularnym przegladzie samochodu poleca, zaleca, nakazuje (obojetnie jak to zwal) robic rotacje opon co jakis czas, z takich czy innych wzgledow. Pracowal ze mna kiedys taki gosc, ktory opowiadal ze jego ojciec byl w biznesie oponowym cale swoje zycie jakies 50 lat i jego zdaniem najwieksza glupota jest wlasnie robienie takiej rotacji opon, nawet mial to udowodnione "naukowo" wedlug swoich kryteriow- juz nie pamietam jakich, ale cos wspolnego z tym jak jest budowana opona jak ona sie zuzywa w porownaniu to tego jak jest budowana droga( mowie o normalnej drodze nie takiej jak wiekszosc w Polsce) itp itd.. Podobnie jest z wymiana oleju, jedni tak, inni znowu ze to uklad zamkniety, ojel nie traci wlasciwosci, i od tego sa filtry zeby filtrowaly brudy, wiec wymieniac tylko filt a nie olej i ponownie ile ludzi tyle opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.