Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

maluszek nigdy ekonomiczny nie był a stosunek osiągów do spalania był bardzo nie fajny

 

Cóż, konstrukcja raczej stara a jakość była, jaka była...

Ale masakry nie było. Pamiętam, ze mój maluszek spalał średnio coś koło 5,3-5,5dm3/100km, a w trasie (hehe, naprawdę sie tym jeździło na dłuższe dystanse) to nawet poniżej 5 potrafił zejść.

Łza się w oku kręci...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój palił 8,5 w zimie. Ale widocznie czerwone palą więcej.

 

Gdybym miał gdzie trzymać, teź kupiłbym kaszlaka. Tańsze już nie będą :-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony - to dużo wyjaśnia. Mój był biały ;)

Żeby utrzymać niskie spalanie trzeba było wykonywać abstrakcyjne z dzisiejszego punktu widzenia czynności - co troche zapłon podregulować, gaźnik przeczyścić, pilnować, żeby ssanie było wyłączone, przewody do świec zakupić "lepsze" a i w same świece zainwestować, luz na zworach kontrolować... Fajnie było :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...hehe, naprawdę sie tym jeździło na dłuższe dystanse...

Łza się w oku kręci...

 

Oj kręci się, kręci... Kraków - Lwów - Rumunia - Węgry - NRD i powrót do Krakowa... praktycznie non stop, w cztery osoby i kupą bagażu na dachu, bo to była wyprawa handlowa... A powrót przez NRD, bo można było schować wkładkę paszportową i wrócić na dowód osobisty, dzięki czemu można było wyjechać ponownie. Ale kto to dziś zrozumie? :ph34r:

 

A na czym się zarabiało? Na przykład na skórze. Pewexowskie kurtki skórzane dobrze można było sprzedać we Lwowie, ukraińskie tanie i marnej jakości skórzane płaszcze cieszyły się popytem w Rumunii, a rumuńskie kożuszki były szczytem mody naszych rodaczek. Ma każdej transakcji przebitka 200%, jak się nie wpadło na granicy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony - to dużo wyjaśnia. Mój był biały ;)

Żeby utrzymać niskie spalanie trzeba było wykonywać abstrakcyjne z dzisiejszego punktu widzenia czynności - co troche zapłon podregulować, gaźnik przeczyścić, pilnować, żeby ssanie było wyłączone, przewody do świec zakupić "lepsze" a i w same świece zainwestować, luz na zworach kontrolować... Fajnie było :)

... i smarować zwrotnice żeby nie stanęły dęba :(

Hiob mam nadzieję, że zakup "malucha" to początek kolekcji wytworów PRL-owskiej motoryzacji.

Pozdro od użytkownika ///M :)


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciii , bo się wyda :D . Szukam Omegi na tą chwilę ,dla ułatwienia dodam że nie chodzi o Opla ;)

 

Jeśli Lotusa to ma mój kolega. Nie wiem czy na sprzedaż, choć pewnie nie. Kolekcjoner. Ale może do czegoś się przyda...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony - to dużo wyjaśnia. Mój był biały ;)

 

Mój też był biały...

 

5.-Maluch.jpg

 

... a teraz będzie czerwony. Ale chyba nie spali więcej, niż eMka. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lotusa to ma mój kolega. Nie wiem czy na sprzedaż, choć pewnie nie. Kolekcjoner. Ale może do czegoś się przyda...?

 

Seamastera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seamastera :D

 

Ja swojego nie sprzedaję. :ph34r::unsure:

 

Zegarki.jpg

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie sprzedaję. :ph34r::unsure:

 

Zegarki.jpg

 

:D

 

I bardzo dobrze :D wolę nówkę sztukę z salonu bez przebiegu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma wielu z tych aut, o których mówicie, ale z tych, co są, zarówno Focus jak i Golf mają bardzo dobrą prasę - na przykład obydwa trafiły na prestiżową listę "10 Best" miesięcznika Car and Driver: http://www.caranddriver.com/features/2013-10best-cars-feature

 

Jeśli kogoś by zadowalał mniej praktyczny samochód, to bardzo dobrą opinię otrzymują bliźniaki Subaru BRZ i Scion (Toyota) FR-S - ale nie wiem, czy są one dostępne w Polsce.

 

A ja osobiście polecałbym maluszka... właśnie sobie go kupiłem, choć jeszcze nie miałem okazji się nim przejechać, bo przypłynie do Stanów dopiero za dwa miesiące. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma wielu z tych aut, o których mówicie, ale z tych, co są, zarówno Focus jak i Golf mają bardzo dobrą prasę - na przykład obydwa trafiły na prestiżową listę "10 Best" miesięcznika Car and Driver: http://www.caranddri...st-cars-feature

 

Jeśli kogoś by zadowalał mniej praktyczny samochód, to bardzo dobrą opinię otrzymują bliźniaki Subaru BRZ i Scion (Toyota) FR-S - ale nie wiem, czy są one dostępne w Polsce.

. :lol:

 

Są oba w sprzedaży z tym że Scion FR-S w polsce nazywa się Toyota GT86 i co dziwne mimo że to bliźniaki to 80% ich sprzedaży przypada na tego ze znaczkiem Toyoty :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Odbiegne troche od planktonu w postaci nowych samochodow. ;)

 

Packard Super 8 z 1936 roku. :P

 

 

20130330100053.jpg

 

 

20130406092242.jpg

 

 

20130406092202.jpg

 

 

20130406091637.jpg

 

 

20130406091722.jpg

 

 

20130406091744.jpg

 

 

20130406091958.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny samochod , zazdroszcze :) ale tak pozytywnie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego zazdrościsz? Zdjęcia w muzeum każdy umie zrobić :)

A zapewne mozliwosci obcowania z historią....bo napewno nie robienia zdjec... ;)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

Zdjecia robione komorka w slabo oswietlonym ( do zdjec ) pomieszczeniu. Wiem bez komentarza, ze nie najlepszej jakosci. ;) Nie byly tez robione w muzeum. :)

Co do umiejetnosci to sa przecietne. Tu pare zrobionych dawno temu lepszym aparatem, ktorego na codzien ze soba nie nosze. :)

 

 

02lipiec2009057.jpg

 

 

02lipiec2009056.jpg

 

 

02lipiec2009061.jpg

Edytowane przez romseyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia robione komorka w slabo oswietlonym ( do zdjec ) pomieszczeniu. Wiem bez komentarza, ze nie najlepszej jakosci. ;) Nie byly tez robione w muzeum. :)

 

Czyżby to były Twoje sprzęty? Cudowne maszyny! :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Chevrolet-Volt-bardziej-oszczedny-niz-sie-spodziewano,wid,15507366,wiadomosc.html

 

 

Ciekawe czy to tak jest w praktyce.....wiem ze ktos ma na forum to autko moglby to jakos skomentowac, bardzo jestem ciekaw :)

Edytowane przez dasiek7

" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tu na forum ma taka Ampere... Tylko nie pamietam kto :)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez słyszałem już kilka opinii ze jest fenomenalny ten Volt,

również prosiłbym o wypowiedź właściciela w tym temacie

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez słyszałem już kilka opinii ze jest fenomenalny ten Volt,

również prosiłbym o wypowiedź właściciela w tym temacie

 

za 42 000 EURO mozna kupic ciekawsze auto ;p

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jezdze Jeep Wrangler sahara i musze stwierdzic ze zmienilem zdanie co do tego samochodu , jest calkiem fajny , niekoniecznie dobry samochod rodzinny lub na dlugie szybkie jazdy po autostradzie , bo przy takim wygladzie jest troche glosnawo . Ale ma super hamulce aerodynamiczne :-) , bardzo wydajne , i nowy 3.6 v6 jest bardzo mocny . Ogolnie. Jak ktos szuka samochodu do zabawy to warto vo kupic

 

2upa3yga.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.