Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

 

no właśnie o to mi chodziło - niziutkie zawieszenie, felgi widze 19cali minimum, idealnie wypełnione nadkola felgą i oponą.

W takiej konfiguracji powstaje każda bryła auta, tak ona wygląda najlepiej - potem ewentualnie można nieco wykorzystać z tego potencjału robią jakąś wersję usportowioną modelu.

Tak więc obniżając auto i zakładając duże łądne koła zbliżamy sie do tego, co piewotnie poeta miał na myśli.

 

Niepotrzebnie za bardzo skupiasz się na tej feldze i obniżeniu ;) Kiedyś były małe felgi i wysokie zawieszenia a projektowali samochody dla ludu, które do dziś są dziełami sztuki. Przy projektowaniu auta i ogólnej ocenie koło jest punktem podparcia i ma najmniejsze znaczenie. Zobacz na kilka różnic bryły tej Shinari a nowej 6, od proporcji długości maski, pochylenia przedniej szyby oraz opadającego dachu, kończąc na zgrabnym kuferku tej pierwszej. Oczywiście, koncept ma przypominać model seryjny, przecież po to on jest (no, może za wyjątkiem wizji Daci/Renault Dustera), jednak nawet jedna - dwie inaczej poprowadzone kreski mogą zepsuć oczekiwany efekt. No cóż, czasami względy praktyczne i "księgowi", biorą górę.

 

A tak w ogóle jest inny temat do pogadania o samochodach, tu się chwalimy :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcać pewno i potrafi, ale tylko na amerykańskich zakrętach. Czyli rzadko i łagodnie. Za to klimat ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie widziałem fote A8 z kolorowym rantem, takie fajne auto a te felgi troche je szpeca... to troche tak jakby Putin nosił zegarek od Alaina Silbersteina

 

a co Ci się nie podoba w tym zegarku ?? czy Twoim zdaniem lepsze do A8 są klasyczne "słoneczka" czy może jesteś fanem KAHN-a ?? powiem Ci że miałem te drugie w swojej ósemce a te pierwsze mam jako zimówka , ale jakoś mnie nie porywają ani jedne ani drugie tak jak obecne letnie z "kolorowym" wiejskim rantem :lol:

zapytam może jeszcze mecenasa od Putinowego dizajnu :lol: , czy śruby w werku barwione termicznie na niebiesko to też tak szpecą ten czy inny werk ?? a to dokładnie ta sam technologia co rant tej zajebistej felgi ;)

 

 

Te felgi to chyba tylko na zdjęciu tak wyszły?

 

nie to nie wyszło tak na foto to tak jest w oryginale , to angielskie BK Recing-i , naprawdę mega wytrzymałe na nasze pseudo drogi dwa lata wymłuciły już 80tysia i są równe jak bezel w omesi ;) a co też ważne tą felgą i 2tonami masy można bez obaw wymiatać nawet 270km/h na germańskich autobanah

 

to ta felga

 

http://www.ebay.pl/s...14.l1513&_pgn=1

 

 

;)

Edytowane przez kono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne auta,prze koszmarne felgi...A8 po prostu oszpeciłeś..a D3 to taki piękny model..

W TT tez..

Ratuj je!

 

felgę ósemki masz wyżej opisaną , Panie Projektancie w TT jest oryginalna fela S line ,

więc jeśli chcesz wołać o ratunek to nie do mnie a do Panów z Ingolstadt :lol: choć oni tego już nie robią bo to stare ze 100lat już ma :P

 

PS

a tak przy okazji , rzuć proszę tutaj jaką fajną felem pod budę w TT z czarnymi dodatkami i czarna górą , chętnie zakupie coś innego , ciekawego polecanego przez projektanta !!

 

 

 

:lol:

Edytowane przez kono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kono masz może konto na forum klubTT.pl?

jeśli tak to pozdrawiam :D ... jeśli nie to zapraszam.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kono masz może konto na forum klubTT.pl?

jeśli tak to pozdrawiam :D ... jeśli nie to zapraszam.. ;)

 

TAK , mam , i na TT i na A8 , jednak zdecydowanie na TT jestem tylko "czytaczem" , TeTeTka to tylko moja zabaweczka ;)

ale jak już pisałem uwielbiam jeździć tym "damskim" wozidełkiem , jazda tymi taczkami daje naprawdę mega frajdę :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie za bardzo skupiasz się na tej feldze i obniżeniu ;) Kiedyś były małe felgi i wysokie zawieszenia a projektowali samochody dla ludu, które do dziś są dziełami sztuki.

 

Zobacz na kilka różnic bryły tej Shinari a nowej 6, od proporcji długości maski, pochylenia przedniej szyby oraz opadającego dachu, kończąc na zgrabnym kuferku tej pierwszej.

 

Oczywiście, koncept ma przypominać model seryjny, przecież po to on jest

 

Wiem wiem, ale to lata 60-70te, dużo aut wtedy było opartych na klasycznych bryłach, inne bryły, najdłużej Jag trzymał sie tych koncepcji.

Teraz kreski są agresywniejsze, bryły ostrzejsze, mocniej osadzone na ziemi, no i projektowane również szczegółowodo samej ziemi. Jak sie przyjrzysz np. XJ starszemu, to zobaczysz że tak naprawdę auto występuje w nim do linii zderzaka, pod nim jest taka cześć jakby niekaroseryjna, jakaś blacha pokryta barankiem, coś tam wystaje etc. Koło istotnie miało wtedy inną funkcję w bryle...

 

Co do Shinari, to wszstko co piszesz, jest po prostu droższe w produkcji...

Większe pochylenie szyby, dach bardziej coupe, wymagają innej konstrukcji, więcej kombinacji jest z upchnieciem wnetrza, napędu, etc. w tym projekcie nawet klamek nie ma :) bo każdy designer twierdzi że psują linie, baa lusterek też nie ma :)

Auto jest po prostu zrobione na bogato na całego.

 

Wiele wiele aut seryjnych, w porównaniu do publikowanej wizji wcześniej, było rozczarowaniem... naprawdę wiele...

 

 

nie to nie wyszło tak na foto to tak jest w oryginale , to angielskie BK Recing-i , naprawdę mega wytrzymałe na nasze pseudo drogi dwa lata wymłuciły już 80tysia i są równe jak bezel w omesi ;) a co też ważne tą felgą i 2tonami masy można bez obaw wymiatać nawet 270km/h na germańskich autobanah

 

to ta felga

 

http://www.ebay.pl/s...14.l1513&_pgn=1

 

 

;)

 

Kono spokojnie, chłopaki nie lubują sie w nowościach :)

Te Twoje felgi, to ktoś średnio obeznany widzi, że to nie chińszczyzna, bo mają za dużą wklęsłość jak na tanie materiały, no i są niejednoczęściowe, a to już nie jest felga montowana w jakimkolwiek aucie klasy popularnej....ba, nie wiem kto seryjnie montuje skręcane felgi heheh ferrari ? ale to ta liga gdzieś...

Powiedzmy w nowościach, bo jak kilka lat temu miałem podobne felgi, to nawet ludziska coś tam grzebiący w autach marudzili. Minęło dwa lata, i do nas przyszedł trend nowocześniejszych felg :)

Dla mnie tylko, jak pisałem, takie koło wymaga zgrania linii nadkoli i rantem, niemiałym zresztą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto wyglada super, ale zagadka jest za trudna i zaraz dostane wylewu ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS Detailing to dobra ekipa, widziałem ich prace niejednokrotnie i zawsze mi się podobało. Dużo Civic'ów VII mieli, chyba nawet właściciel miał. Nieważne. Twoja Mazda prezentuje się teraz świetnie, samochód zyskał prestiż i kilka dobrych złotych do wartości :)

 

Zawsze byłem ciekawy w jakiej cenie zamyka się taka renowacja lakieru/powłoka. Czuwaj!

 

PS. Tak, to miejsce jest ekstra. Często tam śmigam na rowerku, bo to niemal pod domem :)

PSS. Konkurs faktycznie trudny, chyba że ktoś zna "sztukę" wykonawcy w odpowiednim stopniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na konkurs:

 

jak dla mnie masz syf dookoła anteny - ale to może byc wynik mycia i tego co się zbiera pod. :D

Po drugie zdjęli Ci naklejkę Staniego.

Nie umyli zderzaków od spodu.

 

A tak w ogóle lewy halogen jest nieoryginalny, masz do wymiany olej za 5 tys, i zapchany DPF a środkowy tłumik ma obluzowany wieszak :lol::lol: więcej nie wiem.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt koncowy ladny, wyglada jak nowe. Podziwiam ze sie chcialo poswiecic czas i pieniadze. Cos z rura wydechowa zrobili czy tylko wyczyscili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój avatar to chyba już dostałeś :D:lol:

Tak, to w pewnym sensie awatar...

W pewnym, bo to moje zdjecie. :(


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to w pewnym sensie awatar...

W pewnym, bo to moje zdjecie. :(

Nie bardzo na avatarze jest ktoś młodszy a Ty masz w profilu rocznik 1971 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Babciu ja będe za Heroda.

Za młody jesteś na Heroda!

A co,Herod nigdy nie był młody?

Nie!"

Edytowane przez JED

Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrzeżeniu

Edytowane przez Darek-zegarek

Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.