Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas gwarancja zaczyna sie od momentu kupienia samochodu ( chyba wszedzie na swiecie tak jest ) bez znaczenia jak dlugo stal u dilera . Ale tez z rocznikami jest inaczej bo ja kiedys kupilem Dodge"a Ram 2006 w pazdzierniku 2005r :D

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D :D Dokladnie Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 93 lepszy od fiata ... biorąc pod uwagę, że to opel vectra ...

uprzedzając pytanie - tak brat miał saaba z 1.9 TiDS

:) nie tylko o Saabie wspominałem temu komuś,

Nawet niech to Vectra, w końcu jeden koncern GM, to jednak jest różnica Saab a Fiat Brava(o).... no co by nie mówić....

I nie była mowa o dieslu.

 

 

Co do stania auta, jako eksponat powiedzmy, to jest to rzeczywiście problem, ale przy aucie 2-3 letnim to raczej nie.

Przy autach które czasem wypływają w domach aukcyjnych, jak ostatnio bmw M3 e30 sprzed 20+ lat, z przebiegiem 0km, to wtedy rzeczywiście takie auto nadaje sie już do stania wyłącznie.

Kiedyś czytałem opis czynności uruchamiania auta które stało ładnych pare lat... Nie było to zwykłe odpalenie, a było potrzeba zapewnić ciśnienia oleju w silniku zanim on wogóle ruszył zewnętrznym kompresorem wpiętym w układ olejowy silnika, obracanie wałem, zdejmowanie pokrywy zaworowej etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E24, Boogie?

nie e24

 

W Paryżu pokazali już nie szkice, tylko model Shinari, na 4 kołach :)

 

 

mazdashinariconcept10.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Jasnym było, że nie będzie wyglądało identycznie, to była pokaz nowej stylistyki Kono (dla najbliższej Mazdy 6), ale smaku narobili aż nadto no i dlatego mały zonk.

 

no właśnie o to mi chodziło - niziutkie zawieszenie, felgi widze 19cali minimum, idealnie wypełnione nadkola felgą i oponą.

W takiej konfiguracji powstaje każda bryła auta, tak ona wygląda najlepiej - potem ewentualnie można nieco wykorzystać z tego potencjału robią jakąś wersję usportowioną modelu.

Tak więc obniżając auto i zakładając duże łądne koła zbliżamy sie do tego, co piewotnie poeta miał na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JED dla Twojej info, jeżdżę M6

Pa.

 

Wklej prosze fotkę! Bardzo lubię Stare M6. Jakiś czas temu kolega mi zostawił to w garażu bo wyjechał. W manualu. Mieliśmy akurat podstolik, ale bałem się to ruszyć. Co prawda sprzęgło było spiekowe, ale i tak troszkę by mi zajęło "bezbłędne" ruszenie ;)

Ogólnie darł kapcie przy każdym ruszaszniu, a jak nie darł kapcia to brutalnie traktowałsprzęgło...

No ale 507 koni fajnie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał jakieś doświadczenia z Toyotą Corollą w wersji hatchback z lat 2004/2005? Zastanawiam się nad benzyną, choć kolega gorąco poleca D4D, którym śmiga od 2 lat...Może ktoś z Was ma szerszą opinie o tym samochodzie i chciałby się podzielić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie widziałem fote A8 z kolorowym rantem, takie fajne auto a te felgi troche je szpeca... to troche tak jakby Putin nosił zegarek od Alaina Silbersteina

 

alain-silberstein-tourbillon-wild-safari-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te felgi to chyba tylko na zdjęciu tak wyszły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn miał,może trochę młodszą, D4D. Ogólnie był/jest zadowolony. Samochód służbowy więc jest jak jest,ale polecał.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Corollę z 2006 r. kombi z 1.4 D4D 90KM i szczerze polecam ci ten silnik. Fajna dynamika, oczywiście jak na rodzinnego kombiaka, spalanie bardzo przyzwoite (ok. 6,5 l w mieście, w trasie można zejść nawet do 4,5 - 5 l). Jest jeszcze 2.0 D4D, mocniejszy, ale w 1.4 masz rozrząd na łańcuchu i sprzęgło bez dwumasy. Ogólnie w opinii serwisantów Toyoty 1.4 jest mniej awaryjny. Oczywiście nie jest to jednostka wyczynowa i nie doświadczysz w samochodzie z silnikiem 1.4 D4D wrażeń sportowych, ale jako niezawodny i ekonomiczny samochód codziennego użytku możesz śmiało brać Toyotę z tym silnikiem.

Edytowane przez Szlamfajer

[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Yarisa 1,4 D4D - alez to zasuwało :) Polecam ten silnik. Obecnie mam Astrę 1,3 CDTi i nie ma co się bać większych aut z małymi dieslami - to nawet jakoś jeździ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Yarisa 1,4 D4D - alez to zasuwało :) Polecam ten silnik. Obecnie mam Astrę 1,3 CDTi i nie ma co się bać większych aut z małymi dieslami - to nawet jakoś jeździ :)

 

Też byłem zdziwiony, że to jakoś jedzie. Jechaliśmy taką astrą we czterech kawał drogi i dawała radę nawet na niemieckiej autostradzie. Tyle, że trzeba trochę oczekiwania zmniejszyć i dynamiki się za bardzo nie spodziewać. Jechać się jednak da.

A takim yarisem jechałem bardzo niedawno (kolega kupił dla żony i trzeba było przyprowadzić) i byłem pozytywnie zaskoczony dynamiką. W ogóle przyjemne jeździdełko


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam doświadczenie z Peugeotem 206 1.4 HDI (70KM), który naprawdę radzi sobie świetnie. To samo z 308 1.6 HDI (90HP) - bardzo dobrze dobrany moment obrotowy. Wiadomo, że to nie są samochody sportowe, ale bez problemu można nimi jeździć dynamicznie. Myśląc o Toyocie Corolli zastanawiam się jednak bardziej nad benzyną, niż dieselem. Podobno d4d 1.4 po 2004 roku jest pozbawiony usterek i mało pali, kolega ma 2.0 d4d i chwali...sam nie wiem. Z drugiej strony brat miał 1.6 vvt-i i bardzo chwalił, a miał od nowości. Jedyna usterka to katalizator...

 

Tak czy inaczej pojawia się odwieczne pytanie - benzyna czy diesel. Moja jazda to 99% miasto i odległości +/- 15 km. Diesel się nie nagrzeje porządnie, jak już będę parkować. Z drugiej strony benzyna pali więcej...

 

Może ktoś się trafi z opinią o benzynie i da mi jeszcze jeden insight do rozwagi :)

 

A Wam dziękuję za opinie, bardzo to doceniam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takich dystansach rzeczywiście diesel ledwo co się rozgrzeje... Ale za to fajniej terkocze, przynajmniej ja to lubię:-) Chociaż akurat 1.4 D4D Toyoty to jeden z najcichszych diesli.


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc obniżając auto i zakładając duże łądne koła zbliżamy sie do tego, co piewotnie poeta miał na myśli.

A potem wyjeżdżamy na krajowe drogi i... stoimy obok dołka, a w najlepszym przypadku wypuszczamy efektowne snopy iskier spod podwozia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie jeśli brać diesla to od 2.0 w górę.

Na takie trasy jak mówisz,moim zdaniem diesla się nie opłaca, no że chyba robisz od kopa te 15km to można ewentualnie pomyśleć. Jeśli robisz np 5km, stajesz,gasisz silnik i np za 2h jedziesz dalej,to diesel odpada.

Sam robię ok.20k rocznie, mam benzynę, z tego właśnie powodu,że wiele przebiegów mam np 15km,a za jakiś czas np 20, nie dogrzeje silnika w ten sposób.

No,że chyba nie martwisz się o filtr cząstek stałych (czy jak to się zwie ),a cieszy Cię duży moment obrotowy to tylko diesel :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś miałem octvię

Piękna była ta Octavia i na full wypasie. Ja nie mam navi i pilota w kierownicy, po za tym też jest całkiem całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JED mylisz się. Samochód jak stoi na placu jest regularnie odpalany.Nie jest jeżdżony ale odpalany jest.

Nie myle sie.

Jesli auto stoi na placu fabrycznym, gdzies w np. Europie lub "w magazynie", to nie jest.

Co do korozji silnika to chętnie posłucham na ten temat. Nie spotkałem się z takim zjawiskiem w erze aluminiowych kadłubów silnika...

A co, jesli blok jest zeliwny?

Hamulce nie rdzewieją - pokrywają się nalotem, ale nie rdzeiweją bo to nie możliwe przy zastosowaniu stali nierdzewnej...

Rdzewieja.

I tarcze nie sa ze stali nierdzewnej.

Nowoczesne opony nie pękają, nie kruszą się od stania tak jak stare opony.

Blagam Cie...

Pracowal ze mna kiedys taki gosc, ktory opowiadal ze jego ojciec byl w biznesie oponowym cale swoje zycie jakies 50 lat i jego zdaniem najwieksza glupota jest wlasnie robienie takiej rotacji opon, nawet mial to udowodnione "naukowo" wedlug swoich kryteriow- juz nie pamietam jakich, ale cos wspolnego z tym jak jest budowana opona jak ona sie zuzywa w porownaniu to tego jak jest budowana droga( mowie o normalnej drodze nie takiej jak wiekszosc w Polsce) itp itd.. Podobnie jest z wymiana oleju, jedni tak, inni znowu ze to uklad zamkniety, ojel nie traci wlasciwosci, i od tego sa filtry zeby filtrowaly brudy, wiec wymieniac tylko filt a nie olej i ponownie ile ludzi tyle opini.

Jak czytam takie herezje i pare sformulowan powyzej, to odechciewa mnie sie pisac w tym temacie...I nie bede. :D

Jednak zauważyć należy,że jeszcze 25 lat temu nikt nie słyszał o oponach "letnich" "zimowych".

Jeździło się na jednych i człowiek się cieszył.

Darek, nie pamietam, co mialem 25 lat temu - wtedy zrobilem prawo jazdy, ale pamietam, co mialem 21 lat temu - opony zimowe, szwedzkiej firmy Gislaved - i nie byla to jakas sensacja w moim otoczeniu.

Wtedy jednak była inna jakość opon,inne drogi ,inne auta.

To tak jak są dwie szkoły na temat mycia silnika.

Jedni mówią myć,drudzy nie.

Jedni i drudzy maja racje.

 

Ja sie wylaczam - bede sobie czytal, bo widze naprawde niezle ciekawostki i "urban legends". :P


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej prosze fotkę! Bardzo lubię Stare M6. Jakiś czas temu kolega mi zostawił to w garażu bo wyjechał. W manualu. Mieliśmy akurat podstolik, ale bałem się to ruszyć. Co prawda sprzęgło było spiekowe, ale i tak troszkę by mi zajęło "bezbłędne" ruszenie ;)

Ogólnie darł kapcie przy każdym ruszaszniu, a jak nie darł kapcia to brutalnie traktowałsprzęgło...

No ale 507 koni fajnie chodziło.

Nie pomyliło Ci sie z M6 z lat 80tych..... ?

Manual?

post-23203-0-16430600-1358377587_thumb.jpg

post-23203-0-92005900-1358377588_thumb.jpg

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img0167mini800.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

:rolleyes: Ciekawostka . Wpadła mi w oko ;) kiedyś taka pościgówka , Charger.... bydlak !

Wilk w owczej skórze . B)


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlamfajer: obecne diesle się słabo rozgrzewają bo mają wysoką sprawność cieplną. Ja zatrzymałem się na wolnossących dieslekach i nowoczesnych wynalazków nie uznaję. Staty albo nie.

Poza tym tak naprawdę o silniku coś sensownego można powiedzieć jak ma przebieg ze 300 kkm i dokładnie wiadomo co się w nim dzieje. W latach 80 tych porządne silniki diesla robiły po grube setki tysięcy km, benzyny - niewiele mniej. Te 50 tys to dla nich dotarcie ledwie było.

W ramach "na wesoło" - cały czas rozglądam się za nowym starym autem - Volvo 240/740/940 w kombi z silnikiem 2,4 o oszałamiającej mocy 82 kucy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
img0167mini800.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

:rolleyes: Ciekawostka . Wpadła mi w oko ;) kiedyś taka pościgówka , Charger.... bydlak !

Wilk w owczej skórze . B)

 

Fajny i na fajnych felgach, tylko tej owczej skóry nie widzę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img0167mini800.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

:rolleyes: Ciekawostka . Wpadła mi w oko ;) kiedyś taka pościgówka , Charger.... bydlak !

Wilk w owczej skórze . B)

 

A to "skręcać" potrafi czy przewidziane jest tylko na amerykańskie drogi?

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.