Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Posted (edited)
3 godziny temu, facecik napisał(-a):

W lipcu, jak wszystko pójdzie dobrze, będzie u mnie nowy ES. Z uwagi na wrodzony konserwatyzm technologiczny i użytkowane dotychczas proste samochody, mam spore obawy co do ogarniania multimedialnej części auta. Chyba będę musiał się przyzwyczaić do postępu w tej działce🙂.

Nowe systemy są intuicyjne, a w ES masz dużo "manualnego" wyboru. Opanujesz raz, dwa! :) No i gratuluję wyboru, jak nie przeszkadza skrzynia i limiter; "będzie Pan zadowolony", bardzo zadowolony. Lexus to luksus, a sam ES wiele nie ustępuje LS pod względem wykończenia i jakości materiałów. Pytanie; jaka wersja?

25 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Co ty wiesz o wygodzie, komforcie i ergonomii... 😎

Zrzut ekranu 2024-04-18 o 20.38.13.png

PS. zgadłeś, ale nagrody nie ma, budżet poszedł na dywaniki gumowe 😜

Wiedziałem!!!

Edited by Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

33 minutes ago, Valygaar said:

Co ty wiesz o wygodzie, komforcie i ergonomii... 😎

Jeszcze automat i mogę jeździć… ja tam nie wybrzydliwy jestem😜

19 minut temu, Londek napisał(-a):

Jeszcze automat i mogę jeździć… ja tam nie wybrzydliwy jestem😜

Nie z tym motorkiem.

A wówczas sie cenowo robi znacznie słabiej, chociaż nadal atrakcyjnie.

Natomiast w opcji z fabrycznym LPG to jest dominator w kategorii cena/jakość 🫠

Ja zmieniłem 1.0 na 1.3  130 KM. Jak dla mnie 1.0 nie dawał rady po  górkach w Walbrzych-Świdnica. Teraz jest prawie OK - największy minus to prostokątne, nie działające  dobrze w zasadzie nawiewy. Przed liftem  były  okrage - super sprawa, ideałem to była ogrzewana przednia szyba 🙂

W dniu 16.04.2024 o 19:52, Autor1984 napisał(-a):

Minął miesiąc :) i przekroczyłem 1000km.

Jak oceniam... Na pewno jest to najwygodniejszy, najbardziej komfortowy samochód jaki dotychczas użytkowałem. Ergonomia jest niesamowita, słowa Kolegów o tym, że BMW jest stworzone dla kierowcy nie były wyssane z palca. Pomimo faktu, że jest to limuzyna z przeznaczeniem dla pasażera. Po ustawieniu i zapisaniu w pamięci konfiguracji, ogromną przyjemność sprawiają same nastawy, które dokonują się po włączeniu startera i zapięciu pasa bezpieczeństwa. To oczywiście drobnostki, ale dobrze przylegający niezwykle komfortowy zagłówek to na prawdę frajda. Jak miałbym porównać go np do XC90 porównałbym to do usadowienia się w wygodnym fotelu i zajęciu miejsca na krześle z drewnianym oparciem. Fakt, to drugie jest zdrowsze dla kręgosłupa, ale...

Jeżeli chodzi o walory jezdne tutaj dzieje się coś magicznego i to zasługa nie tylko dynamicznego silnika diesla i samej bateryjki generującej 200Nm, ale to również przeniesienie napędu i przyczepności. To do czego się chwilę przyzwyczajałem, to tylna skrętna oś - będąca na wyposażeniu seryjnym. Jak to kuzyn zauważył jadąc za mną, wchodząc w ciaśniejszy zakręt nie zjeżdżam do zewnętrznej aby odpowiednio przyciąć do wewnętrznej i wychodzę na pełnym gwizdku, tylko jedziesz jak po sznurku swoim pasem... Oczywiście to nie jazda wyścigowa, ale pobawić się można. Niesamowite uczucie, które początkowo wprawiało mnie w dyskomfort tak jakby "luźnej" tylnej osi gdzie za chwilę zgubisz tylne koła. Po pewnym czasie przyzwyczajasz się do tego układu i czujesz się pewnie. Na uwagę zasługuje zawieszenie. Czyli adaptacyjne pneumatyczne zawieszenie obu osi z elektronicznie regulowanymi amortyzatorami, to na prawdę rarytas. W ustawieniu "personal", którego nie idzie ustawić pod siebie jest ultra komfortowo. W ustawieniu sport z regulacją manualną zawieszenia, reakcji, trakcji itd, auto się usztywnia nie tylko na "kołach", ale i w środku ściskając boczki foteli dla lepszego trzymania. Naturalnie obniża się prześwit. Co ciekawe można będą w ustawieniu personal(personal i sport to dwa główne tryby mojej jazdy, sport - ze względu na "rozłączenie" start/stopu), a więc będąc w ustawieniu dajmy na to personal można podnieść auto i to dosyć znacząco, to też świetna opcja na krawężniki i dziury na drogach gruntowych.

Samo przyśpieszenie też jest ok. Myślę już nad czipem, bo delikatna opcja to dodatkowe 180 - 220 Nm, a mając pod stopą prawie 900 niutów można na prawdę się już pobawić. Jest to jeszcze kwestia do przemyślenia. W trybie sport i "s"podoba mi się efekt "szarpiącej" skrzyni, to faktycznie ukłon dla kierowcy ;) 

Sama jazda to czysta przyjemność, auto niby spore, a niezwykle skrętne(tak to pewnie ta tylna ośka pomaga).

85 - 90% jazdy to jazda bardzo spokojna i w sumie pod tym kątem brałem ten samochód, w tej kwocie mogłem w sumie brać ze stocku M5comp. Gdzieś tam przebija się we mnie myśl młodziana"a może jednak było wziąć?", ale spokój i "harmonia" z jaką poruszasz się niczym powolny nigdzie nie śpieszący się misio jest tak ukajająca, że myśli o czymś narowistym rozwiewane są szybko. Choć tak jak ww. momentu nigdy za wiele ;).

Bardzo sympatyczne są również reakcje kierowców; chętniej jestem wpuszczany, chętniej ludzie ustępują, zjeżdżają z lewego więc to też na plus.

Spalanie jest komiczne... Przy 150km/h na równej około 5,5 litra. Pfff, a on się dopiero układa. Średnio mam 10l na 100 i to w 90% miasto. Auto ma masę 2255kg, co trochę czuć przy hamowaniu z większych prędkości. Dziennikarze motoryzacyjni mieli rację, że 740d prowadzi się "jeszcze" jak BMW. Reszta nie bardzo, a na pewno nie elektryki dochodzące do 2800...

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, na chwilę obecną - jeszcze z ogromną przyjemnością mam ochotę do niego wsiadać ;)

Po pierwszym przeglądzie tj. około 2000km skrobnę więcej. Coś mi się w głowie szykuje na delikatną korektę wyglądu i powoli chylę się ku zmianom ;)

Pozdrawiam!

Fajnie się czyta. Ale 1000km 😉

Takim autem to chociaż 5k miesięcznie. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

8 minut temu, łowca napisał(-a):

Ja zmieniłem 1.0 na 1.3  130 KM. Jak dla mnie 1.0 nie dawał rady po  górkach w Walbrzych-Świdnica. Teraz jest prawie OK - największy minus to prostokątne, nie działające  dobrze w zasadzie nawiewy. Przed liftem  były  okrage - super sprawa, ideałem to była ogrzewana przednia szyba 🙂

Podobno to ma na gazie 120KM. Nie wiem, ale mam porównanie z wolossącym Suzuki 120KM i to jest przepaśc na korzyśc Dacii. 

50 minutes ago, Valygaar said:

Nie z tym motorkiem.

A wówczas sie cenowo robi znacznie słabiej, chociaż nadal atrakcyjnie.

Natomiast w opcji z fabrycznym LPG to jest dominator w kategorii cena/jakość 🫠

Całkowicie się orientuję, ale może jest jakiś TD + auto… LGBT zarezerwowane jest do kuchenek i pieców😜

Posted (edited)
13 godzin temu, bober5264 napisał(-a):

Co Ci w nim nie podeszło ze tak szybko chcesz podać dalej?

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

żona nie chce prawka zrobić - prezent niespodzianka nie pomógł;)

Zmieniłem zdanie i stwierdziłem, że jednak pracownik zasłużył. Kona zostaje a mam do oddania turbo okazyjnie leasing na czerwoną rakietę ;)))

Odstępne 22000 zł netto

Rata: 1364 zł netto (21 rat zostało do spłaty)

Wykup: 560 zł netto

Rok 2022

Przebieg 25,000

Manual

1697257131_ZdjcieWhatsApp2024-04-18o17_16.27_f56f8dfa.thumb.jpg.0a7253d29b7c8367eff293a92c451a58.jpg931929560_ZdjcieWhatsApp2024-04-18o17_16.27_d289c28d.thumb.jpg.a0cbdbfa80e6e9bcff5c77db6725fb81.jpg

Edited by zielony.m

5 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

żona nie chce prawka zrobić - prezent niespodzianka nie pomógł;)

Weź to BMW 8 w super rabacie, może jeszcze nic straconego.

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

12 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Pytanie; jaka wersja?

Prestige + pakiet Multi.

8 godzin temu, facecik napisał(-a):

Prestige + pakiet Multi.

no to czekamy na fotki 👍🏼 jaki kolor ?

Fotki będą jak odbiorę. Chciałem jasne auto żeby nie nagrzewało się latem - ice ecru.

Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

no to czekamy na fotki 👍🏼 jaki kolor ?

ładny kolor , i do tego nie bardzo widać na niego brud , ja nie mogę wyjść z pułapki czarnego koloru bez dopłaty 😅 

2 godziny temu, facecik napisał(-a):

Fotki będą jak odbiorę. Chciałem jasne auto żeby nie nagrzewało się latem - ice ecru.

Ice ecru miałem właśnie na próbnych; fajny kolor.

W wersji prestige plus multi będzie wypas!

Tak jak @Krakus1 czekam na fotki z odbioru,

Ciekawość to 1 stopień do piekła, ale jakie wnętrze? :D

28 minut temu, Justyna712 napisał(-a):

Zawsze śmieszy :D

Mem z płynem do migaczy jest lepszy ;)

Weź to BMW 8 w super rabacie, może jeszcze nic straconego.

Nie podoba mnie się 8, a żonie nawet Bentley nie pomoże.

Myślałem, że w końcu będzie się czym pochwalić, ale zj***li mi ppfa na f430 więc zdjęcie z d*py strony.

9c59f6a8bd4c6593cac721d657c93e0b.jpg

Wysłane z mojego NE2213 przy użyciu Tapatalka

5 minut temu, zielony.m napisał(-a):

Nie podoba mnie się 8, a żonie nawet Bentley nie pomoże.

Myślałem, że w końcu będzie się czym pochwalić, ale zj***li mi ppfa na f430 więc zdjęcie z d*py strony.

Michał mimo rzekomo spieprzonej folii tak czy tak zazdroszczę pozytywnie!

A gdzie nakładali? Tylko nie "mów", że tam gdzie myślę???

Posted (edited)

BTW nauczyłem się omijać permanentny start/stop.

Tak wiem, odkrycie dziejowe ;)

Edited by Autor1984

7 minut temu, zielony.m napisał(-a):

(...)

Cięte na miejscu czy szablon?

Posted (edited)
22 godziny temu, zielony.m napisał(-a):

931929560_ZdjcieWhatsApp2024-04-18o17_16.27_d289c28d.thumb.jpg.a0cbdbfa80e6e9bcff5c77db6725fb81.jpg

W końcu jakieś nowe auto bez dużego ekranu w tym wątku. 😜

Edited by memento mori

Posted (edited)
Godzinę temu, zielony.m napisał(-a):

Prosiak również Twój 🤔

Edited by Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...