Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma 1.9 JTD 16V 140KM tak jak napisal Drake. Wszystko ma seryjne......no moze oprocz zawieszenia.....w ktore wlozyl poliuretany czy jak sie tam to nazywa :)

 

Moze mi ktos wierzyc lub nie......ale jesli ma taka mozliwosc to niech sie przewiezie alfa....banan na twarzy caly czas :)

 

Nie umiem tego opisac ale tak do czworki wlacznie jak sie wcisnelo gaz.....jak silnik weszedl na 2tys obrotow to doslownie kola zwywaly przyczepnosc-piekne uczucie :)

 

A jeszcze dodam ze jedziemy sobie jedziemy......gadamy......a on mi mowi ej moze zwolnij troche.....tak myslalem ze smigamy gdzies kolo 110km/h......patrze a tu na blacie 16scie złotych :lol: Pewnie wiele mozna temu autku zarzucic.......ale swietnie sie nim jezdzi :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trwałość zawieszenia gorsza w Alfie i to nie kapkę ;) Poza tym zapytaj kolegę ile tak naprawdę KM ma jego 147-ka bo to co napisałes jest po prostu niemożliwe w serii :P

 

 

Na papierze pewnie alfa przegrywa......ale wystarczy poogladdac troche dragi ktore pokazuja w Top Gear, zeby zauwazyc ze czasami to co przegrywa na papierze jest duzo szybsze w rzeczywistosci :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Na papierze pewnie alfa przegrywa......ale wystarczy poogladdac troche dragi ktore pokazuja w Top Gear, zeby zauwazyc ze czasami to co przegrywa na papierze jest duzo szybsze w rzeczywistosci :)

 

Alfa jest 100 kg lżejsza więc przy pomiarze elastyczności może być szybsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy nabytek : Ridgeline

 

3B2EE941-06D7-4194-BD3B-6CD0AF87A2B8-8933-00000B255934ED61_zps9fb0a348.jpg

E021F77B-5867-448B-9483-7B552DCD8C6A-8933-00000B255E40AC20_zpsac0090b2.jpg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy nabytek : Ridgeline

Widze, ze kryzys i moda na downsizing do tej hameryki jednak dotarla ;)

Fajne autko tylko takie spore troche :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ci przystanek przyslonil ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w zależnosci od nastroju

 

albo czarnego osiłka

 

albo pożyczam od Pani Żony (jak mnie handra dopada) najwygodniejsze autko swiata :) kosmicznie szarą "piątkę"

post-60722-0-76225400-1365283542_thumb.jpg

post-60722-0-69371800-1365283659_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że ten topik ma tytuł "Jakimi samochodami jeżdżą członkowie forum", więc wypadałoby pokazywać TE samochody


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prima, zamieniłeś auto? Kol. Zbyszek teraz śmiga slem? :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie brudasy :) wstyd pokazac

teraz na mojej ul.błotenej trudno utrzymac w czystosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Juz trzy lata z nami i nie mysle na razie o innym:

 

 

20120519093259copy.jpg

 

 

20120519093146.jpg

 

Zony ( czasem tez skorzystam :) ):

 

20110402092204.jpg

 

Oraz wol roboczy do zadan wszelakich. Najdluzej z nami bo juz prawie 8 lat:

 

 

obraz044px.jpg

 

 

19072009047.jpg

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy wszystko wspólne, oprócz żon, tłumaczyłem kiedyś przecież :P

Prawie jak w tym kawale, "widzisz te dwie laski przy barze?, ta blondi to moja żona a ta druga to moja kochanka!, a u mnie zupełnie odwrotnie" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu gdzieś się tam podświadomie (a czasem całkiem świadomie) marzy, żeby mieć autko, które będzie wzbudzać zachwyt i zazdrość innych kierowców i kolegów w pracy. Takim autem, do pewnego stopnia jest moje M3, choć tylko dla koneserów. Przeciętny Kowalski (czy w moim przypadku Smith) nawet nie zauważy, że M3 to jest coś "special" i "extra". Kupiłem sobie zatem drugi samochodzik, za którym na pewno wszyscy się będą oglądali i na pewno będzie wzbudzał powszechny zachwyt i nieukrywaną zazdrość. :)

 

126-5.jpg 126-4.jpg 126-3.jpg 126-2.jpg 126-1.jpg 126-6.jpg

 

Samochód jest ciągle w Krakowie, zejdzie mi ze dwa miesiące, zanim uda się go przetransportować do Stanów. O ile nie będzie żadnych przeszkód. Oczywiście na pewno zrobię jakiś filmik na YT z tego wydarzenia. Autko jest "jak nowe", ma tylko 45 tys km przebiegu i będzie to pewnie jeden z zaledwie kilku maluszków zarejestrowanych w Stanach, pewnie jedyny na południowym wschodzie USA, bo podobno są jakieś maluszki jedynie w New Jersey, Chicago i Kalifornii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiob - świetny zakup! Też się rozgladam za jakimś malczakiem, żeby przypominał dawne czasy, ale trudno wygrzebać cos w idealnym stanie.

Podobno w USA jak zobaczyli silnik malucha, to uznali, ze to do napędu klimy i pytali, gdzie zasadniczy motor ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hiob - świetny zakup! Też się rozgladam za jakimś malczakiem, żeby przypominał dawne czasy, ale trudno wygrzebać cos w idealnym stanie.

 

Miałem trochę szczęścia, gdy zacząłem szukać, znalazłem dwa egzemplarze odpowiadające moim warunkom: Mały przebieg i wiek co najmniej 25 lat (młodszych nie da się zarejestrować w USA). Jeden był w Krakowie, za 4500, drugi gdzieś koło Zwardonia, za 3500. A ponieważ rodzina jest w Krakowie, najpierw szwagier zobaczył "krakowskiego" i po dokładnych oględzinach powiedział, że nie ma nawet po co jechać oglądać tego drugiego, bo nie znajdę auta w takim stanie. Podobno właściciel nawet trzymał auto w garażu z otwartymi drzwiami, żeby się uszczelki nie wygniatały. Do tego udało się urwać z ceny 500 zł.

 

Wiem, że 4 tys za malucha to drogo, ale nie z mojego punktu widzenia. Za sam transport do USA zapłacę ponad 6 tys zł (600 zł za transport do portu w Niemczech, 1850 dolarów za statek), więc oszczędność paru groszy nie robi wielkiej różnicy.

 

Jeden z amerykańskich maluszków jest na sprzedaż, za $18,500. ( http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5756809-1976-Fiat-126-P ) Podobny przebieg, choć autko jeszcze starsze. Wygląda na to, że moje koszty powinny zamknąć się w granicach 4 tys dolarów - czyli niemal za darmo. Miesięczna pensja kierowcy. ;-)

 

 

Podobno w USA jak zobaczyli silnik malucha, to uznali, ze to do napędu klimy i pytali, gdzie zasadniczy motor ;)

 

Nie jest tak źle. Tu wiele osób pamięta jeszcze pierwsze Hondy N600, które miały motocyklowe silniki. Teraz można też kupić w USA np. Smarta, który jest krótszy od 126, choć inne wymiary, tzn szerokość i wysokość, ma większe. Ale i tak maluszek powinien wzbudzać sensację. Nie mówiąc już o tym, że mi zaoszczędzi parę groszy, gdy go będę używał na dojazdy do pracy - eMka pali 15l/100km, gdy jeżdżę delikatnie, maluszek może się zmieści w pięciu. Mam nadzieję, choć pamiętam, że gdy jeździłem nim w Polsce, zwykle przekraczałem 7l/100. Ale wtedy nie wiedziałem co to znaczy "jeździć delikatnie". :D

Edytowane przez hiob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maluszek nigdy ekonomiczny nie był a stosunek osiągów do spalania był bardzo nie fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafter Ty tutaj też? :)

 

Ciii , bo się wyda :D . Szukam Omegi na tą chwilę ,dla ułatwienia dodam że nie chodzi o Opla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.